Oldalak: 1 ... 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 [332] 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136448 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4965 Dátum: 2013. Február 20. - 19:02:20 »

Majd a kutya megkeresi Mosolyog. Na mindegy, átállok aztán majd meglátjuk milyen lesz.

Szép egy hozzáállás!  Nem  Az, hogy szenved egy darabig a vad, az nem érdekes?
Nézd végig a célballisztika topicot, hogy milyen lövéssel, milyen sebekkel mekkora menekülési távok vannak! Ne a vadon kísérletezz!!!!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4966 Dátum: 2013. Február 20. - 19:28:39 »

Majd a kutya megkeresi Mosolyog. Na mindegy, átállok aztán majd meglátjuk milyen lesz.

Mi van akkor, ha valamilyen okból a kutyának sem sikerül?
A vad szenved (órákig, napokig, esetleg hetekig), ha meg elhullik hízhatnak a szanitécek... Fejvakarás
És egy régi történet, ami ma is példaként szolgálhatna:
Az egyik barátomék társaságában volt annak idején egy "sorozat-sebző" tagjuk.
Amikor abban az évben a harmadik nagyvadját találták meg hasznavehetetlen állapotban, akkor
FB határozattal egy évre!!! letetették vele a golyós fegyvert. Igen
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4967 Dátum: 2013. Február 20. - 19:31:36 »

Majd a kutya megkeresi Mosolyog. Na mindegy, átállok aztán majd meglátjuk milyen lesz.

Remélem egyszer majd valaki rajtad is fog kísérletezgetni......... Hány
Naplózva
Dolpho
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #4968 Dátum: 2013. Február 20. - 19:47:03 »

Na jól van azért nem kell drámázni és már könyvelni a sok sebzést, utánkeresést, szenvedést, meg ki tudja mit. Még egyszer sem lőttem és sebeztem vele. Vadászlőszernek árulják nem? Ez is gombásodik és sebez. Egyébként meg senkinek semmi tapasztalata vele de azért osztja azt észt.  Én nem azt akarom, hogy szenvedjen, hanem hogy ha lövök egy őzet akkor ne kelljen az 1/3át kidobni a húsnak.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4969 Dátum: 2013. Február 20. - 19:57:49 »

Na jól van azért nem kell drámázni és már könyvelni a sok sebzést, utánkeresést, szenvedést, meg ki tudja mit. Még egyszer sem lőttem és sebeztem vele. Vadászlőszernek árulják nem? Ez is gombásodik és sebez. Egyébként meg senkinek semmi tapasztalata vele de azért osztja azt észt.  Én nem azt akarom, hogy szenvedjen, hanem hogy ha lövök egy őzet akkor ne kelljen az 1/3át kidobni a húsnak.

Mennyi őzet lőttél eddig? Nem csak ezzel a lőszerrel, bármivel.
Ha megvárod, amíg normálisan keresztbe áll, és úgy lősz lapocka mögé, hogy a túloldalon is ott jöjjön ki, akkor hidd el, egy sima SP lövedék sem tépi meg nagyon.

De én jártam úgy, hogy az újratöltött MFS (Így árulták a boltban) csak átszúrta a sutát a szíve mellett, jelezni sem jelezte, el is ment elég sokat, és amikor egy jó óra múlva megtaláltam, még élt nyomorult. Nagyjából kalibernyi lyuk volt ki-be. Azonnal abbahagytam azzal a  lőszerrel a vadászatot.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Dolpho
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #4970 Dátum: 2013. Február 20. - 20:21:51 »

Lőttem már jópárat hidd el. Ahogy mondod, lapocka mögé. Luk be és luk ki. Nekem 80% borult és nem szenvedett. 10% százalék ment el max 100 métert. De ha csontot ért akkor csúnya munkát csinált. Disznót is lőttem lesről (Normával) és luk be luk ki és borult a helyén.
Nem kell rám követ dobálni. Kipróbálom és ha nem jó mert elmegy a vad sebezve akkor elfelejtem.
Egyébként szerintem a .300 winmag mivel jóval erősebb ezért máshogy viselkedik szerintem ugyanazzal a lőszermaggal.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4971 Dátum: 2013. Február 20. - 20:26:54 »

Na jól van azért nem kell drámázni és már könyvelni a sok sebzést, utánkeresést, szenvedést, meg ki tudja mit. Még egyszer sem lőttem és sebeztem vele. Vadászlőszernek árulják nem? Ez is gombásodik és sebez. Egyébként meg senkinek semmi tapasztalata vele de azért osztja azt észt.  Én nem azt akarom, hogy szenvedjen, hanem hogy ha lövök egy őzet akkor ne kelljen az 1/3át kidobni a húsnak.

Nem arról van szó, hogy a lőszer-lövedék vajon jól fog-e muzsikálni pl. őzvadászatnál, a „taccsot” irányodban a hozzáállásod váltotta ki, a nyegle – „le van szarva, majd megkeresem valahogy, ha csak átmegy rajta” pökhendi stílusod. Nem is gondolsz arra, amit a többiek próbálnak neked magyarázni, hogy „vad szenvedés, meg lehető leggyorsabban, legkíméletesebben… vagy mi a fene??” el sem tudod képzelni! Nehogy már 30-40 deka hús is kárba menjen, inkább rohadjon valahol seblázban, majd előbb-utóbb úgyis meglesz, azérvanakutya! Hihetetlen szimpatikus hozzáállás!
Kérdezel, majd mikor valaki mond egy véleményt, játszod a nagyfiút.
Egyébként a lövedék valószínűleg - vagyis inkább remélhetőleg! - jól fog muzsikálni, műanyaghegye van, ezért talán elég érzékeny még ennél a kisebb sebességnél is, a gyár közepes vadra ajánlja, öszvér,- és fehérfarkú szarvasra, amely vadak azért nagyobbak mint a mi őzünk.
Naplózva
SteyrGabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #4972 Dátum: 2013. Február 20. - 20:29:09 »

Nem teli köpenyessel vadászom, hanem Norma Nosler Partitionnal. De ahogy látom a Federal sem teli köpenyes.
Egyébként szerintem ugyanaz a lőszer-mag máshogy dolgozik egy 300 winmaggal mint egy 308-al nem?
Az biztos, hogy másképp dolgozik, elég nagy a sebességkülönbség.
Tudom, hogy nem teli köpenyes, de nagyon vastag rajta a kabát.
Nekem bordalövésnél vitte a tüdőt is, egy 180 fokos irányváltás után, lassan haladt a disznó, majd menet közben
kapta kb. 120-ról a fejlövést.
Az EVO-nál, vagy a Winchester Power Max Bonded-nél ilyen nem volt. 99%-ban "kihúzták" a jószágokat a "konnektorból".
 
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #4973 Dátum: 2013. Február 20. - 20:30:59 »

Nem arról van szó, hogy a lőszer-lövedék vajon jól fog-e muzsikálni pl. őzvadászatnál, a „taccsot” irányodban a hozzáállásod váltotta ki, a nyegle – „le van szarva, majd megkeresem valahogy, ha csak átmegy rajta” pökhendi stílusod. Nem is gondolsz arra, amit a többiek próbálnak neked magyarázni, hogy „vad szenvedés, meg lehető leggyorsabban, legkíméletesebben… vagy mi a fene??” el sem tudod képzelni! Nehogy már 30-40 deka hús is kárba menjen, inkább rohadjon valahol seblázban, majd előbb-utóbb úgyis meglesz, azérvanakutya! Hihetetlen szimpatikus hozzáállás!
Kérdezel, majd mikor valaki mond egy véleményt, játszod a nagyfiút.
Egyébként a lövedék valószínűleg - vagyis inkább remélhetőleg! - jól fog muzsikálni, műanyaghegye van, ezért talán elég érzékeny még ennél a kisebb sebességnél is, a gyár közepes vadra ajánlja, öszvér,- és fehérfarkú szarvasra, amely vadak azért nagyobbak mint a mi őzünk.

Már megint szélmalomharc ! Ördög
Ki a fene az a Dolpho ? Fejvakarás
üdv Zoli
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #4974 Dátum: 2013. Február 20. - 20:37:06 »

11 éve nem sebeztem,ma a saját ökörségem miatt ez megszakadt.
Nagyobb tiszteletet a vadnak.
Az őz nem kaffer bármely .30 meg felel jó lövedékkel. Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4975 Dátum: 2013. Február 20. - 20:41:17 »

Már megint szélmalomharc ! Ördög
Ki a fene az a Dolpho ? Fejvakarás
üdv Zoli

Igazad van, csak elönti a szar az agyamat az érzéketlen tuskóktól. Bocsánat!
"Nagyobb tiszteletet a vadnak"
 Emelem
Naplózva
Dolpho
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #4976 Dátum: 2013. Február 20. - 20:52:34 »

Huszlavika!
Ne kapd fel a vizet és ne legyél hirtelen. Én is vadász vagyok te sötét. Én sem szeretek sebezni és nem is akarok. De ha már sebeztem és elmegy a vad akkor jön a kutya és megkeressük. Nem hagyom ott magára szenvedni valahol, mielőtt még ezt feltételezném. Tisztelem a vadat. Vagy te még nem sebeztél soha? Mert akkor én kérek elnézést.
Egyébként meg ha már használtál ilyen lőszert akkor szólj hozzá ahhoz amit kérdeztem eredetileg. Okoskodásokból nem kérek köszönöm. Értelmes hozzászólásokat szeretnék.
Nem lehet normálisan megvitatni egy témát?
Tehát idáig arra jutottunk, hogy kemény a mag és nem sebez rendesen. Egy .300 WinMag használó hozzászóló volt. De szerintem jobb összehasonlítás lenne egy 30.06-os.
Naplózva
SteyrGabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #4977 Dátum: 2013. Február 20. - 21:07:55 »

Huszlavika!
Ne kapd fel a vizet és ne legyél hirtelen. Én is vadász vagyok te sötét. Én sem szeretek sebezni és nem is akarok. De ha már sebeztem és elmegy a vad akkor jön a kutya és megkeressük. Nem hagyom ott magára szenvedni valahol, mielőtt még ezt feltételezném. Tisztelem a vadat. Vagy te még nem sebeztél soha? Mert akkor én kérek elnézést.
Egyébként meg ha már használtál ilyen lőszert akkor szólj hozzá ahhoz amit kérdeztem eredetileg. Okoskodásokból nem kérek köszönöm. Értelmes hozzászólásokat szeretnék.
Nem lehet normálisan megvitatni egy témát?
Tehát idáig arra jutottunk, hogy kemény a mag és nem sebez rendesen. Egy .300 WinMag használó hozzászóló volt. De szerintem jobb összehasonlítás lenne egy 30.06-os.


Ha 300 Winmagban nem tudott normálisan gombásodni a lövedék, akkor 30-06-ban sem fog ugyanaz a lövedéktípus.
(természetesen egyforma találati pontok esetében)
308-asban próbáld meg a Hornady Superformance 10,7 grammos Interbondot, vagy ha az is túl kemény,
akkor az SST-t, de egyik 308-ast használó ismerősöm szerint jól működik a 10,7-es Interbond
és jól is hordja a puska.
A Trophy Bonded Tip kemény, akkor inkább maradj a Nosler Partition magos Federal-nál,
de én inkább a Hornady-t próbálnám, illetve használnám, ehhez a kaliberhez.
Könnyen beszerezhető és erősebb is.
 
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #4978 Dátum: 2013. Február 20. - 21:14:50 »

Huszlavika!
Ne kapd fel a vizet és ne legyél hirtelen.

Tudod Dolpho, nem a sz@rt akarom kavarni, de erre mondják: Amilyen az adj' Isten, olyan a fogadj' Isten...
Ballisztika és egyáltalán a lőszerek, lövedékek terén nyugodtan adhatsz Huszlavika véleményére, hidd el. Etika terén meg főleg...

Üdv: monti Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #4979 Dátum: 2013. Február 20. - 21:42:44 »

Tudod Dolpho, nem a sz@rt akarom kavarni, de erre mondják: Amilyen az adj' Isten, olyan a fogadj' Isten...
Ballisztika és egyáltalán a lőszerek, lövedékek terén nyugodtan adhatsz Huszlavika véleményére, hidd el. Etika terén meg főleg...

Üdv: monti Emelem
Én megfogadnám  Mosolyog  Emelem
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Oldalak: 1 ... 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 [332] 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: