Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 682657 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Június 19. - 07:20:12 »

Köszönöm!

Hallgatok rátok! Wave

Mondjuk Fredi véleményét vártam igazából... Igen
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #16 Dátum: 2008. Július 15. - 21:20:35 »


Szervusztok!

Mercury sörétest használ valaki? Hol készülnek ezek a puskák? Szívesen olvasnék véleményeket, tapasztalatokat a fegyverrel kapcsolatban.

Üdv: Ádám
Naplózva

Donkó Ádám
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #17 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 10:24:26 »

Már a másik fórumon is feltettem a kérdést, ott nem jött rá eleddig felelet; biztos itt is van olyan aki tud segíteni:

Az lenne a kérdésem, hogy a 16-os sörétes fegyver csövének szűkítései hogyan mérhetők. Tehát mi az az átmérőérték ami a 0-s, 1/4-es, 1/2-es, 3/4-es és teljes szűkítésnek felel meg.

Gondolom tolómérővel is mérhető, nem? Vagy ez nem ilyen egyszerű?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 18:37:43 »

A legpontosabban furatmikrométerrel mérheted meg.
A mérés "egyszerű" ha megvan a síma csőfuratod átmérője, ami az én 16-osom esetében 16,8 mm.
Innentől csak mérés kérdése.
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #19 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 21:05:15 »

Már a másik fórumon is feltettem a kérdést, ott nem jött rá eleddig felelet; biztos itt is van olyan aki tud segíteni:

Az lenne a kérdésem, hogy a 16-os sörétes fegyver csövének szűkítései hogyan mérhetők. Tehát mi az az átmérőérték ami a 0-s, 1/4-es, 1/2-es, 3/4-es és teljes szűkítésnek felel meg.

Gondolom tolómérővel is mérhető, nem? Vagy ez nem ilyen egyszerű?
Szia!
Először is tudd meg a hengeres furat átmérőjét( műszaki jegyzőkönv) ,ez a kiindulási alap. Ehhez az átmérőhöz képest mennyivel kisebb a szükilés átméröje. ha 0,3......1/4   ha 0,5 ..... fél,   ha 0,75 ....3/4   ha 1mm-rel mérsz kevesebbet mint a hengeres furat, akkor teljes szükitésről beszélünk. hozzáteszem rögtön , hogy ezek csak megközelítö méretek, mert a gyártók egész más méretezéssel gyártják a szükitéseket, de klasszikus értelemben igy méretezik a csőszükitéseket.( lásd : Hardy József .. Vadászfegyverekről  Vadászoknak  címü 1969 kiadású szakkönyv.
Üdv r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #20 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 16:38:43 »

Tehát a 16,8 mm-hez kell viszonyítani? Egyáltalán ez egy fix érték, hogy a 16-os kaliber 16,8 mm-nek felel meg, vagy puskánként némileg változik?  Fejvakarás
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 18:37:38 »

Ha nagyon pontosan akarod az adatot megtudni akkor meg kell mérni, mert bizony lehet - és van is - eltérés.
Ezért ajánlottam a furatmikrométert, amivel ezt jól meg lehet oldani.

üdv.
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #22 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:30:20 »

Tehát a 16,8 mm-hez kell viszonyítani? Egyáltalán ez egy fix érték, hogy a 16-os kaliber 16,8 mm-nek felel meg, vagy puskánként némileg változik?  Fejvakarás
Szia !
Tipusonként változó a hengeres furat átmérője.Az én 16 Merkelem furata 17mm ill. 17,1 mm  ez a csőkampók mellé be is van ütve.A szükítése pedig 0,45mm ill. 0,9mm. Ahogy Wetzlar is irja, próbáld mérni a hengeres furatot, mert innen tudhatod csak,hogy mihez képest szűkiett.
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #23 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 20:34:36 »


Szervusztok!

Mercury sörétest használ valaki? Hol készülnek ezek a puskák? Szívesen olvasnék véleményeket, tapasztalatokat a fegyverrel kapcsolatban.

Üdv: Ádám

Szia!

Én ugy tudom (legalább is frankonia katalogusban ugy szerepel) hogy a Sabatti gyártja. Made by Sabatti. De ennyiben kiis merül a tudományom.
Most láttam a Kos v.bolt honlapján, hogy van golyós mercury is.
 Wave
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #24 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 18:05:31 »


Szervusztok!

Mercury sörétest használ valaki? Hol készülnek ezek a puskák? Szívesen olvasnék véleményeket, tapasztalatokat a fegyverrel kapcsolatban.

Üdv: Ádám

Szia!

Én ugy tudom (legalább is frankonia katalogusban ugy szerepel) hogy a Sabatti gyártja. Made by Sabatti. De ennyiben kiis merül a tudományom.
Most láttam a Kos v.bolt honlapján, hogy van golyós mercury is.
 Wave


Szia Feri,

köszönöm a választ!! Piál


Naplózva

Donkó Ádám
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #25 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 16:27:05 »


Szervusztok!

Mercury sörétest használ valaki? Hol készülnek ezek a puskák? Szívesen olvasnék véleményeket, tapasztalatokat a fegyverrel kapcsolatban.

Üdv: Ádám

Szia Ádám!

Attol függ milyen évjáratú. A most újonnan gyártottakat olaszországban csinálják, legalábbis szerelik össze. A pár éve 2003-2004-ben a Frankoniában hirdetett verziókat törökben csinálták, ugyanott ahol a Huglut.
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #26 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 18:51:47 »

Van egy Simson duplám 12/70-es.A furat gyárilag krómozott,legalábbis a cső felirata szerint.Emelt nyomású acélsörétre nincs bevizsgálva.Szerintetek lőhetek belőle normál acélsörétet?A szűkítése 1/4 és 3/4-es.
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 19:16:49 »

Van egy Simson duplám 12/70-es.A furat gyárilag krómozott,legalábbis a cső felirata szerint.Emelt nyomású acélsörétre nincs bevizsgálva.Szerintetek lőhetek belőle normál acélsörétet?A szűkítése 1/4 és 3/4-es.

Löni lehet, de szerintem nem tanácsos, ha nincs bevizsgálva, én nem mernék...nincs ráirva a csőkampora vagy a környékére hogy max hány barra tervezték?
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 21:21:49 »

Sajnos nincs.Azt hallottam,hogy az 1050 bar alatti acélsörét lőhető a hagyományos fegyverekből.Bár szívesebben lőnék kacsára cink,vagy bizmut söréttel.Nem tudjátok véletlenül,hogy ilyet hol lehet beszerezni?
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 15:28:51 »


Szervusztok!

Mercury sörétest használ valaki? Hol készülnek ezek a puskák? Szívesen olvasnék véleményeket, tapasztalatokat a fegyverrel kapcsolatban.

Üdv: Ádám

Szia Ádám!

Attol függ milyen évjáratú. A most újonnan gyártottakat olaszországban csinálják, legalábbis szerelik össze. A pár éve 2003-2004-ben a Frankoniában hirdetett verziókat törökben csinálták, ugyanott ahol a Huglut.
Üdv,H


Köszönöm! Wave

Waidmannsheil,

Ádám



Naplózva

Donkó Ádám
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: