Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 305381 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #450 Dátum: 2012. Február 14. - 15:07:54 »

Stefi, ilyenkor a fiatalabbját viszem, könnyebb ellenőrízhetőség, könnyebb munka (bár a nagy hóban kicsit küzdenek a tecsik  Ördög, nagyobb esély a sikerre.

Hát igen, ilyenkor látni, hogy elmegy-e a kutya egy keresztező csapán, és ha elmegy észbe kap-e?
Naplózva

pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #451 Dátum: 2012. Február 14. - 15:10:12 »

tecsik=tacsik  Stoel
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Stefi
Vendég
« Új üzenet #452 Dátum: 2012. Február 14. - 15:13:57 »

Stefi, ilyenkor a fiatalabbját viszem, könnyebb ellenőrízhetőség, könnyebb munka (bár a nagy hóban kicsit küzdenek a tecsik  Ördög, nagyobb esély a sikerre.
Jogos de Csipetkét nem akartam kínozni a 30-40 centis hóban. Igen ilyenkor jól lehet tanítani a kontrolálhatóság miatt .
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #453 Dátum: 2012. Február 14. - 17:17:40 »

Én megkerestem ha jól emlékszem a múlt héten, friss csapán, tüdőlövéssel mindkettő max 50m szaladt.
Pénteken megyek ki, remélem lesz még mit keresni.
Sajnos én most könyékig gipszben vagyok, pedig már nagyon is esedékes lenne egy  csapát húzni Müzlinek, nemártana egy kis gyakorlás.
 Emelem
Naplózva

hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #454 Dátum: 2012. Február 14. - 20:04:59 »

Én megkerestem ha jól emlékszem a múlt héten, friss csapán, tüdőlövéssel mindkettő max 50m szaladt.
Pénteken megyek ki, remélem lesz még mit keresni.
 
 
No comment...
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #455 Dátum: 2012. Február 14. - 22:20:25 »

No comment...

Kedves NO COMMENT!

Sajnálom, hogy már ehhez a topikhoz sem lehet úgy hozzászólni, hogy ne kéne 25-ször meggondolni, hogy mit írok le, mert valaki ilyen semmitmondó megjegyzéseket tesz. Azért kiváncsi lennék, hogy pontosan mit nem akarsz kommentálni. Én ezen a fórumon egy vadammal sem kérkedtem, mutogattam, villogtam a történeteimmel. Csak a kereséseim IGAZ történtét írtam, meg nem csak a jót és a szépet. Ha jól értem a név és személyazonosság nélküli célzásod akkor azért szeretném megvédeni magam. Minden szabadidőmet kint töltöttem a területen( 99%-t kísérőként) amikor csak tudtam a legszebb és a legundorítóbb időben is, amikor sokan a kályha mellett a TV-t nézve melegedtek. Sokszor éjszakákon át ültünk a kukoricavetéseken, hogy a más lustább tagok aztán már a megvédett kukoricán lőjék a disznót. bikát. Nem számoltuk, hogy hányszor ültünk kint, de én augusztusban láthattam először disznót terítéken, pedig március óta folyamatosan jártunk ki. Sokan a társaságból csak hóban, jó holdkor, melegben járnak ki és azért meg meg lövik a maguk disznóját, arányaiban sokkal többet mint mi a rengeteg kijárással. Szerintem akkor túlzok, ha azt mondom csak minden 15. kimenetellel találkoztunk vaddal és itt nem csak a disznóról van szó. Mi ha útba került meglőttük a rókát is, nem csak a disznót meg a nemesebb vadakat, ezt se sokan teszik meg sajnos (tisztelet a kivételnek). Sajnos mindenki csak azt látja, hogy hú mennyi vadat lőtt "x", de arról senki nem beszél, hogy "x" hányszor volt kint, nem csak vadászni hanem lest állítani etetőket feltölteni, csapdázni, dúvadazni amikor csak tehettem mentem és segítettem én is. Minden nagyképűség nélkül mondhatom, hogy annak ellenére, hogy nem vagyok tag és nekem nem lenne kötelességem segíteni nagyon is kivettem a részemet a fentebb felsorolt dolgokból és segítettem barátaimnak ha kellett, amiben csak tudtam. Nekem szezon közben lettek meg a papírjaim fegyvereim, és több hónapja tartogatjuk a vendég jegyeket, hogy én is fegyverrel ülhessek ki. Szerintem úgy érdemes vadászni menni, hogy bizakodik az ember, hát én most ezt mertem tenni.

Én ebbe a topikba azért szerettem írni, mert ide segítő szándékú, és nem rossz indulatú, hátsó szándékú hozzászólók irogattak. Akinek nem tetszett valami az egy normális hozzászólásban kifejtette,hogy miért is nem és nem fél mondatokkal célozgatott, amit vagy meg lehet érteni vagy nem.
És azért várom, hogy igazából mire is gondoltál ezzel az építő jelleggű hozzászólással.

A többiektől elnézést, hogy ilyen hozzászólásokkal kell elrondítanom ezt a topikot. Emelem

Ha ismeritek egymást személyesen akkor legyetek szívesek szóban egymás szemébe mondva, nem itt a fórumon egymást vádolva!
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 15. - 16:55:47 írta Sakac » Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #456 Dátum: 2012. Február 15. - 11:09:00 »

Kedves NO COMMENT!

Sajnálom, hogy már ehhez a topikhoz sem lehet úgy hozzászólni, hogy ne kéne 25-ször meggondolni, hogy mit írok le, mert valaki ilyen semmitmondó megjegyzéseket tesz. Azért kiváncsi lennék, hogy pontosan mit nem akarsz kommentálni. Én ezen a fórumon egy vadammal sem kérkedtem, mutogattam, villogtam a történeteimmel. Csak a kereséseim IGAZ történtét írtam, meg nem csak a jót és a szépet.

Bence ! Igen Emelem

Elgondolkodtató hogy egy olyan fórumon ami "egymás szórakoztatását" tapasztalatok átadását, tanácsok kérését hivatott szolgálni. szinte fél az ember egy történetet megírni vagy saját tapasztalatát átadni mert akkor vagy okoskodónak,dicsekvőnek,stb.stb tüntetik fel. Lehet sőt biztos hogy ember és ember között vannak különbségek és természetesen vannak az írásokban stílusbeli különbségek és vannak durva elhajlások is ( lásd kimoderáltak köztük én is ) de azért egyes emberekből hiányolom a minimális tolerancia és a minimális empátia meglétét !       S.Peti
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #457 Dátum: 2012. Február 15. - 16:45:48 »

Kedves NO COMMENT
Drága jó   barátom!
A saját nick-nevemen írtam ha nem vetted volna észre! Nem vagyok olyan gyáva féreg hogy kreálok egy fika nick-et...
Szerintem nem kéne ekkora arcodnak lenni a vasárnapi eset után... Mégis, mire akarsz megint vadászni?
Ezt a szar dumát meg hagyjuk már,hogy csak én etetek, csak én építek lest...

Remélem megértettél!


Ha ismeritek egymást személyesen akkor legyetek szívesek szóban egymás szemébe mondva, nem itt a fórumon egymást vádolva!
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 15. - 17:19:25 írta Sakac » Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #458 Dátum: 2012. Február 15. - 18:44:58 »

Drága jó   barátom!
A saját nick-nevemen írtam ha nem vetted volna észre! Nem vagyok olyan gyáva féreg hogy kreálok egy fika nick-et...
Szerintem nem kéne ekkora arcodnak lenni a vasárnapi eset után... Mégis, mire akarsz megint vadászni?
Ezt a szar dumát meg hagyjuk már,hogy csak én etetek, csak én építek lest...

Remélem megértettél!


Ha ismeritek egymást személyesen akkor legyetek szívesek szóban egymás szemébe mondva, nem itt a fórumon egymást vádolva!

Azt hiszem nem értettük egymást. Én leírtam, hogy nem csak vadászni járok ki, egyáltalán nem magamat akartam ajnározni, csak a tisztánlátás érdekében írtam le ezeket.
Én sajnos nem tudom, hogy te ki vagy, de úgy tűnik, hogy te tudod, hogy én ki vagyok, mert itt a fórumon nem írtam egy betűt sem a vasárnapomról, ha jól emlékszem.
Én tovább nem akarom szennyezni ezt a topikot, szóval részemről a vita befejezve, itt nyílt topikban. Ha esetleg megírnád privátban, hogy honnan ismersz annak azért örülnék.
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #459 Dátum: 2012. Február 18. - 17:05:58 »

Mire beérik a kutya, nekem is meglesz minden az utánkereséshez.

Úgy gondoltam talán ebben a topikban van a legtöbb ember akit érdekelhet ez a megoldás a puskacipeléshez:





 Emelem
Naplózva

Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #460 Dátum: 2012. Február 18. - 20:18:26 »

Mire beérik a kutya, nekem is meglesz minden az utánkereséshez.

Úgy gondoltam talán ebben a topikban van a legtöbb ember akit érdekelhet ez a megoldás a puskacipeléshez:





 Emelem
Egyel több vacak ami el tud akadni a bozótban... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #461 Dátum: 2012. Február 18. - 22:35:24 »

Még nem próbáltam élesben, de ne legyen igazad!
Remélem inkább könnyíteni fog mint hátráltatni.
Naplózva

Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #462 Dátum: 2012. Február 18. - 22:47:06 »

Még nem próbáltam élesben, de ne legyen igazad!
Remélem inkább könnyíteni fog mint hátráltatni.
Ha "gyorsan köll" a puska, bajba kerülhetsz.
Nézd meg az utánkereső puskákat, a csőtorkolatnál van a szíjkengyel, így a túlnyúló cső nem akad el olyan könnyen. Ha normál szíj van a puskán és úgy viszed a válladon, akkor könnyebben elakad viszont kifordul. Ezzel a heveder rendszerrel viszont nem tud kifordulni, ha ezzel elakadsz, akkor nagyon elakadsz.
Én nem erőltetném.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #463 Dátum: 2012. Február 19. - 06:00:07 »

Még nem próbáltam élesben, de ne legyen igazad!
Remélem inkább könnyíteni fog mint hátráltatni.
Szia Bence!
Ha komolyan akarsz foglalkozni az utánkereséssel és nem csak hobbi szinten,akkor megfontolandó lenne egy rövidcsövű golyósfegyver 8x57JS kaliberben,a szíjkengyelt pedig a csőtorkolatnál elhelyeztetni,ahogy Boar is javasolta.
Tagadhatatlan előnye van a sörétesnek a két egymást követő lövésben,de ha kilőtted mindkét csövet,onnantól szoktak jönni a gondok.
Engem gyúrt már meg disznó,úgy hogy visszakanyarodott a saját csapája mellé,amikor elmentünk mellette,kirobbant a sűrűből és hátulról fellökött.Szerencsémre koca volt,így megvágni nem tudott,csak tombolt rajtam,aztán csővégről megadtam a kegyelemlövést neki.Hiába marta a tacsi,tépte,ugatta,rá se bagózott.
Az volt a szerencsém,hogy kézben fogtam a fegyvert,szál erdőben lehet sétálni fegyverrel a vállon,de a sűrűben felejtsd el.
Ez egy jó tanács,amit szívlelj meg,mert kellemetlen és fájdalmas lehet a tanulópénz.
Üdv:magesz
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
Stefi
Vendég
« Új üzenet #464 Dátum: 2012. Február 19. - 08:30:22 »

Szia Bence!
Ha komolyan akarsz foglalkozni az utánkereséssel és nem csak hobbi szinten,akkor megfontolandó lenne egy rövidcsövű golyósfegyver 8x57JS kaliberben,a szíjkengyelt pedig a csőtorkolatnál elhelyeztetni,ahogy Boar is javasolta.
Tagadhatatlan előnye van a sörétesnek a két egymást követő lövésben,de ha kilőtted mindkét csövet,onnantól szoktak jönni a gondok.
Engem gyúrt már meg disznó,úgy hogy visszakanyarodott a saját csapája mellé,amikor elmentünk mellette,kirobbant a sűrűből és hátulról fellökött.Szerencsémre koca volt,így megvágni nem tudott,csak tombolt rajtam,aztán csővégről megadtam a kegyelemlövést neki.Hiába marta a tacsi,tépte,ugatta,rá se bagózott.
Az volt a szerencsém,hogy kézben fogtam a fegyvert,szál erdőben lehet sétálni fegyverrel a vállon,de a sűrűben felejtsd el.
Ez egy jó tanács,amit szívlelj meg,mert kellemetlen és fájdalmas lehet a tanulópénz.
Üdv:magesz

magesz  Igen  A fegyver ügyben is igazad van de a tipikus utánkereső puskák elég drágák még az egun.-on is.  Szerintem egyenlőre megfelel ez a sörétes aztán majd jönnek a tapasztalatok  ott bent a sűrűben. Ott majd kiderül hogy jó e ez a megoldás a " puskaszíjra" ami leginkább a biatlonisták megoldására hajaz de ugye azok nem járnak a bokrokban .( Ha csak el nem tévednek  Kacsint )  Én nem viszek magammal két puskát vadászni azzal keresek amivel lőttem . Ha olyan utánkeresés van amire rá tudok készülni akkor legtöbbször az IZS bockot viszem vagy a 35-ös Rem. alsókulcsost távcső nélkül. Azért olcsó megoldásként szerintem szóba jöhet egy előagyszános sörétes is vagy lerövidített csövű golyós és egy ügyes mester még szíjkengyelt is tud biggyeszteni a végére.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: