Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 5,6-os vadásztöltények.  (Megtekintve 121291 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #420 Dátum: 2016. December 19. - 22:35:16 »

Szervusz Druszám!  Emelem

Nagyon jól tudom, hogy ezt a kalibert te nem szereted. Én sem akarok senkit rábeszélni sem erre , sem más kaliberre, csak a saját véleményemet tudom elmondani. Tíz éve használok klf 222 Rem fegyvert és általában azzal lövöm az őzeimet,  (de lőttem vele két 40 kg süldőt is) és egyik sem ment 15-21 méternél messzebb. De ugye kinek a pap....
 Wave



Nemnem...., félreértesz. Tényleg komoly kalibernek tartom, nem hétköznapi 5,6-os. Csak egyféle tucattöltény, meg még egy-kétféle kisipari muníció nem a legjobb ajánlólevél.
Ennek legalább .224-es a lövedéke... Igen
Az enyém nagyobb szívás.... de én már letettem arról, hogy ezen keresztül vadásszá nevelődöm, ez már így marad, az összes cumi oldalával együtt.
A meglevő 222-est egyáltalán nem tervezem eladni Kacsint
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #421 Dátum: 2016. December 19. - 22:38:32 »

Nemnem...., félreértesz. Tényleg komoly kalibernek tartom, nem hétköznapi 5,6-os. Csak egyféle tucattöltény, meg még egy-kétféle kisipari muníció nem a legjobb ajánlólevél.
Ennek legalább .224-es a lövedéke... Igen
Az enyém nagyobb szívás.... de én már letettem arról, hogy ezen keresztül vadásszá nevelődöm, ez már így marad, az összes cumi oldalával együtt.
A meglevő 222-est egyáltalán nem tervezem eladni Kacsint
 Emelem

Milyen jó azt is rendre pucolgatni! Hogy én mennyire utálok már puskát pucolni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #422 Dátum: 2016. December 19. - 22:57:40 »

222 remington magnum az nem 223 remington,és egyik sem 5.6x57 .
Valamit félreolvashattál Miklós.
 

Lacika en a 5,56x45 NATO lovedekrol beszelek amit tobbszori atnevezes utan bizony 222 Remington Magnum-nak vagy .223 Remingtont-nak neveznek. Abban viszont igazad van hogy ez nem azonos a civilkent hasznalt .222 vagy .223 loszerekkel.
Egy keveset a tortenelembol:
“Eleinte a .222 Remington lövedékkel kezdtek el kísérletezni, de hamar bebizonyosodott, hogy nincs elegendő lőporkapacitás a kívánt sebesség és átütőerő eléréséhez. Ezután több megbízás is érkezett a Remington céghez a .222 Remington-nál hosszabb hüvelyű és keskenyebb nyakú lőszerek kifejlesztésére, amelyek eredményeképpen születtek a többszöri átnevezés után .222 Remington Magnum valamint a .223 Remington néven ismertté vált lőszerek.”
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #423 Dátum: 2016. December 20. - 00:47:09 »

Jól benéztem, hehe, és még én röhögök Miklóson.... Röhög, végül is csak a számokat nem ismerem fel. Stoel Stoel
De emlékszem,van még valaki, aki bütyköl ilyet, valami tömör esztergált kuglival a végén..... általában jó drága, kapni sem lehet, és rendszerint szarul lövik a csövek, viszont van...
A saját vom Hofem után turkáltam, és akkor láttam, hogy a németajkúak - mint a dzsondéér a tengerentúlon - nem feledkezik meg a hozzá hű vásárlókról.



Nocsak nocsak ugylatom az oskovuletbol is lehet neha szikrat pettantani Ördög
A szamok kovetese bizony nem egy utolso dolog. Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #424 Dátum: 2016. December 20. - 10:05:34 »

Sziasztok!!!!

Édesapámtól vadászvizsgára kaptam egy Steyer Mannlicher 5,56×57-kaliberű golyós puskát!Szerintetek milyen márkájú lőszerrel érdemes próbálkozni,mit használjak?Van valakinek véleménye ezzel a fegyverrel kapcsolatban??Negatív,pozitív is érdekelne!!!! Táncol
Előre is köszönöm......

Este már elzsibbadtam, nem volt idegrendszerem kurkászni a neten.. van még egy ilyen csoda is: http://kjg-munition.de/Patronen/5,6x57-KJG-Munition.html

Sok sikert a vashoz!
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #425 Dátum: 2016. December 20. - 10:41:25 »

Sziasztok!!!!

Édesapámtól vadászvizsgára kaptam egy Steyer Mannlicher 5,56×57-kaliberű

Akkor nem 5,6x57-es?...
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #426 Dátum: 2016. December 21. - 11:30:08 »

Ahogy a nevében is benne vagyon ezt a kalibert az RWS alkotta, szvsz maguk sem tudják miért. 😀
Ahogy már Attila is megírta, rajtuk kívül nem is gyártanak töltényt hozzá, nyilván a mindentrézből
csináló Lutzmöller és Laborfürcsodatöltényeken kívül.
A majdnem ötgrammos RWS Kegelspitzet egyébként nagyon dícsérik.
Viszont ezzel a kaliberrel kapcsolatosan Kálmán, a Margitai Kanrém, ismertebb nevén Kama fórumtárs
tud autentikus véleményt alkotni, mivel ha nem tévedek Neki van egy fájntos Manlichere
ezzel a tölténnyel! 😀😀😀
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #427 Dátum: 2016. December 22. - 16:36:02 »

Viszont ezzel a kaliberrel kapcsolatosan Kálmán, a Margitai Kanrém, ismertebb nevén Kama fórumtárs

hö-hö...  Röhög

mivel ha nem tévedek Neki van egy fájntos Manlichere
ezzel a tölténnyel! 😀😀😀

Csak volt.
Rájöttem, hogy jobb/elég nekem az az egyszem 30-06-os.  Vállat von

De fáin kis puska volt!...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #428 Dátum: 2016. December 22. - 17:11:00 »


Rájöttem, hogy jobb/elég nekem az az egy szem 30-06-os.  Vállat von


Lám, minden út Rómába vezet...  Vigyorog
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #429 Dátum: 2016. December 22. - 18:23:36 »

Lám, minden út Rómába vezet...  Vigyorog
A 30-06 olyan mint az étlapon a rántott hús...........
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #430 Dátum: 2016. December 22. - 18:54:38 »

A 30-06 olyan mint az étlapon a rántott hús...........
 Ördög
Nem, a rántott húsos-pacalpörkölt , töltött káposzta körettel.............. Ördög Emelem
Naplózva
Maximovics
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új üzenet #431 Dátum: 2017. Január 15. - 18:14:14 »

Nagyon szépen köszönöm a sok segítő hozzászólást!Köszönöm a prívát segítséget is! Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #432 Dátum: 2017. Június 06. - 18:20:18 »

Naszóval az a helyzet, hogy mire megjött a vásárlási engedély felszívódott a ivano-frankói eladó a cseh vegyessel, de kiderült, hogy Ungváron a Trofej nevezetű rablófészekben (értsd vadászbolt) leledzik egy műanyag ágyazású Cz527 223 rem kaliberben. Holnap megyek be a "nagyvárosba". Kb 260 ezer Ft-nyi ukrán tutujkát kérnek érte, de megpróbálok alkudni. Jóemberek megsúgták ugyanis, hogy a nevezett puska lassan 10 éve porosodik ott eladhatatlanul. Mellesleg mióta ez a rohadt "vegyél golyósfegyvert és ne az öklödet rázd a 100 méterre korzózó rókákra" vonat elindult,és reális közelségbe került a végcél  olyan migrénrohamaim vannak, hogy szétmegy a fejem. Ehhez képest kutya kajla füle volt az amikor 14 évesen kézbe vehettem az első komoly puskám, egy 16-os Toz-63-at. Akkoriban nem rágódtam ennyit, de most gyorsan el kell végre költeni az erre előirányzott összeget, mert biz isten megbolondulok. A távcsőhöz meg a szerelékhez meg majd eladom a fél vesémet!
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #433 Dátum: 2017. Június 06. - 19:06:47 »

Naszóval az a helyzet, hogy mire megjött a vásárlási engedély felszívódott a ivano-frankói eladó a cseh vegyessel, de kiderült, hogy Ungváron a Trofej nevezetű rablófészekben (értsd vadászbolt) leledzik egy műanyag ágyazású Cz527 223 rem kaliberben. Holnap megyek be a "nagyvárosba". Kb 260 ezer Ft-nyi ukrán tutujkát kérnek érte, de megpróbálok alkudni. Jóemberek megsúgták ugyanis, hogy a nevezett puska lassan 10 éve porosodik ott eladhatatlanul. Mellesleg mióta ez a rohadt "vegyél golyósfegyvert és ne az öklödet rázd a 100 méterre korzózó rókákra" vonat elindult,és reális közelségbe került a végcél  olyan migrénrohamaim vannak, hogy szétmegy a fejem. Ehhez képest kutya kajla füle volt az amikor 14 évesen kézbe vehettem az első komoly puskám, egy 16-os Toz-63-at. Akkoriban nem rágódtam ennyit, de most gyorsan el kell végre költeni az erre előirányzott összeget, mert biz isten megbolondulok. A távcsőhöz meg a szerelékhez meg majd eladom a fél vesémet!

Csak gyengébbek és a saját  Stoel kedvemért kérdem, hogy azért kell mindenáron ukrajnai boltban fegyvert venned, mert az országba nem engednek be külföldről fegyvert?
Mi a helyzet a távcsővel, szerelékkel, stb? Abból is "csakahazai" ?
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #434 Dátum: 2017. Június 06. - 20:06:08 »

 Nos csak azért kell itt vásárolni, mert külföldön nem lehet. Főnököm-barátom-fogadott testvérem a nagyszőlősi erdőgazdaság igazgatójaként 3 éve elhatározta, hogy ő majd megmutatja és Magyarországon vesz golyóspuskát. Utána meg hivatalosan behozza! Mert a törvény az mindenkire törvény! Meg így meg úgy! Tudni kell, hogy a cimbora még tőlem is nyakasabb ugocsai, pontosabban salánki. Jogsegély szolgálat (az erdőgazdaság ügyvédje) keze alatt volt. Havonta bement Ungvárra a megyeközpontba noszogatni a dolgot, de a törvényi díjszabáson kívül elvből nem volt hajlandó egy kopejkát sem fizetni. A fegyverbehozatali engedélyére ezért 10 azaz tíz hónapot várt, miközben 10-12 szer "ugrott be" a megyei zsaruságra ami ide 110 kilométer meg egyszer a kijei minisztériumba is szóvá tette a dolgot!!! És ez még nem minden! A határon az elvámolási és sz..patási ( a cimbora folyamatosan az eszköz rossz oldalán tartózkodott) eljárás kereken 4 óráig tartott. Elmondása szerint ha most valaki Magyarországon ad ajándékba egy egyedi Holland-Hollandot azzal a feltétellel, hogy övé ha beviszi ebbe a szép országba akkor az illetőt azonnal agyonlövi!!!
Mindez azért van így mert egy bizonyos embernek ott fenn Kijevben kizárólagos monopóliuma van vadászfegyverek importjára.  Csak és kizárólag  rajta keresztül működhetnek a boltok ő meg nem hülye olyan haszonkulcsot állapít meg amilyet akar. És nem szégyellős mert az árak kozmikusak. Pl a lőszer 25-30 százalékkal drágább mint nálatok. a fegyverek meg egyszerűen rohadt drágák.
  A távcsövet szereléket persze meg lehet venni csehbe-magyarba, mert hálistennek azt nem kell regisztráltatni a zsaruknál. Sőt mi több néha még le is lehet ÁFA-zni ami külön gyönyör.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: