Oldalak: 1 ... 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 [333] 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136641 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4980 Dátum: 2013. Február 21. - 00:28:30 »

Én megfogadnám  Mosolyog  Emelem
Én is... Türelmetlen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4981 Dátum: 2013. Február 21. - 07:52:28 »

Lőttem már jópárat hidd el. Ahogy mondod, lapocka mögé. Luk be és luk ki. Nekem 80% borult és nem szenvedett. 10% százalék ment el max 100 métert. De ha csontot ért akkor csúnya munkát csinált. Disznót is lőttem lesről (Normával) és luk be luk ki és borult a helyén.
Nem kell rám követ dobálni. Kipróbálom és ha nem jó mert elmegy a vad sebezve akkor elfelejtem.
Egyébként szerintem a .300 winmag mivel jóval erősebb ezért máshogy viselkedik szerintem ugyanazzal a lőszermaggal.

Egyre inkább tele van a fórum olyan fiatal vagy  kezdőnek tűnő "vadászokkal" akik elsőként és látszatra tanácsot kérnek majd ha az nem az Ő (ő) elképzelésük szerinti akkor hőzöngenek, vitatkoznak,@artkevernek. Sajnos ez az egész vadásztársadalmunkban meglévő jelenség . Tipikus !!!!!
Nekem meg ezzel van tele a t@k@m !   Hány     ( Mit is takar az hogy 80% -ban "borult" ?  Van elképzelésem de a matekból így is hiányzik 10% VAGY TÖBB ! )
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4982 Dátum: 2013. Február 21. - 08:07:50 »

Egyre inkább tele van a fórum olyan fiatal vagy  kezdőnek tűnő "vadászokkal" akik elsőként és látszatra tanácsot kérnek majd ha az nem az Ő (ő) elképzelésük szerinti akkor hőzöngenek, vitatkoznak,@artkevernek. Sajnos ez az egész vadásztársadalmunkban meglévő jelenség . Tipikus !!!!!
Nekem meg ezzel van tele a t@k@m !   Hány     ( Mit is takar az hogy 80% -ban "borult" ?  Van elképzelésem de a matekból így is hiányzik 10% VAGY TÖBB ! )
Attól,hogy a fórumon új,még nem biztos ,hogy kezdő. Innentől kezdve pedig sántít az okfejtés azon része,hogy a vadásztársadalomban is az okoskodó kezdők okozzák a legtöbb gondot. Biztos,hogy idegesítő aki sokat,és sokszor indokolatlanul kérdez,vagy élből okosabb mindenkinél-de én nagyobb bajként érzékelem a régi beidegződésektől szabadulni nem tudó,vélt -vagy- valós jogaihoz ragaszkodó,befolyásával visszaélő vadászokat. Jelenlévők kivételek,de ez a fórum nem is az ilyen embereknek lesz jó táptalaja. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4983 Dátum: 2013. Február 21. - 09:38:47 »

Attól,hogy a fórumon új,még nem biztos ,hogy kezdő. Innentől kezdve pedig sántít az okfejtés azon része,hogy a vadásztársadalomban is az okoskodó kezdők okozzák a legtöbb gondot. Biztos,hogy idegesítő aki sokat,és sokszor indokolatlanul kérdez,vagy élből okosabb mindenkinél-de én nagyobb bajként érzékelem a régi beidegződésektől szabadulni nem tudó,vélt -vagy- valós jogaihoz ragaszkodó,befolyásával visszaélő vadászokat. Jelenlévők kivételek,de ez a fórum nem is az ilyen embereknek lesz jó táptalaja. Emelem

Mivel off csak röviden : Nem a kezdővel és nem is az okoskodóval van baj. A legnagyobb baj hogy vizsga után azonnal nagygolyós (lehetőleg minél nagyobb) 10 kilós bika , Hammer terepjáró és akinek nincs olyan vagy nagyobb az mind nem is ért a vadászathoz. A pirossal kiemeltben egyetértünk.
Nekem Dolpho mentalitásával van bajom . Ha egyszer elhatározta hogy "ragasztott  Mosolyog" lőszert vesz a 308 -ashoz és ha fene-fenét eszik is azt fogja használni akkor minek kérdez, minek akar meggyőzni minket hogy az lesz a jó . ( neki és nem a vadnak)   Emelem               
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4984 Dátum: 2013. Február 21. - 09:55:59 »

Attól,hogy a fórumon új,még nem biztos ,hogy kezdő. Innentől kezdve pedig sántít az okfejtés azon része,hogy a vadásztársadalomban is az okoskodó kezdők okozzák a legtöbb gondot. Biztos,hogy idegesítő aki sokat,és sokszor indokolatlanul kérdez,
Nem az az idegesítő, aki sokat kérdez(na jó, erre azért akad ellenpélda Ördög) hanem aki csak a saját elképzeléseinek igazolását akarja olvasni és ha ellenvéleményt talál, jobb esetben nekilát vitatkozni, rosszabb esetben megsértődik és duzzog.
Másrészt aki "százalékozik" az sok esetben nem lőtt tíz nagyvadnál többet, de lehet, még annyit sem...de úgy beszél a "tapasztalatairól" mintha több évtizedes vadászmúlt lenne mögötte sokszáz elejtett nagyvaddal.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Dolpho
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #4985 Dátum: 2013. Február 21. - 09:58:33 »

Először is áruljátok el hogy kell valaki hozzászólására reagálni (mert én mindig az "új hozzászólásra" tudok csak nyomni?)
Nem vagyok kezdő vadász de nem is ezer éve vadászom. 10 éve vadászom hivatalosan de előtte már évekig jártam az öregemmel az erdőt. Nincs Hummerem (de mégcsak terepjárom sincs) és a vadászvizsga után 3 év múlva lett golyós puskám. És nem hiszem hogy a .308 valami nagy kaliber lenne.  (Nincs .300 winmagom Mosolyog ) Bikát még nem is lőttem. Úgyhogy én nem az a kategória vagyok akire gondolsz.
Egyébként nem tudom mire ez a nagy felhajtás, fújolás, szarozás, meg ez a hányós smiley (ami kicsit gyerekes valljuk meg).
Kérdeztem valamit, kaptam egy érdemi választ. Vártam volna még többet. Nem azt mondtam, hogy nem fogadom el, hanem vitassuk meg normálisan. Ezek szerint ha én nem fogadom el a te érveidet valamilyen okból (amit meg is indokoltam), akkor én vagyok a sötét, a kezdő vadász, a bunkó, a nagyképű, szar stb. De ha te nem fogadod el az én véleményem attól még én tiszteletben tartalak.
Ezért van a fórum nem? Érvek ellenérvek pro és kontra.
Vagy úgy látszik ez a fórum már egy ilyen belső kör, aztán ha valaki (új fórumozó) kérdez valamit, válaszolnak, és ha netán nem ért egyet vagy tovább boncolja a témát akkor aztán adj neki..

Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #4986 Dátum: 2013. Február 21. - 10:01:07 »

Először is áruljátok el hogy kell valaki hozzászólására reagálni (mert én mindig az "új hozzászólásra" tudok csak nyomni?

Adott hozzászólás, jobb felső sarok, idézet "gomb".
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4987 Dátum: 2013. Február 21. - 10:30:28 »

Először is áruljátok el hogy kell valaki hozzászólására reagálni (mert én mindig az "új hozzászólásra" tudok csak nyomni?)
Nem vagyok kezdő vadász de nem is ezer éve vadászom. 10 éve vadászom hivatalosan de előtte már évekig jártam az öregemmel az erdőt. Nincs Hummerem (de mégcsak terepjárom sincs) és a vadászvizsga után 3 év múlva lett golyós puskám. És nem hiszem hogy a .308 valami nagy kaliber lenne.  (Nincs .300 winmagom Mosolyog ) Bikát még nem is lőttem. Úgyhogy én nem az a kategória vagyok akire gondolsz.
Egyébként nem tudom mire ez a nagy felhajtás, fújolás, szarozás, meg ez a hányós smiley (ami kicsit gyerekes valljuk meg).
Kérdeztem valamit, kaptam egy érdemi választ. Vártam volna még többet. Nem azt mondtam, hogy nem fogadom el, hanem vitassuk meg normálisan. Ezek szerint ha én nem fogadom el a te érveidet valamilyen okból (amit meg is indokoltam), akkor én vagyok a sötét, a kezdő vadász, a bunkó, a nagyképű, szar stb. De ha te nem fogadod el az én véleményem attól még én tiszteletben tartalak.
Ezért van a fórum nem? Érvek ellenérvek pro és kontra.
Vagy úgy látszik ez a fórum már egy ilyen belső kör, aztán ha valaki (új fórumozó) kérdez valamit, válaszolnak, és ha netán nem ért egyet vagy tovább boncolja a témát akkor aztán adj neki..



Mivel olvasni tudok (csak írni nem  Kacsint ) láttam hogy a kérdésed 308 as Win.-re vonatkozik . Nem soroltalak én be Hammeres újgazdag nagyon okos vadászok közé hanem saigy- nak válaszoltam hogy szerintem azokkal van a legtöbb baj . ( sajnos úgy néz ki hogy ennek ellenére övék a jövő )
Amit saigy .nak adott válaszban írtam hogy mi a gond veled ( és még sok "kezdőnek tűnő" vagy azt színlelő "vadásszal" ) azt továbbra is tartom . Sajnos sokan játszák azt el hogy kérdeznek és ha nem azt a választ kapják amit vártak akkor átmennek "támadásba" és a megkérdezetteket vagy válaszadókat kezdik el meggyőzni arról hogy az nekik mégis csak miért jó. Olvasd vissza a hozzászólásaidat és láthatod hogy miért kezdtél acsarkodni mindenkivel aki meg akart győzni arrol hogy a kérdése lőszer nem 308 -ashoz és szerintem nem hazánkba való. Nem akartam hozzan részletezni de most már leírom hogy én is vettem a 7x64 hez 9,7 grammos Sako Arrowhead II típ lőszert . Na akkor határoztam el hogy többet soha mikor a jól meglőtt róka (tüdő) 15 métert vitte a gida 120 métert rohant a suta után hasonló lövéssel és egy 35 méterre álló közepes disznót vér nélkül váltott kutyákkal találtam meg a méteres csalánban. Az a lőszer is műanyaghegyű és nagyon erős köpenye és kötése van. Nézd meg a Sako honlapján.     Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4988 Dátum: 2013. Február 21. - 10:53:21 »

Kemény? És az miért is baj? Hogy nem tép szét egy őzet ha netán rosszul találom el? Ez a legfaszább. Kaliber be-kaliber ki.


Valahol itt kezdődött, ugye?
És ezt, meg a következő hozzászólásaidat sérelmeztük többen.
Ezekből sajnos tényleg az szűrődött le, amit páran említettek is, hogy kezdő, nagyképű, stb.

Ha visszaolvasol ebben a fórumban bárhol, akkor a zárt, belső kör csak annyiban állja meg a helyét, hogy a felelőtlen, etikátlan magatartást, a vad sérelmére történő kockáztatásokat, próbálkozásokat elítéljük, az ilyen elveket hangoztató fórumozókat, ha nem változtatnak a hozzáállásukon, nem sokra becsüljük. Viszont az ellenkezőjére is rengeteg példát olvashatnál, sokan pár hét, vagy akár pár nap alatt, néhány hozzászólással is közkedvelt tagokká válnak, kiváló emberi tulajdonságaik miatt.

Te is elismerted, hogy az őzet váll mögött kell szépen tisztán átlőni, akkor általában még SP lövedékkel sincs olyan roncsolás, ami szóra érdemes lenne. Ha, mint a fenti idézetedben csak kalibernyi lyuk be-ki, akkor bent mennyi a roncsolás? Még ha a szívet lövöd telibe, talán tényleg nem megy sokat. És tüdőnél? És ha véletlenül még hátrébb csúszik a lövés és pár centivel? Senki nem gép, és a vad sem céltábla, ami mozdulatlanul vár a világ végéig. Bármikor léphet egyet a lövés pillanatában...
Valóban megéri az a pár deka hús a kísérletezést? Az állat szenvedését?
Lehet, hogy ha mégis kipróbálod ezt a lőszert (gyanítom, ki fogod), 10-15-20 vagy még több őzet is sikeresen meglősz vele, és akkor majd Te leszel a nagy király, aki előre megmondta, de a többi ostoba nem hitte el... De egyetlen sebzés is ér ennyit?

Ki-ki a maga habitusában reagált a hozzászólásaidra, amikből az első néhány valóban sokaknál kiütötte a biztosítékot...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
SteyrGabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #4989 Dátum: 2013. Február 21. - 10:58:49 »

Mivel olvasni tudok (csak írni nem  Kacsint ) láttam hogy a kérdésed 308 as Win.-re vonatkozik . Nem soroltalak én be Hammeres újgazdag nagyon okos vadászok közé hanem saigy- nak válaszoltam hogy szerintem azokkal van a legtöbb baj . ( sajnos úgy néz ki hogy ennek ellenére övék a jövő )
Amit saigy .nak adott válaszban írtam hogy mi a gond veled ( és még sok "kezdőnek tűnő" vagy azt színlelő "vadásszal" ) azt továbbra is tartom . Sajnos sokan játszák azt el hogy kérdeznek és ha nem azt a választ kapják amit vártak akkor átmennek "támadásba" és a megkérdezetteket vagy válaszadókat kezdik el meggyőzni arról hogy az nekik mégis csak miért jó. Olvasd vissza a hozzászólásaidat és láthatod hogy miért kezdtél acsarkodni mindenkivel aki meg akart győzni arrol hogy a kérdése lőszer nem 308 -ashoz és szerintem nem hazánkba való. Nem akartam hozzan részletezni de most már leírom hogy én is vettem a 7x64 hez 9,7 grammos Sako Arrowhead II típ lőszert . Na akkor határoztam el hogy többet soha mikor a jól meglőtt róka (tüdő) 15 métert vitte a gida 120 métert rohant a suta után hasonló lövéssel és egy 35 méterre álló közepes disznót vér nélkül váltott kutyákkal találtam meg a méteres csalánban. Az a lőszer is műanyaghegyű és nagyon erős köpenye és kötése van. Nézd meg a Sako honlapján.     Emelem
Ez mind így igaz, a gondolatod első fele, az Arrowhead II-meg pláne, a 300-asnál is csak lyukaszt.
Biztos jó az, a grizzlyt, vagy a jávort lapockán lőni.
Üdv.
Naplózva
Dolpho
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #4990 Dátum: 2013. Február 21. - 14:17:24 »

Valahol itt kezdődött, ugye?
És ezt, meg a következő hozzászólásaidat sérelmeztük többen.
Ezekből sajnos tényleg az szűrődött le, amit páran említettek is, hogy kezdő, nagyképű, stb.

Ha visszaolvasol ebben a fórumban bárhol, akkor a zárt, belső kör csak annyiban állja meg a helyét, hogy a felelőtlen, etikátlan magatartást, a vad sérelmére történő kockáztatásokat, próbálkozásokat elítéljük, az ilyen elveket hangoztató fórumozókat, ha nem változtatnak a hozzáállásukon, nem sokra becsüljük. Viszont az ellenkezőjére is rengeteg példát olvashatnál, sokan pár hét, vagy akár pár nap alatt, néhány hozzászólással is közkedvelt tagokká válnak, kiváló emberi tulajdonságaik miatt.

Te is elismerted, hogy az őzet váll mögött kell szépen tisztán átlőni, akkor általában még SP lövedékkel sincs olyan roncsolás, ami szóra érdemes lenne. Ha, mint a fenti idézetedben csak kalibernyi lyuk be-ki, akkor bent mennyi a roncsolás? Még ha a szívet lövöd telibe, talán tényleg nem megy sokat. És tüdőnél? És ha véletlenül még hátrébb csúszik a lövés és pár centivel? Senki nem gép, és a vad sem céltábla, ami mozdulatlanul vár a világ végéig. Bármikor léphet egyet a lövés pillanatában...
Valóban megéri az a pár deka hús a kísérletezést? Az állat szenvedését?
Lehet, hogy ha mégis kipróbálod ezt a lőszert (gyanítom, ki fogod), 10-15-20 vagy még több őzet is sikeresen meglősz vele, és akkor majd Te leszel a nagy király, aki előre megmondta, de a többi ostoba nem hitte el... De egyetlen sebzés is ér ennyit?

Ki-ki a maga habitusában reagált a hozzászólásaidra, amikből az első néhány valóban sokaknál kiütötte a biztosítékot...

15-20 őzet sikeresen meglövök vele? Dehogy lövök. Hát mindegyik el fog szaladni vagy fél kilométert és még meg sem fogom találni. Napokig fog szenvedni, míg kimúlik szörnyű kínok közt. Dehogy kell nekem ez a lőszer. Isten mentsen tőle. Ide nekem az SP lőszert had szaggassa darabokra. Az egész lapockával kifelé, az az igazi.
Na de, most komolyan. Akkor milyen lövedék-lőszer a megfelelő szerintetek. (Lemondtam a Federalról). Vagy őzre is és disznóra is más-más a jó? Csak akkor mindig lőjem át a puskát?
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4991 Dátum: 2013. Február 21. - 14:30:16 »

15-20 őzet sikeresen meglövök vele? Dehogy lövök. Hát mindegyik el fog szaladni vagy fél kilométert és még meg sem fogom találni. Napokig fog szenvedni, míg kimúlik szörnyű kínok közt. Dehogy kell nekem ez a lőszer. Isten mentsen tőle. Ide nekem az SP lőszert had szaggassa darabokra. Az egész lapockával kifelé, az az igazi.
Na de, most komolyan. Akkor milyen lövedék-lőszer a megfelelő szerintetek. (Lemondtam a Federalról). Vagy őzre is és disznóra is más-más a jó? Csak akkor mindig lőjem át a puskát?

http://kepfeltoltes.hu/130221/de_nagy_jampi_vagy_www.kepfeltoltes.hu_.gif
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #4992 Dátum: 2013. Február 21. - 14:55:52 »

15-20 őzet sikeresen meglövök vele? Dehogy lövök. Hát mindegyik el fog szaladni vagy fél kilométert és még meg sem fogom találni. Napokig fog szenvedni, míg kimúlik szörnyű kínok közt. Dehogy kell nekem ez a lőszer. Isten mentsen tőle. Ide nekem az SP lőszert had szaggassa darabokra. Az egész lapockával kifelé, az az igazi.
Na de, most komolyan. Akkor milyen lövedék-lőszer a megfelelő szerintetek. (Lemondtam a Federalról). Vagy őzre is és disznóra is más-más a jó? Csak akkor mindig lőjem át a puskát?

Látogass át a célballisztikás topikba, aztán utána lehet, hogy egy kicsit mást és másképp írnál.  Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4993 Dátum: 2013. Február 21. - 15:06:54 »

15-20 őzet sikeresen meglövök vele? Dehogy lövök. Hát mindegyik el fog szaladni vagy fél kilométert és még meg sem fogom találni. Napokig fog szenvedni, míg kimúlik szörnyű kínok közt. Dehogy kell nekem ez a lőszer. Isten mentsen tőle. Ide nekem az SP lőszert had szaggassa darabokra. Az egész lapockával kifelé, az az igazi.
Na de, most komolyan. Akkor milyen lövedék-lőszer a megfelelő szerintetek. (Lemondtam a Federalról). Vagy őzre is és disznóra is más-más a jó? Csak akkor mindig lőjem át a puskát?

Azt írtad még tegnap, ha jól emlékszem, hogy eddig Norma Nosler Partitiont használtál. Az miért nem jó? Az NP-t az egyik legjobb, ha nem a legjobb lövedéknek tartják. Annyira megtépte volna az őzet, hogy váltani kell róla?
Szerintem egy, jól megválasztott lőszert használj, olyant, ami a disznóra tökéletes, hiszen a disznó a szívósabb és arra vadászunk kicsit nehezebb körülmények között. Az őzet meg  ki lehet nyugodtan várni, amíg olyan célt mutat, hogy nem tépi szét a lövés. Ha nem ma, akkor holnap...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
forester73
Vendég
« Új üzenet #4994 Dátum: 2013. Február 21. - 15:31:37 »

Tisztelt Dolpho


Volt 3006-om van 300WM-om mindkettővel elpufogtattam már pár lőszert és elég nagy részük etikusan és gyorsan tett pontot a kiszemelt vad életének végére . Elég sok kaliberrel lőttem NP magot , szerintem a legjobb elérhető lövedék (azért hibája is van pl: tompul az ólomhegy és a 300-as visszalökése képes a magot vissza tolni a hüvelybe) , az ölőereje , az átütőképessége kifogástalan ( csalódást csak a SAKO 9.3x62-es NP magja okozott szerintem kemény) és ennek a cseréjén gondolkodni !? Egy okot tudok elfogadni , ha nincs rá keret . Summa summárum írhatnék róla , de pontosan az ilyen emberek miatt már nem teszem . A stílus maga az ember .

Maradok tisztelettel az OGRE
Naplózva
Oldalak: 1 ... 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 [333] 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: