Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 800717 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1680 Dátum: 2012. November 26. - 10:47:35 »

Csak úgy elgondolkodtam:  némely embernek vajon mekkora tükröt kell vennie, hogy megnézze az arcát? Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1681 Dátum: 2012. November 26. - 11:01:15 »

Az eredményes szarvastenyésztéshez jóval sokrétűbb ismeret szükségeltetik  mint , hogy a helyi "vadász - szaktekintély" ad nekik enni , inni , vet nekik legelőt , leekézi télen a havat , meg tesz a sózókba sót ... meg lelövi azt , amelyiknek villás felül a vége . . . !!!   Ördög Ördög Ördög

 Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1682 Dátum: 2012. November 26. - 11:21:34 »

Az eredményes szarvastenyésztéshez jóval sokrétűbb ismeret szükségeltetik  mint , hogy a helyi "vadász - szaktekintély" ad nekik enni , inni , vet nekik legelőt , leekézi télen a havat , meg tesz a sózókba sót ... meg lelövi azt , amelyiknek villás felül a vége . . . !!!   Ördög Ördög Ördög

 Emelem

Bizonyára, Károly! És az Anyatermészet birtokában van ennek a sokrétű ismeretnek, ez holtbiztos.
De legalább ennyire biztos vagyok abban is, hogy nem volt, nincs, és nem is lesz olyan ember, aki ezt az ismeretanyagot birtokolná, s talán ez így is van jól.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #1683 Dátum: 2012. November 26. - 11:26:40 »

Ezek szerint az egyes számok alatt több bika van.

Szóval az alábbiakra gondoltam:


Csak a 7-esnél volt több bika, de  tudtuk, hogy ezekre gondolsz.  Emelem
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1684 Dátum: 2012. November 26. - 12:01:17 »

nem volt, nincs, és nem is lesz olyan ember, aki ezt az ismeretanyagot birtokolná, s talán ez így is van jól.

Igazad van Lajos !

De az Ember már csak olyan , hogy az "alma" óta feszegeti a Titkok Ládáját . . . !  Aztán vagy sikerül neki , vagy magával cseszik ki !!!   Nyihi Nyihi Nyihi







 Wave Emelem
 
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1685 Dátum: 2012. November 26. - 22:06:12 »

A válasz egyik része:
A másik:

Ez ugyanaz a "tipus", mint amit tavaly lőttek Lovásziban:


...illetve, amit én is lőttem idén...


Amint láthatod, jó élőhelyen tudja a 15 kilót 120 centis szárhosszal, gyengébb élőhelyen lehet, hogy örökké villás 10-es lesz 6-7 kiló körül, de a génjeiben benne van az első lehetőség!

Egyik fő jellemzője, hogy a korona (vagy éppen csak a villa) első ága a szár meghosszabbítása, a hátsó ága pedig sarló alakban megy hátrafelé, és sok esetben hoz egy-egy kis ágat a "villa" közé.  Kacsint
A főágak állására, töréspontjainak törvényszerűségeire most nincs időm, de ha sokáig nézegeted, azokra neked is rá kell jönnöd!  Emelem

Na nem is erőltetem itt a dolgokat, (mert már megint sok lettem) mindenki gondoljon amit akar, azért megmutatom, hogy ez az agancs sem egy tizenkettes bika agancsa, aki ezt előre látta, tudta örüljön az Isten adta földöntúli tehetségének!:    Megyek










Naplózva

" There is good out there "
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #1686 Dátum: 2012. November 26. - 22:48:16 »



Állítólag találtak felénk egy nagy (3-4kg) hullott tavalyi jobb szárat pár hete, aminek leírása teljesen ennek a bikának az agancsára hasonlít. Sajnos a kép nem az igazi, mert egy videóból vágtam ki. De majd megpróbálom felvenni a kapcsolatot a megtalálóval, megnézni élőben.
10-es szár.
Ugyanott talált egy 4-es vagy 5-ös koronásat, de máshogy néz ki. Látatlanba azt mondom, hogy a párja. Kíváncsi leszek...
Közben a megtalálója tovább keresi a párját...  Mosolyog
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1687 Dátum: 2012. November 30. - 20:04:38 »

Vagy jó idő vagy rossz lesz, vagy eső lesz vagy hó lesz...

Feri! Ami itt 10 évesen 5 kilós max trófeát tudott produkálni az a Dunántúlon sem lesz 15 kiló bármennyit eszik!!! Hát akkor nem is lenne a Dunántúlon 10 kiló alatti bika!!! Az egyértelmű, hogy minden gímszarvasnak benne van a génjeiben a lehetőség! Az emberek génjeiben is benne van a lehetőség akár törpék akár óriások, de törpéből a Dunántúlon sem lesz óriás!
Üdvözöllek!
Úgy látom,Te önmagaddal vitatkozol,mert Mi nem azt írtuk,hogy az északi törpe máshol nem törpe.
Nézeteink különbsége abból adódik,hogy nem egyformán ismerjük fel a törpe típust,illetve Mi nem általánosítunk a látottakból,mert tudjuk,hogy melyik bika kis testű és trófeájú öröklötten és melyik élőhelyi problémák miatt.
Az emberek génjeiben sincs egyforma lehetőség  -akár sport teljesítményt nézzük,akár a szappan szeretetét tanulmányozva  rendszerezünk!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1688 Dátum: 2012. December 01. - 09:47:39 »

Üdvözöllek!
Úgy látom,Te önmagaddal vitatkozol,mert Mi nem azt írtuk,hogy az északi törpe máshol nem törpe.
Nézeteink különbsége abból adódik,hogy nem egyformán ismerjük fel a törpe típust,illetve Mi nem általánosítunk a látottakból,mert tudjuk,hogy melyik bika kis testű és trófeájú öröklötten és melyik élőhelyi problémák miatt.
Az emberek génjeiben sincs egyforma lehetőség  -akár sport teljesítményt nézzük,akár a szappan szeretetét tanulmányozva  rendszerezünk!

 Emelem

Értem már! Remélem legalábbis, ha nem akkor igazíts ki:

Szóval:
 
Eddig minden olyan trófeára ami szerinted nem törpe, és errefelé 10-12 évesen 5-6 kilós trófeát produkál (sok volt már ilyen), kapitális 15 kilós példány lehetne! ///még azt sem fogadtad el tőlem, hogy minden törpe bikának csököttek (rövidek hegyesek a középágai, persze a többi ág is) de te mégis látod a törpeség jeleit igaz még nem árultad el, hogy mit látsz bennük rajtunk kívül, amit mi nem vettünk eddig észre///  (neked hány hullott agancsod van törpe bikáktól, hányat találtál már? vagy hány trófeád? mert nálam van jópár darab, én kézbe is foghatom, meg is szaglászhatom, vagy rághatom akár a vaddisznó... Ördög) (egyébként az én osztályozásomban, az általam múltkor felsorolt mindhárom nagy csoportban, a  csökött, rövid középág megtalálható, úgyhogy ez nem egy egyedi, kizárólagos jellemezője a törpének, de kb 80%-ban igen)

Szóval két nagy gímszarvas csoport, vagy típus létezik a számodra, testalkat és (gímbikánál) trófea produktum alapján: Törpék és óriások (kapitálisok). Csak ami itt nem lesz kapitális az azért nem lesz 15 kilós (pedig benne van a  lehetőség) mert nem tud elég sok tápanyagot, vitamint, stb. a testébe vinni! De a gemenci ártéren minden itteni nem törpe 10-12 éves  5-6-7-8 kilós trófeaproduktumra képes bika 15 kilós trófeás lehetne! (függetlenül agancs vagy rózsatő vastagságtól, ágszámtól, szárhosszúságtól... mindentől)
Legelőször ha visszaolvasol, még a törpeséget is tagadtad amikor szóba hoztam, de mára már elfogadtad ez egy jó jel, haladás!

Azt is fogadd el tőlem, hogy nem két szélsőséges nagy csoport létezik, hanem három! http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=79.msg184393#msg184393 /// Új üzenet #7284 Dátum: 2012. Szeptember 09. - 09:06:40 »/// Nem fejtem ki részletesen, mert már múltkor leírtam a  jellemzőiket, de a lényeg az, hogy amit svferi idén lőtt és koronában nagy villa van, közte kis ág, annak semmi köze ahhoz a típushoz amit Lovásziban elejtettek, amit ő össze mos! Még akkor sem ha koronában vannak hasonlóságok. Az svferi által idén ősszel lövetett bika az egy "középkategóriás bika". Vagyis az általam közepes nagy csoportba sorolható bika. Ez a típus a Dunántúlon sem lesz, meg sehol 15 kilós soha, viszont 7-8 kilós max trófeaproduktumra képes egy jó élőhelyen!

Amit te tanítasz svferinek (vagy az itt olvasgatóknak) az egyrészt jó, mert arra ösztönzöd, hogy etesse, gondozza az állatokat, teremtse meg azokat az életfeltételeket a gímszarvas számára, amik következményeként az állomány minősége javulhat, vadetetők, vadföldek...stb... Másrészről rossz, mert azt sugallod neki, hogy minden állatból kapitális példány lehet, ezért megzavarod őt a  helyes selejtezésben. Ezáltal elbizonytalanodik és helytelenül szelektál! Meghagyja a dárdás 3 éveseket, viszont a villásokat, vagy gyenge koronásakat kiszedi ahogyan múltkor mutatta!

Az idén svferi által kilőtt és fotón mutatott bika soha nem lett volna 15 kilós, de igazi öreg korára 12-14 éves korára 7 kilóig feltornászhatta volna magát ezen a környéken, de ennél a típusnál ( a középkategória) a Dunántúlon sem lenne soha 10 kiló fölötti trófeás, ha 25 évig él,vagy egész életében szezámpogácsát eszik akkor sem. Az agancs szárai 90cm- 1 métertől hosszabbak nem lesznek ott sem bármit, bármennyit eszik: 

Íme egy igazi aggastyán ("golyóérett") ebből a középső nagy csoportból, ami jó élőhelyen, legelő környékén, fiatal cseresekben nevelkedett, aztán idén tavasszal elpusztult, agancsozók találták...

Ennek a típusnak (középső csoportosnak) amit svferi idén lőtt és fotón mutatja, erre ez a max,! Talán Gemencen felvinné a trófeát 8-9 kiló környékére de 15-re soha:









Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1689 Dátum: 2012. December 01. - 10:04:26 »


Íme egy igazi aggastyán ("golyóérett") ebből a középső nagy csoportból, ami jó élőhelyen, legelő környékén, fiatal cseresekben nevelkedett, aztán idén tavasszal elpusztult, agancsozók találták...

Ennek a típusnak (középső csoportosnak) amit svferi idén lőtt és fotón mutatja, erre ez a max,! Talán Gemencen felvinné a trófeát 8-9 kiló környékére de 15-re soha:




...lefőzés után 7.20 kg   Na így kell kinézni egy "öreg" szarvasbika "érett" agancsainak! Ami nem így vagy hasonlóan néz ki az még fiatal, vagy középkorú! (vagy a 20% kivételbe tartozik  Vigyorog)

Az idei itteni terítékekben 90%-ban hasonló bikák estek, csak jóval fiatalabbak 5-6-7 évesek! (persze az agancsaik éretlenek...)
Naplózva

" There is good out there "
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #1690 Dátum: 2012. December 01. - 12:32:33 »

Elaccc! Nekem nem tetszik az általad feltett  bika. Úgy tűnik, hogy nagyon rövid a szára. (De persze az is lehet, hogy csak a kép miatt)
Hasonló ehhez, ezt idén lőtték, de ez jó kilövés szerintem. Itt is a rövid zömök szár volt.


Ha selejteznem kéne, inkább meghagynám a hosszú szárú villásat, mint a Te és az én képemen lévő bikát.  Mert ha az ilyen szárhossz öröklődik, az nem jó az állományra nézve.
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1691 Dátum: 2012. December 01. - 20:05:14 »

Hááát...  Fejvakarás

Javítsatok ki ha nagy hülyeséget írnék, de szerintem ez egy nagy jóindulattal középkorú bika ígéretes agancsa.
(De nem lepődnék meg ha harmadik-negyedik agancs lenne.)

Az erő teljesen fönt van, a koronaágak tompák, fenetlenek - én ezt biza' nem bántanám!  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #1692 Dátum: 2012. December 01. - 20:56:45 »

Kama! Ha az általam feltett bikára gondolsz, igen, fiatal bika.
De nagyon rövid agancs, még ha esetleg a képen nem is jön át annyira.
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1693 Dátum: 2012. December 01. - 21:01:47 »

Elaccc! Nekem nem tetszik az általad feltett  bika. Úgy tűnik, hogy nagyon rövid a szára. (De persze az is lehet, hogy csak a kép miatt)
Hasonló ehhez, ezt idén lőtték, de ez jó kilövés szerintem. Itt is a rövid zömök szár volt.


Ha selejteznem kéne, inkább meghagynám a hosszú szárú villásat, mint a Te és az én képemen lévő bikát.  Mert ha az ilyen szárhossz öröklődik, az nem jó az állományra nézve.

Gaucho!  Emelem

Ezek a rövid szárú bikák már csapos koruk óta lőhetők, ugyanis nem felelnek meg a pontozásos rendszer követelményeinek az agancszár 90cm! Amit én mutatok azért mutatom, mert azt akartam megmutatni, hogy ez már nagyobb agancsot nem rakna fel, semmilyen területen, ebbe a bikába ennyi volt, ez neki a maximum ezt az öreg kora jól mutatja, érmes trófeát nem tud rakni. De nem törpe bika, és nem is lenne kapitális 10 kilón felüli egyik területen sem! Tehát lőhetők középkorban is, mint ahogyan svferi is meglőtte, de nem is szólt senki érte... Ezen a területen a bikák zöme hasonló lenne ha megöregedne, tehát a bikák zömét lehet selejtezni... (Amit már egyszer említettem a kontraszelekcióval kapcsolatban, hogy ha találomra lelősz egy középkorú bikát, nagy valószínűség szerint egy ilyet vagy hasonlót ejtesz, és nem érme,s ígéretes jószágot szedsz ki, persze találomra nem lövünk, mert ha ledurrantasz egy ígéretest nagy kárt csinálsz, pont emiatt, mert már kevés az ígéretes... OOO  

Szóval két legyet akartam egycsapásra ütni ezzel a  trófeával:  Megmutatni, hogy milyen lesz öregkorára ez a típus, ez az agancs,  aztán azt, hogy ez egy középkategóriás bika és nem lesz kapitális, de nem is marad törpe!  Emelem  (a példa amit mutatsz jó, mindjárt Kama írására reagálva rámutatok...)
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1694 Dátum: 2012. December 01. - 21:13:06 »

Hááát...  Fejvakarás

Javítsatok ki ha nagy hülyeséget írnék, de szerintem ez egy nagy jóindulattal középkorú bika ígéretes agancsa.
(De nem lepődnék meg ha harmadik-negyedik agancs lenne.)

Az erő teljesen fönt van, a koronaágak tompák, fenetlenek - én ezt biza' nem bántanám!  Vállat von

 Emelem

Jól látod és igazad van, egyetértünk! Ez a trófea egy fiatal bika trófeája, és sok van benne, pontosan annyi, mint amennyi az általam mutatott bikában volt, vagyis, hogy 10 év fölötti korára elérje a 7-7,5 kilós trófeasúlyt, de semmiképpen sem többet, túl rövidek a szárak! Ha a Dunántúlból indulunk ki, a jó élőhelyből, a világhírnévről  a 15 kilós bikákból, akkor simán lőhető, ugyanis túl rövid az agancsszár, és a baloldali  szár nagy valószínűség szerint mindig villás lesz. Ha abból indulunk ki, hogy ebben a korosztályban, errefelé a hegyekben rengeteg ettől gyengébb agancsú bika "szaladgál", akkor viszont megkell hagyni. Vagyis, ha 10-ből 5 bikát kikell szedned, selejtezned, mert ez az előírás, akkor ha ettől gyengébb 5 bika van a területen ebben a korban, ---AMI NAGYON VALÓSZÍNŰ--- akkor a gyengébb 5 bikát kiszeded, ezt meghagyod... De ez a bika a nagy könyvben leírt elvárásoktól elmarad, ha 14 évig élt volna akkor is, bár hangsúlyozom, jól látod, még fejlődőképes...  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: