Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303069 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #225 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 17:24:02 »

Dani, minden elismerésem a Tiétek!  Igen Igen Igen  Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #226 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 17:32:24 »

Dani!

Le a  Emelem előttetek!  Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #227 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 18:17:53 »

Dani férfias küzdelem volt egyenlő esélyekkel! Emelem Jó volt olvasni is!
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #228 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 19:28:02 »

Szia Dani.
Megint nagyot "alkottatok"és a kitartó munka meghozta az eredményt.
Gratulálok nektek.
Üdv:HSanyi
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #229 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 21:46:04 »

Erre tényleg nem lehet jelzóket találni!
 Emelem  Emelem  Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #230 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 08:18:54 »

Dani!
Le a kalappal előtted és Soma előtt! Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #231 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 09:18:17 »

Úgy látszik Soma nem csak pálinkát főz, de disznót is tud keresni Nyihi Röhög

Dani! Le a kalappal előttetek!  Emelem Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #232 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 09:18:53 »

Elismerésem!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #233 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 10:04:12 »

Csak azttat nem értem miért kanyarogtatok annyit, mikor az 1-es és a 12-es pont között nincs is akkor távolság. Nyihi

Derék munka, komoly kitartás...  Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #234 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 10:22:44 »

Csak azttat nem értem miért kanyarogtatok annyit, mikor az 1-es és a 12-es pont között nincs is akkor távolság. Nyihi
Biztos nem találták egyből a 12-es pontot. Wave
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #235 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 11:31:05 »

Köszönöm Gyerekek!

Forend! Igazadvan, egyből oda kellett volna menni a 12-eshez  Nyihi. Leültünk volna és bevártuk volna a disznót  Vadász.

Üdv
Dani
Naplózva

optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #236 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 17:18:38 »

Köszönöm Gyerekek!

Forend! Igazadvan, egyből oda kellett volna menni a 12-eshez  Nyihi. Leültünk volna és bevártuk volna a disznót  Vadász.

Üdv
Dani
Gratulalok,szep munka!

De ha korabban mentek,mindjart az 1-es pontnal meglett volna.
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #237 Dátum: 2011. Augusztus 09. - 22:04:27 »

Meghajlok a teljesitmény elött, Gratula Somának és persze Neked is Emelem Emelem Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Stefi
Vendég
« Új üzenet #238 Dátum: 2011. Szeptember 02. - 17:23:23 »

Dani  Igen  Ez igazán szép munka volt !
Ez ám Tacsi Wildboar Eb a vadász  az utánkeresés csízíója !!!!!!!!  Emelem
Mit tud a vadászatról az akinek az egész akkor kezdődik mikor a kísérő kimondja "Tessék lőni" és az elsüzőbillentyű érintésekor már vége is az Ő nagy vadászatának?
(Ha vége van?)
Nekem a hatodik tacskóm lett jó utánkeresésre. Mivel mindig velem van a lesen vagy az autóba mindent megkerestetek vele. Valószínű ez hiba is mert úgy veszem észre hogy az 5-6 órán túli un."hideg nyomot" nehezen dolgozza ki,de arra nincs időm és persze türelmem se hogy a lövés után órákat várjak a kereséssel.
Érdekelne hogy Te milyen külömbséget látsz a kutyád munkájában a friss és a hideg csapa között ? 
Üdv és Gratulálok     Stefi
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #239 Dátum: 2011. Szeptember 05. - 15:47:06 »

Dani  Igen  Ez igazán szép munka volt !
Ez ám Tacsi Wildboar Eb a vadász  az utánkeresés csízíója !!!!!!!!  Emelem
Mit tud a vadászatról az akinek az egész akkor kezdődik mikor a kísérő kimondja "Tessék lőni" és az elsüzőbillentyű érintésekor már vége is az Ő nagy vadászatának?
(Ha vége van?)
Nekem a hatodik tacskóm lett jó utánkeresésre. Mivel mindig velem van a lesen vagy az autóba mindent megkerestetek vele. Valószínű ez hiba is mert úgy veszem észre hogy az 5-6 órán túli un."hideg nyomot" nehezen dolgozza ki,de arra nincs időm és persze türelmem se hogy a lövés után órákat várjak a kereséssel.
Érdekelne hogy Te milyen külömbséget látsz a kutyád munkájában a friss és a hideg csapa között ? 
Üdv és Gratulálok     Stefi

Szia!
Köszönöm szépen.

Soma nekem az első vadászatra használt tacskóm, kutyám. Együtt tanulgatjuk a csíziót, és meg kell mondjam, Soma messze előttem jár ezen tudományok terén. Ennek megfelelően csekély a tapasztalatom, de a kérdésedre szívesen válaszolok. Én is mindent megkerestetek vele, amit lehet. Hideg és meleg csapán is jól dolgozik. 24 órán belül általában nem a csapa "öregségén" szokott múlni a siker vagy sikertelenség.
A meleg csapán jóval izgatottabb, ami köszönhető az intenzívebb szagoknak. Ha már eltelik 2-3 óra, akkor a légmozgás elviszi az illatok egy részét, és kénytelen a talajon illetve annak közelében szimatolva keresni. Olyankor sokkal nyugodtabban keres. Megesik az is, hogy egy rálövést követően sok idő teli el, mire odaérünk. Addig, főként ha szórón esett a lövés, odavetődhet más vad is. Soma ilyenkor néha tesz egy tiszteletkört a friss csapán, de aztán egyrészt látszik, hogy elveszti az érdeklődését, másrészt sokszor magától visszatér, és tudom, hogy ez csak amolyan "bemelegítés" volt. Egyébként is az első 100 méter szokott kritikus lenni. Ha ott nem téveszt, utána már eléggé benne van az orrában a szag és megbízhatóan követi a csapát.

A meleg csapák egyébként valóban nem sokat fejlesztenek egy kutyán szerintem, de erre is van módszer. Én több esetben megtettem a következőt saját vagy barátaim által elejtett vad esetében. Esett egy vad, ami elment legalább 100 méterre. A meleg, vagy egyéb körülmények miatt nem volt tanácsos várakozni, ezért a menekülés útvonalát lehetőleg nem összetaposva a vadat kizsigereltük, elszállítottuk. A csapa végén, ahol a vad feküdt, otthagytuk a fejet, vagy lábakat. Somával pedig visszamentem 12-24-stb órával később. Ez majdnem valósághű keresés, bár a végén nem fekszik ott a vad. Ezt mindig megtettem, amikor csak az időm engedte. Volt, hogy időhiány miatt csak 62 órával később mentünk ki. Soma simán kidolgozta azt is, csak egy róka elvitte a fejet addigra... Ezek jó alkalmak voltak a gyakorlásra, így nem okoz gondot egy 24 órás vagy öregebb csapa sem. Legalábbis, ha nem tapossák össze nagyon mire odaérünk.

Üdv
Dani
Naplózva

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: