Oldalak: 1 ... 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 800666 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1770 Dátum: 2013. Január 29. - 16:58:08 »

Amit az egészhez elfelejtettem még hozzá tenni, talán így érthetőbb: Természetesen (ahogyan a vadászatban vagy horgászatban is), az agancs keresése egy hatalmas élmény, a megtalálása "csak" hab a tortára. Az egész szertartás szerűen tudatosan, és nem ösztönösen zajlik. Ismered a bikát, tudod, hogy él, létezik, ismered a területet ahol jár, keresed a nyomait, nézed a letört ágakat, esetleg segítséget kérsz a terület gazdájától...stb  Ha megtalálod az agancsát az egész keresés, természetjárás kiteljesedik, az eredményét látod, a kezedbe foghatod, gyönyörködhetsz benne, és ez számomra fontos! Mit ér az a horgászat, ha tudod, hogy olyan helyen dobod be a csalit ahol nincs hal? Ha egy olyan helyre veted be az etetőkosaras kukoricát ahol tudod, hogy csak apró ragadozó halak vannak? Voltak régen nagy növényevő halak, de tudod, hogy már nincsenek, és az bizonyítja is, hogy évtizedek óta senki nem fogott nagy halat abban a tóban... Elmehetsz a tó partra és jól érezheted magad, bográcsozhatsz, nyársalhatsz, iszogathatsz, be is dobhatod a csalit,(bár tudod, hogy nem fog megmozdulni a kapásjelző)  de azt már nem pecázásnak hívják...
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1771 Dátum: 2013. Január 29. - 17:13:35 »

Amit az egészhez elfelejtettem még hozzá tenni, talán így érthetőbb: Természetesen (ahogyan a vadászatban vagy horgászatban is), az agancs keresése egy hatalmas élmény, a megtalálása "csak" hab a tortára. Az egész szertartás szerűen tudatosan, és nem ösztönösen zajlik. Ismered a bikát, tudod, hogy él, létezik, ismered a területet ahol jár, keresed a nyomait, nézed a letört ágakat, esetleg segítséget kérsz a terület gazdájától...stb  Ha megtalálod az agancsát az egész keresés, természetjárás kiteljesedik, az eredményét látod, a kezedbe foghatod, gyönyörködhetsz benne, és ez számomra fontos! Mit ér az a horgászat, ha tudod, hogy olyan helyen dobod be a csalit ahol nincs hal? Ha egy olyan helyre veted be az etetőkosaras kukoricát ahol tudod, hogy csak apró ragadozó halak vannak? Voltak régen nagy növényevő halak, de tudod, hogy már nincsenek, és az bizonyítja is, hogy évtizedek óta senki nem fogott nagy halat abban a tóban... Elmehetsz a tó partra és jól érezheted magad, bográcsozhatsz, nyársalhatsz, iszogathatsz, be is dobhatod a csalit,(bár tudod, hogy nem fog megmozdulni a kapásjelző)  de azt már nem pecázásnak hívják...
Én egészen másképp keresem az agancsot.
Ha ismert,ha számomra ismeretlen helyen keresek,mindig a terephez igazodom.Nagyon sokszor megfigyeltem,milyen terepalakulatok hogyan befolyásolják a szarvas mozgását.Tehát szarvasfejjel mozgok a területen.A nyomok csak akkor változtatnak a szándékomon,ha a terepalakulatoknak és a tapasztalataimnak megfelelően haladhatok tovább.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1772 Dátum: 2013. Január 29. - 18:05:32 »

Én egészen másképp keresem az agancsot.
Tehát szarvasfejjel mozgok a területen.

Nem megsértődni! Vicc!

Mekkora aganccsal? 
Elgondold, hol vetnéd le te az agancsod, és ott keresed a többit! Hát, így könnyű! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1773 Dátum: 2013. Január 29. - 20:04:25 »

Én egészen másképp keresem az agancsot.

Déli oldalakon , a gerinc alatti somosnál --- und so weiter . . . !   

 Wave   Cigi2  Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1774 Dátum: 2013. Január 30. - 12:49:26 »

http://szaboendrefotonaploja.blogspot.hu/2011/03/agancsok-es-bikak.html
Naplózva

" There is good out there "
mate91
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #1775 Dátum: 2013. Január 30. - 13:21:52 »

A mai út is megvolt!  Kacsint
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1776 Dátum: 2013. Január 30. - 13:30:07 »

A mai út is megvolt!  Kacsint

Szerintem kicsit fejlesztene kellene a szókincseden Alfonz! Figyelmes olvasás

Ez a hullott agancs topik, szerintem senki nem kíváncsi, hogy elmentél a boltba tejet, meg cukorkát venni  Ördög  én legalábbis nem!

Ha agancsozni voltál tegyél fel fotót, meg írd le légyszíves az élményeid, ahogyan mi is tesszük...  Wave
Naplózva

" There is good out there "
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #1777 Dátum: 2013. Január 30. - 13:34:03 »

A mai út is megvolt!  Kacsint

Ha üresjárat volt, kár beírnod.  Megyek
Ha meg találtál ideit akkor rakjál fel képeket róla!  Képet!
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1778 Dátum: 2013. Január 30. - 14:45:27 »

...hameg türelmetlen vagy, akkor menjél babot válogatni boxkesztyűben...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Forestman
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #1779 Dátum: 2013. Január 30. - 15:07:03 »

Amit az egészhez elfelejtettem még hozzá tenni, talán így érthetőbb: Természetesen (ahogyan a vadászatban vagy horgászatban is), az agancs keresése egy hatalmas élmény, a megtalálása "csak" hab a tortára. Az egész szertartás szerűen tudatosan, és nem ösztönösen zajlik. Ismered a bikát, tudod, hogy él, létezik, ismered a területet ahol jár, keresed a nyomait, nézed a letört ágakat, esetleg segítséget kérsz a terület gazdájától...stb  Ha megtalálod az agancsát az egész keresés, természetjárás kiteljesedik, az eredményét látod, a kezedbe foghatod, gyönyörködhetsz benne, és ez számomra fontos! Mit ér az a horgászat, ha tudod, hogy olyan helyen dobod be a csalit ahol nincs hal? Ha egy olyan helyre veted be az etetőkosaras kukoricát ahol tudod, hogy csak apró ragadozó halak vannak? Voltak régen nagy növényevő halak, de tudod, hogy már nincsenek, és az bizonyítja is, hogy évtizedek óta senki nem fogott nagy halat abban a tóban... Elmehetsz a tó partra és jól érezheted magad, bográcsozhatsz, nyársalhatsz, iszogathatsz, be is dobhatod a csalit,(bár tudod, hogy nem fog megmozdulni a kapásjelző)  de azt már nem pecázásnak hívják...

Szerintem a mondandónk a tipikus 19,avagy egy híján 20 esete, ugyanazt akarjuk mondani nagyjából,de mégis félremegy. Mint írtam is,ez az írott szó varázsa,élőben nem beszéltünk volna el egymás mellett. Nevet Ezek szerint félreértettem,bocs.

Én azért szerencsére tudok menni a Dunántúli kh.-ben  is, leginkább a Bakonyban,ott azért még nagyobb az esély jobb agancsot felszedni.

Egyetértek,ott menni,ahol az esély semmi,elég mazochista dolog,hiszen az ember bármit is mond,mégiscsak az a fontos,hogy találjon. Ez ugyanolyan,mint az alibi „nem a győzelem a fontos,hanem a részvétel”,na hagyjuk már.  Mindenki szeret résztvenni, járni az ösvényeket,keresni a nyomokat,közben hallgatni a madárcsicsergést,de azért csak a győzelem,azaz az agancs a fontos. Ha egy pár egész napos caplatás után az eredmény zéró,akkor az eléggé elkeserítő,még akkor is,ha az ország legszebb tájain jártam.

Abban az egyben nem értek egyet,hogy nem ösztönből megy az ember,mert én a nyomok olvasása mellett sokszor a pillanatnyi intuícióimra hagyatkozom és így keresek. Hasonló stílusban,mint wildheger.

Ha kint vagyok az erdőben,akkor alkalomtól függően,hosszabb-rövidebb idő után már „érzem” a terepet,ráállok a rezgésekre és a hullámhosszra. Szerintem biztos érted,miről beszélek,aki ennyi időt tölt kint az erdőn,mint te,biztosan átérzi ezt.
Ha ez megvan,akkor tényleg elkezdhetsz „szarvasfejjel” gondolkodni és az adott tájat vadszemmel nézve jó eséllyel le tudod követni a mozgást és találhatsz.

Egy példa: ha mondjuk követek határozott nyomokat és így haladván meglátok egy fenyőligetet,ami köszönőviszonyban sincsen a nyomok irányával,akkor is „hótsicher” ,hogy irányt változtatok és átnézem. Itt maga a tájjelleg határozza meg a döntésemet,mert lehet,hogy előtte két héttel jártak ott bikák és azóta volt már 3 eső és nem látod úgy a nyomokat,vagy a fenyves túloldaláról jöttek be és az eredetileg követett nyomok alapján sosem találod meg.

Ez a direktebb példa,de van a tényleges,ösztönös is,amiről fent írtam és ezt pedig megmagyarázni nem nagyon lehet. Egyszerűen van egy sugallat,ami vezérel és attól függően fordulsz adott esetben jobbra,vagy balra.
Nekem legalábbis sok ilyen van és már be is jött sokszor,nem csak agancs kapcsán,hanem más évszakban,ha szerettem volna lefotózni őket,vagy csak simán látni.

Az agancspucolás pedig tényleg bűncselekmény,büntetni kellene! Nevet Kacsint Nekem van több agancsom is,amin a mai napig ott figyel a szép fehér placcsanás egy-egy madár jóvoltából,azzal együtt teljes,le nem törölném,nemhogy a gyantát!

Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1780 Dátum: 2013. Január 30. - 15:18:40 »

Nem megsértődni! Vicc!

Mekkora aganccsal? 
Elgondold, hol vetnéd le te az agancsod, és ott keresed a többit! Hát, így könnyű! Vigyorog
A magas labdát le kell ütni!
Mikor írtam,gondoltam is rá,hogy ilyen hozzászólás érkezik.
Aki tud sportot csinálni abból,hogy a vad felkeltése nélkül végigmegy egy területen,annak sok alkalma adódik megfigyelni,hol lakik a vad,milyen területet hogyan használ ki,milyen domborzati viszonyoknál hogyan mozog.Mert ez utóbbi törvényszerű,a vad ösztöne diktálja,mint ahogy az is törvényszerű,vagy menetrendszerű,hogy a róka egy adott helyen naponta hányszor és hány órakor halad át.Ilyen helyen elállva élmény rókát lőni sörétessel,nem golyóssal 200 méterről,vagy kiásni nyáron a kotorékot,aztán kirakni az öt-hat kétöklömnyi kölyköt "terítékre2.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1781 Dátum: 2013. Január 30. - 15:37:12 »

...hameg türelmetlen vagy, akkor menjél babot válogatni boxkesztyűben...


Feri! Már január 22.-én ide írta, hogy megvan az első, eddig is türelmesen vártunk, és a hír már aktualitását veszítette! De én már nem is várok semmit Alfonztól,  Ördög minek, már lassan errefelé is lehullik az első, azt meg szerintem várhatod mikor rak fel ide fotót... pedig nem kellene felfedni a személyi számát, meg azt sem, hogy hol találta... de ezek a beköpések  Sok vadász igencsak negatív véleménnyel van a  legtöbb agancsozóról, hát jogosan, én is találkoztam már sok idióta, mínuszíkus nagy hazudozóval köztük...  Rííí meg múltkor írtad, hogy te is...  na erről ennyit  Ördög  Wave
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1782 Dátum: 2013. Január 30. - 15:52:18 »

Szerintem a mondandónk a tipikus 19,avagy egy híján 20 esete, ugyanazt akarjuk mondani nagyjából,de mégis félremegy. Mint írtam is,ez az írott szó varázsa,élőben nem beszéltünk volna el egymás mellett. Nevet Ezek szerint félreértettem,bocs.

Én azért szerencsére tudok menni a Dunántúli kh.-ben  is, leginkább a Bakonyban,ott azért még nagyobb az esély jobb agancsot felszedni.

Egyetértek,ott menni,ahol az esély semmi,elég mazochista dolog,hiszen az ember bármit is mond,mégiscsak az a fontos,hogy találjon. Ez ugyanolyan,mint az alibi „nem a győzelem a fontos,hanem a részvétel”,na hagyjuk már.  Mindenki szeret résztvenni, járni az ösvényeket,keresni a nyomokat,közben hallgatni a madárcsicsergést,de azért csak a győzelem,azaz az agancs a fontos. Ha egy pár egész napos caplatás után az eredmény zéró,akkor az eléggé elkeserítő,még akkor is,ha az ország legszebb tájain jártam.

Abban az egyben nem értek egyet,hogy nem ösztönből megy az ember,mert én a nyomok olvasása mellett sokszor a pillanatnyi intuícióimra hagyatkozom és így keresek. Hasonló stílusban,mint wildheger.

Ha kint vagyok az erdőben,akkor alkalomtól függően,hosszabb-rövidebb idő után már „érzem” a terepet,ráállok a rezgésekre és a hullámhosszra. Szerintem biztos érted,miről beszélek,aki ennyi időt tölt kint az erdőn,mint te,biztosan átérzi ezt.
Ha ez megvan,akkor tényleg elkezdhetsz „szarvasfejjel” gondolkodni és az adott tájat vadszemmel nézve jó eséllyel le tudod követni a mozgást és találhatsz.

Egy példa: ha mondjuk követek határozott nyomokat és így haladván meglátok egy fenyőligetet,ami köszönőviszonyban sincsen a nyomok irányával,akkor is „hótsicher” ,hogy irányt változtatok és átnézem. Itt maga a tájjelleg határozza meg a döntésemet,mert lehet,hogy előtte két héttel jártak ott bikák és azóta volt már 3 eső és nem látod úgy a nyomokat,vagy a fenyves túloldaláról jöttek be és az eredetileg követett nyomok alapján sosem találod meg.

Ez a direktebb példa,de van a tényleges,ösztönös is,amiről fent írtam és ezt pedig megmagyarázni nem nagyon lehet. Egyszerűen van egy sugallat,ami vezérel és attól függően fordulsz adott esetben jobbra,vagy balra.
Nekem legalábbis sok ilyen van és már be is jött sokszor,nem csak agancs kapcsán,hanem más évszakban,ha szerettem volna lefotózni őket,vagy csak simán látni.

Az agancspucolás pedig tényleg bűncselekmény,büntetni kellene! Nevet Kacsint Nekem van több agancsom is,amin a mai napig ott figyel a szép fehér placcsanás egy-egy madár jóvoltából,azzal együtt teljes,le nem törölném,nemhogy a gyantát!



Simán egyformán látjuk a dolgokat, csak megint nem értettél meg egy mondatom:  Nem ösztönösen megyek, úgy mint gyerekkoromban, tapasztalatlanul, hegyen völgyön, semmi mást nem nézve, csak az agancsot, átgondolatlanul, több tíz kilométert erőltetett menetben...meg úgy mint a "benszülöttek" csatárláncban, vadat zavarva űzve észnélkül kutyákkal ösztönösen...

Ha a nevemre klikkelsz és elolvasol minden eddigi itteni hozzászólásom, rájöhetsz, hogy mire értettem az ösztönösséget... (elég csak a hullott agancs topikba írottakat) A tudatos, átgondolt, cserkelő, agancsozás, százszor eredményesebb, mint a lendületes, mohó, ösztönös hegyoldaltaposás, ezt tapasztalatból mondom. (nem mindig napos déli, somos, van mikor északi hófödte... Kacsint) Sok jelből lehet okosan következtetni...A megérzés az más, de az is fontos... Könyvet lehetne írni belőle...  Wave De a lényeg amint egyszer már írtam:  25% tudás, 25% megérzés,25%szerencse,25% türelem, kitartás,+energia...  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1783 Dátum: 2013. Január 30. - 16:08:57 »

(nem mindig napos déli, somos, van mikor északi hófödte... Kacsint)

Északi hófödtén akkor , amikor a napos déli somosból már kizavarták . . . !!!    Nyihi Ördög Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1784 Dátum: 2013. Január 30. - 16:39:21 »

De a lényeg amint egyszer már írtam:  25% tudás, 25% megérzés,25%szerencse,25% türelem, kitartás,+energia...  Emelem

00 % engedély , 00 % ellőkocazavarási bárca , 00 % erdeitermékeltulajdonítási illeték ... !!!   Nyihi Ördög Vigyorog

 gyozo Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: