Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 800667 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1665 Dátum: 2012. November 25. - 20:49:46 »

Igen!
Ágak tűzési távolsága, tűzési szöge, alakja, törése. Szár alakja (töréspontjai), íve, keresztmetszete, stb...
Bár... Mindezt hiába magyarázni egy olyan embernek, aki csak nézi az agancsot, de nem látja...  Kacsint

 Koccint

 Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1666 Dátum: 2012. November 26. - 07:41:37 »

Igen!
Ágak tűzési távolsága, tűzési szöge, alakja, törése. Szár alakja (töréspontjai), íve, keresztmetszete, stb...
Bár... Mindezt hiába magyarázni egy olyan embernek, aki csak nézi az agancsot, de nem látja...  Kacsint

 Koccint

 Röhög

Feri!  Emelem Most már ne is gyere hozzám, inkább nem is mutatok semmit!  Wave

(csak zárójelben megjegyzem, hogy most nem csak engem fikáztál, minősítettél le, hanem több, tapasztalatokkal rendelkező, komoly, itteni vadász szaktekintélyt is!   Vállat von )
Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1667 Dátum: 2012. November 26. - 08:11:06 »

(csak zárójelben megjegyzem, hogy most nem csak engem fikáztál, minősítettél le, hanem több, tapasztalatokkal rendelkező, komoly, itteni vadász szaktekintélyt is!   Vállat von )

"vadász szaktekintély"... Nagy szó! Talán három ujjamon meg tudnám számolni, hogy mennyi tevékenykedik közülük itt... Aztán az is lehet, hogy ők mindezt nem veszik magukra, mert egyszerűen látják a kérdésedre a választ.  Kacsint
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1668 Dátum: 2012. November 26. - 08:11:47 »

Ezek szerint az egyes számok alatt több bika van.

Szóval az alábbiakra gondoltam:

5

6


7

Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1669 Dátum: 2012. November 26. - 08:17:55 »

Bocsánat,hogy bátorkodom figyelmeztetni az Urat,de próbáljuk meg Szederjei nevét nagy betűvel kezdeni!
Szederjei szarvastenyésztési tájegységenként törzseket határozott meg,aminek tévességét bizonyítani tudom azzal,hogy a törzsek leírásában több olyan típus van,amelyek nemhogy országunk más tájegységein,hanem egész Eurázsiában jelen vannak.Csak egy példa:olyan nincs,hogy gödöllői típus.Ezek az agancsformák az Boszporusz-Gibraltár vonaltól északra az Azovi-tengertől Írországig mindenhol jelen vannak.
Az öt ágú agancsok közül kiválasztom azokat,melyeknek garantáltan ötágú a párja.Ezt hidd el nekem!A több ágszámúaknál  nem törvényszerű a párjaik ágszáma,de azokat is elkülönítem neked több típusra!Az agancsformák viszont törvényszerűek legalább a felső szárig,mert az agancs filogenetikusan fiatalabb gének diktálta kódok szerint alakulnak a "koronában". Ha viszont mind a bazalis,mind az apikális elágazás ugyanannak a típusnak a bélyegét viseki,akkor még a keveredés is ki van zárva,a fenotípus azonos a genotípussal.
Visszatérve Széchenyi kijelentésére.Nem tűnik ki belőle még számomra sem,hogy milyen örökös tizenkettesekről ír.Mert sokféle van,de nem mindegyik továbbtenyésztésre alkalmatlan.
A békáidat nyugodtan jegeld!

(Szederjei neve figyelmetlen elírás volt, és nem azért írtam kisbetűvel, mert tiszteletlen vagyok! Figyelmes olvasás) (de sok olyan "kollégám" volt régen, aki úgy akarta magát fényezni, hogy másokat próbált besározni, tipikus magyar mentalitás!  Ördög)

Most már értem, hogy miért nem létezik olyan agancs számodra ami párban van! Aztán ha visszaolvasol a hozzászólásaidban ezen a fórumon, soha nem létezett még olyan hullott páros agancs, ami a fölötte lévő trófea előző évi hullott agancsa lett volna! Hiába próbálod bazilis meg apikális kifejezésekkel minősíteni az agancs jellemzőit, attól még fogalmad sincs mit beszélsz  Röhög

Na Baziliszos akapikáliszos nitenszes sidust!  Emelem                                                                                                                                                                                        Ördög
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1670 Dátum: 2012. November 26. - 08:19:24 »

"vadász szaktekintély"... Nagy szó! Talán három ujjamon meg tudnám számolni, hogy mennyi tevékenykedik közülük itt... Aztán az is lehet, hogy ők mindezt nem veszik magukra, mert egyszerűen látják a kérdésedre a választ.  Kacsint

Gondolom a három ujjadból kettő: wildheger és svferi  Röhög
Naplózva

" There is good out there "
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1671 Dátum: 2012. November 26. - 08:25:47 »

Csigavér Urak!
Svferinek írok egy versrészletet a csevegőben.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1672 Dátum: 2012. November 26. - 08:27:03 »

Igen!
Ágak tűzési távolsága, tűzési szöge, alakja, törése. Szár alakja (töréspontjai), íve, keresztmetszete, stb...
Bár... Mindezt hiába magyarázni egy olyan embernek, aki csak nézi az agancsot, de nem látja...  Kacsint

 Koccint

Na Feri!

Mondjad, hányas a bika? Mik a trófea (a másik agancszár) jellemzői? Tudnod kell, látó vagy nem csak néző  Figyelmes olvasás










Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1673 Dátum: 2012. November 26. - 08:28:31 »

Gondolom a három ujjadból kettő: wildheger és svferi  Röhög

Nem biztos, hogy jól gondolod...
Nálam a "vadász szaktekintély", azt jelenti, hogy az illető legalább megyei szinten (a munkássága miatt!!!) elismert szakember (és nem a baráti köre miatt kapott ilyen-olyan Hubertus-keresztesekre gondoltam).
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1674 Dátum: 2012. November 26. - 08:48:40 »

Na Feri!

Mondjad, hányas a bika? Mik a trófea (a másik agancszár) jellemzői? Tudnod kell, látó vagy nem csak néző  Figyelmes olvasás


A válasz egyik része:
A több ágszámúaknál  nem törvényszerű a párjaik ágszáma,de azokat is elkülönítem neked több típusra!Az agancsformák viszont törvényszerűek legalább a felső szárig,mert az agancs filogenetikusan fiatalabb gének diktálta kódok szerint alakulnak a "koronában".

A másik:

Ez ugyanaz a "tipus", mint amit tavaly lőttek Lovásziban:


...illetve, amit én is lőttem idén...


Amint láthatod, jó élőhelyen tudja a 15 kilót 120 centis szárhosszal, gyengébb élőhelyen lehet, hogy örökké villás 10-es lesz 6-7 kiló körül, de a génjeiben benne van az első lehetőség!

Egyik fő jellemzője, hogy a korona (vagy éppen csak a villa) első ága a szár meghosszabbítása, a hátsó ága pedig sarló alakban megy hátrafelé, és sok esetben hoz egy-egy kis ágat a "villa" közé.  Kacsint
A főágak állására, töréspontjainak törvényszerűségeire most nincs időm, de ha sokáig nézegeted, azokra neked is rá kell jönnöd!  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1675 Dátum: 2012. November 26. - 08:57:46 »

Csigavér Urak!
Svferinek írok egy versrészletet a csevegőben.

Lajos!  Emelem

Én meg egy aktuális nótával egészíteném ki..  Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1676 Dátum: 2012. November 26. - 09:08:49 »

A válasz egyik része:
A másik:

Ez ugyanaz a "tipus", mint amit tavaly lőttek Lovásziban:

A főágak állására, töréspontjainak törvényszerűségeire most nincs időm, de ha sokáig nézegeted, azokra neked is rá kell jönnöd!  Emelem

Feri!  Emelem

A mutatott agancs hányas bikáé? Hány ágú a másik szár? Ez volt a kérdésem!
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1677 Dátum: 2012. November 26. - 09:28:36 »


Amint láthatod, jó élőhelyen tudja a 15 kilót 120 centis szárhosszal, gyengébb élőhelyen lehet, hogy örökké villás 10-es lesz 6-7 kiló körül, de a génjeiben benne van az első lehetőség!


Vagy jó idő vagy rossz lesz, vagy eső lesz vagy hó lesz...

Feri! Ami itt 10 évesen 5 kilós max trófeát tudott produkálni az a Dunántúlon sem lesz 15 kiló bármennyit eszik!!! Hát akkor nem is lenne a Dunántúlon 10 kiló alatti bika!!! Az egyértelmű, hogy minden gímszarvasnak benne van a génjeiben a lehetőség! Az emberek génjeiben is benne van a lehetőség akár törpék akár óriások, de törpéből a Dunántúlon sem lesz óriás!
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1678 Dátum: 2012. November 26. - 10:14:14 »

Ami itt 10 évesen 5 kilós max trófeát tudott produkálni az a Dunántúlon sem lesz 15 kiló bármennyit eszik!!!

Persze , hogy nem !  Esetleg 7 - 8 kiló , de a déd , vagy ükunokája lehet akár 12-13 kilós is , vagy rossz csillagállás esetén marad 7 - 9 kiló .

 :Mosolyog :Mosolyog Wave
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1679 Dátum: 2012. November 26. - 10:43:56 »

Persze , hogy nem !  Esetleg 7 - 8 kiló , de a déd , vagy ükunokája lehet akár 12-13 kilós is , vagy rossz csillagállás esetén marad 7 - 9 kiló .

 :Mosolyog :Mosolyog Wave

De abból hogyan lehet kiindulni, hogy gének alapján lehetne 15 kiló is?

Persze az alapján meg, hogy miután a földbe csapódtak az első baktériumokat (életet) hordozó meteoritok lehetne az 5 kilós gímbikából egy tyrannosaurus rex is..., /// http://hu.wikipedia.org/wiki/Az_%C3%A9let_keletkez%C3%A9se /// vagy akár a génjeiből visszafelé számolgatva (déd déd, ükükükük a tízezrediken) fejlődve egy papucsállatka is...  Ördög minden csak idő meg "egyéb" kérdése!  Ördög
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: