Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 197786 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #915 Dátum: 2014. Február 26. - 10:50:41 »

A tanuláson kár vitatkozni. Két főiskola alatt összesen nem tanultam 3 napot. Stoel Az átlagomat mégsem kellett szégyelleni.  Angyal Ez nem dicsekvés akar lenni, (ha olyan okos lennék többre vittem volna..) hanem kinek-kinek saját vélemény alkotásra ad lehetőséget... Ami érdekel,azt elég egyszer elolvasnom,megjegyzem majdhogynem örökre. Ami nem érdekel,azt meg hiába tanulom.  Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #916 Dátum: 2014. Február 26. - 10:51:17 »

Megversz, ha azt mondom, én 3 napot készültem? Stoel Stoel Stoel Ördög Vigyorog
 Emelem
Ezt így is kell.
Első nap.
Felkelsz tízkor mert hosszú volt az éjszaka, fáj a fejed, ronda a világ. Leballagsz a kisboltba(megvan még?) reggelizni, találkozol valami hasonszőrűvel, eldumálgattok. Délután be kéne menni a városba venni valami halaszthatatlant de ha megjöttél, tanulni fogsz az zicher. Sajnos összefutsz egy haverral és beugrotok egy pohár borra valahová mert az jó... Röhög
Négykor visszaérsz a koliba. Rég volt a reggeli, kéne valamit flamózni. Hűtő: üres Fejvakarás. Éhesen nem lehet tanulni. Megpróbálod, lelkiismereted megnyugtatása végett kinyitod a jegyzetet, átnézed a tételeket és rájössz, nem is olyan nehéz, több tételcím egész ismerősen hangzik Vigyorog Nincs itt baj, bőven belefér, hogy leugorj Lénárthoz egy babgulyásra.
Persze Lénártnál mindig van valaki akivel megbeszélheted, hogy két nap múlva vizsga és tanulni kell de "igyunk egy fröccsöt, az sosem árt". Mire a negyedik fröccs legurul, jön valaki aki aznap vizsgázott, ezt meg kell ünnepelni.
Hajnali kettőkor érsz haza, a lelkiismereted már órák óta hallgat, a fröccsök és az unikum lecsendesítették...
Második nap. Itt tanulás lesz. Kisbolt, kávé, veszel valamit ebédre is és fogod a jegyzetet, nekilátsz. Bassza meg, nem is olyan egyszerű, kéne nézni egy másik időpontot. Elballagsz a tanszékre, nincs több hely Fejvakarás No mindegy, ma meglesz a fele, holnap nem mész sehová, simán befejezed...a végére úgyis emlékszel, akkor már bejártál mert állandó katalógusveszély volt.
Harmadik nap. A fene egye meg, nem kellett volna ennyire berúgni tegnap. Pedig Te tényleg tanulni akartál, megvolt az elhatározás de ki a rosseb gondolta, hogy a szobatársadnak születésnapja van. Illetlenség lett volna, ha nem fogadod el a meghívását. Most fáj a fejed és úúútálod a világot. Kávé, még egy kávé. Le kéne menni a boltba venni pár üveg kólát, hosszú éjszaka lesz, kell a kalória és a koffein. A kávé után a gyomrod követelni kezd valami konkrétumot, reggelizni kell-tehát kisbolt. Elbeszélgeted az időt, mindjárt dél, hűbazdmeg, megyek tanulni. Ja. Tanulnál de olyan rajcsúr van a szobában, hogy mindenre tudsz figyelni csak a jegyzetre nem. Lemész a botankertbe szellőztetni a fejed. Összefutsz két haverral, mozi? Á, semmiképp, holnap vizsgázom...Lénárt? Na jó, egy fröccs meg egy babgulyás... Este nyolckor visszaérsz a koliba, most már komoly lelkifurdalásos van de kiszámoltad, hogy ha tízkor nekilátsz, reggel hatra kétszer végigolvasod az anyagot, annak elégnek kell lenni. Zuhanyzol, a szobatársad elküldöd a picsába a hülye ötleteivel...méghogy borbár...holnap vizsga...idióta... Nooormalis? Tízkor nekilátsz olvasni, éjfél után már egész jó nyugi van, persze kiköltöztél a folyosó végére. Kettőkor megjön a nép a kocsmából, egyik fele enni akar, másik fele beszélgetni, elzavarod őket, háromkor végzel az első átolvasással, mégegy nem fér bele de ami nagyon nem megy, arra ránézel mégegyszer. Hét óra. Kicsit zsibong a fejed, mégegy zuhanyzás, kávé, kávé, étvágy nincs, kilenckor elballagsz a tanszékre és levizsgázol.
Nagyjából... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #917 Dátum: 2014. Február 26. - 10:53:50 »


Norbi
Megverni??? Nem olyan fából faragtag éngemet  Wave


Azért csak nyugodtan verd meg, az sosem árt... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #918 Dátum: 2014. Február 26. - 11:09:37 »

Két főiskola alatt összesen nem tanultam 3 napot. Stoel Az átlagomat mégsem kellett szégyelleni. 
Nem tanulni kell, hanem tudni! Vigyorog
Minden vizsgámra a folyosón készültem fel, fél órával előtte. Annyiból állt, hogy soha nem mentem be az elsők között és amikor kijöttek, mindenkit kikérdeztem a vizsgáztató tanár lelki állapotáról.
Innen már tudtam, hogy milyen stílusban kell nyitni nála Ördög
Az igaz, hogy minden előadáson bent voltam, amin csak lehetett.
Egyetlen természetvédelem szigorlat miatt nem lett "vörös diplomám" Stoel, mert a "kedves" madárölelgető prof előtt egy vadgazdának nem járt jobb jegy a hármasnál Nem
De ettől még köszönöm, egész jól érzem magam Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #919 Dátum: 2014. Február 26. - 11:37:00 »

Ezt így is kell.
Első nap.
Felkelsz tízkor mert hosszú volt az éjszaka, fáj a fejed, ronda a világ. Leballagsz a kisboltba(megvan még?) reggelizni, találkozol valami hasonszőrűvel, eldumálgattok. Délután be kéne menni a városba venni valami halaszthatatlant de ha megjöttél, tanulni fogsz az zicher. Sajnos összefutsz egy haverral és beugrotok egy pohár borra valahová mert az jó... Röhög
Négykor visszaérsz a koliba. Rég volt a reggeli, kéne valamit flamózni. Hűtő: üres Fejvakarás. Éhesen nem lehet tanulni. Megpróbálod, lelkiismereted megnyugtatása végett kinyitod a jegyzetet, átnézed a tételeket és rájössz, nem is olyan nehéz, több tételcím egész ismerősen hangzik Vigyorog Nincs itt baj, bőven belefér, hogy leugorj Lénárthoz egy babgulyásra.
Persze Lénártnál mindig van valaki akivel megbeszélheted, hogy két nap múlva vizsga és tanulni kell de "igyunk egy fröccsöt, az sosem árt". Mire a negyedik fröccs legurul, jön valaki aki aznap vizsgázott, ezt meg kell ünnepelni.
Hajnali kettőkor érsz haza, a lelkiismereted már órák óta hallgat, a fröccsök és az unikum lecsendesítették...
Második nap. Itt tanulás lesz. Kisbolt, kávé, veszel valamit ebédre is és fogod a jegyzetet, nekilátsz. Bassza meg, nem is olyan egyszerű, kéne nézni egy másik időpontot. Elballagsz a tanszékre, nincs több hely Fejvakarás No mindegy, ma meglesz a fele, holnap nem mész sehová, simán befejezed...a végére úgyis emlékszel, akkor már bejártál mert állandó katalógusveszély volt.
Harmadik nap. A fene egye meg, nem kellett volna ennyire berúgni tegnap. Pedig Te tényleg tanulni akartál, megvolt az elhatározás de ki a rosseb gondolta, hogy a szobatársadnak születésnapja van. Illetlenség lett volna, ha nem fogadod el a meghívását. Most fáj a fejed és úúútálod a világot. Kávé, még egy kávé. Le kéne menni a boltba venni pár üveg kólát, hosszú éjszaka lesz, kell a kalória és a koffein. A kávé után a gyomrod követelni kezd valami konkrétumot, reggelizni kell-tehát kisbolt. Elbeszélgeted az időt, mindjárt dél, hűbazdmeg, megyek tanulni. Ja. Tanulnál de olyan rajcsúr van a szobában, hogy mindenre tudsz figyelni csak a jegyzetre nem. Lemész a botankertbe szellőztetni a fejed. Összefutsz két haverral, mozi? Á, semmiképp, holnap vizsgázom...Lénárt? Na jó, egy fröccs meg egy babgulyás... Este nyolckor visszaérsz a koliba, most már komoly lelkifurdalásos van de kiszámoltad, hogy ha tízkor nekilátsz, reggel hatra kétszer végigolvasod az anyagot, annak elégnek kell lenni. Zuhanyzol, a szobatársad elküldöd a picsába a hülye ötleteivel...méghogy borbár...holnap vizsga...idióta... Nooormalis? Tízkor nekilátsz olvasni, éjfél után már egész jó nyugi van, persze kiköltöztél a folyosó végére. Kettőkor megjön a nép a kocsmából, egyik fele enni akar, másik fele beszélgetni, elzavarod őket, háromkor végzel az első átolvasással, mégegy nem fér bele de ami nagyon nem megy, arra ránézel mégegyszer. Hét óra. Kicsit zsibong a fejed, mégegy zuhanyzás, kávé, kávé, étvágy nincs, kilenckor elballagsz a tanszékre és levizsgázol.
Nagyjából... Ördög
Feriiiiiiii! Röhög Röhög Röhög Igen Igen Igen Taps Ördög
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #920 Dátum: 2014. Február 26. - 12:00:04 »

Ezt így is kell.
Első nap.
...
Nagyjából... Ördög
Úgy látom te is azt a  tanulásmódszertant követted amit én.Csak nálunk nem Lénárt volt hanem Sorompó,meg Körülszaros. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #921 Dátum: 2014. Február 26. - 12:00:54 »

Szervusz Norbi.

ez azért meg lep amit írsz,hogy 3 nap alatt felkészültél.  Emelem

Laci ezt valahogy igy természetes nem is volt veled gond a vizsgán biztos.

Van szerencsém most egy kissebb csoportott felkésziteni a régi renszer szerinti vizsgára ,és ismerve 50 szóbeli tétel azért szükös az a 3 nap ,föleg ugy hogy az alap fogalamakkal is problémák vannak. De hát nem vagyunk egyformák és képességűek pl nekem nem élég 3 nap a felkészülés munka mellet a főisk vizsgákra.

De vizsga sikere nem csak a vizsgázó tudásán mulik ,ha nem a kérdező jó indulata is fontos tényező.

üdv:HSanyi





Kérdezik a professzort : Mennyi idő alatt tanulna meg héberül ?    Válasz:     2-3 év.
Kérdezik a tanársegédet :    Válasz:   1-1,5 év
Kérdezik a hallgatót    :   Válasz:  Ha vizsgaköteles   3 nap !     S.Peti
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #922 Dátum: 2014. Február 26. - 12:49:24 »


Az igaz, hogy minden előadáson bent voltam, amin csak lehetett.

Ja, úgy könnyű... Vigyorog
-Kolléga, maga ebbe az évfolyamba jár?
-Igen, tanárnő.
-Nem találkoztunk még, ugye?
-Háááát...még nem... Stoel
-Akkor maga a Vörös...
De volt tanárom akivel a vizsgán találkoztam először.
Meg olyan is, akivel bárcsak soha ne találkoztam volna...az vigasztal, hogy ha él még, ritka rusnya ráncos vén kurva lehet én meg fiatal vagyok és szép Ördög Ördög Ördög (Führerné, ha valakinek mond valamit ez a visszataszító név Nem)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #923 Dátum: 2014. Február 26. - 13:04:54 »

Führerné, ha valakinek mond valamit ez a visszataszító név
Nem tán matek tanszék????
Mintha a kollégáktól hallottam volna már ezt a nevet....és nem valami hízelgő stílusban... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #924 Dátum: 2014. Február 26. - 13:32:51 »


Kérdezik a professzort : Mennyi idő alatt tanulna meg héberül ?    Válasz:     2-3 év.
Kérdezik a tanársegédet :    Válasz:   1-1,5 év
Kérdezik a hallgatót    :   Válasz:  Ha vizsgaköteles   3 nap !     S.Peti

Stefi!

A halgató első kérdése: Jegyzet van hozzá? Röhög
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #925 Dátum: 2014. Február 26. - 14:14:15 »

Ja, úgy könnyű... Vigyorog
-Kolléga, maga ebbe az évfolyamba jár?
-Igen, tanárnő.
-Nem találkoztunk még, ugye?
-Háááát...még nem... Stoel
-Akkor maga a Vörös...
De volt tanárom akivel a vizsgán találkoztam először.
Meg olyan is, akivel bárcsak soha ne találkoztam volna...az vigasztal, hogy ha él még, ritka rusnya ráncos vén kurva lehet én meg fiatal vagyok és szép Ördög Ördög Ördög (Führerné, ha valakinek mond valamit ez a visszataszító név Nem)
Hallottam már róla, de ő már nem tanít.
Volt viszont helyette Temesvári Ágota. Ő elment Pestre nemrég. Viszont most van Csanády Viktória...
Hát, ezek a professzorasszonyok... Fejvakarás Nyihi Nyihi Nyihi Rííí
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #926 Dátum: 2014. Február 26. - 14:29:54 »

Ezt így is kell.
Első nap.
Felkelsz tízkor mert hosszú volt az éjszaka, fáj a fejed, ronda a világ. Leballagsz a kisboltba(megvan még?) reggelizni, találkozol valami hasonszőrűvel, eldumálgattok. Délután be kéne menni a városba venni valami halaszthatatlant de ha megjöttél, tanulni fogsz az zicher. Sajnos összefutsz egy haverral és beugrotok egy pohár borra valahová mert az jó... Röhög
Négykor visszaérsz a koliba. Rég volt a reggeli, kéne valamit flamózni. Hűtő: üres Fejvakarás. Éhesen nem lehet tanulni. Megpróbálod, lelkiismereted megnyugtatása végett kinyitod a jegyzetet, átnézed a tételeket és rájössz, nem is olyan nehéz, több tételcím egész ismerősen hangzik Vigyorog Nincs itt baj, bőven belefér, hogy leugorj Lénárthoz egy babgulyásra.
Persze Lénártnál mindig van valaki akivel megbeszélheted, hogy két nap múlva vizsga és tanulni kell de "igyunk egy fröccsöt, az sosem árt". Mire a negyedik fröccs legurul, jön valaki aki aznap vizsgázott, ezt meg kell ünnepelni.
Hajnali kettőkor érsz haza, a lelkiismereted már órák óta hallgat, a fröccsök és az unikum lecsendesítették...
Második nap. Itt tanulás lesz. Kisbolt, kávé, veszel valamit ebédre is és fogod a jegyzetet, nekilátsz. Bassza meg, nem is olyan egyszerű, kéne nézni egy másik időpontot. Elballagsz a tanszékre, nincs több hely Fejvakarás No mindegy, ma meglesz a fele, holnap nem mész sehová, simán befejezed...a végére úgyis emlékszel, akkor már bejártál mert állandó katalógusveszély volt.
Harmadik nap. A fene egye meg, nem kellett volna ennyire berúgni tegnap. Pedig Te tényleg tanulni akartál, megvolt az elhatározás de ki a rosseb gondolta, hogy a szobatársadnak születésnapja van. Illetlenség lett volna, ha nem fogadod el a meghívását. Most fáj a fejed és úúútálod a világot. Kávé, még egy kávé. Le kéne menni a boltba venni pár üveg kólát, hosszú éjszaka lesz, kell a kalória és a koffein. A kávé után a gyomrod követelni kezd valami konkrétumot, reggelizni kell-tehát kisbolt. Elbeszélgeted az időt, mindjárt dél, hűbazdmeg, megyek tanulni. Ja. Tanulnál de olyan rajcsúr van a szobában, hogy mindenre tudsz figyelni csak a jegyzetre nem. Lemész a botankertbe szellőztetni a fejed. Összefutsz két haverral, mozi? Á, semmiképp, holnap vizsgázom...Lénárt? Na jó, egy fröccs meg egy babgulyás... Este nyolckor visszaérsz a koliba, most már komoly lelkifurdalásos van de kiszámoltad, hogy ha tízkor nekilátsz, reggel hatra kétszer végigolvasod az anyagot, annak elégnek kell lenni. Zuhanyzol, a szobatársad elküldöd a picsába a hülye ötleteivel...méghogy borbár...holnap vizsga...idióta... Nooormalis? Tízkor nekilátsz olvasni, éjfél után már egész jó nyugi van, persze kiköltöztél a folyosó végére. Kettőkor megjön a nép a kocsmából, egyik fele enni akar, másik fele beszélgetni, elzavarod őket, háromkor végzel az első átolvasással, mégegy nem fér bele de ami nagyon nem megy, arra ránézel mégegyszer. Hét óra. Kicsit zsibong a fejed, mégegy zuhanyzás, kávé, kávé, étvágy nincs, kilenckor elballagsz a tanszékre és levizsgázol.
Nagyjából... Ördög
Taps Ezt csak az érti igazán,aki végigcsinálta...Főnök! De a lánykollégiumok intenzív látogatásának vizsgára gyakorolt káros mellékhatását kihagytad!... Ördög
Naplózva
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #927 Dátum: 2014. Február 26. - 15:14:46 »

Ezt így is kell.
 
Nagyjából... Ördög

 Ennyi! Igen ...a siker titka a teljes felkészületlenség...! Ördög  Vigyorog  :Mosolyog  Nem szól szám
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #928 Dátum: 2014. Február 26. - 15:32:43 »

..... kilenckor elballagsz a tanszékre és levizsgázol.
Nagyjából... Ördög

..... három napig ünneplés a Lénártban, a borbárban, és a többi ismert helyen....a fejfájás meg az ötödik napon elmúlik!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #929 Dátum: 2014. Február 26. - 16:23:21 »

Még anno volt egy kockás füzetem amiben felsoroltuk mi, mennyi, milyen és mennyiért itóka,étel fogyasztható egyes helyeken... A lista hosszú volt de, abban biztos vagyok, hogy Sopron összes kocsmája, kimérése nem volt benne.  Ördög Viszont közel lehetett hozzá Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: