Oldalak: 1 ... 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 [345] 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148825 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #5160 Dátum: 2013. Március 17. - 10:41:41 »

Itt a pont ! Gyalogsági fegyvereknél általános lőtávolságra az oldalgásnak és az imbolygásnak vagy billegésnek nincs jelentősége ha a lövedéket egy "egészséges" csőből lövik ki. Aki volt tüzér vagy harckocsizó  Igen annak nagytávolságra jellemzően megosztott irányzással végrehajtott lövészetnél nagyon is van gyakorlati jelentősége és még sok sok más tényezőnek így légnyomás, páratartalom, léghőmérséklet,lőpor hőmérséklete stb. Ugyan ezek a tényezők hatnak a kézifegyverek lövedékeire is és egyáltalán nem baj ha valaki szakmai kíváncsiságból tisztában van ezekkel. A fentieket elsősorban Cheyenne olvtársunknak mint hivatásos provokatőrnek szánom akiről meggyőződésem hogy kellő tapasztalattal rendelkezik és sokmindennel tisztában van csak szereti spanolni a dolgokat és tesztelgeti az embereket azoknak is elsősorban a türelmét.

Én kedvelem  Cheyenne kollégát, szerintem ő a fórum élő lelkiismerete és ortodox görbe tükre. Szerintem, ha nem volna, ki kellene találni. Mosolyog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #5161 Dátum: 2013. Március 17. - 11:02:39 »

Hát igen.....belekevert cseppet a neuron áramlásba a maligán Ördög
De legalább most már biztos ,hogy piszok jó pálinkát főztem . Foez Ördög
Ezentúl ha hülyeséget írok ráfogom. Vigyorog
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5162 Dátum: 2013. Március 17. - 11:18:58 »

Én kedvelem  Cheyenne kollégát, szerintem ő a fórum élő lelkiismerete és ortodox görbe tükre. Szerintem, ha nem volna, ki kellene találni. Mosolyog

Pont ezért kellene, hogy jobban vigyázzatok rám..
..Mert, belőlem csak egy van!..  ..Mások, többen vannak..., ..Ök, könnyebben pótolhatók!..  Angyal ..   Koccint
Naplózva
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #5163 Dátum: 2013. Március 17. - 11:36:34 »

De legalább most már biztos ,hogy piszok jó pálinkát főztem . Foez Ördög
Ezentúl ha hülyeséget írok ráfogom. Vigyorog


Ácsi,ez ebben a formában nem........
Következő: El osztogatod itt a fórumon a pálinkát, s máris nem fogsz hülyeségeket írni.Mi több! Aki kortyolgatja, kedélyesen fogja konstatálni amikor szörpölgeti a nektárt írásaid olvasása közben,hogy na! Milyen okosságos lettél Ördög Ördög Ördög
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #5164 Dátum: 2013. Március 17. - 11:48:08 »

Ácsi,ez ebben a formában nem........
Következő: El osztogatod itt a fórumon a pálinkát, s máris nem fogsz hülyeségeket írni.Mi több! Aki kortyolgatja, kedélyesen fogja konstatálni amikor szörpölgeti a nektárt írásaid olvasása közben,hogy na! Milyen okosságos lettél Ördög Ördög Ördög
Ettől az 52 fokostól rendesen hígulna az agy szövet és a végén még szentnek is avatnátok. Ördög Vigyorog
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5165 Dátum: 2013. Március 17. - 14:17:22 »

Itt a pont ! Gyalogsági fegyvereknél általános lőtávolságra az oldalgásnak és az imbolygásnak vagy billegésnek nincs jelentősége ha a lövedéket egy "egészséges" csőből lövik ki. Aki volt tüzér vagy harckocsizó  Igen annak nagytávolságra jellemzően megosztott irányzással végrehajtott lövészetnél nagyon is van gyakorlati jelentősége és még sok sok más tényezőnek így légnyomás, páratartalom, léghőmérséklet,lőpor hőmérséklete stb. Ugyan ezek a tényezők hatnak a kézifegyverek lövedékeire is és egyáltalán nem baj ha valaki szakmai kíváncsiságból tisztában van ezekkel.
Stefi!  Igen  Emelem

Természetesen nem baj,ha ez valakit érdekel és tisztában is van a dolgokkal.

..A baj mindig ott kezdődik, amikor olyan személy kezdi mélyebbre ásni magát a dolgokba.., aki a szakmai tudását, keresztrejtvényfejtésből, meg a "Wiki" kaparászásából ollózgatja össze..

Aki talán még katona sem volt.  ..Vagy ha volt is,  akkor meg csak azt bízták rá.., hogy belökje a "malacot" a "talyigába".. vagy ráncigálja az ágyútalpat, és nem azt, hogy kiszámolja a lőelemeket..

Na ez az a pont, amikor nálam is szakadozik az istráng..
És ilyenkor csodálkoztok, hogy nincs rendben nálam valami, vagy túl sok anyagot szívtam fel.. Nem ..

..Na jó..  ..Kidühöngtem magamat mára!..   Ördög .. 
Egyúttal kérem szíves elnézéseteket, ha valakit megbántottam volna..  :Mosolyog ..    Emelem

Naplózva
immi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #5166 Dátum: 2013. Március 18. - 18:21:17 »

 Üdv!
 300wm geco plus- lőszerről van valakinek tapasztalata,véleménye? Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #5167 Dátum: 2013. Március 20. - 10:18:03 »

Üdv!
 300wm geco plus- lőszerről van valakinek tapasztalata,véleménye? Emelem

Üdv!

Úgy alapvetően a Geco Plus lőszerről sem sokat olvasgattam/hallottam még.
Hozzáteszem, én is ezt használom jelenleg (igaz, én 8x57 IS kaliberben), viszont még csak néhány vadat lőttem vele, így nyilatkozni csak annyit tudok, hogy eddig tetszik.
Kíváncsian olvasnék azoktól a lőszerről, akik már több tapasztalatot gyűjtöttek vele.

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5168 Dátum: 2013. Március 20. - 10:19:53 »

Üdv!

Úgy alapvetően a Geco Plus lőszerről sem sokat olvasgattam/hallottam még.
Hozzáteszem, én is ezt használom jelenleg (igaz, én 8x57 IS kaliberben), viszont még csak néhány vadat lőttem vele, így nyilatkozni csak annyit tudok, hogy eddig tetszik.
Kíváncsian olvasnék azoktól a lőszerről, akik már több tapasztalatot gyűjtöttek vele.

 Emelem

Oszt maradványtested van-e?

(Valaki itt azt írta, hogy nem ütött át szinte semmit, de maradványtestet nem mutatott, pedig megnézném, mert nekem sincs egy darab sem  Ördög )
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #5169 Dátum: 2013. Március 20. - 10:31:45 »

Oszt maradványtested van-e?

(Valaki itt azt írta, hogy nem ütött át szinte semmit, de maradványtestet nem mutatott, pedig megnézném, mert nekem sincs egy darab sem  Ördög )

Persze, hogy van: egy nagyjából 1 mm nagyságú ólomszilánk, aminek szélén a réz is látszik. Erős csonttalálatnál találtam a gerinc mögött véletlenül.
Átvert mindent, ahogy illik.  Igen

Volt szerencsém olvasni.... mosolyogtam is itt magamban...  Ördög

Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #5170 Dátum: 2013. Március 20. - 11:26:19 »

Oszt maradványtested van-e?

(Valaki itt azt írta, hogy nem ütött át szinte semmit, de maradványtestet nem mutatott, pedig megnézném, mert nekem sincs egy darab sem  Ördög )

Szia Voldi!

Honnan vettél Geco Plusot?
A sima ,hagyományos Geco TM szeret bennmaradozni az biztos (nem őzben).
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5171 Dátum: 2013. Március 20. - 11:32:14 »

Szia Voldi!

Honnan vettél Geco Plusot?

Sok helyen kapható, minden Harmóniában van pl. de más is tart errefele.

 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #5172 Dátum: 2013. Március 20. - 11:41:38 »

Szia Voldi!

Honnan vettél Geco Plusot?
A sima ,hagyományos Geco TM szeret bennmaradozni az biztos (nem őzben).


Szia!

Nem tudom honnan vetted hogy a GECO TM szeret ben maradni én eddig 2 dobozzal lőttem el vadra szarvas,disznó javarészt lapocka találattal eddig egy maradványtestem van. Messziről is 180m körül lőttem egy disznó átvitte 80kg kis kancsi volt. A maradványtestet egy bikából szedtem ki hátulról félslégan állt gerinc,magas váll lap lövéssel elvitt 6 csigolyát és a lapocka csontot szétverve a bőr állította meg.

Kaliber: 9,3x62
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5173 Dátum: 2013. Március 20. - 12:54:44 »

Hasonlóak a tapasztalataim, 90%-ban átüti a vadtestet A Geco TM. Volt négy viszonylag közelre leadott lövés, amikor nem volt kimenet, mert a lapocka után a bőrben megállt a lövedék, de mind helyben maradt. Eddig egy kan vitte a legmesszebbre, 81 méter. Szív+tüdőlövése volt, a menekülési útvonalon komoly vérnyom mindkét oldalon, plusz hüvelykujjnyi tüdődarabok. Én azért is nem próbáltam ki a Plust mert a TM-el igen jók a tapasztalataim. Tüdő lövésel is megállítja a disznót elég rövid távon belül, előfordult, hogy 15 métert se ment.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #5174 Dátum: 2013. Március 20. - 13:00:15 »

Sziasztok!

Barátom lövi 7x64-be a Geco TM-et egy Zastavából. Január elején disznóhajtásban egy jó mázsa fölötti kocogó kanra lőtt kb. 40 méterre, a kefesűrű fiatalos szélén. A kan jelzés nélkül fordult vissza a sűrűbe, a rálövés helyén sem vért sem szőrt nem talált sem a barátom sem a felvezető, pedig alaposan átnézték a környéket. A felvezető szerint biztos hibázás, de barátomat nem hagyta nyugodni a dolog, ő úgy érezte hogy eltalálta a kant, a két hajtás közötti szünetben szólt a helyi vadőrnek (fórumtársunk), aki a rálövés helyétől kb. 100 méterre a sűrűben megtalálta a kant sebágyba dermedve. Vér nem volt sehol, a srác egy vadváltón mászott találomra és szerencsére megtalálta a kant, a sebágyban is csak pár csepp vér. A golyó a disznót kb. középen a bordáknál érte, kicsit srégan a tüdőt is elvitte, kimenet, ha jól emlékszem nem volt.
Aznap még lőtt a haver két kisebb süldőt, ott jól muzsikált a Geco.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Oldalak: 1 ... 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 [345] 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: