Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 5,6-os vadásztöltények.  (Megtekintve 121532 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. április 22. - 14:39:27 »

Szerintem a vérhiányban az is közre játszott, hogy kicsit magasan lett lőve, legalább is én úgy látom.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2008. április 22. - 14:41:06 »

Szerintem a vérhiányban az is közre játszott, hogy kicsit magasan lett lőve, legalább is én úgy látom.

Ebben nagy igazságod van Zoli!
 Igen Wave
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #17 Dátum: 2008. április 22. - 14:44:00 »

Azért a dezsnyó húsában nem tett nagy kárt.
Mondjuk ha nem találod meg a vér hiánya miatt akkor meg fullos a kár a húsban.... Fejvakarás
 Igen

Ez az! Azért is mertem rálőni, mert egy 40 hektáros tábla közepén álltak, gyönyörű telihold mellett. Bármerre indul, sok száz méterig tudtam volna követni szemmel.
Mindenesetre nem az igazi, nem való disznóra. Ezenkívül, régebben lőttem néhányat vele, de egyszerűbb alatta a nagytestvérrel.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #18 Dátum: 2008. április 22. - 23:15:59 »

Sziasztok,
engedjétek meg, hogy én is szóljak.Nekem is van 5,6x50R puskám, én is lőttem vele süldőt S&B-vel, nem ment sokat de.Azt azért ne felejtsük el, ezt a kalibert " schonzeit" célokra, dúvadazáshoz,legfeljebb őz nagyságú állatokra könnyű gavallérokból, betétcsövekből kilőve tervezték.Természetes, hogy nem fog a süldőből kijönni.Én is kipróbáltam szinte mindent ebben a kaliberben, de a nehezebb lövedékkel jobbak voltak a tapasztalatok.Vért, különösen sokat nem lehet elvárni.Akinek a nehezebb lövedéket jól viszi a csöve, annak azokat ajánlo.
Még annyit, amikor tervezték  az 50 grains  ( 3,2 gramm ) tömegű lövedékre készítették a huzagolást, az idők folyamán változtattak a huzag emelkedésén, így az újabbak már a nehezebbet is jól lövik. Üdv: Juszsuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. április 23. - 08:21:00 »

Sziasztok,
engedjétek meg, hogy én is szóljak.Nekem is van 5,6x50R puskám, én is lőttem vele süldőt S&B-vel, nem ment sokat de.Azt azért ne felejtsük el, ezt a kalibert " schonzeit" célokra, dúvadazáshoz,legfeljebb őz nagyságú állatokra könnyű gavallérokból, betétcsövekből kilőve tervezték.Természetes, hogy nem fog a süldőből kijönni.Én is kipróbáltam szinte mindent ebben a kaliberben, de a nehezebb lövedékkel jobbak voltak a tapasztalatok.Vért, különösen sokat nem lehet elvárni.Akinek a nehezebb lövedéket jól viszi a csöve, annak azokat ajánlo.
Még annyit, amikor tervezték  az 50 grains  ( 3,2 gramm ) tömegű lövedékre készítették a huzagolást, az idők folyamán változtattak a huzag emelkedésén, így az újabbak már a nehezebbet is jól lövik. Üdv: Juszsuph  Wave

Én bízom Horrido megfontoltságában...mert ahogyna írta is, a kicsivel is lőtt már disznót, de a mindennapokra ott van a nagy testvér, a másik cső.
Az a bizonyos 9,3x74R, a benne lapuló lassú, de bitangul odavágó 18,5 gr-os TM-RK munícióval.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. április 23. - 08:34:26 »

Sziasztok,
engedjétek meg, hogy én is szóljak.Nekem is van 5,6x50R puskám, én is lőttem vele süldőt S&B-vel, nem ment sokat de.Azt azért ne felejtsük el, ezt a kalibert " schonzeit" célokra, dúvadazáshoz,legfeljebb őz nagyságú állatokra könnyű gavallérokból, betétcsövekből kilőve tervezték.Természetes, hogy nem fog a süldőből kijönni.Én is kipróbáltam szinte mindent ebben a kaliberben, de a nehezebb lövedékkel jobbak voltak a tapasztalatok.Vért, különösen sokat nem lehet elvárni.Akinek a nehezebb lövedéket jól viszi a csöve, annak azokat ajánlo.
Még annyit, amikor tervezték  az 50 grains  ( 3,2 gramm ) tömegű lövedékre készítették a huzagolást, az idők folyamán változtattak a huzag emelkedésén, így az újabbak már a nehezebbet is jól lövik. Üdv: Juszsuph  Wave

Én bízom Horrido megfontoltságában...mert ahogyna írta is, a kicsivel is lőtt már disznót, de a mindennapokra ott van a nagy testvér, a másik cső.
Az a bizonyos 9,3x74R, a benne lapuló lassú, de bitangul odavágó 18,5 gr-os TM-RK munícióval.

Megmondom őszintén én is lőttem már szarvast kisebb kaliberrel, de ugyanúgy jártam el mint H. beengedtem őket a vetésbe és akkor lőttem.
Az 5,6-os lövedék nem ment át, tisztán tüdőn érte a borjút és olyan 100-120 m-t szaladt el, nulla vérrel, az erdő szélétől kb. 30-40 m-re esett el.
A lőtáv olyan 80 m lehetett.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #21 Dátum: 2008. április 23. - 11:21:19 »

Sziasztok,
engedjétek meg, hogy én is szóljak.Nekem is van 5,6x50R puskám, én is lőttem vele süldőt S&B-vel, nem ment sokat de.Azt azért ne felejtsük el, ezt a kalibert " schonzeit" célokra, dúvadazáshoz,legfeljebb őz nagyságú állatokra könnyű gavallérokból, betétcsövekből kilőve tervezték.Természetes, hogy nem fog a süldőből kijönni.Én is kipróbáltam szinte mindent ebben a kaliberben, de a nehezebb lövedékkel jobbak voltak a tapasztalatok.Vért, különösen sokat nem lehet elvárni.Akinek a nehezebb lövedéket jól viszi a csöve, annak azokat ajánlo.
Még annyit, amikor tervezték  az 50 grains  ( 3,2 gramm ) tömegű lövedékre készítették a huzagolást, az idők folyamán változtattak a huzag emelkedésén, így az újabbak már a nehezebbet is jól lövik. Üdv: Juszsuph  Wave
Szia! Úgy gondolom, mindketten ismerjük a korlátait és lehetőségeit. Írtam is itt lejjebb, hogy nem nagyon fognak kilövést találni a vadásztársak.
Egyébként én is betétcsőből lövöm, a klasszikus huzagemelkedéssel, a nehéz (4,1) lövedék gyakorlatilag használhatatlan. Wave Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #22 Dátum: 2008. április 23. - 18:31:19 »

Csak összehasonlításul,  a különböző huzagemelkedések. a C.I.P. szerint.
5,6x 50 ( R )   350 mm
5,6x52  R       270 mm
5,6x57  ( R )   250 mm
222 Rem        356 mm
223 Rem        305 mm
22-250           356 mm
220 Swift       356 mm

Ma már készítik a 223 Rem. huzagemelkedésével is. Na ez már jól lövi a 4,1 gramm nehéz lövedéket is. Üdv : Jusuzuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #23 Dátum: 2008. április 23. - 18:49:06 »

Szervusz Juszuph!

Tehát, ha jől értem, a méretek alapján a 222-ből sem javasolt a 4gr lövegék használata? Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #24 Dátum: 2008. április 23. - 18:55:54 »

Szia Attila,
csöve válogatja, ki kell próbálni.A 222-es a 3,2-3,6 grammot viszi jól általában.A lövedékhossznak megfelelő huzagolás biztosítja az elégséges fordulatszámot, ami stabilizálja  a lövedéket . Amennyiben nem megfelelő, akkor szórja a lövedéket.Természetesen itt is lehet kivétel.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #25 Dátum: 2008. április 23. - 18:59:26 »

Köszönöm!  Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. április 23. - 21:04:54 »

Szervusz Juszuph!

Tehát, ha jől értem, a méretek alapján a 222-ből sem javasolt a 4gr lövegék használata? Wave

Szia Attila!

Én akitől csak kérdeztem, 222-esben a Norma 4 gr-os "Radjur"-ját egy puska sem vitt jól. (Izs-18, Brno Fox, ZBK-110, Zastava)

ÜDv.
Naplózva
Bergstutzen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


« Új üzenet #27 Dátum: 2008. április 23. - 21:20:59 »

Sziasztok,

Lehet hogy a 4,8 g végett, de én elég sok malacot, süldőt lőttem már az 5,6x52R-rel, és gyakran átvitte a vadat a lövedék. Jó látási viszonyok mellett mindíg ezzel kezdek, és a 30-06 megpróbálja elcsípni a második süldőcskét a tétovázók közül. Lő Lő
Naplózva

Bergstutzen
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #28 Dátum: 2008. április 23. - 21:21:51 »

Szervusz Juszuph, és Wetzlar!

Köszönöm, hogy megoldottatok egy gondomat. Nem kell vennem, és kísérletezgetni a célbalövéssel Vigyorog
Marad arégi jól bevált!

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Május 23. - 08:13:24 »

Szia Wetzlar!

Szóval itt válaszolok a kérésedre. Kicsit változott a helyzet a héten:

Az a helyzet, hogy TAL két olyan dolgot említett az RWS lőszerrel kapcsolatban, ami elgondolkoztatott, és mégis visszatérek a Sako-hoz. Az egyik,  hogy hosszabb távon a keleti gyártmányú csöveket megeszi az RWS, nincsenek harmóniában egymással. Amikor pedig mondtam, hogy nekem javarészt speciális helyzetre kell, akkor azt válaszolta, hogy sajnos, ha akar, mindegyik kialakítású mag képes gellerre.
Ha pedig így van, akkor nem ad annyi előnyt az RWS, mint kellene, és a Sako univerzálisabb. Gondolok itt arra, hogy nem tép akkorát, tehát télen a gerezna használható marad. Ha valahova meghívnak, akkor őzre, esetleg malacra is jobb ez a nehezebb mag, mint a fúrt hegyű. Még a legelső, a kínai távcsővel és Sako lőszerrel történt belövésnél kb 90 méterről összeszakadt a két lövésem, tehát valószínűleg szeretik is egymást a puskával.
Szóval, mégegyszer köszönöm a segítségedet, de azt hiszem, kellő elővigyázatossággal maradok a Sako-nál. ÖrömNeked
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: