Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683821 alkalommal)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #90 Dátum: 2008. November 01. - 10:17:30 »

Hát, remélem hogy én is imádni fogom, már ha az enyém lesz... :Mosolyog
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #91 Dátum: 2008. November 01. - 22:07:41 »

Még valami; az egyik vadász nálunk most akar venni egy FÉG Victoriát de nincs róla tapasztalata. Valaki tud róla mondani valamit? Tapasztalatok, száraz adatok egyaránt érdekelnek.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2008. November 01. - 22:15:43 »

Még valami; az egyik vadász nálunk most akar venni egy FÉG Victoriát de nincs róla tapasztalata. Valaki tud róla mondani valamit? Tapasztalatok, száraz adatok egyaránt érdekelnek.

Nekem van egy, mire vagy kíváncsi?
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #93 Dátum: 2008. November 02. - 10:39:59 »

Hát úgy nagy általánosságban a tapasztalatokról. Hol vannak elmaradásai ha vannak? Gyermekbetegségek?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #94 Dátum: 2008. November 02. - 13:06:06 »

Hát úgy nagy általánosságban a tapasztalatokról. Hol vannak elmaradásai ha vannak? Gyermekbetegségek?

Nekem első puskám, karcsú, könnyű, szép fegyver! 12/70-es, papíron 0,5/1,0 szűkítésű, de a valóságban erősebb! Egy-egy hosszú lövés után,
elkérték a vadásztársak: "Neked milyen puskád van? Megmutatnád?" Mosolyog Nincs rajta gumi agytalp, ezért 2 doboz patron ellövése után, trikóban
Szomorú bizony fájt a vállam! Mosolyog Mosolyog Mosolyog Egy kis hibán kívül, amit magam megjavítottam, soha semmi baj nem volt vele, ejektor, biztosítás, elsütőszerkezet tökéletesen működik. Ha valaki nem bock-fan, akkor egy tökéletes puskát szerethet benne!
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #95 Dátum: 2008. November 02. - 13:25:02 »

 Igen
Köszönöm!
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2008. November 02. - 15:39:14 »

Igen
Köszönöm!

A "kis hiba" az volt, hogy az egyik jelzőcsap beesett a szerkezetbe. Felhívtam a fég-et,  mint garanciális szervízt, elmondtam mi bajom, mondták jó, csütörtökön de 10-ig vigyem be a Soroksári útra. Jó, de mikorra lesz kész, mert aznap még dolgom van! A muki, mikor elmúlt a röhögőgörcse, felvilágosított, hogy a törvény arra kötelezi őket, hogy 30 nap alatt javítsák meg, ha erre mód van, ehhez még 3-4 napot kell hozzászámítani, mert a gyáron belül a fegyverek mozgásának külön koreográfiája van! Én hirtelen nem tudtam semmi frappánsat mondani rá, a gyárra, meg a tervgazdálkodáson felnőtt női felmenőire, így hát megköszöntem az értékes felvilágosítást! Szurok rátok, mondtam, majd én megcsinálom! De nem tudtam, hogy kell szétszedni!? Bementem a Wesselényi utcába, aljas módon elsírtam a bánatom, és kértem, hogy lehetőség szerint gyorsan segítsenek, ha már a fég ilyen töketlen! Egy magas fegyvermesterrel beszéltem, a nevére nem emlékszem, ő mondta, hozzam be 10 perc alatt megjavítja! De, hogy lehet szétszedni??? Maga akarja megcsinálni? Összenevettünk, de rendes volt és elmagyarázta! Otthon szétszedtem, megperemeztem mindkét jelzőcsap csészéjét, (a gyár trehányul rakta össze), ennek kicsit több, mint 15 éve, még tart! Mosolyog
Naplózva
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #97 Dátum: 2008. November 03. - 22:06:45 »

Sziasztok!

Van egy  Jó állapotú Zastava Bockom. Nem igazán tudok összenőlni vele, illetve jobban tetszenek a "lapátcsövűek".
Mi az amit egy esetleges csere esetén elfogadhatok?
Izs, egyszerűbb Merkel???
Kérem tanácsotokat!
Köszönöm.
Naplózva

Renkecz Rafael
Viktor
Vendég
« Új üzenet #98 Dátum: 2008. November 05. - 18:21:31 »

Sziasztok!

Van egy  Jó állapotú Zastava Bockom. Nem igazán tudok összenőlni vele, illetve jobban tetszenek a "lapátcsövűek".
Mi az amit egy esetleges csere esetén elfogadhatok?
Izs, egyszerűbb Merkel???
Kérem tanácsotokat!
Köszönöm.

Szia Cortez!

Mindkettőt bátran elfogadhatod, szerintem egyikkel sem lesz gondod...
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #99 Dátum: 2008. December 08. - 08:38:07 »

Üdv

Érdeklődnék, hogy Remington 11-96 -os öntöltő sörétlocsolóval van e valakinek tapasztalata, vagy hallott róla valami szépet, csúnyát.....
a 11-87 et mindenki dícséri  de ez a 96 jóval kevesebb darabszámban készült és nem nagyon hallani róla.

Köszike előre is
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #100 Dátum: 2008. December 26. - 18:26:00 »

Már nem akartam tovább offolni a 6.5-es topicot, ezért itt kérdezem. Egy sörétes méretre agyazása mibe fáj?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #101 Dátum: 2009. Január 06. - 13:05:32 »

Sziasztok!

Lehet, hogy rossz topikban teszem fel a kérdést és mondjuk a fegyverjavításban lenne a helye, de talán nem tévedek sokat.
Az a kérdés foglalkozat, hogy miért veri el egyes vadászoknak a középső ujját a sörétes fegyver sátorvasa? Két jó ismerősöm, vadásztársam is ilyen problémával köszködik.
Az egyiknél különösen látványos volt a dolog, tavaly egy vadászaton az én Merkelemet használta és pár lövés alatt véresre ütötte a sátorvas az ujját. Mondta, hogy a tus rövid volt neki.
Most egy Toz bockot vett (régi Izs duplája már nem ment át a vizsgán) és ez is odaüt neki.
Mások is panaszkodtak már ilyen problémáról. Én kicsit értetlenkedve állok előtte, nekem soha nem volt ilyen gondom. Elképzelhető, hogy simán csak rosszul fogják a puskát? Vagy a tus hossza nem megfelelő?
Kinek milyen ötlete, véleménye van?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #102 Dátum: 2009. Január 06. - 13:07:26 »

Esetleg amputáció? Vállat von
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #103 Dátum: 2009. Január 06. - 13:40:06 »

Sziasztok!
Lehet, hogy rossz topikban teszem fel a kérdést és mondjuk a fegyverjavításban lenne a helye, de talán nem tévedek sokat.
Az a kérdés foglalkozat, hogy miért veri el egyes vadászoknak a középső ujját a sörétes fegyver sátorvasa? Két jó ismerősöm, vadásztársam is ilyen problémával köszködik.
Az egyiknél különösen látványos volt a dolog, tavaly egy vadászaton az én Merkelemet használta és pár lövés alatt véresre ütötte a sátorvas az ujját. Mondta, hogy a tus rövid volt neki.
Most egy Toz bockot vett (régi Izs duplája már nem ment át a vizsgán) és ez is odaüt neki.
Mások is panaszkodtak már ilyen problémáról. Én kicsit értetlenkedve állok előtte, nekem soha nem volt ilyen gondom. Elképzelhető, hogy simán csak rosszul fogják a puskát? Vagy a tus hossza nem megfelelő?
Kinek milyen ötlete, véleménye van?

Én az elmúlt hétvégén jártam így. Akkor verte a sátorvasd az újjam, ha slendrián módon fogtam meg a puskát. Ha rendesen megszorítottam jobb kézzel is akkor nem. De pl. amikor kesztyűben tüzeltem a páncélos galambokra szinte mindig! Elcsúszott a kesztyűben a kezem és már ütött is a sátorvas.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #104 Dátum: 2009. Január 06. - 14:03:21 »

Esetleg amputáció? Vállat von

Nekem mindegy, de mindkettő nős ember, hogy fogják otthon beadni egy fontos szervük elvesztését???? Fejvakarás
Bár a másik kézen megmarad...  Bion
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: