Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 5,6-os vadásztöltények.  (Megtekintve 121551 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #360 Dátum: 2015. December 01. - 20:57:10 »

Remélem a pragmatikus B-közép nem olvassa a fingreszelést Mosolyog szóval ha lehet hinni a Korabeli Hirtenberger adatoknak akkor ezt 1000 m/s re porozták fel és 1800 J-t tudott a csőtorkolatnál.

Sanyooo-nak mondom az 5,6 X 50 R Mag adatai tökéletesen megegyeznek a .223 Rem. adataival a Hirtenberger táblázatában amit még egy 94/95 -ös katalógusban tettek közzé. Ha kiváncsi rá leírom neki adaléknak egy két röppálya adat:
5,6X50R Mag. Hirtenberger Nosler (itt is csak Noslert említenek)3,6 g
GEE: 195 m ,  50m: +1,0      100m:+4,0     150m: +3,5   200m: -0,5     250m: -9,5     300m: -24

Köszönöm!
A dobozomon 300m:-19cm-t ír!  Ördög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #361 Dátum: 2015. December 01. - 21:02:36 »

Köszönöm!
A dobozomon 300m:-19cm-t ír!  Ördög

Most már tényleg jó lenne tudni, hogy mi a "szentszart" vettél. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #362 Dátum: 2015. December 01. - 21:07:51 »

Most már tényleg jó lenne tudni, hogy mi a "szentszart" vettél. Ördög

Azon a krva dobozon nincs más, csak amit írtam. Bár tudnám, de hajlok rá, hogy sima soft point. Majd lövök vele egy elefántot, akkor minden kiderül!  Vigyorog
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #363 Dátum: 2015. December 01. - 21:08:58 »

Köszönöm!
A dobozomon 300m:-19cm-t ír!  Ördög

Nekem említette Gálosmester, hogy abban az időben ő volt a cég marketing igazgatója....... szerinted?... írta volna le, hogy 24 centi?.... Hisz akkor lehet, te sem vetted volna meg! Vigyorog
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #364 Dátum: 2015. December 01. - 21:18:19 »

Köszönöm!
A dobozomon 300m:-19cm-t ír!  Ördög

Az valami tévedés Ördög
Az öreg Günter, tudod a Fréres, megnyalta volna mind a húsz ujját ilyen eredmény láttán, amikor a 6X62-est először elsütötte. Kacsint
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #365 Dátum: 2015. December 01. - 21:20:44 »

Jut eszembe. Az a fekete izé(molibdén-diszulfid vagy mifene) Nagy vízen túli felhasználók, feszegetik annak káros hatását a fegyvercsőre na az már nem fingreszelés az már a fing polírozása viszont nem döntötték el, hogy nyolcezer vagy tízezer lövés után kezd gyorsabban kopni miatta.
A Wichester a Nosler meg az Olin feltalálták a langyos vizet, és úgy gondolták még egy kicsit javítanak a gazdasági mutatókon és bemajszolták a Ballistic Tip-et ezzel a cuccal, ami a keresztségben a Ballistic Silvertip nevet kapta, ja és az árcédulán kicsit alakítottak pozitív irányba. Ördög
Aza...molibdén-diszulfid.  Vigyorog
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #366 Dátum: 2016. Június 07. - 14:20:36 »

Sziasztok,

222Rem kaliberrel kapcsolatban lenne egy technikai kérdésem.
Sok helyen olvastam, hogy ezeknél a lövedékeknél elsősorban a nagy sebesség számít nem pedig a tömeg. A kérdésem az lenne hogy ez igaz a energia és sebesség vonzatában is? Ha jól sejtem ameddig a hidrosztatikai sokkhatás (800m/s becsapódási sebesség felett ha jók az infóim) nagyobb mint a mechanikai addig ez igaz lehet, de hol fordul meg, mikortól (sebbesség vagy energia) számít már inkább az energia mint a sebesség?

Azért vetődott fel bennem ez a kérdés mert az Őz vadászatáról tanulok/olvasgatok éppen és egy cikk miatt elkezdtem gondolkodni. Tételezzük fel hogy van egy-egy  őz 100-150mn is. A közelebbi esetében indokoltabb lehet pl egy norma 50gr-s lőszer mint egy ugyanilyen típusú 62gr-s mert előbbi 100m-n adatlap szerint még éppen 800m/s sebességű és mind a két esetben 1000J felett van az energia. 150m-n már 10% örül van az energi különbség )de még 8-900J között) a 4g-s irányába de a sebesség a kisebb magnál még mindig 700m/s fölött van talán még itt is előnyösebb a kisebb mag (elméletben), de e felett mi a helyzet?

A kérdés szigorúan elméleti, így a puskafüggés és hogy az első lövés után elmegy a másik így soha nem tudom meg mi lett volna a második lövésnél, vagy jól kell meglőni és mindegy  válaszokat légyszi most ne írjatok mert előtte elolvastam ezt a topikot is illetve a win243-t is szóval ezekkel tisztában vagyok.

Köszönöm!

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #367 Dátum: 2016. Június 07. - 16:22:17 »

Sziasztok,
222Rem kaliberrel kapcsolatban lenne egy technikai kérdésem.
Azért vetődott fel bennem ez a kérdés mert az Őz vadászatáról tanulok/olvasgatok éppen és egy cikk miatt elkezdtem gondolkodni.

Szia!

Ezzel a kaliberrel nincs tapasztalatom őzvadászat terén, viszont ha jól emlékszem az őzbak (vagy suta, gida) topicban volt nemrég pár érdekes írás a kaliberekkel kapcsolatban. Szintén az energiáról, ölőhatásról ment az okfejtés. Keresd meg, érdekes.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #368 Dátum: 2016. Június 07. - 16:26:07 »

Sziasztok,

222Rem kaliberrel kapcsolatban lenne egy technikai kérdésem.
Sok helyen olvastam, hogy ezeknél a lövedékeknél elsősorban a nagy sebesség számít nem pedig a tömeg. A kérdésem az lenne hogy ez igaz a energia és sebesség vonzatában is? Ha jól sejtem ameddig a hidrosztatikai sokkhatás (800m/s becsapódási sebesség felett ha jók az infóim) nagyobb mint a mechanikai addig ez igaz lehet, de hol fordul meg, mikortól (sebbesség vagy energia) számít már inkább az energia mint a sebesség?

Azért vetődott fel bennem ez a kérdés mert az Őz vadászatáról tanulok/olvasgatok éppen és egy cikk miatt elkezdtem gondolkodni. Tételezzük fel hogy van egy-egy  őz 100-150mn is. A közelebbi esetében indokoltabb lehet pl egy norma 50gr-s lőszer mint egy ugyanilyen típusú 62gr-s mert előbbi 100m-n adatlap szerint még éppen 800m/s sebességű és mind a két esetben 1000J felett van az energia. 150m-n már 10% örül van az energi különbség )de még 8-900J között) a 4g-s irányába de a sebesség a kisebb magnál még mindig 700m/s fölött van talán még itt is előnyösebb a kisebb mag (elméletben), de e felett mi a helyzet?

A kérdés szigorúan elméleti, így a puskafüggés és hogy az első lövés után elmegy a másik így soha nem tudom meg mi lett volna a második lövésnél, vagy jól kell meglőni és mindegy  válaszokat légyszi most ne írjatok mert előtte elolvastam ezt a topikot is illetve a win243-t is szóval ezekkel tisztában vagyok.

Köszönöm!



Szia!
Erdőjáró-nak (is) van ilyen kalibere, biztos segít ha erre jár! Mosolyog
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #369 Dátum: 2016. Június 07. - 18:21:11 »


222Rem kaliberrel kapcsolatban


Írtam privát üzenetet.  Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #370 Dátum: 2016. Június 07. - 18:40:38 »

Írtam privát üzenetet.  Emelem

Engem is érdekelne.  Kacsint
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #371 Dátum: 2016. Június 07. - 18:43:19 »

Engem is érdekelne.  Kacsint

Az a baj, hogy nem mentettem el a kimenő üzenetek között, mégegyszer meg most nem gépelem be. Ha a fórumtárs válaszol, akkor onnét kimásolva majd megküldöm Neked is. Egyébként semmi különös, én a 3,56 gr-os lövedékekkel használtam, de nem akarok valami hülye a lá lovat adni...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #372 Dátum: 2016. Június 07. - 18:46:03 »

Az a baj, hogy nem mentettem el a kimenő üzenetek között, mégegyszer meg most nem gépelem be. Ha a fórumtárs válaszol, akkor onnét kimásolva majd megküldöm Neked is. Egyébként semmi különös, én a 3,56 gr-os lövedékekkel használtam, de nem akarok valami hülye a lá lovat adni...

Köszönöm! Bár nekem nem 222R van, hanem "űberfacamagnum"  Vigyorog de nem gondolnám, hogy olyan nagy különbség van a kis 5,6-osok között a mindennapok használatában.
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #373 Dátum: 2016. Június 07. - 19:07:28 »

Sziasztok,

222Rem kaliberrel kapcsolatban lenne egy technikai kérdésem.
Sok helyen olvastam, hogy ezeknél a lövedékeknél elsősorban a nagy sebesség számít nem pedig a tömeg. A kérdésem az lenne hogy ez igaz a energia és sebesség vonzatában is? Ha jól sejtem ameddig a hidrosztatikai sokkhatás (800m/s becsapódási sebesség felett ha jók az infóim) nagyobb mint a mechanikai addig ez igaz lehet, de hol fordul meg, mikortól (sebbesség vagy energia) számít már inkább az energia mint a sebesség?

Azért vetődott fel bennem ez a kérdés mert az Őz vadászatáról tanulok/olvasgatok éppen és egy cikk miatt elkezdtem gondolkodni. Tételezzük fel hogy van egy-egy  őz 100-150mn is. A közelebbi esetében indokoltabb lehet pl egy norma 50gr-s lőszer mint egy ugyanilyen típusú 62gr-s mert előbbi 100m-n adatlap szerint még éppen 800m/s sebességű és mind a két esetben 1000J felett van az energia. 150m-n már 10% örül van az energi különbség )de még 8-900J között) a 4g-s irányába de a sebesség a kisebb magnál még mindig 700m/s fölött van talán még itt is előnyösebb a kisebb mag (elméletben), de e felett mi a helyzet?

A kérdés szigorúan elméleti, így a puskafüggés és hogy az első lövés után elmegy a másik így soha nem tudom meg mi lett volna a második lövésnél, vagy jól kell meglőni és mindegy  válaszokat légyszi most ne írjatok mert előtte elolvastam ezt a topikot is illetve a win243-t is szóval ezekkel tisztában vagyok.

Köszönöm!




Ne nagyon higgy ebben a hidrosztatikai sokkhatásban . Néhány alkalommal egész biztos hogy be kellett volna hogy következzen őzben és disznóban is de egyáltalán nem volt ilyen hatás.
Néhány orvos- vadász ismerőssel beszélgetve Ők is azt mondták hogy nem tapasztalták és zsigerelés ( boncolás) során sem tudták igazolni a meglétét. A vad azonnali összeesését és kimúlását szinte mindig valamilyen a gerincet vagy agyat ért sokk (szilánk , ütés ,stb .) okozta.  A magnumosoknak azért jól hangzik , Ördög el lehet adni a Weatherbyt .   Emelem

Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #374 Dátum: 2016. Június 07. - 21:27:46 »

Sziasztok,

222Rem kaliberrel kapcsolatban lenne egy technikai kérdésem.
Sok helyen olvastam, hogy ezeknél a lövedékeknél elsősorban a nagy sebesség számít nem pedig a tömeg. A kérdésem az lenne hogy ez igaz a energia és sebesség vonzatában is? Ha jól sejtem ameddig a hidrosztatikai sokkhatás (800m/s becsapódási sebesség felett ha jók az infóim) nagyobb mint a mechanikai addig ez igaz lehet, de hol fordul meg, mikortól (sebbesség vagy energia) számít már inkább az energia mint a sebesség?

Azért vetődott fel bennem ez a kérdés mert az Őz vadászatáról tanulok/olvasgatok éppen és egy cikk miatt elkezdtem gondolkodni. Tételezzük fel hogy van egy-egy  őz 100-150mn is. A közelebbi esetében indokoltabb lehet pl egy norma 50gr-s lőszer mint egy ugyanilyen típusú 62gr-s mert előbbi 100m-n adatlap szerint még éppen 800m/s sebességű és mind a két esetben 1000J felett van az energia. 150m-n már 10% örül van az energi különbség )de még 8-900J között) a 4g-s irányába de a sebesség a kisebb magnál még mindig 700m/s fölött van talán még itt is előnyösebb a kisebb mag (elméletben), de e felett mi a helyzet?

A kérdés szigorúan elméleti, így a puskafüggés és hogy az első lövés után elmegy a másik így soha nem tudom meg mi lett volna a második lövésnél, vagy jól kell meglőni és mindegy  válaszokat légyszi most ne írjatok mert előtte elolvastam ezt a topikot is illetve a win243-t is szóval ezekkel tisztában vagyok.

Köszönöm!


 

Hülyén fog hangozni amit irok!   

Ez a hatás inkább embernél jön elő    ( az ember kb 70százaléka víz)  !   

 A vadtest ( az nem tudom mennyi) ,  sokkal de sokkal a szívósabb  , annál  nem jellemző!   
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: