Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 690689 alkalommal)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #165 Dátum: 2009. Január 18. - 21:39:21 »

Van becslésed arra, hogy mekkora erők hatnak a choke-ra lövéskor?

Csináltam eg y alsó közelítést.
30g os lövedéktömeget 400m/s -al CA-2500J
Szintén 1mm es szükülettel.
Az energia 7% jut a szükületre, azaz 175 J
A puska 3 kg kb
annak a sebessége igy ha levesszük a hátrarúgást ca 11m/s lesz előre
1m/s2  es gyorsulással nézve ez 33N

Kicsit kicsinek tünik de ez igy alsó közelítés.

Jobb nem jut eszembe, korrektebb leírása sem az esetnek.

még gondolkodok rajta érdekes kérdés
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #166 Dátum: 2009. Január 18. - 21:46:13 »

Csináltam eg y alsó közelítést.
30g os lövedéktömeget 400m/s -al CA-2500J
Szintén 1mm es szükülettel.
Az energia 7% jut a szükületre, azaz 175 J
A puska 3 kg kb
annak a sebessége igy ha levesszük a hátrarúgást ca 11m/s lesz előre
1m/s2  es gyorsulással nézve ez 33N

Kicsit kicsinek tünik de ez igy alsó közelítés.

Jobb nem jut eszembe, korrektebb leírása sem az esetnek.

még gondolkodok rajta érdekes kérdés


Akkor nem lehetetlen ilyet építeni? Mosolyog
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #167 Dátum: 2009. Január 18. - 22:00:37 »

Egyébként a skeet puskáknak szokott ilyen szükítése lenni amikor a torkolat előtt kiszélesedik majd vissza szűkül utánna a torkolatig bővül!
A minnél nagyobb szórás érdekében!
Naplózva
Takika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új üzenet #168 Dátum: 2009. Január 19. - 19:53:49 »

Az állítható szűkítésről van egy elég jó ábrám,de nem tudom feltölteni...nem engedi a rendszer Szomorú
Amúgy élőben egy Browning Auto5 sörétesen láttam először.Elég ötletes megoldás szerintem,nem értem miért nem terjedt el.
Naplózva

"A bürühöz üljön, ifiúr! Csak a bürühöz. Ott ma biztosan kijönnek..."
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #169 Dátum: 2009. Január 20. - 06:02:37 »

Akkor nem lehetetlen ilyet építeni? Mosolyog

Az lehet hogy lehet, de nem látom értelmét.
minek?
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #170 Dátum: 2009. Január 20. - 10:31:19 »

Csináltam eg y alsó közelítést.
30g os lövedéktömeget 400m/s -al CA-2500J
Szintén 1mm es szükülettel.
Az energia 7% jut a szükületre, azaz 175 J
A puska 3 kg kb
annak a sebessége igy ha levesszük a hátrarúgást ca 11m/s lesz előre
1m/s2  es gyorsulással nézve ez 33N

Kicsit kicsinek tünik de ez igy alsó közelítés.

Jobb nem jut eszembe, korrektebb leírása sem az esetnek.

még gondolkodok rajta érdekes kérdés




Ne matematikázzzzááá !  Tasli  Tasli  Tasli
Fogj egy "schauber"-t oszt old meg !  Nyihi  Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #171 Dátum: 2009. Január 24. - 18:13:12 »

Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #172 Dátum: 2009. Január 25. - 14:25:40 »

Sziasztok!

Lehet, hogy rossz topikban teszem fel a kérdést és mondjuk a fegyverjavításban lenne a helye, de talán nem tévedek sokat.
Az a kérdés foglalkozat, hogy miért veri el egyes vadászoknak a középső ujját a sörétes fegyver sátorvasa? Két jó ismerősöm, vadásztársam is ilyen problémával köszködik.
Az egyiknél különösen látványos volt a dolog, tavaly egy vadászaton az én Merkelemet használta és pár lövés alatt véresre ütötte a sátorvas az ujját. Mondta, hogy a tus rövid volt neki.
Most egy Toz bockot vett (régi Izs duplája már nem ment át a vizsgán) és ez is odaüt neki.
Mások is panaszkodtak már ilyen problémáról. Én kicsit értetlenkedve állok előtte, nekem soha nem volt ilyen gondom. Elképzelhető, hogy simán csak rosszul fogják a puskát? Vagy a tus hossza nem megfelelő?
Kinek milyen ötlete, véleménye van?

Megérkezett a válasz:


Kérdésével egy régi problémát feszeget, amelyben a fegyver rúgását, annak ártalmas, fájdalmas hatásait kérdezi tőlem.
A probléma összetett, de a megoldása viszont nem bonyolult.
Alaphelyzetben egy jól méretre agyazott és jól megtervezett fegyverrel, jó lő technikával, és a jól megválasztott patronnal a lövés kellemes, élvezetes. Még egy kiskorú gyermek, vagy egy vékony felépítésű hölgy számára is!
Nem érezzük annak rúgását, könnyedén lendíthetünk vele, és hatásosan lőhetünk általa.
Praxisomból kétségkívül az derül ki, hogy a fő problémát a rosszul agyazott fegyver okozza. Csak második helyen szerepel a rossz fegyvertervezés és a túl nagy töltet.
A Merkel fegyverek híresek a rosszul ívelő elsütő billentyűikről és a túlságosan rossz ívben hátrafelé hajló sátorvasról. Ez némelyeknél, (általában a kis marokkal megáldott lövőknél) okoz problémát.
A túl rövid agy is okozhat hasonló gondot, de általában a fegyver méretre agyazásánál nem lehet csak egy méretre fogni problémát. Sokszor egy más méret pontatlansága változtatja meg észrevétlenül először a lövő stílusát (pl. a lövő elemeli a fejét a túl nagy esés miatt, majd a fegyver ütni kezdi a járomcsontját).
A rossz, tanulatlan „stílus” is fájdalmas lehet.
Összességében a megoldást a méretre agyazott fegyver, a könnyebb töltet és a jó lő technika jelenti. E hármas egység garantálja azt az élvezetet, amelyet a sörétlövésben kedvelünk.
Pontos lövéseket kívánva, üdvözlettel:
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #173 Dátum: 2009. Január 26. - 08:04:32 »

Köszönöm Effendi! :turbanos
Tolmácsolom az illetékesek felé, aztán majd kiderül, mit tesznek. Sajna, egyiküket úgy ismerem, hogy semmit, szenved továbbra is. De ez már legyen az ő dolga.
Allah növessze hosszúra a szakálladat és gyönyörű hurik :N :SERV teljesítsék minden óhajodat! Wave Wave Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #174 Dátum: 2009. Január 27. - 15:33:00 »

Kérdezni szeretném, hogy huzagolt csokkal van e valakinek tapasztalata brenekke lövésben.
Érdemes e beruházni egy ilyen csokkot?
Mennyivel nyujt többet szórásképben mint egy cylinder szükítés?

Üdvi

(UI: azt gondolom hogy nagy távon tuti jobb, de 40-50m van e értelme????)
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #175 Dátum: 2009. Január 27. - 16:54:27 »

"huzagolt csokkal"

Soha nem láttam működés közben ilent, meg amúgy sem, de szerintem, csak ....vakítás.
Ha húzagolt akkor már legyen az egész cső az....
Naplózva

Üdv End
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #176 Dátum: 2009. Január 27. - 20:27:54 »

Több probléma is felmerül ezzel kapcsolatban!
Teljesen egyetértek Forend-al, kiegészírve azzal, hogy a huzagolt choke-al való lövéshez speciális lövedékek kellenek melyeknek nincs külső huzagolásuk. Az általános gyöngygolyóknak ugye van ami értelem szerűen használhatatlan az ilyen csövekből!
A huzag nélküli műanyag kosaras lövedékek viszont 5-700Ft-ba kerülnek, és akkor még nem is biztos hogy jól rakja a cső!
Én a magyar viszonyok közé, úgy hogy csak disznó lőhető vele értelmetlennek látom! Wave
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #177 Dátum: 2009. Január 28. - 06:24:23 »

Több probléma is felmerül ezzel kapcsolatban!
Teljesen egyetértek Forend-al, kiegészírve azzal, hogy a huzagolt choke-al való lövéshez speciális lövedékek kellenek melyeknek nincs külső huzagolásuk. Az általános gyöngygolyóknak ugye van ami értelem szerűen használhatatlan az ilyen csövekből!
A huzag nélküli műanyag kosaras lövedékek viszont 5-700Ft-ba kerülnek, és akkor még nem is biztos hogy jól rakja a cső!
Én a magyar viszonyok közé, úgy hogy csak disznó lőhető vele értelmetlennek látom! Wave

Tudom, hogy nem lőhető hguzagolt lövedék vele.
És sokfélét hallani róla azért kérdeztem.
Van aki jobban preferálja mint a huzagolt cdövet, de fordítva is.
Simonyi Ottót kérdeztem, ő a negyedes csokkra esküszik sima csőből (50m-ig)
De több véleményre is kiváncsi vagyok.

Hi
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #178 Dátum: 2009. Január 28. - 09:54:31 »

Kérdezni szeretném, hogy huzagolt csokkal van e valakinek tapasztalata brenekke lövésben.
Érdemes e beruházni egy ilyen csokkot?
Mennyivel nyujt többet szórásképben mint egy cylinder szükítés?

Üdvi

(UI: azt gondolom hogy nagy távon tuti jobb, de 40-50m van e értelme????)

Mennyibe kerül egy ilyen szűkítő? Mert ha nem túl drága, érdemes volna kipróbálni! Persze én a kibic kényelmes helyzetében vagyok, könnyen beszélek! Mosolyog  Olyan lehet ez, mint a régi "paradox" puskák csöve, amit sörétre és golyóra egyaránt töltöttek!
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #179 Dátum: 2009. Január 28. - 10:30:05 »

Szerintem ha nincs céltávcső eszkábálva a sörétesre, akkor úgyis a célzás bizonytalansága nagyobb, mint amennyit egy huzagolás segíthet. De ha meg sűrűben utánkeresésre/hajtásba kell a gyöngygolyó, akkor oda úgyse kell a céltávcső, ha meg messzebbre akar lőni az ember, akkor meg visz "rendes" golyós fegyvert.  Vadász Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: