Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303026 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #150 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 09:09:07 »

 Igen Igen Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #151 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 09:18:45 »

Horrido!  Igen  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #152 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 11:18:41 »

Jánosom!
Gratulálok! Emelem Igen
Az írás pedig a már Tőled megszokott "minőség"! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #153 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 11:20:09 »

Waidmannsheil! Igen Emelem


Üdv                             Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #154 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 12:05:29 »

 Igen Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #155 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 12:59:29 »

Szia Jani!
Ezt végig vadásztuk veled.
Becsületedre, a hibáidat is meg osztod velünk, és lám ebből is győztesen keveredtél ki.
Szeretnek az Istenek téged.
Gratulálok a sikeres munkádhoz és a különleges trófeának.
Üdv a vadásznak Tisztelet a Vadnak.
Üdv:HSanyi
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 12. - 13:06:16 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #156 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 13:11:59 »

Üdv a Vadásznak!!!
 Emelem
Rendkívül izgalmas történet!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 12. - 15:26:09 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #157 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 16:31:04 »

 Emelem
Izgalmas történet!
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #158 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 19:15:27 »

 Emelem Tanulságokkal teli jó történet! A gratulációt a kutyád legalább annyira megérdemli mint te! Igazi vadásztárs,ki jön ha baj van! Még sok szép közös vadászatot kívánok nektek.
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #159 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 23:17:48 »

Olcsi utána!

Jegesedő szemek, remegő pupillák, menekülő szarvaslégy; őrjöngő- büszke elégtétel, diadal; megnyugvás,tisztelet, alázat, könnyek…
Waidmannsheil!

Hansi, szépen leírtad, kalandos, szomorú - mégis örömteli, jó... Waidmannsheil!  Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #160 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 20:25:11 »

Üdv Horrido!

Ez a baktrófea biztos azok közé tartozik, amin kicsit tovább elmélázol majd a szobában szemlélődve.

Gratulálok Nektek, ügyesek voltatok nagyon, annak ellenére, hogy sok minden ellenetek volt.

Üdv a Vadásznak!  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 20. - 20:31:58 írta Pyrus » Naplózva

Erdő az én templomom...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #161 Dátum: 2010. Szeptember 10. - 10:25:47 »

Silvestris!

A tapasztalat azt mutatja, hogy a vérebnek kell a folyamatos munka...
A tacskónak meg nem.
Nem hiszem, hogy Harido Olcsija két-három havonta nem tudna megtalálni valamit...vagy a két szőrös autóriasztód.   Ördög
Viszont egy évben egy vérebnek három-négy munka kevés szerintem...
Persze megint más egy bevezetett kutyával keveset dolgozni, mint egy tapasztalatlan fiatal kutyával nekiállni gyakran keresgélni...
Vitathatatlan előnyei vannak a vérebnek a tacskóval szemben, de akkor is fenntartom azon állításom, hogy a vérebnek sokkal több munka kell.


 S.Peti


Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #162 Dátum: 2010. Szeptember 11. - 13:20:14 »

A tapasztalat azt mutatja, hogy a vérebnek kell a folyamatos munka...
A tacskónak meg nem.

Szia Peti!

A saját tapasztalatom nem az, amit Te állítasz.

Életemben többször váltották egymást a hivatásos vadász - sportvadász időszakok. Ennek megfelelően ebem is hol több-hol kevesebb munkához és kintléthez jutott. Hatalmas különbség van a két időszakban dolgozó kutya között. A különbség persze a nehéz munkáknál jön elő, ahol öreg nyomon, gyengébb sebzésen és nem csak pár száz métert kell keresni.

Persze lehet, hogy csak én fogtam ki ilyen kutyát...de nem hiszem.

A vérebet meg ne dicsérjük már annyira, mert jóból is megárt a sok!  Ördög 

Mikor ugraszt rókát, vagy nyestet, és fér el az ülés alatt!  Ördög  Ördög

Vadászüdv!  Emelem   Wave
Naplózva

Erdő az én templomom...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #163 Dátum: 2010. Szeptember 28. - 10:48:43 »

Szia Peti!

A saját tapasztalatom nem az, amit Te állítasz.

Életemben többször váltották egymást a hivatásos vadász - sportvadász időszakok. Ennek megfelelően ebem is hol több-hol kevesebb munkához és kintléthez jutott. Hatalmas különbség van a két időszakban dolgozó kutya között. A különbség persze a nehéz munkáknál jön elő, ahol öreg nyomon, gyengébb sebzésen és nem csak pár száz métert kell keresni.

Persze lehet, hogy csak én fogtam ki ilyen kutyát...de nem hiszem.

A vérebet meg ne dicsérjük már annyira, mert jóból is megárt a sok!  Ördög 

Mikor ugraszt rókát, vagy nyestet, és fér el az ülés alatt!  Ördög  Ördög

Vadászüdv!  Emelem   Wave
Szia Silvesrtis!

Most jutottam idáig. Ördög

Volt-van itt egy olyan ember, akinek nem okozott gondot jól dolgozó véreb beszerzése...nem kevés pénzért jutott hozzá, de nem ez a lényeg.
Jól tartatta a kutyát, de nagyon ritkán jutott munkához, általában bőgéskor sebzett bikákra kerestek vele...egy-két bikáról beszélek...esetleg gím tarvad...évente jó esetben volt 5-6 munka...ami nem volt minden esetben sikeres...ami nem feltétlenül a kutya hibája.
Disznót nem igazán kerestek vele, mert arra volt foxi, tacskó, meg jagd...
Pedig jó kutya volt.
Nem volt "edzésben".
A "kutyák" 2-3 havonta azért dolgoztak...
Nagyjából azonos munka mellett, a foxi jobban teljesített...használhatóbb volt, mint a véreb.
Vett itt a környéken egy vérebet egy hivatásos...nem kellett volna...szerintem.
Munka nem sok, sikerélmény még kevesebb.  Fejvakarás

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #164 Dátum: 2010. December 20. - 11:40:29 »

Nem annyira emlékezetes utánkeresés, de már régen írtatok ide. Tegnap este végre sikerült felavatni az új bőr vezetéket és nyaklót. Este hatkor hívott egy kedves barátom, hogy nagyon érdekel-e az X faktor, vagy inkább segítek neki megkeresni a disznóját. Egy kis testű kant sebzett. A találat jónak tűnt, de a disznó elugrott a szóróról és a bokrokról lehulló porhó minden nyomot betakart. Sajnos kevés a vér, mert az apró cseppek azonnal megfagytak, így nem olvasztják meg a ráhulló havat. Nem szeretem az esti kereséseket, de kivételt tettem neki. Egyrészt a hold fény és a mindent befedő fehér hótakaró majdnem nappali világosságot adott. A területrészt is ismerem elég jól. Másrészt ma egész nap dolgozok, ismét csak késő este érnék ki. Azért abban előre megegyeztünk, hogy csak addig megyünk, amíg ki nem derül, hogy él-e még a kan. Somát igazán nem akartam bajba sodorni.

Nem siettem túlságosan, úgy két és fél órával a lövést követően értünk ki. Soma képbe is került azonnal a szórón és egy tiszteletkör után elindult a csapán. Vért tényleg alig láttunk, de az erős fejlámpámmal felfedeztünk azért pár habos tüdővér foltot a fatörzseken. Végig kúsztunk Somával a szórót szegélyező kökényesen, itt-ott kevés kenés jelezte a jó irányt. A disznó nyomait szinte ki sem lehetett venni, úgy összefolyt a finom porhó a menekülés nyomán. A kiérve a bozótból, már könnyebb dolgunk volt.  Nem hullott folyton a nyakunkba a hó, csak az elszórt csipkebokrokat, erdei fenyőket kellett kerülgetni. A disznó menekülése is meglassulhatott erre felé, egy nagy kanyart leírva már csak rétegvonal mentén menekült. Rövidesen meg is csapta az orromat a jellegzetes disznószag. A puskát megmarkolva lassan lépkedtem Soma mögött. Ő már nagyon ment volna, vakkantott is néhányat, de nem akartam, hogy baj legyen, nem csatoltam le. Egy kis árkon átmászva megtaláltam a kan sebágyát, majd úgy tizenöt méterre az árokban a kimúlt disznót is észrevettem. Somát elvitte a lendület, ledobtam a vezetéket, de addigra lefutott a csapáról a kis dilis. Tett vagy két-három kört a nagy biztatásra, mire végre szél alá került. Na akkor megmutatta micsoda kemény gyerek ő - a kimúlt disznóval. Átadtam a töretet a barátomnak, nagyon örült, hogy ilyen simán megtaláltuk a kant. Igen derék agyarai voltak.

Kötélért vissza kellett menni az UAZ-hoz. Soma is ott kotnyeleskedett körülöttünk. Amikor visszaindultunk, hogy lehúzzuk a disznót, Ő már futott előre. Messziről lehetett hallani, ahogy dermedtre csaholja a kant. Igazán jó esténk volt.



Remélem sikerül a képfeltöltés is.
Naplózva

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: