Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303066 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #285 Dátum: 2011. December 14. - 22:22:27 »

Ha nem falka az a konda Balázs  :Mosolyog . Sajnos a "szomszédban" (is) előfordulnak, januártól megaztán  Fejvakarás

Nem, tele volt disznónyommal a "tetthely". A falkából meg csak jó lenne megcsípni egyet Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #286 Dátum: 2011. December 14. - 22:29:12 »

Nem, tele volt disznónyommal a "tetthely". A falkából meg csak jó lenne megcsípni egyet Mosolyog

Igazad van, a nyomok árulkodnak... 
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Stefi
Vendég
« Új üzenet #287 Dátum: 2011. December 17. - 15:37:44 »

Egy ismerősöm kapott egy "kész" vérebet . Állítólag jól keres csak egy baj van vele ha megtalálja a vadat az az "Övé" és mindenkit megharap aki hozzá akar nyúlni.  Röhög
Most gazdaváltással szerintem ez még rosszabb lesz ! Mit lehet csinálni ? ( Vegyen láncoskesztyűt ?  Röhög )
Egy mondás jut eszembe : Azért jó a pit bull  -  labrador keverék mert ha letépi a kezed legalább visszahozza !       
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #288 Dátum: 2011. December 17. - 15:40:04 »

Bocs ! Kérem áttenni a vérebes topikba az előzőt !
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #289 Dátum: 2011. December 29. - 10:15:12 »

Szervusztok.
Ezt az idézetet a másik fórumomról adaptáltam.
Nekem tetszett gondoltam meg osztom veletek.:Valamikor régen a Nimródban jelent meg ez a kis vers:
Véreb megy a vad nyomán, elcseppent vére bíborán.
Deres avaron szimatol, a gödörágban felcsahol.
Sűrűknek csendjét felveri, elkezd az erdő zengeni.
Fegyver csattan, szól a kürt, az elveszett vad megkerült!
Szekér viszi, már nem szalad, az erdő lassan elmarad...

Üdv:HSanyi
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #290 Dátum: 2011. December 30. - 18:02:39 »

Dani gratulálok az ismét sikeres keresésedhez, most vettem csak észre, hogy újra van pár hozzászólás ebben a topikban.
Kezd alakulni az én kis tacsim is a gyakorló keresések már magyon jól mennek, a tacskós topikban írogatom is a fejleményeket, két helyre nem akarom ugyan azt, szerintem az inkább oda való.
Remélem egyszer az én kutyám is Soma nyomdokaiba lép, és nemsoká én is írhatok pár megtalált vadról.
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #291 Dátum: 2011. December 30. - 18:06:58 »

A felzabálós témához kapcsolódva....
Én úgy tudom sokkal nagyobb problémát jelent az, hogy a disznó befülled, még télen is, onnantól kezdve meg elég nagy százalékban használhatatlan a hús.
Nálunk ez nagyobb problémának mutatkozik, mint az hogy megkezdi valami. Bár sajnos szerintem amelyik disznó este nincs meg az már másnap se lesz (kutya hiányában).
Ezen a dolgon szándékozok majd változtatni.
Naplózva

Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #292 Dátum: 2011. December 31. - 12:15:54 »

Bár sajnos szerintem amelyik disznó este nincs meg az már másnap se lesz (kutya hiányában).

Ez azért messze nem így van, de az sajnos tény, hogy reggelre befülled.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #293 Dátum: 2011. December 31. - 12:27:24 »

A felzabálós témához kapcsolódva....
Én úgy tudom sokkal nagyobb problémát jelent az, hogy a disznó befülled, még télen is, onnantól kezdve meg elég nagy százalékban használhatatlan a hús.
Nálunk ez nagyobb problémának mutatkozik, mint az hogy megkezdi valami. Bár sajnos szerintem amelyik disznó este nincs meg az már másnap se lesz (kutya hiányában).
Ezen a dolgon szándékozok majd változtatni.

Szia Bence!

Sok olyan eset van, amikor az utánkeresést másnap reggelre kell halasztani. Le kell betegedjen a vad, le kell feküdnie a sebágyba. Ha este megzavarod (akár kutyával, akár nélküle), akkor messzire szaladhat. A kutya is kisebb eséllyel lesz sikeres egy hajsza esetén, pláne egy rövidlábú tacskó. Persze nagy élmény egy holdvilágos éjszakán récserkelni egy állóra csaholó kutyára, és elejteni a sebzett vadat, de ez semmiképpen nem mondható szakszerűnek. Arról nem is beszélve, hogy rossz látási körülmények között, lámpával, mennyie macerás dolog ez, és a kutyát is veszélyeztethetjük a lövéssel, ha nem halljuk/látjuk pontosan honnét ugat.
Esti utánkeresésnek leginkább egy jó lövés esetén van értelme, ha tudjuk a jelek alapján, hogy a vad jó eséllyel már dermedt és meg akarjuk óvni a lőtt vadat a befülledéstől.
Persze biztos lesz iccakai keresésed, magadtól fogsz rájönni a lényegre, az ember már csak ilyen.

A Kárpátokban, ahol a nagyragadozók hamar megtalálják a lőtt vadat (és a nagy disznósűrűségű területeken), persze nagyobb létjogosultsága van az esti keresésnek.
Nagy kalappal Nektek!  Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #294 Dátum: 2011. December 31. - 12:29:02 »

Ez azért messze nem így van, de az sajnos tény, hogy reggelre befülled.

Nem úgy nagy általánosságba gondoltam, erre felé ha este nincs meg akkor nagyon kevesen (tisztelet a kivételnek) mennek vissza másnap reggel keresni. A közelben kutya nincsen, ha meg nem bika máshonnan se nagyon akarnak hívni.
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #295 Dátum: 2011. December 31. - 12:34:21 »

Szia Bence!

Sok olyan eset van, amikor az utánkeresést másnap reggelre kell halasztani. Le kell betegedjen a vad, le kell feküdnie a sebágyba. Ha este megzavarod (akár kutyával, akár nélküle), akkor messzire szaladhat. A kutya is kisebb eséllyel lesz sikeres egy hajsza esetén, pláne egy rövidlábú tacskó. Persze nagy élmény egy holdvilágos éjszakán récserkelni egy állóra csaholó kutyára, és elejteni a sebzett vadat, de ez semmiképpen nem mondható szakszerűnek. Arról nem is beszélve, hogy rossz látási körülmények között, lámpával, mennyie macerás dolog ez, és a kutyát is veszélyeztethetjük a lövéssel, ha nem halljuk/látjuk pontosan honnét ugat.
Esti utánkeresésnek leginkább egy jó lövés esetén van értelme, ha tudjuk a jelek alapján, hogy a vad jó eséllyel már dermedt és meg akarjuk óvni a lőtt vadat a befülledéstől.
Persze biztos lesz iccakai keresésed, magadtól fogsz rájönni a lényegre, az ember már csak ilyen.

A Kárpátokban, ahol a nagyragadozók hamar megtalálják a lőtt vadat (és a nagy disznósűrűségű területeken), persze nagyobb létjogosultsága van az esti keresésnek.
Nagy kalappal Nektek!  Emelem

Nekem feltrett szándékom, hgoy csak világosba keressek nagyon extrém esetek kivételével. Ha nem vagyok a helyszínen, hanem hívnak segíteni akkor midnenképpen kitartok a reggeli keresés mellett.
Sajnos este kutyára is rám is sokkal nagyobb veszély leselkedik. Napközben szerintem a vad elé kerülni is több esélyem van mint, hogy este hallgatom a zörgést ugatást, esek kelek a lámpás puklával mindenen keresztül.
Este volt a területen egy béllövött disznó, abban bíztam, hogy reggel ki tudom próbálni a kis szörnyetegem, de végülis az elejtő nem nyugodott bele és még esete megkeresték, kb 300m után adták le a kegyelemlövést az addig is jól vérző (ez volt a keresés folytatásának fő indoka) disznóra.
Naplózva

Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #296 Dátum: 2011. December 31. - 13:46:10 »

Sokszor van az ember olyan helyzetben, hogy reggel dolgozni kell menni és nincs kibúvó, ezért is erőlteti az esti keresést, aztán több kárt csinál, mint hasznot. Annakidején többször kaptam a pofámra, hogy befülledt vadat vittem a kamrához. Az vigasztalt, hogy én utánamentem másnap is a sebzettnek, utánam nem igazán találtak dögöt...én viszont találtam mások után, volt, hogy az erdő szélétől három méterre feküdt a kukoricavetésen meglőtt süldő... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #297 Dátum: 2011. December 31. - 14:29:40 »

Sokszor van az ember olyan helyzetben, hogy reggel dolgozni kell menni és nincs kibúvó, ezért is erőlteti az esti keresést, aztán több kárt csinál, mint hasznot. Annakidején többször kaptam a pofámra, hogy befülledt vadat vittem a kamrához. Az vigasztalt, hogy én utánamentem másnap is a sebzettnek, utánam nem igazán találtak dögöt...én viszont találtam mások után, volt, hogy az erdő szélétől három méterre feküdt a kukoricavetésen meglőtt süldő... Nem

Régebben is érdekelt az utánkeresés. Aztán rálőttem egy disznóra minden nyom nélkül meglépett, nem gyúrtuk össze a csapát.  Egy tacsit raktunk a csapára, 30m-t ment és ott feküdt a disznó egy teljesen jó lövéssel, én abban a 1,5 órában még vártunk a kutyára, annyit rágódtam, emésztettem magam. Úgy döntöttem, hogy kell mellém, mellénk egy ilyen kutya, ami sok álmatlan éjszakától ment majd meg.
Aztán annyira belekeveredtem ebbe a műfajba, bár egyenlőre nagyrészt még csak elméletben, hogy remélem azért nem csak a saját disznóimat fogom megkeresni ezzel a kutyával.
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #298 Dátum: 2011. December 31. - 16:20:30 »

Nekem feltrett szándékom, hgoy csak világosba keressek nagyon extrém esetek kivételével. Ha nem vagyok a helyszínen, hanem hívnak segíteni akkor midnenképpen kitartok a reggeli keresés mellett.
Sajnos este kutyára is rám is sokkal nagyobb veszély leselkedik. Napközben szerintem a vad elé kerülni is több esélyem van mint, hogy este hallgatom a zörgést ugatást, esek kelek a lámpás puklával mindenen keresztül.
Este volt a területen egy béllövött disznó, abban bíztam, hogy reggel ki tudom próbálni a kis szörnyetegem, de végülis az elejtő nem nyugodott bele és még esete megkeresték, kb 300m után adták le a kegyelemlövést az addig is jól vérző (ez volt a keresés folytatásának fő indoka) disznóra.


Bence éles bevetésre illetve ha valószínű még él a sebzett ne vidd a kiskutyát! Nagyon fiatal hozzá és ha lesz egy rossz élménye elronthatod nagyon ha egyáltalán túléli.
Gondolom még a lövéshez se szoktattad ! Pedig élő sebzettnél az elengedhetetlen. Lehet hogy a lövés miatt lesz kellemetlen élménye.  Lassabban egy kicsit még csak négy hónapos !
Láthatod hogy jó anyag , ne rontsd el!      Vadászbarátsággal      Emelem    Stefi
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #299 Dátum: 2011. December 31. - 17:07:03 »

Szia Stefi!

Sebzett disznó közelébe még semmiképp nem engedném.
Viszont a lövés hanggal született a kiskutya, egyszer kacsázás után lőttem neki egyet sörétessel.
Aztán a múltkor kipróbáltuk, hogy a puskám, hogy viszi a gyöngygolyót. Legalább 15 lövés dördült, a kiskutya úgy sétálgatott fel-alá mintha semmi se történt volna.
Ma nagyon szépen elment 200m-es 4 órás csapán.

Vigyázok rá!

 Emelem
Naplózva

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: