Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195949 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1020 Dátum: 2015. Március 01. - 22:35:57 »

Megadtam a választ!
Legyen sportlövő és ne higítsa az egyébként is híg vadásztársadalmat!
Lehet hogy elgurult a gyógyszerem, az is lehet nem értek hozzá.
Azt viszont tudom, hogy a 60 ezres vadásztársadalom költségeit 30-40 ezer aktív vadász viseli.
A költségek meg 60 ezerre vannak leosztva.
Az a véleményem hogy a sportlövő szerezzen minősítés, akinek önvédelemre kell szerezze meg önvédelemre.
Védjük meg magunkat, vadászpuskája vadász embernek legyen!

Nagyjából egyetlen szavaddal sem értek egyet...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1021 Dátum: 2015. Március 01. - 22:58:23 »

Hali!
1. Amilyen őszinte, nem hígítja, inkább erősíti a "vadásztársadalmat"!
2. A fegyverosztályon a kis ablakon keresztül bemondtad már egyszer is, hogy önvédelmi fegyvert akarsz venni?
3. Te nem itt élsz az biztos!
sanyooo
1. Dehogy nem, a statisztikába lesz egy újabb vadász aki nem vadászik.
2. Igen, és nem kaptam meg. Mondtam az előadónak, van puskám amivel 500 ról simán lelövök egy álló embert, amit meg kérek 15-ről dobva pontsabb mint lőlve.(de, van)
3. Igen, itt élek.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1022 Dátum: 2015. Március 01. - 23:04:56 »

3. Igen, itt élek.


Akkor miért beszélsz ilyen....   Angyal
 Ördög
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1023 Dátum: 2015. Március 02. - 07:14:58 »

Álságos a kérdésed!
Ha vadász szeretnél lenni tegyél vadászvizgát, és legyél vadász, tiszta szívvel lelkesedéssel és teljes odaadással.
Ha sportlövő, ne sajnáld a pénz, időt és legyél sportlövő.
Ne használj ki egy törvény adta kiskaput, mert ez nekem q..vára nem tetszik!
vegeza

Én vadász szeretnék lenni, tiszta szívemből, de nagyon kevés a lehetőségem, többet vagyok lőtéren, mint amennyit vadászom. A költségvetésbe is csak az évi 15000-el szállok be.
Akkor én most higítom a vadásztársadalmat?
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #1024 Dátum: 2015. Március 02. - 08:31:21 »

Szerintem meg minden nem vadászó "vadász" sokkal inkább sűríti, mintsem hígítja a vadásztársadalmat. Nincs kint a területen, nem viselkedik kulturálatlanul, nem hagy szemetet maga után, zsigereket az úton, nem lő védett állatokat, nem okoz vadászbalesetet. Ergo javítja az egy kiadott vadászjegyre jutó suttyóságok arányát.   Vigyorog
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1025 Dátum: 2015. Március 02. - 09:34:53 »

Én vadász szeretnék lenni, tiszta szívemből, de nagyon kevés a lehetőségem, többet vagyok lőtéren, mint amennyit vadászom. A költségvetésbe is csak az évi 15000-el szállok be.
Akkor én most higítom a vadásztársadalmat?
Ott balra, ha jól látom azt a kis képet, vadász vagy és ez független a pillanatnyi lehetőségeidtől.
Biztos én látom rosszul ezeket a dolgokat! Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1026 Dátum: 2015. Március 02. - 10:17:44 »

Ott balra, ha jól látom azt a kis képet, vadász vagy és ez független a pillanatnyi lehetőségeidtől.
Biztos én látom rosszul ezeket a dolgokat! Stoel
Igyekszem Vadász lenni...
De még mindig nem értem mire gondolsz, mikor azt írod, hogy azért, mert valaki vadászjeggyel ,,örömlövészkedik", az miért higítja a vadásztársadalmat? Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
lövész
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új üzenet #1027 Dátum: 2015. Március 02. - 13:05:08 »

Köszönöm a pozitív és hasznos véleményeket, meg a negatívakat is. Gondoltam hogy nem mindenkinek fog tetszeni ez a fajta megoldás.

Egyébként azt is megértem, ha valaki tűzzel vassal védi a vadászatot, nem ismeretlen számomra a hagyományok tisztelete, főleg ha olyan elánnal védik mint a Selmeci/Soproni/Miskolci hagyományokat.

De azt is meg kell érteni, ha nagygolyóssal szeretnék sportolni, akkor mondja meg miként kaphatom meg rá az engedélyt. Mert égen-földön még csak van 1-2 klub ahol a .22-es re meglőném a minősítést, de nagygolyósra, távoli lőtéren, fegyver nélkül elég "érdekes", pisztoly az aránylag egyszerű, de nem igazán izgat.

A vadászvizsga csak az első lépés, főleg akkor ha a későbbiekben már tudok minősítést lőni.

Egyébként amit szeretnék puskát amúgy is alkalmatlan vadászatra, vagy legalábbis nem etikus, cz 550 Varmint, vagy Remington 700 police. Mondjuk ha már hobbivadászatnál járunk azért .338 lap. mag. kaliberrel durrogtatni sem túl "szép" (talán ezért is olyan rossz a megítélése a "lövészvadásznak"), ismertem olyat is aki Sako trg 42-vel a fenti kaliberben találomra durrogtatott az erődben.
 
Naplózva

Légy valaki és lőj, lőj és légy valaki.
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1028 Dátum: 2015. Március 02. - 13:53:36 »

Köszönöm a pozitív és hasznos véleményeket, meg a negatívakat is. Gondoltam hogy nem mindenkinek fog tetszeni ez a fajta megoldás.

Egyébként azt is megértem, ha valaki tűzzel vassal védi a vadászatot, nem ismeretlen számomra a hagyományok tisztelete, főleg ha olyan elánnal védik mint a Selmeci/Soproni/Miskolci hagyományokat.

De azt is meg kell érteni, ha nagygolyóssal szeretnék sportolni, akkor mondja meg miként kaphatom meg rá az engedélyt. Mert égen-földön még csak van 1-2 klub ahol a .22-es re meglőném a minősítést, de nagygolyósra, távoli lőtéren, fegyver nélkül elég "érdekes", pisztoly az aránylag egyszerű, de nem igazán izgat.

A vadászvizsga csak az első lépés, főleg akkor ha a későbbiekben már tudok minősítést lőni.

Egyébként amit szeretnék puskát amúgy is alkalmatlan vadászatra, vagy legalábbis nem etikus, cz 550 Varmint, vagy Remington 700 police. Mondjuk ha már hobbivadászatnál járunk azért .338 lap. mag. kaliberrel durrogtatni sem túl "szép" (talán ezért is olyan rossz a megítélése a "lövészvadásznak"), ismertem olyat is aki Sako trg 42-vel a fenti kaliberben találomra durrogtatott az erődben.
 
   

 Üdvözöllek!  Nekem is az a véleményen csináld csak meg a vadászvizsgát! 
 Jelenleg ebben a banán köztársaságban ez legegyszerűbb ,és talán a legolcsóbb megoldása,hogy az ember a hobbyjának hódoljon !
 Az hogy nem  akarsz vadászni , kit érdekel (engem személy szerint nem) , (hogy másnak(oknak)  nem ez a véleménye , szíve joga , nem vagyunk egyformák)  ,  egyébként én is többet járok lőtérre (szinte csak oda) mint vadászni!
Az ismerőseim , Barátaim, között  is vannak (sokan), akik gyakorlatilag soha nem vadásztak , csak lőtérre járnak!

a 338lap magnum  miért ne lenne alkalmas vadászni , ugyanúgy alkalmas mint a többi , teljesen mindegy milyen kaliberrel vadászol , a lényeg, hogy tanulj meg és tudj is, vadászként is viselkedni !
 
 ez az én véleményem 
 Emelem
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #1029 Dátum: 2015. Március 02. - 13:58:21 »

Az etika nem puskatípus, vagy kaliber kérdése. Ferlach-i gavallérral is lehet etikátlan magatartást tanúsítani és Ak47-tel is lehet vadásziasan terítérkre hozni.
Az általad említett két típussal szvsz semmi gond vadászati szempontból.
A vaskosabb, irányzék nélküli cső és a műanyag tus ízlés és nem etika dolga.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1030 Dátum: 2015. Március 02. - 15:11:39 »

Tedd le a vadászvizsgát Lövész barátom és tartsd a fegyvereidet jogkövető módon!
Amennyiben pedig mégis megérint a vadászat szele, jó bázissal indulhatsz.
A lényeg, hogy elhivatott és fegyvertisztelő, sport illetve vadásztársaknak adjunk teret. Úgy gondolom erre kell törekedni.
Magam is vadászember és sportlövész vagyok egyben, tudom miről beszélek.
H.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1031 Dátum: 2015. Március 02. - 19:44:22 »

Azt viszont tudom, hogy a 60 ezres vadásztársadalom költségeit 30-40 ezer aktív vadász viseli.

Azt megmagyaráznád, hogy itt mire gondolsz?  Vállat von

Erre még mindig várom a választ.  Türelmetlenül
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #1032 Dátum: 2015. Március 02. - 19:47:47 »


Erre még mindig várom a választ.  Türelmetlenül
No erre én is kíváncsi vagyok?  Fejvakarás Vállat von Vállat von
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
lövész
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új üzenet #1033 Dátum: 2015. Március 02. - 20:19:43 »

Tedd le a vadászvizsgát Lövész barátom és tartsd a fegyvereidet jogkövető módon!
Amennyiben pedig mégis megérint a vadászat szele, jó bázissal indulhatsz.
A lényeg, hogy elhivatott és fegyvertisztelő, sport illetve vadásztársaknak adjunk teret. Úgy gondolom erre kell törekedni.
Magam is vadászember és sportlövész vagyok egyben, tudom miről beszélek.
H.


Köszönöm még egyszer, akkor megerősítést kaptam a dolgokról, így belevágok a vadásziskolába  Vadász, egyébként visszatérő leszek a fórumba, mert ahogy látom igen aktív.
Naplózva

Légy valaki és lőj, lőj és légy valaki.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1034 Dátum: 2015. Március 02. - 20:29:25 »

Megírtam!
Biztos rosszul értelmezem ezeket a dolgokat, vagy máshogy mint ti.
Hamut szórtam a fejemre.
Azt is megtanultam, hogy széllel szembe ne, mert magadat fogod le.
Aztán hogy változott-e a véleményem?
Talán, ha egyszer találkozunk, elmondom.
 Wave
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: