Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683459 alkalommal)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #450 Dátum: 2009. November 06. - 19:09:52 »

Szia BErik!
Az automatákkal csak az a gond, hogy vadászaton csak B3-s vizsgával lehet használni. Ez azt jelenti, hogy a tárba egy reduktort kell beépíteni, mi meg akadályozza, hogy 2 db lőszernél többet beletegyél. Ebben az esetben meg már mindegy, hogy ezzel vagy a régi dupláddal vadászol.
B-5-l amiben nincs ez beépítve azzal meg csak lőtéren tudsz gyakorolni. A reduktort meg úgy kell beépíteni, hogy azt roncsolás nélkül ne lehessen kivenni.
Különben a véleményem szerint a dupla ill a bock puskákkal való vadászat az igazi, ha kettő lövés nem elég egy vadra , akkor a többi meg már minek.
Üdv: Ma-98 Emelem

Szerintem nem B3 amire gondolsz hanem B4.



"B" kategória

1. Félautomata vagy ismétlő rövid tűzfegyverek.

2. Központi gyújtású egylövetű rövid tűzfegyverek.

3. Peremgyújtású egylövetű rövid tűzfegyverek, melyek teljes hossza 28 cm-nél rövidebb.

4. Félautomata hosszú tűzfegyverek, melyek tölténytára és töltényűrje együttesen háromnál több lőszer befogadására alkalmas.

5. Félautomata hosszú tűzfegyverek, amelyek tölténytára és töltényűrje együttesen háromnál több lőszer befogadására nem alkalmas, ha a töltőszerkezet eltávolítható, vagy ha nem biztos, hogy szokásos szerszámokkal a tűzfegyvert nem lehet olyan tűzfegyverré átalakítani, amelynek tölténytára és töltényűrje együttesen háromnál több lőszer befogadására alkalmas.

6. Ismétlő és félautomata hosszú tűzfegyverek huzagolatlan, 60 cm-t meg nem haladó hosszúságú csővel.

7. Külső formában automata szerkezetű tűzfegyverre hasonlító félautomata tűzfegyverek.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #451 Dátum: 2009. November 06. - 19:15:10 »

Ansch!
Köszi a helyre igazítást!
Üdv: Ma-98 Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #452 Dátum: 2009. November 06. - 19:17:46 »

Üdv ! A " pumpás " előagyszános ismétlő sörétes hova tartozik?
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #453 Dátum: 2009. November 06. - 20:17:53 »

Üdv ! A " pumpás " előagyszános ismétlő sörétes hova tartozik?


Tűzfegyverek és lőszerek

"A" kategória

1. Automata tűzfegyverek.

2. Más tárgynak álcázott tűzfegyver.

3. Páncéltörő (áthatoló), robbanó, fényjelző vagy gyújtólövedékeket tartalmazó lőszer, valamint az ilyen lőszerhez való lövedék.

4. Expanzív (kiterjedő) lövedéket tartalmazó pisztoly- és revolverlőszer, valamint az ilyen lőszerhez való lövedék, kivéve a vadászati vagy sportlövészeti célokat szolgáló lőfegyverhez, a használatukra jogosult személyek számára.

"B" kategória

1. Félautomata vagy ismétlő rövid tűzfegyverek.

2. Központi gyújtású egylövetű rövid tűzfegyverek.

3. Peremgyújtású egylövetű rövid tűzfegyverek, melyek teljes hossza 28 cm-nél rövidebb.

4. Félautomata hosszú tűzfegyverek, melyek tölténytára és töltényűrje együttesen háromnál több lőszer befogadására alkalmas.

5. Félautomata hosszú tűzfegyverek, amelyek tölténytára és töltényűrje együttesen háromnál több lőszer befogadására nem alkalmas, ha a töltőszerkezet eltávolítható, vagy ha nem biztos, hogy szokásos szerszámokkal a tűzfegyvert nem lehet olyan tűzfegyverré átalakítani, amelynek tölténytára és töltényűrje együttesen háromnál több lőszer befogadására alkalmas.

6. Ismétlő és félautomata hosszú tűzfegyverek huzagolatlan, 60 cm-t meg nem haladó hosszúságú csővel.

7. Külső formában automata szerkezetű tűzfegyverre hasonlító félautomata tűzfegyverek.

"C" kategória

1. A "B" kategória 6. pontjában felsoroltakon kívüli egyéb ismétlő hosszú tűzfegyverek.

2. Egylövetű hosszú tűzfegyverek huzagolt csővel.

3. A "B" kategória 4-7. pontjaiban felsoroltakon kívüli félautomata hosszú tűzfegyverek.

4. Peremgyújtású egylövetű rövid tűzfegyverek, amelyeknek teljes hossza legalább 28 cm.

"D" kategória

Egylövetű hosszú tűzfegyverek huzagolatlan csővel.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #454 Dátum: 2009. November 06. - 20:18:46 »

Igy mindent be tudtok sorolni, itt a teljes lista.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #455 Dátum: 2009. November 06. - 20:35:25 »

Tehát ha jól olvasom   C1 akkor vizsgán miért nem azt irják be???
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #456 Dátum: 2009. November 06. - 20:45:25 »

Tehát ha jól olvasom   C1 akkor vizsgán miért nem azt irják be???

Esetleg B6-ot kaptál?
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #457 Dátum: 2009. November 06. - 20:55:58 »

B5  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #458 Dátum: 2009. November 06. - 20:57:08 »

B5  Wave

Mi a pontos tipusa a pusinak?
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #459 Dátum: 2009. November 06. - 20:59:17 »

Benelli supernova comfortech camo 12/76
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #460 Dátum: 2009. November 06. - 21:14:19 »

Nem egy vadra szeretnék kitárazni. Amikor mondjuk rám jön egy réce, vagy libafelhő, akkor szerintem jobb a többlövetűség.
Bockot használtam eddig, most szokok összefelé a duplával. Küszködök, de nem adom fel. Azt tudom hogy legtöbbször a végével van a gond. Most csak elmélkedtem, milyen is az igazi vizivadas puska...
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #461 Dátum: 2009. November 06. - 21:44:36 »

Nem egy vadra szeretnék kitárazni. Amikor mondjuk rám jön egy réce, vagy libafelhő, akkor szerintem jobb a többlövetűség.
Bockot használtam eddig, most szokok összefelé a duplával. Küszködök, de nem adom fel. Azt tudom hogy legtöbbször a végével van a gond. Most csak elmélkedtem, milyen is az igazi vizivadas puska...

Sokmindent leírtatok, az biztos.
SZERINTEM . . .
- Széchenyinek is volt Browning Barnabása, de nem szerette. (Pedig akkor még volt mire lőni.  Bion Bion)
- Ha libagödörben ülsz, jobb az automata, mert tölteni könnyebb, nem esik ki a sárba a patron felcsukásnál, stb.
- A 3 lövetűvé tett automaták pont az előnyüket vesztették el azzal, hogy reduktorosok lettek.
- Az 5 lövetű automata sokkal pazarlóbb HA NEM JÓ KÉZBEN VAN, mint a dupla, mert húzod neki amíg a tárban van.   Nyihi Nyihi
- ÉS ROHADT SOKAT SEBZEL! AMIRŐL NEM IS TUDSZ!
- Volt olasz vadászom, akinek a fekete Benellijén a csőtár olyan hosszú volt, mint a cső (úgy nézett ki mint egy Winchester  Bion Bion), és 7 (!) patron ment bele. Na! Adagolta is az öreg, mint a fene a libákat, de túl sok nem esett le neki. Pedig párpuskában nyomta! Ugyanakkor a másik olaszom egy 12/89-es szupermagnummal lőtt, amibe 3 db lőszer fért. Mégis annyit lőtt, mint az előbbi.
Én a magam részéről megmaradok a dupla - bock melett, mert 2 lövés legyen elég egy vadra. Egy barátom vízivadra használ egy MC-21-est 3 lövetűként, fácánra-nyúlra csak 12-es duplát.
- Aztán hogy dupla, vagy bock??? Ízlések és pofonok. Nekem van ez is, az is, sőt egy 1 csövű 20-as is. A duplával jobban lövöm a futóvadat, a bockkal a repülő vadat. Mivel többet lövök repülő vadra a bock a többet forgatott.
DE ha egyszer eljutnák az Alföldre egy igazi többszázas nyúlterítékre vadászni, tuti, hogy csak az öreg 16-os IZS-t vinném. Mert az lapát, és 8-as söréttel jó.
SZERINTEM . . .
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #462 Dátum: 2009. November 06. - 21:49:45 »

A Vadász kezében ugyan olyan fegyver mint a többi. A puskás emberében meg tök mindegy milyen van!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #463 Dátum: 2009. November 06. - 22:14:19 »

 "Küszködök, de nem adom fel."

Hát, te tudod...
Nem sűrűn hallottam olyat, hogy valaki elszántságból erőltet egy fegyvert, vagy egy csőelrendezést.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #464 Dátum: 2009. November 06. - 22:42:10 »

A Vadász kezében ugyan olyan fegyver mint a többi. A puskás emberében meg tök mindegy milyen van!

 Így igaz! A többi meg egyszerű előítélet! 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: