Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 5,6-os vadásztöltények.  (Megtekintve 121536 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Dátum: 2008. április 16. - 21:31:27 »

Nos akkor egy módosított topic, hogy ne legyen keveredés.

Lenne is egy kérdésem gyorsan.
Ki használ cseh ZBK-110-est 5,6x50R magnum kaliberben és mik a tapasztalatok vele.
Én egy 222-essel lőttem párat, de a sütése borzalmasabb volt az IZS-18asnál, magát ezt a mérges ki 5,6-os kalibert meg nem ismerem.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 16. - 21:53:37 »

Én meg sok fotót szeretnék látni a kis lövedék hatásáról, be-kimenetről egyaránt!  Wave
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 16. - 22:23:41 »

Én meg sok fotót szeretnék látni a kis lövedék hatásáról, be-kimenetről egyaránt!  Wave

Kimenetről nem sok képet fogsz látni.... Vigyorog Legalábbis  a saját tapasztalataim alapján.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 16. - 22:26:41 »

Akkor lesz sok maradványtest fotó, az is érdekel!  Mosolyog
Naplózva
Bergstutzen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 16. - 22:43:50 »

Nekem az 5,6x52R-el ( Savage HighPower ) vannak tapasztalataim.

Az első vad, amit elejtettem vele, egy őzbak üzekedésben. 30 m-ről lőttem meg, és a blattlövést hatalmas felugrással jelezte, akár egy vándorantilop. Pár méteren belül holtan esett össze. A kicsi mag az őzet mindíg átütötte, de a süldőcskéket csak akkor, ha nem fogott vastag csontot. A kimenet általában 50 Ft-os nagyságú.
Naplózva

Bergstutzen
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5 Dátum: 2008. április 17. - 08:20:21 »



Kimenetről nem sok képet fogsz látni.... Vigyorog Legalábbis  a saját tapasztalataim alapján.
[/quote]

Nekem más a tapasztalatom. 5,6x57-el.
Lőszer RWS KS van hozzá.

Eddig - egy gombos dámbikát kivéve - mindent átütött. Ebben a mindenben volt jónéhány róka, őz; de volt dámbika és 4 süldő is.
A lőtáv is változó, mondjuk messzebre csak őzre-rókára nyúltam vele.
Lőttem vele őzet - igaz, hogy kb. 40m-ről - szügyön, abból is kijött.
A süldőket 40-80m között lőttem vele, hasonló véreket produkált, mint a 30-06-osom.

A legnagyobb megelégedéssel használom, mindenkinek csak ajánlani tudok egy ilyen kis szikét.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. április 17. - 10:53:04 »

Szia Kama!

Egy ismerősöm használt ilyen kaliberű puskát - puskakupec és ami kalibert ő nem próbált az tán nincs is  Kacsint.
Ő is csak kiválóan nyilatkozott róla, viszont azt mondta, hogy őzek esetében helyenként nagyon erős volt a húsroncsolás, ami apróvadas területen, mint jellemző kompetenciavad kapcsán ugye nem túl kívánatos.
Te mit tapasztalátál ezügyben?
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7 Dátum: 2008. április 17. - 11:06:53 »

Igazság szerint erről nem sok mindent tudok mondani, mert amit lőttem vele mind leadni ment, úgyhogy nem láttam mit tett a hússal.
Ránézésre nem volt durva roncsolás.
Mondjuk ha lehet, akkor én lapocka mögé, bordára szoktam lőni. Nem tudom miért, de ez alakult ki bennem.

Ilyen aggályom nem nagyon van vele, mert ami őzet lövök vele az meg aztán pláne mind leadni megy, mert nekem kompetenciába nem kell az őz (többre becsülöm a zsenge süldőt és borjút  Nyami), meg nálunk nem is nagyon szokás őzet kompetenciába adni/vinni.
Ha meg nagyobbat lövök vele nem hinném, hogy jobban roncsolná, mint a 30-06-osom.

Rókát is lőttem már vele jópárat - na annál nem nagyon emlékszek olyanra, amit érdemes lett volna megnyúzni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #8 Dátum: 2008. április 18. - 12:14:19 »

Nos akkor egy módosított topic, hogy ne legyen keveredés.

Lenne is egy kérdésem gyorsan.
Ki használ cseh ZBK-110-est 5,6x50R magnum kaliberben és mik a tapasztalatok vele.
Én egy 222-essel lőttem párat, de a sütése borzalmasabb volt az IZS-18asnál, magát ezt a mérges ki 5,6-os kalibert meg nem ismerem.

Nekem tavaly ősz óta van (ZBK110 5,6x50R), de eddig csak jót mondhatok róla. Miután visszajött műszakiról a sütés problémái is enyhültek, és a szépészeti beavatkozás is folyamatban van. Őz lövésénél az a tapasztalatom hogy nem jó ha csontot ér, mert ledarál mindent. A sokkhatása őrületes (gondolom a nagy sebesség miatt).
Mindent összevetve úgy érzem összenövök vele, és szeretném sokáig használni.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. április 18. - 13:27:03 »

Szevasz Bobakos!

Milyen tölténnyel vadászol ebben a kaliberben?
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #10 Dátum: 2008. április 18. - 21:19:13 »

Mikor megvettem S&B  sp 3.24 grammost vettem hozzá, az előző tulaj is ezzel használta; gondoltam kipróbálom.
Most meg azt gondolom, minek másik. Ezt jól viszi, nem indokolt a 3.6 g-os mivel nemigen használom őznél nagyobb vadra, és még árban is elviselhető. Biztosan van jobb, de egyenlőre még nem éreztem hogy kellene.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #11 Dátum: 2008. április 21. - 11:37:51 »



Kimenetről nem sok képet fogsz látni.... Vigyorog Legalábbis  a saját tapasztalataim alapján.

Nekem más a tapasztalatom. 5,6x57-el.
Lőszer RWS KS van hozzá.

Eddig - egy gombos dámbikát kivéve - mindent átütött. Ebben a mindenben volt jónéhány róka, őz; de volt dámbika és 4 süldő is.
A lőtáv is változó, mondjuk messzebre csak őzre-rókára nyúltam vele.
Lőttem vele őzet - igaz, hogy kb. 40m-ről - szügyön, abból is kijött.
A süldőket 40-80m között lőttem vele, hasonló véreket produkált, mint a 30-06-osom.

A legnagyobb megelégedéssel használom, mindenkinek csak ajánlani tudok egy ilyen kis szikét.
[/quote]


Szia!

5,6x50RM-ra gondoltam. Még az őzekből sem nagyon távozik. A Ballistik Tip szinte azonnal robbanik becsapódáskor, szörnyű roncsolást végez. Az RWS 3,24-es dettó, a 3,6-ost nem nagyon próbáltam. A 4,1-es szörnyen szórta a puskám.
Kellemes lőszer viszont a Sierra lövedékes Hirtenberger. Próbaképpen, tegnap lőttem egy süldőt vele. Át az sem ment..... Wave Teszek fel képeket este.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #12 Dátum: 2008. április 22. - 14:26:03 »

Az ígért képek. 
5,6x50RM Hirtenberger Sierra 3,6 gramm. Lőtáv 50 méter. Süldő 45 kg. Belövés bal oldalon, blatt mögött, kilövés nincs. Elszaladt 30 métert, vérnyom az utolsó néhány méteren.



Másik oldal:




Maradványtestet is megtaláltam, közvetlenül a bőr alatt.

Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #13 Dátum: 2008. április 22. - 14:31:51 »


Azért mérges kis göbecs, csak kár hogy bent marad, néha sokat segítene a kimenet. Bár egy jó kutya Wave
Naplózva

Üdv End
Steve
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2008. április 22. - 14:35:36 »

Azért a dezsnyó húsában nem tett nagy kárt.
Mondjuk ha nem találod meg a vér hiánya miatt akkor meg fullos a kár a húsban.... Fejvakarás
 Igen
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: