Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195732 alkalommal)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1095 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 09:17:45 »

Ami lemaradt:

Engem nem zavar, hogy mindenki kötelezően kamarai tag legyen, mert már most is az vagyok és Hála a magasságos Jóistennek ki tudom fizetni azt a 4.000 Ft-ot! Engem az sokkal jobban, hogy a Kamara az csak úgy van, s ehhez a hihetetlen szakmai munkáhóz most még forrásbővülést is fog kapni, bezsebelheti az összes zsozsit, amit befizetünk.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1096 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 14:46:35 »

Nem mindenki.

Én úgy tudom a Pest-megyeiek mind.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1097 Dátum: 2016. Szeptember 01. - 14:50:04 »

Ami lemaradt:

Engem nem zavar, hogy mindenki kötelezően kamarai tag legyen, mert már most is az vagyok és Hála a magasságos Jóistennek ki tudom fizetni azt a 4.000 Ft-ot! Engem az sokkal jobban, hogy a Kamara az csak úgy van, s ehhez a hihetetlen szakmai munkáhóz most még forrásbővülést is fog kapni, bezsebelheti az összes zsozsit, amit befizetünk.


Ez a baj! Ha az "érdekképviselet" valóban azt tenné, amiért "elvileg" létrehozták, akkor jó lenne, de jelenleg olyan mint régen a "Kisiparosok Országos Szövetsége" volt, államhatalmi szerv hazug névvel, ő szedte be az adót! Ez megy most is, az érdekképviselet kevésbé!
Szomorú
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1098 Dátum: 2016. November 04. - 22:29:26 »

Egy kis fegyverismereti segédlet:

http://www.mdlsz.sport.hu/download/2016/fegyv_ism.pdf

(Nem ellenőriztem, hogy a kérdések aktuálisak-e és, hogy valaki bevágta-e már ide! Nevet )
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1099 Dátum: 2016. November 05. - 14:43:03 »

Egy kis fegyverismereti segédlet:

http://www.mdlsz.sport.hu/download/2016/fegyv_ism.pdf

(Nem ellenőriztem, hogy a kérdések aktuálisak-e és, hogy valaki bevágta-e már ide! Nevet )

"Sörétes    (huzagolatlan    csövű)    lőfegyvert    természetes    személy    elsősorban    szőrmés    és   
szárnyas    apróvad    vadászatára használhatja,    de    lövedék használatával vaddisznó
vadászatára is   használható."   
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #1100 Dátum: 2016. November 30. - 09:10:20 »

Üdvözletem!

Sikerült letennem a vizsgát és most szeretném elindítani a megszerzési folyamatot, ehhez elvileg megvan minden infóm de nem szeretnék 2x 3 x nekifutni apróbb hiányosságok miatt ezért kérdeznék hogy hol lehetnek buktatók mire kell künönösen figyelni?

Tudomásom szerint, a viszgabizonyítvánnyal már besétálhatok a kamarához vadászjegyért, aminél felvetődött a kérdés, hogy ha csak januárban mennék be akkor következő évre kiválthatom-e, illetve ha igen azzal a rendőrségre mehetek-e, vagy abban az esetben csak március 1 -től indítható meg az eljárás? Ez csak azért érdekes mert februárig biztosan nem tudok vásárolni, ,mert még ha most be is adom mire kijönnek és kiküldik a megszerzésit az kb februárra esedékes jó esetben így ha a következő évit ki tudnám váltani januárban és azzal elindíthatom a folyamtot az mindenképpen költséghatékonyabb lenne.

Ezek után az orvosival, pszichológia papírral vadászjeggyel és az igénylő nyomtatvánnyal, illetékhez szükséges KP-val átmehetek a kapitányságra elvileg, itt mire érdemes figyelni még?
 
A fegyverszekrénynél többen mondták, hogy már nem szükséges padlóba és falra rögzíteni az új szabályozás szerint az a lényeg hogy biztonsági záras és "számottevő behatásnak ellenálljon"ez mennyire igaz?Jelenleg egy Diana szekrényben gondolkodom ami elvileg megfelel ennek de nem örülnék ha az ellenörzésen derülne ki hogy kell a rögzítés és emiatt nem veszik át. Persze ezt majd a rendőrségen is megkérdezem de addigra már megveszem a szekrényt és ez alapján választanám ki a helyét emrt nem mindenhol tudok falra, padlóba rögzíteni.

Előre is köszönöm a segítséget!
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1101 Dátum: 2016. November 30. - 11:51:18 »

Üdvözletem!

Sikerült letennem a vizsgát és most szeretném elindítani a megszerzési folyamatot, ehhez elvileg megvan minden infóm de nem szeretnék 2x 3 x nekifutni apróbb hiányosságok miatt ezért kérdeznék hogy hol lehetnek buktatók mire kell künönösen figyelni?

Tudomásom szerint, a viszgabizonyítvánnyal már besétálhatok a kamarához vadászjegyért, aminél felvetődött a kérdés, hogy ha csak januárban mennék be akkor következő évre kiválthatom-e, illetve ha igen azzal a rendőrségre mehetek-e, vagy abban az esetben csak március 1 -től indítható meg az eljárás? Ez csak azért érdekes mert februárig biztosan nem tudok vásárolni, ,mert még ha most be is adom mire kijönnek és kiküldik a megszerzésit az kb februárra esedékes jó esetben így ha a következő évit ki tudnám váltani januárban és azzal elindíthatom a folyamtot az mindenképpen költséghatékonyabb lenne.

Ezek után az orvosival, pszichológia papírral vadászjeggyel és az igénylő nyomtatvánnyal, illetékhez szükséges KP-val átmehetek a kapitányságra elvileg, itt mire érdemes figyelni még?
 
A fegyverszekrénynél többen mondták, hogy már nem szükséges padlóba és falra rögzíteni az új szabályozás szerint az a lényeg hogy biztonsági záras és "számottevő behatásnak ellenálljon"ez mennyire igaz?Jelenleg egy Diana szekrényben gondolkodom ami elvileg megfelel ennek de nem örülnék ha az ellenörzésen derülne ki hogy kell a rögzítés és emiatt nem veszik át. Persze ezt majd a rendőrségen is megkérdezem de addigra már megveszem a szekrényt és ez alapján választanám ki a helyét emrt nem mindenhol tudok falra, padlóba rögzíteni.

Előre is köszönöm a segítséget!
 Emelem

A szabályozás hiába lenne országosan egységes,megyénként és településenként máshogy értelmezik. Vegyél Dianát,van benne lyuk,ahol falba fúrhatod,oszt jóvan. Ha úgysem tudsz vásárolni,februárig még mindennek utána tudsz járni.Keress fel egy türelmes fegyverügyest. A vadászjegyet is elég,ha február végén kiváltod,(már a 2017-est) de szerintem a bürokrácia  el is húzza még addig a megszerzésihez szükséges dokumentumok előállítását.Szerintem kapkodni nincs értelme,de te tudod,hogy kell e neked a semmiért,az idei vadászjegy...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1102 Dátum: 2016. November 30. - 13:58:01 »

Januárban már kiválthatod a 2017-es vadászjegyet.  Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #1103 Dátum: 2016. December 01. - 09:57:12 »

A szabályozás hiába lenne országosan egységes,megyénként és településenként máshogy értelmezik. Vegyél Dianát,van benne lyuk,ahol falba fúrhatod,oszt jóvan. Ha úgysem tudsz vásárolni,februárig még mindennek utána tudsz járni.Keress fel egy türelmes fegyverügyest. A vadászjegyet is elég,ha február végén kiváltod,(már a 2017-est) de szerintem a bürokrácia  el is húzza még addig a megszerzésihez szükséges dokumentumok előállítását.Szerintem kapkodni nincs értelme,de te tudod,hogy kell e neked a semmiért,az idei vadászjegy...

Köszönöm, reménykedtem benne hogy ezt egységesen nézik, de akkor az lesz a legjobb ha felhívom a fegyverügyest a rendőrségen és tőle kérek infót direktben.
Februárig csak azért nem tudok vásárolni mert addig nem megy le a kérelem az átfutási idők miatt, de ugye a megindításhoz kell a vadászjegy és ezért érdekelt volna hogy a januárban kiváltott 2017-s jeggyel elindítható-e a folyamat mert akkor az ez évit nem kellene megvennem feleslegesen mert azt ugye csak az ügyintézéshez tudnám használni. De remélem erre is kapok majd választ a fegyverügyestől. Ha pedig nem lehet elindítani  akkor marad az hogy megveszem az ezévit is és még most beadom a kérelmeket, mert ha csak márciusban indul az egész akkor nyárra végzek csak.

Köszönöm a segítséget!
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1104 Dátum: 2016. December 01. - 13:12:14 »

Üdvözletem!
Sikerült letennem a vizsgát

Gratulálok!

Sok élményt kívánok!  Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Ozsváth
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #1105 Dátum: 2016. December 01. - 16:10:15 »

Először is gratulálok a vadászvizsgához! Ugyanakkor nem állom meg ,hogy meg ne mondjam,hogy semmilyen könyvet nem kellett volna szétvagdosnod a képekért, (mert ez egy barbár cselekedet) hiszen megvan a neten az egész. Ha például erre is rákérdezel még meg is kerestem volna neked ,hogy hol. Szépen véletlenszerűen adogatja fel a kis program a képeket,én is abból készültem. Emelem

Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #1106 Dátum: 2016. December 23. - 11:41:45 »

Gratulálok!

Sok élményt kívánok!  Emelem

Köszönöm szépen!
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1107 Dátum: 2016. December 23. - 16:02:27 »

Köszönöm, reménykedtem benne hogy ezt egységesen nézik, de akkor az lesz a legjobb ha felhívom a fegyverügyest a rendőrségen és tőle kérek infót direktben.
Februárig csak azért nem tudok vásárolni mert addig nem megy le a kérelem az átfutási idők miatt, de ugye a megindításhoz kell a vadászjegy és ezért érdekelt volna hogy a januárban kiváltott 2017-s jeggyel elindítható-e a folyamat mert akkor az ez évit nem kellene megvennem feleslegesen mert azt ugye csak az ügyintézéshez tudnám használni. De remélem erre is kapok majd választ a fegyverügyestől. Ha pedig nem lehet elindítani  akkor marad az hogy megveszem az ezévit is és még most beadom a kérelmeket, mert ha csak márciusban indul az egész akkor nyárra végzek csak.

Köszönöm a segítséget!

Csak hasznod válik abból,hogy később kapod meg a vásárlási engedélyt. Ha nagyon törtetve állsz pályára,akkor olyan leszel,mint az egyik egykori kezdő vadász,akit többször kísértem.
A vizsga után nagyon gyorsan megkapott mindent,mert nem volt szegény. Csak annyit tudott a vadról,amit a tankönyvekben olvasott, sőt még azt sem értette teljesen,de gyorsan nagy vadász akart lenni. Annyit azért tudott,hogy a kisebb az őz, a nagyobb a szarvas.
Néhány avatás után már olyanokat mondott,hogy zsigereimben érzem a vad közelségét. ( Persze,mert úgy be vagy sz@rva, mi lesz,ha a disznó idejön,Mi meg gyalog vagyunk.)
Kis idő múlva irányítani akart,hol mire vadásszunk,pedig én 30 éve,Ő meg három hónapja járt ott először.
Amíg a bürokraták ülnek a kérelmeden,egy tapasztalt hivatásossal járd a területet,meglátod hasznodra válik és a jobban megismert vad vadászata még nagyobb élményben részesít,amit szívből kívánok!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #1108 Dátum: 2016. December 23. - 19:04:22 »

Csak hasznod válik abból,hogy később kapod meg a vásárlási engedélyt. Ha nagyon törtetve állsz pályára,akkor olyan leszel,mint az egyik egykori kezdő vadász,akit többször kísértem.
A vizsga után nagyon gyorsan megkapott mindent,mert nem volt szegény. Csak annyit tudott a vadról,amit a tankönyvekben olvasott, sőt még azt sem értette teljesen,de gyorsan nagy vadász akart lenni. Annyit azért tudott,hogy a kisebb az őz, a nagyobb a szarvas.
Néhány avatás után már olyanokat mondott,hogy zsigereimben érzem a vad közelségét. ( Persze,mert úgy be vagy sz@rva, mi lesz,ha a disznó idejön,Mi meg gyalog vagyunk.)
Kis idő múlva irányítani akart,hol mire vadásszunk,pedig én 30 éve,Ő meg három hónapja járt ott először.
Amíg a bürokraták ülnek a kérelmeden,egy tapasztalt hivatásossal járd a területet,meglátod hasznodra válik és a jobban megismert vad vadászata még nagyobb élményben részesít,amit szívből kívánok!

Köszönöm a tanácsot, teljes mértékben egyetértek a leírtakkal, mármint a vadászatra vonatkozó részével! Nagyon prózai okból szerném minél hamarabb megkapni az engedélyt: nagyjából kéthetente járok ki a koronglőtérre és sajnos elég drága ha mindent ők biztosítanak. Nagyon szeretek kijárni és többek szerint is érdemes lenne komolyabban vennem picit és ha már saját puskával és lőszerrel lőhetek akkor ugyanannyiból hetente tudok kijárni.
A vadászatba tudatosan csak fokozatosan szeretnék lépésről lépésre haladni, eddig az apróvad vadászat vonz és ezzel szeretném kezdeni majd a vadászéletet, de csak következő idényben. Golyós fegyvert a következő 2-3 évben annak ellenére sem fogok beszerezni hogy a a keret meglenne rá, mert még nem tudom, hogy milyen vadászati módok/vadak érdekelnének elsősorban. Azt viszont nem engedhetem meg magamnak hogy rossz döntést hozzak és ezen nagyobb összeget bukjak -mert tudom hogy az univerzális megoldások soha nem az igaziak így valamilyen célra kell optimalizálni amire tökéletes de máshol is használható kompromisszumokkal-  , így a következő néhány évet arra fogom fordítani, hogy tanuljak és tapasztalatot szerezzek, és minél többet legyek kint. Ha pedig már tudom mit szeretnék annak megfelelően tudok majd választani. Lehet nagyon naivan hangzik, de én is abban bízom, hogy a fokozatosság,megfontoltság és a természet szeretete segít majd  olyan vadásszá válnom aki nem a lövést tarja fontosnak hanem a vadat és azt a bizonyos erdőzúgást .... de ez még nagyon hosszú út és még csak az első lépést tettem, de ráérek Mosolyog

Még egyszer köszönöm a tanácsot az ilyet mindig szívesen fogadom!
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1109 Dátum: 2016. December 24. - 15:37:34 »

Wildheger én a leggyorsabban olyanról tudok, hogy a delikvens a csütörtöki vadászvizsga után hétfőn kiváltotta a vadászjegyét és szerdán már tartásija volt, köszönhetően annak, hogy az illetékes kapitányságnál volt egy jó poziban lévő gyerekkori barátja úgyhogy csütörtökön már puska volt a nevén.

Yonas, nekünk annyit tanácsolt anno a fegyverismereti előadó a tanfolyamon, hogy a megszerzési porcedúra újbóli elkerülése végett vegyük meg azt a sörétest amit kinéztünk és golyósnak vegyünk egy 22LR kaliberű használt "kispuskát", mivel ha jól emlékszem a megszerzési határozat is csak 90 napra szól, illetve az orvosi-pszichológiai igazolás sem lehet X napnál régebbi.
40-50.000 Ft körül már kapsz TOZ 8-ast és akkor megspóroltad magadnak az extra köröket. (Fordított esetben meg ugye egycsövű sörétest szoktak javasolni.)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: