Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 5,6-os vadásztöltények.  (Megtekintve 121556 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #255 Dátum: 2012. November 08. - 10:08:12 »

Számítottam rá, hogy valaki ezért ki fogja osztani az észt.
Igen, képzeld ez egy 5,6-os, 3,24 grammos kis pöcs (ahogy te fogalmazol) és azért nem írtam 140 kilót, mert amit sikerült elejteni az 130 volt. Igazából nem is disznót akartam lőni, (ezért is nem a 8-ast vittem magammal) csak kiállt elém blattba, mint egy szobor (szerintem te se gondolkodtál volna sokat). Természetesen fejbe lőttem, ha a feje nem látszott volna tisztán, meg se próbáltam volna.


Látod, látod erről van itten nagybaszó! Hogyha valaki a hülyeséget ír, az még nem is nagy baj, szerintem fordult már elő mindenkivel. Mert ha így kezdted volna - …….. És egyszer még egy nagy disznót is sikerült, mert ez volt nálam, és nem a nyolcas. Természetesen fejbe lőttem, ha a feje nem látszott volna tisztán, meg se próbáltam volna. – és nem úgy, hogy: „csak ajánlani tudom, gyors mint a távirat és hihetetlen lapos a röppályája, ha jó helyre teszed bármit visz a rókától a 130 kg-os disznóig” egészen más lenne a leányzó fekvése, és senki nem kóstolt volna beléd, legalábbis abba nem, hogy szerinted a .22 Savage alkalmas 130 kilós vaddisznó vadászatára is.
Abba azonban  mindenképpen, hogy  „gyors mint a távirat és hihetetlen lapos a röppályája”, mert pontosan ez az az 5,6 mm-es központi gyújtású, ami éppen nem ezekkel a tulajdonságokkal rendelkezik a többi 22-es központi gyújtásúakhoz viszonyítva. És az a pöcs göbecs sem olyan könnyű ám, hanem 4,6 gramm. És így lassabb természetszerűleg. A többi stimmel.
Az pedig, hogy egy kaliber alkalmas-e valamilyen állat legyilkolására, az egészen más kérdés. A Szekszárdi húsüzembe a vágó bikákat cseh .22 long riflével lőtték agyon. Mert elfogyott a spéci „vérplazma lövedékes cucc”.  Ott mondták, mikor rákérdeztem, hogy mit használnak anno. Akkor most az összes „leventepuska” bikavadászpuska?  Vállat von
üdv,
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #256 Dátum: 2012. November 08. - 10:21:44 »

Drága Uraim! Emelem

Igazából nem is értem, hogy miről megy itt a vita.  
Tényleg bárki is azt gondolja, hogy egy 3-4 g lövedék vaddisznó vadászatra való?
Egy malacnál, kicsi süldőnél még esetleg, de itt nagy disznóról van szó! Fejvakarás
Miért nem tisztelik meg néhányan azt a disznót is -amelyik egyik legszívósabb vadunk- annyira, hogy ne lőjön rá ilyen kaliberrel. ( Még fejlövéssel sem, amiről már többször leírtam a véleményemet)
Az, hogy a törvény nem köti 2500 joule energiájú lőszerhez a vadászatát még nem jelenti, hogy mindent lehet! Vagy tényleg nincs emberekben ennyi önfegyelem, hogy nem lőnek rá ilyen fegyverrel? Ezen az alapon szarvast sem engedik el? Vállat von

Lehet mondani, hogy én is "osztom itt az észt", de én az ilyet vadászhoz méltatlannak tartom!

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #257 Dátum: 2012. November 08. - 11:14:52 »

Drága Uraim! Emelem

Igazából nem is értem, hogy miről megy itt a vita.  
Tényleg bárki is azt gondolja, hogy egy 3-4 g lövedék vaddisznó vadászatra való?
Egy malacnál, kicsi süldőnél még esetleg, de itt nagy disznóról van szó! Fejvakarás
Miért nem tisztelik meg néhányan azt a disznót is -amelyik egyik legszívósabb vadunk- annyira, hogy ne lőjön rá ilyen kaliberrel. ( Még fejlövéssel sem, amiről már többször leírtam a véleményemet)
Az, hogy a törvény nem köti 2500 joule energiájú lőszerhez a vadászatát még nem jelenti, hogy mindent lehet! Vagy tényleg nincs emberekben ennyi önfegyelem, hogy nem lőnek rá ilyen fegyverrel? Ezen az alapon szarvast sem engedik el? Vállat von

Lehet mondani, hogy én is "osztom itt az észt", de én az ilyet vadászhoz méltatlannak tartom!


De ezt is szabályozza a helyi vt nem?
Hogy milyen vadra milyen a minimum kaliber! Nálunk vaddisznóra minimum 7mm.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #258 Dátum: 2012. November 08. - 11:30:09 »

De ezt is szabályozza a helyi vt nem?
Hogy milyen vadra milyen a minimum kaliber! Nálunk vaddisznóra minimum 7mm.

Szabályozhatja az alap, vagy házi szabályzatban, de nem hinném, hogy sok ilyen szabályozás van.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #259 Dátum: 2012. November 08. - 14:25:41 »

Drága Uraim! Emelem

Igazából nem is értem, hogy miről megy itt a vita.  
Tényleg bárki is azt gondolja, hogy egy 3-4 g lövedék vaddisznó vadászatra való?
............
Miért nem tisztelik meg néhányan azt a disznót is -amelyik egyik legszívósabb vadunk- annyira, hogy ne lőjön rá ilyen kaliberrel. ........... én az ilyet vadászhoz méltatlannak tartom!



Itt van a lényeg!!! Igen Igen
 Emelem
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #260 Dátum: 2012. November 08. - 15:19:13 »


  Attila,  hiába  beszélsz, inkább  foglalkoznál  komolyabb  problémával,, pl  Larsen  csapda Stoel Stoel.....
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #261 Dátum: 2013. Január 07. - 10:33:22 »

Drága Urim!

Vadászik Valaki közületek 22 Hornet kaliberrel?

Véleményeket szeretnék hallani róla!

Köszönettel
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #262 Dátum: 2013. Január 07. - 15:34:54 »

Drága Urim!

Vadászik Valaki közületek 22 Hornet kaliberrel?

Véleményeket szeretnék hallani róla!

Köszönettel

Üdv Uram!

Egyik barátomnak volt, de eladta. Elég vélemény? Mosolyog
Drága hozzá a muníció, és kevesebbet tud mint pl egy 222, 223-as.

 Emelem
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #263 Dátum: 2013. Január 07. - 21:13:11 »

Drága Urim!

Vadászik Valaki közületek 22 Hornet kaliberrel?

Véleményeket szeretnék hallani róla!

Köszönettel

Szia !

Vadászom vele.
Sokkal többre tartom a .22 Lr,.22 WM kalibereknél.
Kiváló kispuska.
Visszarúgásról nem beszélhetünk az esetében,mert lepkefing.
Sebészkés pontosságú.
A hatásos lőtávolsága kb.150 méter.
100 méteren 4 cm-es magaslövés esetén 150 méteren 5-6 cm-ert esik(van ennél jobb ballisztikájú lőszer is hozzá).
A Hornady lőszer energiája a csőtorkolatnál 1002 J,kb  980 m/s-al kezd.
Én nagyon szeretem.
Kezes kis 2.8 kg-os cz 527-ből eregetem a töltényeket.
A lőszer amit most használok 210.- winchester hollow point.
Többnyire dúvadakra használom.
Régen ,amikor nem volt más igénybe vették őz vadászatára is (mint ahogy a sörétest is),de szerintem napjainkban is biztos sok őz esik áldozatul neki.
Arra kell használni amire való,és nem csalódsz benne.Hosszúakat nem kell vele lőni,mert nem tudsz.
Bivalyra biztos van jobb választás Vigyorog,de a dúvadakat,borzot tisztességesen meg tudod vele lőni.
Én  hamarjában kb. ennyit tudok mondani róla.

Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #264 Dátum: 2013. Január 07. - 22:08:58 »

Vadászik Valaki közületek 22 Hornet kaliberrel?
Véleményeket szeretnék hallani róla!
Egyetlen nyírfajd elejtésén kívül még nem volt hozzá szerencsém. Emelem
De alig jut eszembe olyan, területtel rendelkező német, vagy osztrák vadászismerősöm, akinek ne lenne én ne használná rendszeresen.
Róka, üregi, borz, szárnyas vad, konyhasüldő és zergegida, őz, ezek több alkalommal szerepeltek a Hornet zsákmányaként az elbeszélésekben.
Nem lehet az olyan rossz.
Igaz, lőni tudni kell vele Vigyorog
 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 08. - 09:12:34 írta galoscsabus » Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #265 Dátum: 2013. Január 08. - 08:31:20 »

Sziasztok!  Emelem

Nagyon szépen köszönöm az információkat!
Ismét   Kacsint hasznos dolog volt rákérdeznem!

Vadászüdvözlettel

FM  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #266 Dátum: 2013. Január 16. - 00:01:31 »

Drága Urim!

Vadászik Valaki közületek 22 Hornet kaliberrel?

Véleményeket szeretnék hallani róla!

Köszönettel

Szia!
Ha még aktuális, nekem van Hornetem. Egy vegyesgolyós kissebbik csövéből lövöm a Hornetet.  Kellemes kis jószág minden dúvadra, kellemesen egészíti ki a 7x65R-t. Kiváló választás egy mezei területen, ahol van lehetőség használni a kis gonoszt. Mert nagyon gonosz! Rókára, borzra 150 méterig nagyon hatásos. Rendkívül pontos még vegyesgolyósból (betétcső) is.
Sok malacot, süldőt is lőttem vele, volt olyan időszak amikor őzbakra is ezzel vadásztak!

Összesítve egy dúvadazó kaliber, mellyel ki lehet nyúlni ide-oda. Külön fegyverként sohasem vennék, mert drága  a töltény és a WM majd ugyanolyan jó....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Antallacika
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #267 Dátum: 2013. Június 09. - 12:51:27 »

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy a BRNO FOX-hoz 222-es kaliberben melyik lőszert ajánlotok elsősorban rókára
Valamint érdekelne a Partizán lőszer használhatósága szintén ebben a kaliberben.

Köszönöm
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #268 Dátum: 2013. Június 09. - 13:49:05 »

Üdv!
Én pont egy ilyen puskát használok (csak a MOD 2est).
Ha hozzájutsz és nem sajnálod rá a pénzt,akkor a Remington Premier accutip V-boat tail típusú lőszer erősen ajánlom (100 méteren a 3 lövés egyforintossal le lehetett takarni,természetesen ezt a szórásképet belövőpadból lőttem. 200 méterig célpontáthelyezés nélkül lehet vele lőni.  De ha véletlenül úgy hozza a helyzet az őzre is nagyon jó ez a típus,illetve max. 50 kilóig vaddisznóra is alkalmazható (de csak nyílt terepen).
Most Codyt használok,azzal meg vagyok elégedve.
A Sako Sp lőszere is meglepően jó.
A Hornadyban anno csalódtam,nem volt elég az ölőereje... (egyszer véletlenül hasba lőttem egy süldőrókát,a hasfal felrobbant,de a róka ment tovább... csak a második lövés állította meg). Őzre is használtam,nem volt elég jó a hatása.
Cseh lőszert próbáltam,de 50 méteren tenyérnyi volt a szórásképe ezért nem is alkalmaztam.
Partizanról nem tudok nyilatkozni,felénk nem lehetett hozzájutni.
Lapua lőszert is próbáltam,nem volt rossz,de akkoriban még a Remington Sp lőszert használtam,ami elfogadható volt,de nagy csalódás volt az Accutiphez képest.
De a választott lőszerrel próbáld meg mit tud a puska,lehetőleg 100 méteren.
Én nagyon szeretem ezt a fegyvert és a kalibert is. Lassan több mint 100 rókát ejtettem el vele a 20 métertől a 220 méteres távolságig.
Remélem tudtam segíteni.  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #269 Dátum: 2013. Június 09. - 21:41:08 »

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy a BRNO FOX-hoz 222-es kaliberben melyik lőszert ajánlotok elsősorban rókára
Valamint érdekelne a Partizán lőszer használhatósága szintén ebben a kaliberben.

Köszönöm

A CZ 527-esem, ami tudomásom szerint a jó kis díjnyertes FOX utóda, amíg a barátomnál volt, és ő a 55 graines Sako-t lőtte vele, egész jól hordta. Több őzet is lőtt vele, egy kudarca volt csak, de az akkor, amikor legalább 180 méterről lőtt őzet. Akkor aztán kellett utána menni, de szerintem inkább a távolság miatti nem pontos lövés lehetett a ludas, mint az energia veszteség.  Azért meglett.
Persze mindegy, hogy melyik puska mit hord jól, nyilván neked az a fontos, hogy a tied melyiket szereti. Ez a kis cseh pusek már tavaly óta nálam van (a hüjebogár ugye.., meg hátha a fiamat is megfertőzi). Ezzel még ugyan nem lőttem semmit, de saját „régi” 222-esemmel lőttem már jó pár rókát, és a műanyag hegyű kis Nosler Ballistic tip nagyon jól működött, annak ellenére, hogy a nehezebbet használtam, az 55 grainest (3,6 g), és az nyilván lassabb, mint az 50 graines (3,2 g), kb. 910 m/sec csak az indulója…
Viszonylagos karcsúsága miatt ez is tudja majdnem a könnyebb röppályáját. Az ólomhegyű könnyű lövedékekét biztosan, lehet, hogy azokat túl is szárnyalja. Tehát kb. 200 méterre ezzel is lehet pontosan operálni, ha nincs szél.
Lőttem viszont a CZ-vel célba a saját puskához használt patronjaimmal, és ezt is tök jól hordja. Egyre jobban becsülöm a cseh puskákat, mondhatni tökéletes használati eszközök.
Én azoknak, akik elsősorban rókára, de esetlegesen nagyobb vadakra is használják, a nehezebb magot ajánlanám, mindenképpen műanyag hegyűt, mert az jobban expandál mint az ólom, és kevésbé sérülékeny. Márkát, típust nem írok, mert szerintem - hallomásból mondom - mindegyik biztosan jó, én maradok Nosler párti, és nem tudom, hogy mely cégek gyártanak műanyag hegyű lövedékes lőszereket. A nehezebb lövedék (ha ez egyáltalán értelmezhető) szerintem jobb, mert őzre, ha úgy adódik, biztosabb. De ez természetesen csak általános tanács, és egyéni vélemény, neked kell kitalálnod, hogy a te puskád mit szeret, mert ennél a kis lövedéknél még fontosabb a pontos lövés, mint a nagy kalibereknél.
És azért mert „kis” puska, sajnos a patron majdnem annyiba kerül, mintha mindenes „nagy” puska lenne. Gondolom a Partizán lőszer is az ára miatt lehet számodra érdekes. Én ennek ellenére azt tanácsolom, hogy ártól függetlenül a lehető legjobb lőszert kell használni ehhez is vadászatra. És ha szegény az eklézsia - mert hol nem az? - gyakorolni marad a 0,22-es.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: