Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 5,6-os vadásztöltények.  (Megtekintve 121823 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #300 Dátum: 2014. Február 11. - 19:07:33 »

Igen, ismerem.
Szombaton voltam nála vadászni és akkor mondta, hogy eladta.
Csak most, hogy olvastam a hozzászólásod, akkor lett gyanús a ”kopaszon” vásárolt puska. Ördög

Pistánk! Igen Piál
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #301 Dátum: 2014. Február 11. - 19:35:24 »

Pistánk! Igen Piál

Steve  Ördög  Piál
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #302 Dátum: 2014. Február 11. - 19:41:43 »

Üdvözlöm a Jómadarat!  Kacsint Piál Wave
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #303 Dátum: 2014. Február 11. - 20:01:07 »


  Nekem  is  sokszor  eszembe  jut. Igen
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #304 Dátum: 2014. Február 11. - 20:09:59 »

  Nekem  is  sokszor  eszembe  jut. Igen
Igen Piál Piál Piál
Lajosnál voltunk, aki volt már ott, az tudja mi a felállás.
Kiengedtem a borjút a szóróról, mert ugye ott mégsem kellene...erre Pistám: Ezzel változott valami?
Igazat kellett adnom neki, mert igaza volt. Igen Emelem
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #305 Dátum: 2014. Február 12. - 11:43:56 »

Igen Piál Piál Piál
Lajosnál voltunk, aki volt már ott, az tudja mi a felállás.
Kiengedtem a borjút a szóróról, mert ugye ott mégsem kellene...erre Pistám: Ezzel változott valami?
Igazat kellett adnom neki, mert igaza volt. Igen Emelem

   Igen Emelem Emelem
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #306 Dátum: 2014. Február 12. - 17:54:29 »

Kicsi a világ! Főleg ez a mi Szép Kis Országunk.  Mosolyog
Egyébként teljesen korrekt embernek ismertem meg Istvánt, nem dicsérte agyon a portékát.
Őszintén elmondta, hogy bizony van olyan lőszer amivel jelentős szórást produkál, van amelyikkel viszont tényleg pontos.
A SAKO-t úgy néz ki szereti, de biztosabbat majd pár száz lőtéri lövés után merek mondani.

Az viszont kissé meglepett, hogy bizony jelentős roncsolásra képes ez a kis golyóbis, a .300-as Win. Mag. puskámmal lőtt őzeken nem volt ekkora kimenet.
A bal lapocka mögött volt a találat, kissé ferdén előre távozott a lövedék. Szívet, tüdőt ledarálta, a jobb lapockát is erősen roncsolta.
A vér szinte fröcskölt a rövid halálvágta során, bevallom kissé arrébb is vittük szegényt az elesés helyéről, a fényképhez.

 Emelem

Nem olyan gyereknek ismertem meg, hogy mellé beszéljen! Igen
Naplózva

Üdv:Kapszli
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #307 Dátum: 2014. Február 12. - 19:30:36 »

Nem olyan gyereknek ismertem meg, hogy mellé beszéljen! Igen

Ahogy látom, nem akárkitől vettem ezt a puskát!  Taps
Ha ezt tudom, minimum dedikáltatom, de lehet még autó grammot is kértem volna!  Röhög

 Wave

Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #308 Dátum: 2014. Február 12. - 19:37:11 »

Ahogy látom, nem akárkitől vettem ezt a puskát!  Taps
Ha ezt tudom, minimum dedikáltatom, de lehet még autó grammot is kértem volna!  Röhög

 Wave



Szép idézet tuti nem került volna rá, de hogy jó embertől az biztos.  Nyihi Emelem
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #309 Dátum: 2014. Július 27. - 20:45:08 »

 Emelem

223 Rem. kaliberű puskámat 3,56 grammos Geco Express (piros műanyag heggyel ellátott) lőszerhez lövettem be. Elsősorban rókának szántam ezt az összeállítást.
A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel a munícióval kapcsolatosan? Őz vadászatára mennyire alkalmas?  A gyártó honlapján megnéztem a leírást, de a gyakorlati tapasztalatok jobban érdekelnének.
Korábban Hirtenberger Noslerhez lett belőve a puska, de az a lőszer elfogyott, találni pedig nem találtam azt követően. Az nagyon jó hatásfokkal dolgozott őz esetében is.

Szóval szeretném tudni, hogy nyugodtan használhatom-e őzbakvadászat, vagy őz-tarvad vadászat alkalmával is ezt a lőszert. Lehet, hogy buta maga a kérdés, mert a 223 Rem. kaliber őz vadászatára alkalmas, csak hát műanyag hegyű lövedék nagyvadra való használatában nincs még tapasztalatom.
Az általam eddig használt lőszerek végéből eddig ólom figyelt ki, azok hatásfokáról tudok csak referálni.

A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek!

Üdv.: Beregi  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
vadasz69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #310 Dátum: 2014. Október 05. - 11:35:44 »

Sziasztok!

Szándékomban áll vásárolni egy 223-mast.
És lőszer ügyben érdeklődnék Ti milyet használtok és milyet ajánlotok.
Előre is köszönöm a válaszaitokat.

 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #311 Dátum: 2014. Október 05. - 14:38:40 »

Sziasztok!

Szándékomban áll vásárolni egy 223-mast.
És lőszer ügyben érdeklődnék Ti milyet használtok és milyet ajánlotok.
Előre is köszönöm a válaszaitokat.

 Emelem

Üdv!

Izs 18 MH-val van néhány tapasztalatom ezidáig Remington Accutip Boat tail 55 gr, Hirtenberger Nosler Ballistik tip 55 gr, és Winchester Supreme Ballistik Silvertip 55 gr.
A szóráskép és célballisztikai eredmények egyformák(jók) a különbségek elhanyagolhatóak. Árban a Remington a legbarátságosabb. Közvetett információm van a Hornady V-Max-ról az is hasonlóan jól működik. Az európai gyártmányokat nem ismerem azokról majd azok használói nyilatkoznak ha nyilatkoznak. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #312 Dátum: 2014. Október 05. - 16:08:07 »

Sziasztok!

Szándékomban áll vásárolni egy 223-mast.
És lőszer ügyben érdeklődnék Ti milyet használtok és milyet ajánlotok.
Előre is köszönöm a válaszaitokat.

 Emelem
223-as Mannlicherből lőttet eddig Sako Gamehead 3,56 g-ost, de az már fogytán van. A kövekező RWS T-mantel lesz 3,6 g-os. A Geco Express-ről is nagyon jó visszajelzések vannak a szóráskép tekintetében. Kár, hogy "Target" (50 darabos) kiszerelésben csak teljes köpenyes maggal létezik. Sima TML lövedékkel szerelve, 50 db-os kiszerelésben, sokat kanyaríthatna ki a piaci tortából.
Naplózva
vadasz69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


« Új üzenet #313 Dátum: 2014. Október 05. - 16:25:08 »

Így látatlanba Én is a sako és az RWS között dilemmázok,de ha esetleg másnak van jó tapasztalata másik fajta lőszerrel azt is szívesen meghallgatom.

Amúgy a sako,hogy viselkedett?
Főleg őzre használnám.
 Emelem
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #314 Dátum: 2014. Október 26. - 21:52:14 »

Nem rossz lőszer a sako, sőt! Egy nagyon jól kiegyensúlyozott rendszerecske, korrektül kiképzett lövedékkel. Monjduk az is igaz, hogy nem a táblázat- és adatfetisiszták lőszere, mert jócskán alul vannak a gyári értékei a hiper-super-formanc és egyéb izmosabb lőszerek paramétereinél. Őzet ugyan nem lőttem vele, de rókát igen. Volt söröskupak méretű kimenet és volt olyan is, hogy majdnem kifordította a süldő rókát, mint egy zoknit, de a rudi az egy ilyen vad, néhol puha, másutt nem  Kacsint . Szóval célballisztikát tekintve, nem tudok érdemben hozzátenni a nagy közös tudáshalmazhoz. Nekem annyi, pusztán pszichológiai gondom van vele, hogy "nem szép a szórása". Azért az idézőjel, mert ez bőven 4 centi alatt van 150 méteren, ami vadászatra -különösen az én személyes bevállalósságomat illetően- bőven tökéletes. Nem szeretek 150 fölé lőni, muszájni meg éppen még sosem volt nem muszáj... Ellenben tud a mennlicher ennél szebbet is a lőlapon. Hirtenberger, Geco Express 150 méteren simán összeszakad belövőpadból (főleg, ha nem én lövök vele  Stoel ). Szóval ezért váltok, ha elfogy, meg persze hülyebogárrágta kíváncsiságból. Az pedig, hogy pont RWS-re, abból fakad, hogy munkámból kifolyólag nem a bolti áron kapom meg. Majd látjuk, ha szeretni fogja, akkor veszek majd még pár dobozzal. Jelenlegi vadászati lehetőségeimet látva, 5 doboz, száz évig elég lesz  Vállat von  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: