Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195924 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #990 Dátum: 2014. április 27. - 13:35:40 »

Ha csak egy kicsivel csökken azon "újvadászok" száma, akinek halvány lila fingjuk se nincsen arról, hogy mi történik a bejárati ajtón túl a természetben a fák között, esetleg különbséget tudnak tenni a "sutabak" és az "öcsiszarvas" között, na meg legalább arra ráébrednek, hogy mennyi mindent nem tudnak akkor, amikor a hónuk alá dugnak egy vizsgabizonyítványt, akkor már megérte a váltás!
Akinek meg nincs erre a célra mondjuk 200 ezer pénze, annak vadászni lesz????
Javaslom mindenkinek tanulmányozni pl. a német vadászvizsgáztatás rendjét és azt, hogy ott milyen tanfolyamot kell elvégezni ehhez már évtizedek óta és milyen anyagismerettel kell rendelkezni ahhoz, hogy valakit egyáltalán a vizsgáig elengedjenek.
Ha ezt egy az egyben átvennék onnan és az ottani vizsgarend szerint be kellene számolni a hazai vadászjeggyel rendelkezőknek, hát nem sokan vadásznának Magyarországon Stoel
 Wave
Ne a pénz legyen a szűrő. Ne légy naív, ez az "új rend" semmi másról nem szól.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #991 Dátum: 2014. április 27. - 14:02:45 »

Ne a pénz legyen a szűrő. Ne légy naív, ez az "új rend" semmi másról nem szól.
Nem vagyok naív.
Ha az (előre nem tervezett) eredménye az (is) lesz, hogy kicsit több tudással kap valaki vadászjegyet, már megérte.
Az oka egyáltalán nem érdekel.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #992 Dátum: 2014. április 27. - 14:09:28 »

Nem vagyok naív.
Ha az (előre nem tervezett) eredménye az (is) lesz, hogy kicsit több tudással kap valaki vadászjegyet, már megérte.
Az oka egyáltalán nem érdekel.
Ezt egy szigorú vizsgával is el lehet érni. "Megvett" vizsga ezután is lesz-csak egy kicsit többet kell fizetni érte. Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #993 Dátum: 2014. április 30. - 21:44:09 »

Nem vagyok naív.
Ha az (előre nem tervezett) eredménye az (is) lesz, hogy kicsit több tudással kap valaki vadászjegyet, már megérte.
Az oka egyáltalán nem érdekel.
Csaba teljesen igazad van !
Ha már csak kényszerüségből is végig ülik a tanfolyamot , már akkor is több tudás lehet a birtokukban .
 Emelem
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #994 Dátum: 2014. április 30. - 21:59:12 »

Ne a pénz legyen a szűrő. Ne légy naív, ez az "új rend" semmi másról nem szól.
Ha valaki vadászni szeretne az bizony sokba kerül .
Nézzük csak a ruházatot kabát , csizma vagy bakancs pulóver stb ...
Vegyük csak a lőkézség megszerzését lötéren és csak két százat lőjön nagygolyóssal a mai lőszer árakon .
És hol a fegyver meg az optika és sorolhatni kéne még hosszan a felszerelést .
Talán valami olyasmi előszűrő lehetne mint a cégalapításnál . Tegyen bankszámlára egymilliót . Fejvakarás
Azt már meg sem emlitem , hogy tagság és /vagy/ valamilyen jármű amivel a területen közlekedik .
Talán elkéne ezeket a dolgokat a vadászvizsgára jelentkezőknek mondani az elején , hogy ne csak egy sokbakerülő papír legyen a birtokukban .
 Emelem

Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #995 Dátum: 2014. Május 01. - 09:25:52 »

Ha valaki vadászni szeretne az bizony sokba kerül .
Nézzük csak a ruházatot kabát , csizma vagy bakancs pulóver stb ...
Vegyük csak a lőkézség megszerzését lötéren és csak két százat lőjön nagygolyóssal a mai lőszer árakon .
És hol a fegyver meg az optika és sorolhatni kéne még hosszan a felszerelést .
Talán valami olyasmi előszűrő lehetne mint a cégalapításnál . Tegyen bankszámlára egymilliót . Fejvakarás
Azt már meg sem emlitem , hogy tagság és /vagy/ valamilyen jármű amivel a területen közlekedik .
Talán elkéne ezeket a dolgokat a vadászvizsgára jelentkezőknek mondani az elején , hogy ne csak egy sokbakerülő papír legyen a birtokukban .
 Emelem




Szerintem ez elég relatív dolog. A dohányzás (főleg, ha le-lecsúszik néha némi itóka mellé) is drága mulatság, mégsem firtatja senki.
 Az pedig, hogy valaki nem 10 millás terepjáróval jár vadászni, meg Blájzer-Swaro kombóval csak egy dolog. Attól még nem lesz kevésbé vadászember!
Ha adott esetben valaki karcsú kis "fizetéséből" semmi más szenvedélyt nem ápol, mert tudja, hogy ez az ára a dolognak, még gond nélkül vadászhat. Lehet, hogy nem lesz csak évek spórolása után tag (bár ez sem szentírás, hogy csak a területes tag lehet vadász ugyebár..), lehet, hogy"csak" egy régi Zastavája lesz jénai Zeiss-el és bringával jár majd el a beírókönyvig, nem Hiluxal, de kérdem én: ettől mennyivel lesz Ő kevesebb a vadászatot csupán presztízskérdésből "űző" dúsgazdag, de a vadászvizsgán tanfolyam elvégzése után a "kérem sorolja föl a lőszer részeit!" kérdésre "Hát, öööö..., a cső?" választ adó uraságtól (aki mellesleg át is ment ugyebár a vizsgán. Megtörtént eset!)?

Nyilván, aláírom, hogy a tipikus olcsó Jóskáktól is óvjon az Isten, aki "max 120.000-et szánok a sörétesre meg a golyósra távcsővel együtt", de a szélsőségektől eltekintve úgy gondolom, hogy nem kellene a tisztességes, a vadászatot szenvedélyből-szívből űzni kívánó átlagember dolgát még jobban megnehezíteni.

Egyébként egyetértek Boar-al. Ez szerintem sem szól másról és mint hoztam is a példát, ez semmire nem lesz garancia. Az őszinte tanár példája: "Mire engedjelek én át az érettségin? Csak azért, mert négy évig beültél az óráimra?"

De ez csak az én véleményem.

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #996 Dátum: 2014. Május 01. - 13:02:25 »

Szerintem ez elég relatív dolog. A dohányzás (főleg, ha le-lecsúszik néha némi itóka mellé) is drága mulatság, mégsem firtatja senki.
 Az pedig, hogy valaki nem 10 millás terepjáróval jár vadászni, meg Blájzer-Swaro kombóval csak egy dolog. Attól még nem lesz kevésbé vadászember!
Ha adott esetben valaki karcsú kis "fizetéséből" semmi más szenvedélyt nem ápol, mert tudja, hogy ez az ára a dolognak, még gond nélkül vadászhat. Lehet, hogy nem lesz csak évek spórolása után tag (bár ez sem szentírás, hogy csak a területes tag lehet vadász ugyebár..), lehet, hogy"csak" egy régi Zastavája lesz jénai Zeiss-el és bringával jár majd el a beírókönyvig, nem Hiluxal, de kérdem én: ettől mennyivel lesz Ő kevesebb a vadászatot csupán presztízskérdésből "űző" dúsgazdag, de a vadászvizsgán tanfolyam elvégzése után a "kérem sorolja föl a lőszer részeit!" kérdésre "Hát, öööö..., a cső?" választ adó uraságtól (aki mellesleg át is ment ugyebár a vizsgán. Megtörtént eset!)?

Nyilván, aláírom, hogy a tipikus olcsó Jóskáktól is óvjon az Isten, aki "max 120.000-et szánok a sörétesre meg a golyósra távcsővel együtt", de a szélsőségektől eltekintve úgy gondolom, hogy nem kellene a tisztességes, a vadászatot szenvedélyből-szívből űzni kívánó átlagember dolgát még jobban megnehezíteni.

Egyébként egyetértek Boar-al. Ez szerintem sem szól másról és mint hoztam is a példát, ez semmire nem lesz garancia. Az őszinte tanár példája: "Mire engedjelek én át az érettségin? Csak azért, mert négy évig beültél az óráimra?"

De ez csak az én véleményem.

 Emelem


 Igen  Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 01. - 14:19:41 írta Pyrus » Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #997 Dátum: 2014. Május 02. - 07:57:38 »


Szerintem ez elég relatív dolog. A dohányzás (főleg, ha le-lecsúszik néha némi itóka mellé) is drága mulatság, mégsem firtatja senki.
 Az pedig, hogy valaki nem 10 millás terepjáróval jár vadászni, meg Blájzer-Swaro kombóval csak egy dolog. Attól még nem lesz kevésbé vadászember!
Ha adott esetben valaki karcsú kis "fizetéséből" semmi más szenvedélyt nem ápol, mert tudja, hogy ez az ára a dolognak, még gond nélkül vadászhat. Lehet, hogy nem lesz csak évek spórolása után tag (bár ez sem szentírás, hogy csak a területes tag lehet vadász ugyebár..), lehet, hogy"csak" egy régi Zastavája lesz jénai Zeiss-el és bringával jár majd el a beírókönyvig, nem Hiluxal, de kérdem én: ettől mennyivel lesz Ő kevesebb a vadászatot csupán presztízskérdésből "űző" dúsgazdag, de a vadászvizsgán tanfolyam elvégzése után a "kérem sorolja föl a lőszer részeit!" kérdésre "Hát, öööö..., a cső?" választ adó uraságtól (aki mellesleg át is ment ugyebár a vizsgán. Megtörtént eset!)?

Nyilván, aláírom, hogy a tipikus olcsó Jóskáktól is óvjon az Isten, aki "max 120.000-et szánok a sörétesre meg a golyósra távcsővel együtt", de a szélsőségektől eltekintve úgy gondolom, hogy nem kellene a tisztességes, a vadászatot szenvedélyből-szívből űzni kívánó átlagember dolgát még jobban megnehezíteni.

Egyébként egyetértek Boar-al. Ez szerintem sem szól másról és mint hoztam is a példát, ez semmire nem lesz garancia. Az őszinte tanár példája: "Mire engedjelek én át az érettségin? Csak azért, mert négy évig beültél az óráimra?"

De ez csak az én véleményem.

 Emelem
Igazad is van meg nem is .
Szerencsére a vadászok többsége tisztességes . Legalábbis ezt gondolom .
Én a két szélsőségre kívántam felhívni a figyelmet . Aki tíz millás terepjáróval és vastag bukszával , de null tudással mindenre lőve . Nem Na annak jól jöhet a kötelezö megjelenésü tanfolyam .
Vagy amivel most személyesen is találkoztam példaként . Nagyon szeretne vadászni még tanfolyamra is áldozna készül is rá , de amikor meghallotta csak a területes tagság díját eszmélt rá , hogy ez jelenleg csak álom marad . És ismerek olyat is akivel öröm beszélgetni a vadászatról . Pedig a kerépárjához szíjazza a puskatokot és úgy megy vadászi és az egész évben spórolt nyugdíjából fizeti be a tagsági díjat nagy nehezen .
 Emelem
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #998 Dátum: 2014. Május 02. - 08:03:06 »

És még valami .
Nem szívesen látnék a területen "munkásruhás " vagy melegitős vadászokat .
De ez csak az én véleményem .
 Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #999 Dátum: 2014. Május 02. - 09:07:50 »

Igazad is van meg nem is .
Szerencsére a vadászok többsége tisztességes . Legalábbis ezt gondolom .
Én a két szélsőségre kívántam felhívni a figyelmet . Aki tíz millás terepjáróval és vastag bukszával , de null tudással mindenre lőve . Nem Na annak jól jöhet a kötelezö megjelenésü tanfolyam .
Vagy amivel most személyesen is találkoztam példaként . Nagyon szeretne vadászni még tanfolyamra is áldozna készül is rá , de amikor meghallotta csak a területes tagság díját eszmélt rá , hogy ez jelenleg csak álom marad . És ismerek olyat is akivel öröm beszélgetni a vadászatról . Pedig a kerépárjához szíjazza a puskatokot és úgy megy vadászi és az egész évben spórolt nyugdíjából fizeti be a tagsági díjat nagy nehezen .
 Emelem

Tulajdonképp hasonlóan látjuk a dolgokat, így már tisztább a kép.
Szélsőségek pedig mindig is lesznek sajnos. De ezzel az új rendszerrel maximum az Olcsó Jóskákat lehet szelektálni (például, akiről Te is írtál) valamelyest, a pénzes, csak a tanfolyamra behuppanó f@szkalapokat aligha. Mert megteheti és tudás ugyan úgy nem ragad rá (például, akit én is felhoztam).
Mindezek felett azt egy percig se gondolja bárki is, hogy azért drágult és lett kötelező a tanfolyam, mert tudást akarnak bárki fejébe is verni. Ez a lehúzásról szól (főként a normális leendő vadászemberekről), semmi másról, de ezt már kifejtettük.

Pulóveres-melegítős uraságokról: ez szimpla igénytelenség. Akinek nincs pénze egy 2-3000 forintos pulóverre, meg egy hasonló árú nadrágra, de fegyverre, optikára, vadászjegyre, sorolhatnámra -igen, az szimplán igénytelen. Abból köszönöm, én sem kérnék!

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1000 Dátum: 2014. Május 02. - 12:46:21 »

Fiúk, kis hazánkról beszélünk, tisztában vagyunk a "viszonyokkal". Innentől kezdve nincsennek illúzióim avval kapcsolatban, hogy ténylegesen ott van a tanfolyamon, akinek ott kéne lenni.  Nem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1001 Dátum: 2014. Május 02. - 13:24:29 »

Fiúk, kis hazánkról beszélünk, tisztában vagyunk a "viszonyokkal". Innentől kezdve nincsennek illúzióim avval kapcsolatban, hogy ténylegesen ott van a tanfolyamon, akinek ott kéne lenni.  Nem
Ennyi.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1002 Dátum: 2014. Május 02. - 19:18:30 »

Ennyi.
Igen Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1003 Dátum: 2014. Május 02. - 20:02:54 »

Fiúk, kis hazánkról beszélünk, tisztában vagyunk a "viszonyokkal". Innentől kezdve nincsennek illúzióim avval kapcsolatban, hogy ténylegesen ott van a tanfolyamon, akinek ott kéne lenni.  Nem

Ez így igaz!  Igen  Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Norbi7
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13



« Új üzenet #1004 Dátum: 2014. Július 02. - 21:59:32 »

Üdv.  Emelem
Na valaki tud már valamit az új rendszer/tanfolyam szerint vizsgázottakról menyivel tér el az előzőektől jobban felkészítik az embert? Vagy tényleg csak lehúzás az egész és minden maradt ugyan úgy?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: