Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 195931 alkalommal)
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #885 Dátum: 2013. December 20. - 12:13:50 »

siker  Táncol Piál


Elismerésem!  Igen

           Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #886 Dátum: 2014. Január 23. - 17:20:27 »

Üdv!
Mivel a Somogyiak nem adtak konkrét választ, és minnél hamarabb érdekelne a dolog, ezért itt kérdeznék rá.
Tudom, hogy kötelező a tanfolyam és azt is, hogy 100 óra a minimum már.
Viszont, azt szeretném kérdezni, hogy maga a tanfolyam az milyen árkatekóriában mozog, milyen könyvek szükségesek ahhoz, hogy sikeres vadász és fegyverismereti vizsgát tegyek?
Aki ezt nekem külön-külön szétbontogatva beárazná, annak örülnék, mert egyrészt kellene egy konkrét információ, hogy mennyi pénz kellene ehhez, másrészt pedig azért kérdeztem a könyveket, hogy könnyebben vizsgázzak iskola mellett és tudjam tanulgatni azokat amikre szükség van ehhez. Mert gondolom a tanfolyamon nem fogom úgy megtanulni a dolgokat, hogy egyből sikeres vizsgám legyen.

Nagyon szépen megköszönném annak a valakinek aki ezt nekem leírná!
Üdvözlettel:
Kristóf
Naplózva
mokar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #887 Dátum: 2014. Január 23. - 19:21:02 »

Üdv!
Mivel a Somogyiak nem adtak konkrét választ, és minnél hamarabb érdekelne a dolog, ezért itt kérdeznék rá.
Tudom, hogy kötelező a tanfolyam és azt is, hogy 100 óra a minimum már.
Viszont, azt szeretném kérdezni, hogy maga a tanfolyam az milyen árkatekóriában mozog, milyen könyvek szükségesek ahhoz, hogy sikeres vadász és fegyverismereti vizsgát tegyek?
Aki ezt nekem külön-külön szétbontogatva beárazná, annak örülnék, mert egyrészt kellene egy konkrét információ, hogy mennyi pénz kellene ehhez, másrészt pedig azért kérdeztem a könyveket, hogy könnyebben vizsgázzak iskola mellett és tudjam tanulgatni azokat amikre szükség van ehhez. Mert gondolom a tanfolyamon nem fogom úgy megtanulni a dolgokat, hogy egyből sikeres vizsgám legyen.

Nagyon szépen megköszönném annak a valakinek aki ezt nekem leírná!
Üdvözlettel:
Kristóf
Naplózva

„Az senkit sem zavar, ha valaki nem talál, de senki nem tolerál egy veszélyesen lövöldözőt!”
mokar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #888 Dátum: 2014. Január 23. - 19:23:18 »

Üdv!
Mivel a Somogyiak nem adtak konkrét választ, és minnél hamarabb érdekelne a dolog, ezért itt kérdeznék rá.
Tudom, hogy kötelező a tanfolyam és azt is, hogy 100 óra a minimum már.
Viszont, azt szeretném kérdezni, hogy maga a tanfolyam az milyen árkatekóriában mozog, milyen könyvek szükségesek ahhoz, hogy sikeres vadász és fegyverismereti vizsgát tegyek?
Aki ezt nekem külön-külön szétbontogatva beárazná, annak örülnék, mert egyrészt kellene egy konkrét információ, hogy mennyi pénz kellene ehhez, másrészt pedig azért kérdeztem a könyveket, hogy könnyebben vizsgázzak iskola mellett és tudjam tanulgatni azokat amikre szükség van ehhez. Mert gondolom a tanfolyamon nem fogom úgy megtanulni a dolgokat, hogy egyből sikeres vizsgám legyen.

Nagyon szépen megköszönném annak a valakinek aki ezt nekem leírná!
Üdvözlettel:
Kristóf
Az illetékes Vadászkamar részletes tájékoztatást tud adni neked !
Naplózva

„Az senkit sem zavar, ha valaki nem talál, de senki nem tolerál egy veszélyesen lövöldözőt!”
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #889 Dátum: 2014. Január 23. - 19:30:15 »

Üdv!
Mivel a Somogyiak nem adtak konkrét választ, és minnél hamarabb érdekelne a dolog, ezért itt kérdeznék rá.
Tudom, hogy kötelező a tanfolyam és azt is, hogy 100 óra a minimum már.
Viszont, azt szeretném kérdezni, hogy maga a tanfolyam az milyen árkatekóriában mozog, milyen könyvek szükségesek ahhoz, hogy sikeres vadász és fegyverismereti vizsgát tegyek?
Aki ezt nekem külön-külön szétbontogatva beárazná, annak örülnék, mert egyrészt kellene egy konkrét információ, hogy mennyi pénz kellene ehhez, másrészt pedig azért kérdeztem a könyveket, hogy könnyebben vizsgázzak iskola mellett és tudjam tanulgatni azokat amikre szükség van ehhez. Mert gondolom a tanfolyamon nem fogom úgy megtanulni a dolgokat, hogy egyből sikeres vizsgám legyen.

Nagyon szépen megköszönném annak a valakinek aki ezt nekem leírná!
Üdvözlettel:
Kristóf
Én a Venator tanfolyammav vizsgáztam le, minden előzetes tudás nélkül, igaz, még a régi rendszerben. Egy probléma van velük: lőni ott nem fogsz megtanulni, pedig egy lőtéri gyakorlást kifizettetnek. Mondjuk az arra elég, hogy kiderüljön, milyenek az esélyeid. Az új áraikat nem tudom, keresd meg őket.
Naplózva
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #890 Dátum: 2014. Január 24. - 20:48:58 »

Az illetékes Vadászkamar részletes tájékoztatást tud adni neked !
Köszöböm a válaszokat, de a helyi kamara még nem tud választ adni.
Arról viszont valaki tudna esetleg, hogy milyen könyvek szükségesek, hogy legalább azt meg tudjam vásárolni? Emelem
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #891 Dátum: 2014. Január 24. - 22:58:21 »

Köszöböm a válaszokat, de a helyi kamara még nem tud választ adni.
Arról viszont valaki tudna esetleg, hogy milyen könyvek szükségesek, hogy legalább azt meg tudjam vásárolni? Emelem
Szeva Kristóf! Emelem

Ha jól tudom, az új rendszerben a tananyag egyelőre nem változik, nekünk a következők kellettek:

Vadásziskola
Az állami vadászvizsga tesztkérdései
Amit a fegyverismereti vizsgán tudni kell

Illetve van még a nemrég megjelent Náhlik-féle Vadászati ismeretek, amiről azt hallottam talán fel fogja váltani valamikor a Vadásziskolá-t mint kötelező tananyagot.

Sikeres felkészülést! Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #892 Dátum: 2014. Január 25. - 13:49:36 »

Szeva Kristóf! Emelem

Ha jól tudom, az új rendszerben a tananyag egyelőre nem változik, nekünk a következők kellettek:

Vadásziskola
Az állami vadászvizsga tesztkérdései
Amit a fegyverismereti vizsgán tudni kell

Illetve van még a nemrég megjelent Náhlik-féle Vadászati ismeretek, amiről azt hallottam talán fel fogja váltani valamikor a Vadásziskolá-t mint kötelező tananyagot.

Sikeres felkészülést! Emelem

Megvárom még a kamara válaszát is, mert ott még elég nagy a kavarodás.
De ezt a 3 könyvet mindenképpen beszerzem és készülgetek.
Köszönöm a segítséget!  Emelem
Naplózva
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #893 Dátum: 2014. Január 25. - 13:54:55 »

Megvárom még a kamara válaszát is, mert ott még elég nagy a kavarodás.
De ezt a 3 könyvet mindenképpen beszerzem és készülgetek.
Köszönöm a segítséget!  Emelem
Elnézést a dupla HSZ-ért, de találtam egy Az állami vadászvizsga tesztkérdései című könyv 2005-ös kiadást. Az érvényesség 2005 májustól van az első oldalra írva.
Ez jó lehet, vagy van már új? Fejvakarás
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #894 Dátum: 2014. Január 25. - 18:49:35 »

Elnézést a dupla HSZ-ért, de találtam egy Az állami vadászvizsga tesztkérdései című könyv 2005-ös kiadást. Az érvényesség 2005 májustól van az első oldalra írva.
Ez jó lehet, vagy van már új? Fejvakarás
http://www.freeman.eoldal.hu/fenykepek/vadaszvizsga-tetelek-kepekben/vadasz/
Ebben is van 1-2 nem aktuális kérdés, ez a 2010-es kiadás, de ez a legfrissebb. Vadászvizsgán is ebből adnak, az enyémben volt egy olyan kérdés, amire két jó válasz volt, a vadászhatóság megváltozása miatt; a mellettem ülőében pedig egy olyan kérdés volt, amire egyik sem volt jó válasz a legújabb törvény szerint (lőfegyver vizsgáztatása). Mondjuk erre azért odafigyelhetnének...
 Fejvakarás
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #895 Dátum: 2014. Január 25. - 18:51:07 »

Megvárom még a kamara válaszát is, mert ott még elég nagy a kavarodás.
De ezt a 3 könyvet mindenképpen beszerzem és készülgetek.
Köszönöm a segítséget!  Emelem
Amúgy - ne haragudj meg - de jókor kapsz észbe, hogy le kellene vizsgázni... Ördög Végülis, ha sok a felesleges pénzed meg időd, ám legyen... Vigyorog Ördög Kacsint Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #896 Dátum: 2014. Február 20. - 19:23:57 »

Ma sikeresen letettem a vadász vizsgámat! Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #897 Dátum: 2014. Február 20. - 19:37:22 »

Ma sikeresen letettem a vadász vizsgámat! Emelem
Ez már az új vagy még a régi? Ha az új írhatnál róla...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #898 Dátum: 2014. Február 20. - 20:21:41 »

Gratulálok.  Emelem Én is kíváncsi lennék, hogy milyen volt az új vizsga, írhatnál pár sort.  Kacsint
Naplózva

Üdv! Viko.
vizslás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120


« Új üzenet #899 Dátum: 2014. Február 21. - 06:20:51 »

A régi volt még tavaly jelentkeztem csak munkám miatt sajnos halasztást kértem és most bírtam elmenni!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: