Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195921 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1065 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 08:16:16 »

Egyébként ez a kamarai dolog - úgy általában - lassan kezd olyan jelleget ölteni, mint a Macskafogóban a főpatkány meg az egérgyerek esete a kikötőben. "Nem kapsz két hatalmas nagy pofont, ha..."
Jó pár éve már, amikor még azt hittem, hogy könyvvizsgálóként fogom megkeresni a mindennapi betevőt. El is indult a dolog, aztán jöttek az amerikai bankcsődök, elkezdték firtatni a könyvvizsgálók felelősségét. Nálunk is megalakult a könyvvizsgálói kamara, meg bevezetésre került az un. "minőségellenőrzés".
Ez körülbelül abból állt, hogy minél alaposabban dokumentáljuk le, milyen vizsgálatot végeztünk. Rövid idő leforgása alatt eljutott a dolog oda, hogy egy napi tényleges ellenőrző munka dokumentálásához 3 nap szükségeltetett. Nagyjából ahhoz hasonlított a mutatvány, mint amikor bevezették a vasúti átjáróban a 30-as sebességkorlátozást. Senki nem azt figyelte, hogy jön-e a vonat, hanem a sebességmérőt. Nem az volt a lényeg, hogy működőképes-e a cég, hanem hogy ennek ellenőrzéséről készült 30 oldalas lista teljes-e, mert ha nem, jön a kamarai ellenőr, kizárnak és nem csinálhatod tovább.
Na, ekkor mondtam azt, hogy a NKA. Inkább kaszálok, fát vágok meg földet túrok, de fizetett ellenséget nem tartok magamnak. Kiléptem a kamarából és befejeztem a tevékenységet.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1066 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 08:31:06 »

Inkább kaszálok, fát vágok meg földet túrok, de fizetett ellenséget nem tartok magamnak. Kiléptem a kamarából és befejeztem a tevékenységet.

A legjobb döntést hoztad. Gondolom, Te sem bántad meg!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1067 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 08:56:35 »

Gondolom, Te sem bántad meg!

Egy percre sem.
Sok korábbi dolog után érzek nosztalgiát, de ezekre az évekre nem igazán tudok jó szájízzel gondolni. Mindig is utáltam más munkájában turkálni, még akkor is, ha jól megfizették.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1068 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 09:00:57 »

Ez körülbelül abból állt, hogy minél alaposabban dokumentáljuk le, milyen vizsgálatot végeztünk. Rövid idő leforgása alatt eljutott a dolog oda, hogy egy napi tényleges ellenőrző munka dokumentálásához 3 nap szükségeltetett. Nem az volt a lényeg, hogy működőképes-e a cég, hanem hogy ennek ellenőrzéséről készült 30 oldalas lista teljes-e, mert ha nem, jön a kamarai ellenőr, kizárnak és nem csinálhatod tovább.

Az a baj, hogy más szakmákban, ill. az élet egyre több egyéb területén is ez a helyzet...

Nem a munka a lényeg, hanem a papppir.

Elkeserítő. Rííí
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1069 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 09:14:49 »

Igazából azt én sem gondolom, hogy mindenkinek vizsgáznia kell, bár a pénzért itt minden elképzelhető!  Én azon akadtam ki, hogy csak a kamaránál letett elméleti és gyakorlati vizsgát fogadják el???   Mi van azokkal akik nem a kamaráknál vizsgáztak? 


 Vállat von
Ez jó kérdés, megmondom őszintén én nem is tudtam, hogy van kamarán kívüli tanfolyam.... meg vizsga  Stoel Stoel

Az én területemen is volt anno olyan, hogy egy jogszabályi hézag miatt az efeb is adott ki papírokat....
De azt utána a bányakapitányság eltörölte illetve visszavonatta.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1070 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 10:37:54 »

Én úgy látom nincs új a napalat, csak a történelem megismétli önmagát. A gengszterváltás körül már elsütötték ezt a dolgot ott fegyverismereti vizsgának álcázva kellett, ismételten számot adni a tudásról, a vadászoknak. Akinek sikerült sikerült akinek nem, az ment a levesbe. Érdemes a "kedves fijjug"(Rejtő Jenő után szabadon) minden egyes szavát külön is ízlelgetni. Arra blazírozni, hogy majd figyelembe vesznek olyan jogalkotási alapelveket, mint törvény visszaható hatályának esetei, nagy merészség. Szerintem érdemes készülni a legrosszabbra és akkor meglepetés nem érhet. Ezt mondatja velem a hiperrealizmus. Emelem
 
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1071 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 10:51:58 »

Én úgy látom nincs új a napalat, csak a történelem megismétli önmagát. A gengszterváltás körül már elsütötték ezt a dolgot ott fegyverismereti vizsgának álcázva kellett, ismételten számot adni a tudásról, a vadászoknak. Akinek sikerült sikerült akinek nem, az ment a levesbe. Érdemes a "kedves fijjug"(Rejtő Jenő után szabadon) minden egyes szavát külön is ízlelgetni. Arra blazírozni, hogy majd figyelembe vesznek olyan jogalkotási alapelveket, mint törvény visszaható hatályának esetei, nagy merészség. Szerintem érdemes készülni a legrosszabbra és akkor meglepetés nem érhet. Ezt mondatja velem a hiperrealizmus. Emelem
 

És, hogy ne csak sírjuk, hanem nevessünk is, itt a teljes idézet:
Ezt írta a Török Szultán:

"Kedves fijjug!

Sajnos eelőre nem. Látthatójan becsappptallak. kicsinyt. Udjanis puccolllni kell a halyóról. Mert a dullajdonnosog azzz éjjjel. A halyó fennnégbee! egy naggy? ládátt hosztak? Amikorrr. Ell akartam lopnikésőbb mer ők. Elmenteg. akkor észrevetttemm: hogy. A ládábann etj hulllla van. Esz igen rosz jel. Menneküljetekk! el Ti is. A rendtőrség miattt. Szívből sajjnálom. És kivallló Tiz tellettel Negtek.

A törrökk." (Rejtő jenő Az elátkozott part c.regényéből) Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1072 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 11:38:40 »

Lehet gyűjteni a pénzt tanfolyamra és vizsgára!  B+ a NKA!  (Hogy klasszikust idézzek)


http://hvg.hu/itthon/20160829_lazar_janos_semjen_zsolt_vadaszat_kamara_orszaggyules


Már csak  Röhög Röhög Röhög Röhög   tudok de  Rííí Rííí Rííí Rííí kéne.
Még a sokat szidott szocializmusban is akadt olyan bátor tanárunk aki ki merte mondani hogy Őt aztán nem érdekli hogy a diák a kőrút közepén a legnagyobb zajban vagy a kötelező
önképzésen tanulja meg az anyagot . Én még alanyi jogon tanfolyam nélkül estem be a vadászvizsgára mégis sikerült - persze kötelező 100 órás ( vagy a frász tudja mennyi lesz ) tanfolyammal
garantált a "tudás ?"  Nem szól szám Röhög de a jó bevétel méginkább .    Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1073 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 11:46:26 »

Majd levizsgáznak ott is.
Azt nem gondolhatod komolyan, hogy mondjuk egy soproni vadgazda mérnöki diploma felérhet szakmailag egy Kamarai tanfolyammal.  Ördög

Nem gondoltam. Azt sem hinném, hogy akinek technikusija, szakmunkási végzettsége van, azt érintené. (Legalább is remélem, bár azt hiszem most sem okozna egy vizsgát letennem.)  Én kimondottan azokra gondolok akik az elmúlt években alanyi jogn, vagy más "cégnél" vizsgáztak.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1074 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 12:08:13 »

Nem gondoltam. Azt sem hinném, hogy akinek technikusija, szakmunkási végzettsége van, azt érintené. (Legalább is remélem, bár azt hiszem most sem okozna egy vizsgát letennem.)  Én kimondottan azokra gondolok akik az elmúlt években alanyi jogn, vagy más "cégnél" vizsgáztak.

Megindokolnád?  Én pl más cégeknél vizsgázóval nem találkoztam - eddig úgy tudtam hogy a kamara vizsgáztatott a hatóüság részvételével.
Hogy voltak "mutyik" ? - Egészen biztos ! De az nem ettől függött . Másrészt én pl 20 éve vizsgáztam a tanfolyamosokkal együtt ua. bizottság előtt akkor "mi van?"    S.Peti
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1075 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 12:18:38 »

http://www.parlament.hu/irom40/11836/11836.pdf
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1076 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 12:50:54 »

Megindokolnád?  Én pl más cégeknél vizsgázóval nem találkoztam - eddig úgy tudtam hogy a kamara vizsgáztatott a hatóüság részvételével.
Hogy voltak "mutyik" ? - Egészen biztos ! De az nem ettől függött . Másrészt én pl 20 éve vizsgáztam a tanfolyamosokkal együtt ua. bizottság előtt akkor "mi van?"    S.Peti


Stefi! Emelem

Nem tudom!
Több helyről írtak, hogy ne keltsek feszültséget, ne fessek ördögöt a falra, meg ez csak egy újságcikk, egyáltalán nem biztos, hogy igaz is.
Biztosan értelmezési gondjaim vannak, de én az alábbi az idézetből csak azt tudom kivenni, hogy aki a kamaráknál lebonyolított elméleti és gyakorlati képzésen nem vett részt, az nem folytathat vadászati tevékenységet.   Vállat von  Hogy azokkal akik máshol "tanfolyamkodtak", egyénileg készültek fel...stb. mi lesz azt nem írták, és én sem tudom.
De a sok éves tapasztalatom alapján mindent el tudok képzelni. Emlékezz csak a kötelező fegyvervizsgák elrendelésére, amit anno a hivatásos állománynak is előírtak. Aztán milyen érdekes, mikor egy hivatásos 30-40 év után leszerelt, esetleg otthon volt 10 vadászfegyvere, és egy hétre rá elment pénzszállítónak, fegyveres őrnek, és letetették mindegyikkel a maroklőfegyver vizsgát!  Ez miről szól, ha nem pénzlehúzásról?  Röhög  Nooormalis?


"A tervezet szerint a vadászati tevékenység minden fegyvert fogó, vagy bármely más megengedett eszközzel és módon vadászati tevékenységet végző személytől magas szintű szakmai és gyakorlati ismereteket követel, ezért vadászati tevékenységet csak olyan személy végezhet, aki a jogszabályok által előírt és a kamara által lebonyolított elméleti és gyakorlati képzést eredményesen elvégezte."
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #1077 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 14:40:36 »

"Az újszülöttnek minden vicc új" avagy én nem tudtam, hogy máshol nem kötelező a kamarai tagság?
Igaz  én kezdő ujjonc vadász vagyok, mert nem rég vizsgáztam( 5 éve)BAZ.-megyében, de csak nézek mint a nagy fajta nyúl, hogy miről beszéltek?
Volt kamarai felkészítő tanfolyam (ami nem volt kötelező), de vizsgázni CSAK és kizárólag a kamara által közölt időpontban és helyen lehetett, azokkal együtt, akik a tanfolyamot végig járták.
Itt kellett lövészetből és fegyverismeretből is vizsgázni, de ezenkívül a Megyei Rendőrkapitányságon külön kellett fegyverismeretből is és lövészetből is vizsgázni. Nem volt kihelyezett vizsgáztatás.
Majd a kamarához be KELLETT jelentkezni, mert a fegyverügyes addig nem adott fegyvervásárlási jegyet, amíg be nem mutattam az érvényes vadászjegyem.
Vadászjegyem? addig nem lehetett amíg be nem mentem a Kamarához, ott ki nem fizettem a kamarai tagdíjat+vadászjegy+biztosítás díjat (15 vagy 16 000.-Ft a biztosítástól függően) melyről tételesen számlát kaptam, és azóta is minden évben az új vadászjegy kiváltásakor!
Kedves borsodi Vadászok jól mondom, hogy a földgolyó ezen csodálatos szegletén így mengyen a világsora?  Vagy csak én nem tudok valamit jó?
Nyugtassatok meg!  Fejvakarás  vagy ne....
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #1078 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 15:00:55 »

Nyugtassatok meg!  Fejvakarás 

Így van, megnyugtatlak, én is tag vagyok. Uff

Másrészt lehet, hogy csak városi legendákok, de mintha rebesgetnék, vannak a vadászvizsgával egyenértékű papírok (nem az erdőmérnöki diplomára vagy a csongrádi többféléves képzésekre gondolok itt), melyek megszerzése lényegesen könnyebb???, utána pedig már csak a fegyvervizsgát kell letenni.
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1079 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 15:10:55 »

Én 91-ben vizsgáztam, de nem tudom, hogy hol  Ördög Ördög Ördög Ördög. Illetve csak arra emlékszem, hogy a Városház utcában volt  Fejvakarás. Azt sem tudom, hogy volt-e akkor kamara. Mindenesetre, nincs az az Isten, hogy én még egyszer nekiálljak bohóckodni, ha esetleg kötelezővé tennék. Ugyanitt fegyverek akciósan eladók lesznek  Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: