Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195950 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #795 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 10:07:53 »

Egy kis játék vadászvizsga okán.  Ördög

Szerintetek a jelenleg vadászvizsgával rendelkezők közül mennyien mennének át egy mai megmérettetésen (mindenféle külön felkészülés nélkül)? Szerintem 10 %-nál nem sokkal többen.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Amras
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új üzenet #796 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 10:09:12 »

Szia Peti !
Talán a fiatalok idővel megtanulják tisztelni a vadat ha meghalják a sebzett nyúl ,őz vagy bármilyen vad "sírását" és átérzik a szenvedését .
Ha látják a vad haláltusáját akkor lesznek igazi vadászok ,mert ezt látni és érezni kell. Ezt internetről és tankönyvből nem lehet megtanulni !
Talán itt lenne sokak elvárása , hogy nem a fegyver elsütése a lényeg hanem a hatékonyság . Minél kevesebb szenvedése a vadnak .
Tehát ha valamelyik vadász társaság alkalmasnak tartja a vadász jelöltet vadász vizsgára akkor mehessen csak vizsgázni . De ez csak utópia .
Most bárki elmehet vizsgázni , de vadász kevés emberből lessz !
 Emelem
 
Tegyük fel, hogy ez a jövőben így lesz, akkor mi alapján lehet eldönteni, hogy valaki alkalmas-e arra, hogy vadászvizsgát tegyen, vadásztársasági tag és vadász legyen.
Mert ha azt nézzük, most ha valaki levizsgázik, nem jelenti azt, hogy ő vadászni is fog, mert hiába szeretne, ha mondjuk nem adatik rá lehetősége.
Ez mégse olyan mint a horgászat, hogy vizsgázom, váltok ki engedélyt egy területre és bármikor kimegyek.
Magamat nézve, én is mint minden kisgyerek szerettem volna vadász lenni, ha nagy leszek... de, mint város gyerek, se anyagilag, se családban nem adatott meg a lehetőség rá, így csak horgásztam.
Most nekem adatott egy lehetőség, az apósom vadász, van földje és vadásztársasági tag. Felajánlotta, hogy vadászhatok vele, és ne adj Isten majd egyszer tovább vihetem a családban a hagyományt. Amennyire az időmből telik kint vagyok vele, dolgozunk rendbe tartjuk a vadföldet a leseket, és persze esténként kiülünk a lesre.
Nem tudom mennyire leszek alkalmas a feladatra, majd idővel elválik.  Emelem
Naplózva

A vadászat életforma, amely kötelez.
Régi igazság: vadászok nélkül nem lenne vad sem.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #797 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 10:12:32 »

Tegyük fel, hogy ez a jövőben így lesz, akkor mi alapján lehet eldönteni, hogy valaki alkalmas-e arra, hogy vadászvizsgát tegyen, vadásztársasági tag és vadász legyen.

Erre az "átkosban" volt jól kitalált módszer, úgy nevezték, vadászjelöltség.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Amras
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új üzenet #798 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 10:14:16 »

Egy kis játék vadászvizsga okán.  Ördög

Szerintetek a jelenleg vadászvizsgával rendelkezők közül mennyien mennének át egy mai megmérettetésen (mindenféle külön felkészülés nélkül)? Szerintem 10 %-nál nem sokkal többen.

Én egy 78-as könyvből kezdtem tanulni, majd sikerült egy 1996-os Vadásziskola könyvcsomagot beszerezni(ebben még csak a szárnyas vadak vannak benne kézi rajzokkal, nagyvad nincsen), amiből azóta van újabb, ebben már fotókkal vannak a vadak, de nagyon sok másban is eltérés mutatkozik, védett vadak, vadászati idények (bár ez évente változik).
Azért szerintem inkább olyan 50%-ra saccolnám.
Naplózva

A vadászat életforma, amely kötelez.
Régi igazság: vadászok nélkül nem lenne vad sem.
Amras
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új üzenet #799 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 10:16:29 »

Erre az "átkosban" volt jól kitalált módszer, úgy nevezték, vadászjelöltség.

Már bocsánat, hogy ezt mondom, de hallottam olyat, hogy az "átkosban" haver koma sógor is bekerült, ha meg volt a háttér.
Tisztelet a kivételeknek.
Naplózva

A vadászat életforma, amely kötelez.
Régi igazság: vadászok nélkül nem lenne vad sem.
Amras
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új üzenet #800 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 10:17:35 »

Már bocsánat, hogy ezt mondom, de hallottam olyat, hogy az "átkosban" haver koma sógor is bekerült, ha meg volt a háttér.
Tisztelet a kivételeknek.

Tudomásom szerint most is van jelöltség, tehát nem automatikusan lesz valaki tag.
Vagy már máshogyan működik?
Naplózva

A vadászat életforma, amely kötelez.
Régi igazság: vadászok nélkül nem lenne vad sem.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #801 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 10:22:11 »

Tudomásom szerint most is van jelöltség, tehát nem automatikusan lesz valaki tag.
Vagy már máshogyan működik?

Többségében máshogyan működik, ha van pénzed, s kicsengeted a beugrót, felvesznek, ha van földed többnyire felvesznek.
 
Már bocsánat, hogy ezt mondom, de hallottam olyat, hogy az "átkosban" haver koma sógor is bekerült, ha meg volt a háttér.
Tisztelet a kivételeknek.

Volt olyan is, de a "felhigulás" a "rendszerváltással", a tagjelöltség eltörlésével kezdődött, vagyis szerintem azóta, hogy a pénz a mindenható.
 
Én egy 78-as könyvből kezdtem tanulni, majd sikerült egy 1996-os Vadásziskola könyvcsomagot beszerezni(ebben még csak a szárnyas vadak vannak benne kézi rajzokkal, nagyvad nincsen), amiből azóta van újabb, ebben már fotókkal vannak a vadak, de nagyon sok másban is eltérés mutatkozik, védett vadak, vadászati idények (bár ez évente változik).
Azért szerintem inkább olyan 50%-ra saccolnám.

Szerintem túl optimista, de majd meglátjuk, hogy mások hogyan gondolják.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #802 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 16:34:07 »

Hát a szarvas meg az őz között is nagy a különbség ! Ördög

Mi lenne az? A kicsi az őz, a nagy pedig a szarvas?   Vigyorog
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #803 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 17:00:52 »

Mi lenne az? A kicsi az őz, a nagy pedig a szarvas?   Vigyorog

Pontosabban kedves vadásztársam, pontosabban: amíg kicsi őz, bezzeg, ha megnő  Ördög   Stoel
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #804 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 08:56:14 »

Egy kis játék vadászvizsga okán.  Ördög

Szerintetek a jelenleg vadászvizsgával rendelkezők közül mennyien mennének át egy mai megmérettetésen (mindenféle külön felkészülés nélkül)? Szerintem 10 %-nál nem sokkal többen.
Az én társaságom tagságából 26-ból ketten ,egyik oktatja a másik frissen diplomázott.
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #805 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 15:31:44 »

Egy kis játék vadászvizsga okán.  Ördög

Még a jól vizsgázó is --- a területen átváltozik . . . !    Nyihi   Ördög   Vigyorog



Naplózva
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #806 Dátum: 2013. Szeptember 08. - 17:58:21 »

Tiszteletem! Kerestem mindenhol a neten, de nem találok egy olyan fotó albumot, amiben az a bizonyos 200 kép szerepel, amiből a vizsgán kérdeznek.
Meg lenne ez valakinek (?) , vagy tudna tippet adni honnan tölthetném mégiscsak le? Kezdtem összeszedni az állatkák képeit, amik a tesztekbe szerepelnek, de elég babrás..  Kávé
Előre is köszönök minden segítséget.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #807 Dátum: 2013. Szeptember 08. - 19:40:14 »

Tiszteletem! Kerestem mindenhol a neten, de nem találok egy olyan fotó albumot, amiben az a bizonyos 200 kép szerepel, amiből a vizsgán kérdeznek.
Meg lenne ez valakinek (?) , vagy tudna tippet adni honnan tölthetném mégiscsak le? Kezdtem összeszedni az állatkák képeit, amik a tesztekbe szerepelnek, de elég babrás..  Kávé
Előre is köszönök minden segítséget.

Pont az a jó,hogy elég babrás.Tanulsz belőle. Amúgy létezett olyan oldal,ahonnan le lehetett tölteni egy tesztet a képanyaggal.Már ígértem másnak is ,de nem találom sehol sem.Lehet,hogy megszűnt. Már csoporttársaimat is kérdeztem,de ők sem mentették... Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #808 Dátum: 2013. Szeptember 08. - 19:52:15 »

Pont az a jó,hogy elég babrás.Tanulsz belőle. ...Már csoporttársaimat is kérdeztem,de ők sem mentették... Vállat von
  Emelem Köszönöm! Esetleg, legalább egy lista lenne?
Naplózva
Amras
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új üzenet #809 Dátum: 2013. Szeptember 09. - 09:53:33 »

  Emelem Köszönöm! Esetleg, legalább egy lista lenne?

Írásbeli:
http://www.freeman.eoldal.hu/fenykepek/vadaszvizsga-tetelek-kepekben/vadasz/
Megoldás:
http://www.freeman.eoldal.hu/fenykepek/vadaszvizsga-tetelek-kepekben/megoldas/

Vadásziskola könyv: benne a 200 db. fotó
http://www.scribd.com/doc/129981063/Dr-Heltay-Istvan-Vadasziskola

Tételek:
http://5mp.eu/web.php?a=horgasz-vadasz&o=AHPi5GXUE3

Remélem tudtam segíteni
Naplózva

A vadászat életforma, amely kötelez.
Régi igazság: vadászok nélkül nem lenne vad sem.
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: