Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195922 alkalommal)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #900 Dátum: 2014. Február 21. - 07:25:49 »

A régi volt még tavaly jelentkeztem csak munkám miatt sajnos halasztást kértem és most bírtam elmenni!
Akkor ezek szerint még mindig vizsgáztatnak a régi rendszer szerint? Én úgy tudtam, hogy január 17 után már nem lehet... Fejvakarás
Bár, azok után, hogy maga a VKE hirdetett meg egy tanfolyamot január közepén, azzal a szöveggel, hogy aki január 20-ig jelentkezik, a tanfolyam elvégzése után még a régi rendszerben vizsgázhat (holott a törvényben egyértelműen le van írva, hogy az új szabályok csak a december 31-ig jelentkezőkre nem vonatkoznak) én már nem lepődök meg semmin... Fejvakarás Vállat von
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #901 Dátum: 2014. Február 21. - 13:06:49 »

Én szeptemberbe jelentkeztem  S.Peti
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #902 Dátum: 2014. Február 21. - 14:39:55 »

Ma sikeresen letettem a vadász vizsgámat! Emelem
Gratulálok!  Emelem
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #903 Dátum: 2014. Február 21. - 17:16:48 »

Én szeptemberbe jelentkeztem  S.Peti

Gratulálok! Igen
Fegyver vizsga? Fejvakarás Vállat von
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #904 Dátum: 2014. Február 21. - 19:53:02 »

Gratulálok! Igen
Fegyver vizsga? Fejvakarás Vállat von
Nehéz volt de leküzdöttem Kacsint
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #905 Dátum: 2014. Február 24. - 11:30:44 »

Üdv!
Itt Nyíregyházán március 18.-án lesz vadászvizsga,  még a régi,  tanfolyam nélküli rendszerben utóljára, igaz hogy még tavaly jelentkeztünk. Kb 3 napja kezdtem tanulni,  és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem,  mivel a kamarán csak össze-vissza beszélnek,  nem tudnak vagy akarnak rendes választ adni.  Ha nem sikerül a vizsga,  akkor még régi rendszer szerint pótolhatunk,  vagy már kötelező tanfolyammal?  mert azért bőven vannak olyan kis részletek,  amikre zseniális kérdéseket lehet írni(erdők fejlődése tvédelmi egyezmények részletei,  világhírű trófeák elejtése és ideje) ,  plusz rengeteg fogalom,  aminek tudja a jelentését,  értelmét az ember, de a pontos definíció igencsak nehéz .  Ilyen anyagrész a rengeteg féle madár.. Nem a képről felismerés,  hanem hogy honnan hova vándorol,  hány centi méretű,  hány nap alatt kel ki a hány tojás. Másik dolog a trófeák bírálata.  Azt seholsem láttam a könyvben hogy az adott agancsról vagy a koponyáról, gereznáról mit kellene elmondani a trófeabírálaton?

Ezekről tudnátok pár szót mondani?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #906 Dátum: 2014. Február 24. - 12:00:21 »

Üdv!
Itt Nyíregyházán március 18.-án lesz vadászvizsga,  még a régi,  tanfolyam nélküli rendszerben utóljára, igaz hogy még tavaly jelentkeztünk. Kb 3 napja kezdtem tanulni,  és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem,  mivel a kamarán csak össze-vissza beszélnek,  nem tudnak vagy akarnak rendes választ adni.  Ha nem sikerül a vizsga,  akkor még régi rendszer szerint pótolhatunk,  vagy már kötelező tanfolyammal?  mert azért bőven vannak olyan kis részletek,  amikre zseniális kérdéseket lehet írni(erdők fejlődése tvédelmi egyezmények részletei,  világhírű trófeák elejtése és ideje) ,  plusz rengeteg fogalom,  aminek tudja a jelentését,  értelmét az ember, de a pontos definíció igencsak nehéz .  Ilyen anyagrész a rengeteg féle madár.. Nem a képről felismerés,  hanem hogy honnan hova vándorol,  hány centi méretű,  hány nap alatt kel ki a hány tojás. Másik dolog a trófeák bírálata.  Azt seholsem láttam a könyvben hogy az adott agancsról vagy a koponyáról, gereznáról mit kellene elmondani a trófeabírálaton?

Ezekről tudnátok pár szót mondani?
Egy tanácsom van: ne vessz el a részletekben! Tanulj meg mindent,de a vizsga lényege nem az ,hogy mit nem tudsz. Nem ornitológus képzés,vadásztanfolyam. A nagyképűséget és a tukóságot, a vadásziatlanságot nem díjazták Nyíregyen. (Amúgy ha jártál volna tanfolyamra,akkor lenne sejtésed arról,hogy körülbelül mit fognak kérdezni,illetve a képfelismerés és a trófeabírálat alapjai sem okoznának gondot.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #907 Dátum: 2014. Február 25. - 14:07:30 »

Üdv!
Itt Nyíregyházán március 18.-án lesz vadászvizsga,  még a régi,  tanfolyam nélküli rendszerben utóljára, igaz hogy még tavaly jelentkeztünk. Kb 3 napja kezdtem tanulni, 

Mematyi!
Hááát lehet, hogy én velem volt a gond, de én szeptembertől-márciusig minden nap a vizsgatételek kidolgozásával és tanulásával keltem és feküdtem, villamoson-buszon tanultam, és nem mondhattam el magamról hogy 100 %- osan felkészültem a vizsgára. De hozzáteszem élveztem, minden percét.
Szerintem a cirka 23 nap elég kevés egy vadászvizsgára felkészülésre, főleg tanfolyam nélkül. De ahogy érzem Te is úgy gondolod,hogy kevés, mert a pótvizsga mikéntjét is kérdezed.
Lehet, hogy érdemesebb halasztást kérni és időt szánni arra, amivel később vadászként IDŐT szeretnél TÖLTENI.
Nem azért írom, mert én már túl vagyok rajta, hanem azért mert benne vagyok, tanulom, hogy a vadászat alatt minden másodpercet élvezni kell, mert elrohan az idő és vele az egész élet, amikor észreveszi az ember, hogy elmúlt,legalább a kikapcsolódás, a hobby teljen már nyugalommal, és ne a rohanásról szóljon, mert ha már a felkészülés kapkodással telik, akkor a folytatás...  OOO
Érdemes jól megtanulni ami fontos és ami szükséges, a többire meg a természetben nyitott szemmel járva rácsodálkozol.
Ez az én személyes véleményem,tapasztalatom, de lehet hogy én egy bolond csudabogár vagyok . Kívánok nagyon sok sikert a felkészüléshez és nagy kalappal a vizsgához.
Üdvözlettel: Laci  Emelem
 
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #908 Dátum: 2014. Február 25. - 15:27:25 »

Mematyi!
Hááát lehet, hogy én velem volt a gond, de én szeptembertől-márciusig minden nap a vizsgatételek kidolgozásával és tanulásával keltem és feküdtem, villamoson-buszon tanultam, és nem mondhattam el magamról hogy 100 %- osan felkészültem a vizsgára. De hozzáteszem élveztem, minden percét.
Szerintem a cirka 23 nap elég kevés egy vadászvizsgára felkészülésre, főleg tanfolyam nélkül. De ahogy érzem Te is úgy gondolod,hogy kevés, mert a pótvizsga mikéntjét is kérdezed.
Lehet, hogy érdemesebb halasztást kérni és időt szánni arra, amivel később vadászként IDŐT szeretnél TÖLTENI.
Nem azért írom, mert én már túl vagyok rajta, hanem azért mert benne vagyok, tanulom, hogy a vadászat alatt minden másodpercet élvezni kell, mert elrohan az idő és vele az egész élet, amikor észreveszi az ember, hogy elmúlt,legalább a kikapcsolódás, a hobby teljen már nyugalommal, és ne a rohanásról szóljon, mert ha már a felkészülés kapkodással telik, akkor a folytatás...  OOO
Érdemes jól megtanulni ami fontos és ami szükséges, a többire meg a természetben nyitott szemmel járva rácsodálkozol.
Ez az én személyes véleményem,tapasztalatom, de lehet hogy én egy bolond csudabogár vagyok . Kívánok nagyon sok sikert a felkészüléshez és nagy kalappal a vizsgához.
Üdvözlettel: Laci  Emelem
 
Megversz, ha azt mondom, én 3 napot készültem? Stoel Stoel Stoel Ördög Vigyorog
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #909 Dátum: 2014. Február 25. - 16:21:32 »

Megversz, ha azt mondom, én 3 napot készültem? Stoel Stoel Stoel Ördög Vigyorog
 Emelem
Te is beleszülettél,azt ne nézd. Már az első tanfolyami napon kijött,hogy mekkora előnyöm van a többiekhez képest.Attól függetlenül végigcsináltam,mert jól éreztem magam a tanfolyamon. Érdekes embereket ismertem meg. (A jellemrajzukat majd valamikor egy társadalmi drámában felhasználom... Nyihi)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #910 Dátum: 2014. Február 25. - 16:25:50 »

Szervusz Norbi.

ez azért meg lep amit írsz,hogy 3 nap alatt felkészültél.  Emelem

Laci ezt valahogy igy természetes nem is volt veled gond a vizsgán biztos.

Van szerencsém most egy kissebb csoportott felkésziteni a régi renszer szerinti vizsgára ,és ismerve 50 szóbeli tétel azért szükös az a 3 nap ,föleg ugy hogy az alap fogalamakkal is problémák vannak. De hát nem vagyunk egyformák és képességűek pl nekem nem élég 3 nap a felkészülés munka mellet a főisk vizsgákra.

De vizsga sikere nem csak a vizsgázó tudásán mulik ,ha nem a kérdező jó indulata is fontos tényező.

üdv:HSanyi


Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #911 Dátum: 2014. Február 25. - 17:28:07 »

De vizsga sikere nem csak a vizsgázó tudásán mulik ,ha nem a kérdező jó indulata is fontos tényező.
Palotás prof. elhíresült mondása volt:
A vizsga egy szakmai beszélgetés két, hasonló érdeklődésű ember között........aztán ha az egyik hülye,......akkor a másik megbukik....
 Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #912 Dátum: 2014. Február 25. - 21:05:41 »

Üdv bird0!
Köszönöm az észrevételeidet,  de úgy gondolom a hátralévő időm elég lesz. Már sikerült az anyag legnagyobb részét elsajátítanom, mivel szerencsére döbbenetesen logikus az egész rendszer. Vannak még hiányosságaim,  de napi 4-5 óra rendes tanulással szerintem megtudja az emberfia csinálni. Szerencsére azért nem teljesen a nulláról,  minden fogalom nélkül kezdtem egy panelház 4.emeletéről,  de azért mégis benne van az emberben hogy legfiatalabbként(18) nagyon nem akar elvérezni a vizsgán  Vigyorog
Minden esetre ahogy láttam milyen emberek készülnek vizsgára,  tisztelet a kivételnek,  akkor semmi gond nem szabad hogy közbejöjjön  Stoel
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #913 Dátum: 2014. Február 26. - 08:05:27 »

Palotás prof. elhíresült mondása volt:
A vizsga egy szakmai beszélgetés két, hasonló érdeklődésű ember között........aztán ha az egyik hülye,......akkor a másik megbukik....
 Ördög

Ez zseniális.  Igen Röhög

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #914 Dátum: 2014. Február 26. - 10:17:37 »

Üdv bird0!
Köszönöm az észrevételeidet,  de úgy gondolom a hátralévő időm elég lesz. Már sikerült az anyag legnagyobb részét elsajátítanom, mivel szerencsére döbbenetesen logikus az egész rendszer. Vannak még hiányosságaim,  de napi 4-5 óra rendes tanulással szerintem megtudja az emberfia csinálni. Szerencsére azért nem teljesen a nulláról,  minden fogalom nélkül kezdtem egy panelház 4.emeletéről,  de azért mégis benne van az emberben hogy legfiatalabbként(18) nagyon nem akar elvérezni a vizsgán  Vigyorog
Minden esetre ahogy láttam milyen emberek készülnek vizsgára,  tisztelet a kivételnek,  akkor semmi gond nem szabad hogy közbejöjjön  Stoel

Mematyi!
Jó tanulást kívánok, és nagykalappal a vizsgához  Emelem
Laci

Norbi
Megverni??? Nem olyan fából faragtag éngemet  Wave
Aki olyan szerencsés, hogy beleszületik, és vadászok között nőhet fel annak van 10-15 éve a felkészülésre és a 3 nap csak az elhatározástól a vizsga időpontjáig eltelt idő szerintem.
Én nem akarok senki felett pálcát törni, és  senkinek a képességét kétségbe vonni! Angyal
 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: