Oldalak: 1 ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 800646 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1650 Dátum: 2012. November 23. - 22:04:44 »

Én úgy hallottam a "régi nagy hozzáértő, tapasztalt öregektől", úgy olvastam a régi nimródokban, hogy 30 centi alatti csapos lőhető. Persze amint már elmondtam a gímbika topikban is, minden csak 80%-ban lehet igaz! Ebben az esetben is, hiszen egy 25 centi hosszú, (rövid) de iszonyatosan vastag első csapos bikát megkell hagyni, vagy ami 20 körüli, de szét ágazik, mert azokból lehetnek érmes bikák. Itt is mint a középkorú bikáknál látni kell, hogy van-e erő az agancsban, a bikában!

Ezek mind Mátraaljai csapok, igaz errefelé a 30 alattiak vannak többségben sajnos:


Én itt kerestem a megadott számúakat!
Ennyire egyértelműen írtok!








Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1651 Dátum: 2012. November 25. - 11:23:05 »



Wildheger!  Emelem

Múltkor elfelejtettem reagálni az egyik hozzászólásodhoz, de most tisztázni szeretnék valamit...

Kérlek egy mondatban írd le ide, hogy mit látsz ezen a  fotón:  ( nincs benne semmi beugratás, csak egyszerűen írd le mit látsz a képen?) 

Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1652 Dátum: 2012. November 25. - 14:09:04 »

Wildheger!  Emelem

Múltkor elfelejtettem reagálni az egyik hozzászólásodhoz, de most tisztázni szeretnék valamit...

Kérlek egy mondatban írd le ide, hogy mit látsz ezen a  fotón:  ( nincs benne semmi beugratás, csak egyszerűen írd le mit látsz a képen?) 


"Amiket tanítasz,minden realitást,tapasztalatot mellőznek,rossz úton jársz!"
Most mégis kíváncsi vagy a véleményemre?
20 cm rózsakörméretű 90 cm szárhosszúságú - nem akarlak rossz útra vezetni!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1653 Dátum: 2012. November 25. - 15:02:02 »

"Amiket tanítasz,minden realitást,tapasztalatot mellőznek,rossz úton jársz!"
Most mégis kíváncsi vagy a véleményemre?
20 cm rózsakörméretű 90 cm szárhosszúságú - nem akarlak rossz útra vezetni!

ahhhh  BEE Ezt látod?  Fejvakarás "20 cm rózsakörméretű 90 cm szárhosszúságú" ezt miből látod? nem azt mondtam, hogy tippelj az agancsra...   OOO

Ez egy ötös agancs! Jól mondom? Ezt látod?        /// EZ NEM EGY TÍZES BIKA, AHOGYAN MÚLTKOR ROSSZUL MONDTAD! ///

(nehéz lesz,  Bolhás kár volt belefogni...  Ördög mindegy már végigviszem, rávezetem, hogy mit akarok kihozni az egészből...)




Naplózva

" There is good out there "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1654 Dátum: 2012. November 25. - 15:56:54 »

Ha a rózsa csak 20 cm kőrméretű, akkor itt a hossz nem éri el a nyolcvan centit (vagy épphogy)  SZERINTEM!!  Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1655 Dátum: 2012. November 25. - 16:41:37 »

Ha a rózsa csak 20 cm kőrméretű, akkor itt a hossz nem éri el a nyolcvan centit (vagy épphogy)  SZERINTEM!!  Vállat von
Ha a rózsa 20 cm körméretű,akkor a képen látható vastagság 7 cm.Ezt,ha ráméred a hosszra,így tippeltem 90 cm-re.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1656 Dátum: 2012. November 25. - 16:46:49 »

ahhhh  BEE Ezt látod?  Fejvakarás "20 cm rózsakörméretű 90 cm szárhosszúságú" ezt miből látod? nem azt mondtam, hogy tippelj az agancsra...   OOO

Ez egy ötös agancs! Jól mondom? Ezt látod?        /// EZ NEM EGY TÍZES BIKA, AHOGYAN MÚLTKOR ROSSZUL MONDTAD! ///

(nehéz lesz,  Bolhás kár volt belefogni...  Ördög mindegy már végigviszem, rávezetem, hogy mit akarok kihozni az egészből...)

Ötös agancs a mesében sincs!
Jégághiányos koronás tízes van!
Ha a másik száron kevesebb az ág,páratlan tízes,ha több,akkor páratlan valamilyen(attól függ,mennyi ág van azon).
Típusát pedig ne erőltesd bármelyik területre,mert az egész országban előfordul,sőt egész Európában!







Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1657 Dátum: 2012. November 25. - 17:12:57 »

Amit mondani akarok:   Wave

Kissé körülményesre sikeredett ez az egész levezetés,  Vigyorog de múltkor Wildheger azt mondta egy négyes agancsot látva (nem találom már hol) amit én mutattam, hogy az egy nyolcas bika agancsa.

Ha én találok egy félszár négy ágú agancsot arra senki nem mondhatja ki egyértelműen, hogy az egy nyolcas bika agancsa, mindaddig míg nem látta a másik szárat!

Pedig én is már többször hallottam idősebb vadászok szájából is mikor kezükbe fogtak egy ötös agancsszárat, hogy az egy tízes bika! Miért lenne tízes?, honnan tudod, hogy a párja szintén egy ötös, vagy esetleg kevesebb ágszámú? Sehonnan! Tehát ha látunk egy félszár 5 vagy 6-os agancsot ne vágjuk rá, hogy 10 vagy 12-es bika agancsa. Úgy helyes, hogy valószínűleg egy 10 vagy 12-es bika, egyik szár agancsa.

De nem is tartom helyesnek, hogy egy félszárból bármire is követeztessünk, hiszen a másik szár okozhat meglepetéseket! Szoktak is...

Tehát ez az agancs, nem egy 10-es bika agancsa (függetlenül a jégágtól vagy hiányától):



Mert egy páratlan tizenkettes, de lehetne 14-16-18-as is!





(Egyébként 22 rózsakörméret 92 szárhossz, beszáradtan száranként 2,15kg bükki bika!)
Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1658 Dátum: 2012. November 25. - 17:41:22 »


de múltkor Wildheger azt mondta egy négyes agancsot látva (nem találom már hol) amit én mutattam, hogy az egy nyolcas bika agancsa.


Van olyan "típus", ami a második agancstól élete végéig 8-as.  Kacsint
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1659 Dátum: 2012. November 25. - 17:42:33 »

Ha a másik száron kevesebb az ág,páratlan tízes,ha több,akkor páratlan valamilyen(attól függ,mennyi ág van azon)

De nem is tartom helyesnek, hogy egy félszárból bármire is követeztessünk, hiszen a másik szár okozhat meglepetéseket! Szoktak is...
Tehát ez az agancs, nem egy 10-es bika agancsa (függetlenül a jégágtól vagy hiányától):

 jól van jól van gyozo Taps Taps   Nyihi Rííí Röhög Röhög Nyelv Fej a falba

 Angyal Wave Emelem







Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1660 Dátum: 2012. November 25. - 17:52:34 »

Van olyan "típus", ami a második agancstól élete végéig 8-as.  Kacsint

De ha kezedbe fogod ennek az örök nyolcasnak az egyik szár agancsát, (másikat nem ismered) megmondod, hogy a másik szár is egy négyágú szár, tehát egy nyolcas bika agancsa?  Van valami ismertető a négyes száron, amiből következtethetsz, hogy a másik szár is egy négyes?  OOO  Fejbever Csipesz Nyusz Róka Kutyisz Borz Kutyaalszik Lúd Nyúl Kutya Tacsi Gitár Suicide jól van    Ördög Ördög Ördög  Nyihi
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1661 Dátum: 2012. November 25. - 18:19:55 »

Amit mondani akarok:   Wave

Kissé körülményesre sikeredett ez az egész levezetés,  Vigyorog de múltkor Wildheger azt mondta egy négyes agancsot látva (nem találom már hol) amit én mutattam, hogy az egy nyolcas bika agancsa.

Ha én találok egy félszár négy ágú agancsot arra senki nem mondhatja ki egyértelműen, hogy az egy nyolcas bika agancsa, mindaddig míg nem látta a másik szárat!

Pedig én is már többször hallottam idősebb vadászok szájából is mikor kezükbe fogtak egy ötös agancsszárat, hogy az egy tízes bika! Miért lenne tízes?, honnan tudod, hogy a párja szintén egy ötös, vagy esetleg kevesebb ágszámú? Sehonnan! Tehát ha látunk egy félszár 5 vagy 6-os agancsot ne vágjuk rá, hogy 10 vagy 12-es bika agancsa. Úgy helyes, hogy valószínűleg egy 10 vagy 12-es bika, egyik szár agancsa.

De nem is tartom helyesnek, hogy egy félszárból bármire is követeztessünk, hiszen a másik szár okozhat meglepetéseket! Szoktak is...

Tehát ez az agancs, nem egy 10-es bika agancsa (függetlenül a jégágtól vagy hiányától):



Mert egy páratlan tizenkettes, de lehetne 14-16-18-as is!





(Egyébként 22 rózsakörméret 92 szárhossz, beszáradtan száranként 2,15kg bükki bika!)
Az agancs minden részében vannak bélyegek,melyek alapján bátran ki lehet jelenteni,hogy örökös hatos, nyolcas,tízes,tizenkettes.
Vannak olyan bélyegek,melyek határozottan mutatják,hogy a még csak nyolcas később milyen koronás lesz.
Ezeket csak az látja,aki látja az agancs minden tíz centiméteres szakaszának keresztmetszetét és van érzéke,hogy azonosítson,különböző agancsokat egy csoportba tudjon sorolni.
Akinek nincs ilyen rendszerező érzéke,az sosem fogja látni,miről beszélek.
Ezt tapasztalatból mondom,mert sok ismerősömnek,barátomnak magyaráztam ezekről a bélyegekről,de néhányan még akkor sem látták azt ,amit én.
Egyszer már írtam,hogy a genetikailag homogén szarvast én több,mint hatvan típusra szedtem szét,de még nem értem a végére.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1662 Dátum: 2012. November 25. - 18:35:27 »

Az agancs minden részében vannak bélyegek,melyek alapján bátran ki lehet jelenteni,hogy örökös hatos, nyolcas,tízes,tizenkettes.
Vannak olyan bélyegek,melyek határozottan mutatják,hogy a még csak nyolcas később milyen koronás lesz.
Ezeket csak az látja,aki látja az agancs minden tíz centiméteres szakaszának keresztmetszetét és van érzéke,hogy azonosítson,különböző agancsokat egy csoportba tudjon sorolni.
Akinek nincs ilyen rendszerező érzéke,az sosem fogja látni,miről beszélek.
Ezt tapasztalatból mondom,mert sok ismerősömnek,barátomnak magyaráztam ezekről a bélyegekről,de néhányan még akkor sem látták azt ,amit én.
Egyszer már írtam,hogy a genetikailag homogén szarvast én több,mint hatvan típusra szedtem szét,de még nem értem a végére.

 ego

Keresd vissza nem tudom kinek írtad régebben, hogy nincs olyan, hogy örökös 10, vagy 12-es! Aztán azt is visszakeresheted, mikor hülyeségnek tituláltad, szederjei osztályozását, miszerint tájanként több agancstípus létezik, vagy jellemező... Most meg már 60-tól is több típus létezik  :Mosolyog Nem baj változik az idő  OOO

Aki ránézésre egy 5 vagy 6 esetleg 7-8 ágú agancsszárról megmondja, hogy a párja hányas, az már télleg tud valamit!  Röhög ...többet is mint kéne   Bravó

Erről egy régi vic jut az eszembe:

Három béka ül a folyóparton:

Megszólal az első: brek

Mire a második: brekek

Aztán a harmadik: brekekeke

Az első előveszi a pisztolyt lelövi a harmadikat  Sorozat

Második megkérdezi tőle: Miért lőtted le?   --- Túl sokat tudott!  Nyihi


 
Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #1663 Dátum: 2012. November 25. - 19:41:06 »

Van valami ismertető a négyes száron, amiből következtethetsz, hogy a másik szár is egy négyes? 

Igen!
Ágak tűzési távolsága, tűzési szöge, alakja, törése. Szár alakja (töréspontjai), íve, keresztmetszete, stb...
Bár... Mindezt hiába magyarázni egy olyan embernek, aki csak nézi az agancsot, de nem látja...  Kacsint

 Koccint
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1664 Dátum: 2012. November 25. - 20:46:31 »

ego

Keresd vissza nem tudom kinek írtad régebben, hogy nincs olyan, hogy örökös 10, vagy 12-es! Aztán azt is visszakeresheted, mikor hülyeségnek tituláltad, szederjei osztályozását, miszerint tájanként több agancstípus létezik, vagy jellemező... Most meg már 60-tól is több típus létezik  :Mosolyog Nem baj változik az idő  OOO

Aki ránézésre egy 5 vagy 6 esetleg 7-8 ágú agancsszárról megmondja, hogy a párja hányas, az már télleg tud valamit!  Röhög ...többet is mint kéne   Bravó

Erről egy régi vic jut az eszembe:

Három béka ül a folyóparton:

Megszólal az első: brek

Mire a második: brekek

Aztán a harmadik: brekekeke

Az első előveszi a pisztolyt lelövi a harmadikat  Sorozat

Második megkérdezi tőle: Miért lőtted le?   --- Túl sokat tudott!  Nyihi


 
Bocsánat,hogy bátorkodom figyelmeztetni az Urat,de próbáljuk meg Szederjei nevét nagy betűvel kezdeni!
Szederjei szarvastenyésztési tájegységenként törzseket határozott meg,aminek tévességét bizonyítani tudom azzal,hogy a törzsek leírásában több olyan típus van,amelyek nemhogy országunk más tájegységein,hanem egész Eurázsiában jelen vannak.Csak egy példa:olyan nincs,hogy gödöllői típus.Ezek az agancsformák az Boszporusz-Gibraltár vonaltól északra az Azovi-tengertől Írországig mindenhol jelen vannak.
Az öt ágú agancsok közül kiválasztom azokat,melyeknek garantáltan ötágú a párja.Ezt hidd el nekem!A több ágszámúaknál  nem törvényszerű a párjaik ágszáma,de azokat is elkülönítem neked több típusra!Az agancsformák viszont törvényszerűek legalább a felső szárig,mert az agancs filogenetikusan fiatalabb gének diktálta kódok szerint alakulnak a "koronában". Ha viszont mind a bazalis,mind az apikális elágazás ugyanannak a típusnak a bélyegét viseki,akkor még a keveredés is ki van zárva,a fenotípus azonos a genotípussal.
Visszatérve Széchenyi kijelentésére.Nem tűnik ki belőle még számomra sem,hogy milyen örökös tizenkettesekről ír.Mert sokféle van,de nem mindegyik továbbtenyésztésre alkalmatlan.
A békáidat nyugodtan jegeld!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: