Oldalak: 1 ... 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 [330] 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 ... 569   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1136612 alkalommal)
forester73
Vendég
« Új üzenet #4935 Dátum: 2013. Február 03. - 20:45:40 »

Minek ennyi ciriburi mikor ott van az NP! Stoel

Üdv az OGRE
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #4936 Dátum: 2013. Február 03. - 22:37:21 »

Huszlavika!

Köszönöm válaszod! Kérésedre kiegészítem kérdésem annyival, hogy a kaliber 9,3x62 ill. 18,5 gramm!

Hát ezzel kellett volna kezdened!  Kacsint

Elég régen vettem lőszert a 9,3-ashoz, nem tudom az aktuális árakat, de a Geco TM és a Lapua Mega biztosan kapható, és nem rosszak.  Ha keményebbet szeretnél, akkor Mega, ha puhábbat, akkor cseh SP vagy Geco. A Mega köpenyében is van valami belső erősítés, hasonlatos az interlockhoz, csak szerintem ők máshogy nevezik.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4937 Dátum: 2013. Február 04. - 07:35:20 »

Hali Mindenkinek! Emelem
Akinek van saját vagy bármilyen tapasztalata a Hornady Interlock lövedékével kapcsolatban, és esetleg képekkel( a maradványtestről ) tudná megspékelni a hozzászólását, nagyon megköszönném! Lehetőség szerint nem a Hornady weboldaláról kérném a képeket! Szeretnék közelebbről  megismerkedni ezzel a lövedékkel! Megbízható kötéssel rögzítették e a ólmot a rézzel? Nem tapasztalta senki, hogy szétesne? stb.

Előre is köszönöm! Emelem

Kedves Stefi! Emelem

Kicsit gúnyosnak tűnik számomra az alábbi megjegyzésed, ha lehet kerüljük már el azt, hogy az eszmecsere átmenjen a másik szekálásába!

"" Mivel kollégánk erősen kikötötte hogy nehogy valaki a Hornady honlapjáról "merítsen" ezért azt gondoltam hogy azt jól áttanulmányozta. ""

Ha nem így van akkor én kérek elnézést, a válaszaidat pedig köszönöm, várom továbbra is a saját ill. más hozzászólásait. Emelem   

Nem veszekedni akarok ezen csak olyan fellengzősnek tűnt hogy nehogy már a Hornady honlapjáról magyarázza valaki a dolgot . Ez azt sugallja hogy azt ától-cettig ismered de már a kérdésfeltevésből is kiderült hogy  kevered a két lőszertípust.  Ha a leggyengébb fordítással megnézted volna a kérdéses lőszer felépítését és a magyarázó szöveget akkor kiderült volna hogy az interlock esetében nincs kötés a köpeny és az ólom között .
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4938 Dátum: 2013. Február 04. - 08:30:33 »

Minek ennyi ciriburi mikor ott van az NP! Stoel

Üdv az OGRE

Nagyon igazad van ! Csak ne lenne olyan drága. Szerintem is a legjobb megoldás mert a bomded "fedőnéven" jelzett lőszerek a hasonló eljárással készültek NEKEM nem váltak be.  Nem szól szám
Túlságosan jó a kötés a köpeny és az ólom mag között (hátha még az ólom is a keményebbik fajtából való) ezért nagy a maradványtest (többen ezért dicsérik is) ergo nincs szilánkhatás nincsenek oldalsó sebcsatornák . Szerintem átlag hazai viszonylatban felesleges. A Nosler eleje pedig teljesen úgy viselkedik mint egy SP lövedék de a hátsó rész szerintem az esetek 99% ban egybemarad és hozza a megfelelő mélységi hatást kedvező esetben a vadtest átütését is.   Emelem    (Mert én azt szeretem ha fröcsög az ólom Röhög  )
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #4939 Dátum: 2013. Február 04. - 09:53:45 »

Nagyon igazad van ! Csak ne lenne olyan drága. Szerintem is a legjobb megoldás mert a bomded "fedőnéven" jelzett lőszerek a hasonló eljárással készültek NEKEM nem váltak be.  Nem szól szám
Túlságosan jó a kötés a köpeny és az ólom mag között (hátha még az ólom is a keményebbik fajtából való) ezért nagy a maradványtest (többen ezért dicsérik is) ergo nincs szilánkhatás nincsenek oldalsó sebcsatornák . Szerintem átlag hazai viszonylatban felesleges. A Nosler eleje pedig teljesen úgy viselkedik mint egy SP lövedék de a hátsó rész szerintem az esetek 99% ban egybemarad és hozza a megfelelő mélységi hatást kedvező esetben a vadtest átütését is.   Emelem    (Mert én azt szeretem ha fröcsög az ólom Röhög  )

Stefi!
A legjobb, mindenkinek más és más. Ahányan vagyunk annyifélét várunk el egy lövedéktől, és ez így van teljesen rendben, de tény a N Partition állócsillag!!! Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4940 Dátum: 2013. Február 04. - 10:55:01 »

Stefi!
A legjobb, mindenkinek más és más. Ahányan vagyunk annyifélét várunk el egy lövedéktől, és ez így van teljesen rendben, de tény a N Partition állócsillag!!! Wave

Ezért írtam nagybetűkkel a nekem szót !  Viszont vannak olyan elvárások amiben nincs kompromisszum pl. "jól és gyorsan öljön" . Én a sem az Oryxot sem a Arrowhead II nem szerettem mert vérnyomot gyengén adott és az ölőhatás is csak nagyon pontos erős csontot érő (lapocka) találatnál működött hiánytalanul. Igaz akkor kitűnő volt.    Emelem
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #4941 Dátum: 2013. Február 07. - 16:17:48 »

Az SST lőszer kérdéshez egy kis adalék.
A barátom silvertip-ről 30-06 11.7g superformance sst-re váltott és érdekes módon a próbalövések után nem kellett állítani a távcsövön ami nagyon meglepett a teljesítmény különbség miatt. Már az első este sikerül lőnie egy 80 kg-os kant tüdőlövéssel kb 70m-ről, a lövedék mindkét oldalt bordát tört és a kimenet kb 20 forintos nagyságú volt jó sebcsatornával.
A rálövés helyén a bemeneti oldal felől 50mm vértócsa volt a kimeneti oldal felől olyan 1 méterre lábosnyi helyen vérfröccsenés + tüdődarab. Kb 40-50 méter után feküdt el, de addig is jól tudtuk követni a csapáját helyenként két tenyérnyi vérrel és erősödő vérzéssel. A kimeneti oldalon sok vért felszívott a szőre, de ennek ellenére jól követhető vérzést produkált!
Egy találatból sok következtetést nem lehet levonni, de ennek alapján nem tűnik rossznak, a közeli táv és a nagy sebesség ellenére nem fröccsent szét, rendesen végezte a dolgát a lövedék.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4942 Dátum: 2013. Február 08. - 14:32:05 »

Az SST lőszer kérdéshez egy kis adalék.
A barátom silvertip-ről 30-06 11.7g superformance sst-re váltott és érdekes módon a próbalövések után nem kellett állítani a távcsövön ami nagyon meglepett a teljesítmény különbség miatt. Már az első este sikerül lőnie egy 80 kg-os kant tüdőlövéssel kb 70m-ről, a lövedék mindkét oldalt bordát tört és a kimenet kb 20 forintos nagyságú volt jó sebcsatornával.
A rálövés helyén a bemeneti oldal felől 50mm vértócsa volt a kimeneti oldal felől olyan 1 méterre lábosnyi helyen vérfröccsenés + tüdődarab. Kb 40-50 méter után feküdt el, de addig is jól tudtuk követni a csapáját helyenként két tenyérnyi vérrel és erősödő vérzéssel. A kimeneti oldalon sok vért felszívott a szőre, de ennek ellenére jól követhető vérzést produkált!
Egy találatból sok következtetést nem lehet levonni, de ennek alapján nem tűnik rossznak, a közeli táv és a nagy sebesség ellenére nem fröccsent szét, rendesen végezte a dolgát a lövedék.

Egyik ismerősöm nekem is ezt lövi 30.06-ban és elég pozitív tapasztalatai vannak vele. Volt két hátracsúszott lövése. Az egyik disznó közel, a másik 300 m-re meglett. Jó az ölő hatása az biztos.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4943 Dátum: 2013. Február 15. - 11:05:43 »

Majdnem sikerült megkergülni egy kicsit: a Winchester oldalon található ballisztikai kalkulátor többször is más adatot nyomtatott ki (döbbenetesen rossz ballisztikai jellemzőket),mint amit előtte a felugró ablakban megjelenített. Aki használja,ezeket vegye figyelembe. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
immi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #4944 Dátum: 2013. Február 15. - 23:05:26 »

Üdv!
Jövőhétre  meghívást kaptam vadkarelhárító liba vadászatra.
Még kell lőszert is vásárolnom.
Gondoltam megkérdezem itt,hátha valakinek  van valami jó tipje vagy tapasztalata. 12-kaliber. Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4945 Dátum: 2013. Február 16. - 09:51:06 »

Mivel golyós topokban érdeklődsz, gondolom az érdekel, hogy melyik sörétes csőből kilőhető "golyós" lövedék lövi le azt a kártékony libafajzatját...
Hát szerintem majdnem bármelyik! Mondjuk legyen az eredeti Brenneke slug... kezdetnek.

 Emelem
Naplózva
immi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #4946 Dátum: 2013. Február 16. - 10:53:22 »

Üdv!
Teńyleg igazad van rossz helyen keresgélek, elnézést.
Nemrég regisztláltam, éshát sajna még nem minden világos, hogy  meik mit is tartalmaz. De most nézem,hohy a sörétes kategórián belül is van ien lőszeres oldal. Tényleg mégegyszer elnézést,
 Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #4947 Dátum: 2013. Február 17. - 20:32:54 »

Szép estét!   Mi lehet a különbség  a régi barna dobozos és az új sárga-zöld dobozos S&B lőszerek között ?   A tipus 8x57JS SPCE                                                                    Múlt héten próbáltunk belőni egy 8x57-es Zastavát de sehogy se nem akart összejönni , a régi barna  dobozoshoz volt beállitva de az elfogyott , a  tulaj vett de ugye már az újat !  Azzal meg siralmas lőképet mutatott  ,  10 lövés kb 10-15 centis körben volt!  A fegyvert átnézve nem találtam rajt semmi hibát , szerelékcsavarok se voltak lazák ( egy 8x56-os  S&Bender van rajt) nem tudtuk mire vélni a dolgot!   Aztán eszembe jutott ,hogy nálam van 5db Geco SP lőszer a kesztyütartőba, (mindig van nálam, az a vésztartalék)   gondoltam ellövöm ! Az eredmény meglepő volt , 100m-re 1-5-2cm-es szórásképpel egy helyre ment az öt lövés!   
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #4948 Dátum: 2013. Február 17. - 20:40:03 »

Ja ez kimaradt: A régi  barna dobozos   löszerrel is, hasonló szórásképe volt mint a Geco-val !   
Naplózva
Archer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #4949 Dátum: 2013. Február 17. - 21:26:01 »

Szép estét!   Mi lehet a különbség  a régi barna dobozos és az új sárga-zöld dobozos S&B lőszerek között ?   A tipus 8x57JS SPCE                                                                    Múlt héten próbáltunk belőni egy 8x57-es Zastavát de sehogy se nem akart összejönni , a régi barna  dobozoshoz volt beállitva de az elfogyott , a  tulaj vett de ugye már az újat !  Azzal meg siralmas lőképet mutatott  ,  10 lövés kb 10-15 centis körben volt!  A fegyvert átnézve nem találtam rajt semmi hibát , szerelékcsavarok se voltak lazák ( egy 8x56-os  S&Bender van rajt) nem tudtuk mire vélni a dolgot!   Aztán eszembe jutott ,hogy nálam van 5db Geco SP lőszer a kesztyütartőba, (mindig van nálam, az a vésztartalék)   gondoltam ellövöm ! Az eredmény meglepő volt , 100m-re 1-5-2cm-es szórásképpel egy helyre ment az öt lövés!   

A szomszédom 30-06 kaliberben is panaszkodott az új S&B-re, bár Ő nem annyira a szórásképre, hanem hogy jóval alább hord az új zöld dobozos mint a régi barna.
Mi tegnap próbáltuk az én 8x57-es zastavámat Geco TM-el, hát láttam már jobb szórásképet is, bár még van mit gyakorolnom. Norma vulkant jól hordja, csak próbálok valami "gazdaságosabbat" keresni, de ezek szerint a S&B SPCE "nem javallott". Te a Geco-t használod?  Emelem
(Esetleg Hornady 8x57 JS 195gr InterLock SP-t használ valaki?)  Vállat von

Üdv!

Archer
Naplózva
Oldalak: 1 ... 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 [330] 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 ... 569   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: