Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683762 alkalommal)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #240 Dátum: 2009. Március 13. - 15:45:54 »

A vadaszapro.hu-n olvastam: német monte carlo eladó.

Ilyen tényleg van, mert én még nem hallottam ilyenről?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #241 Dátum: 2009. Március 13. - 15:54:04 »

A vadaszapro.hu-n olvastam: német monte carlo eladó.

Ilyen tényleg van, mert én még nem hallottam ilyenről?

Variáció:

1) Német piacra készült Monte Carlo (forgalmazták a FÉG - "Puszta" - bockkal együtt,
2) monte carlo-agyas német sörétes...

 Vállat von
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #242 Dátum: 2009. Március 13. - 15:55:57 »

 Vállat von
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #243 Dátum: 2009. Március 13. - 18:57:12 »

Én eddig 2 féle exportkivitelű MC-t láttam és egy féle exportkivitelre készített Viktóriát láttam.

Az első MC az enyém volt, HEge Waffen West Germany felirattal a baszkülön, míves módon cizellált betűkkel a MC nem a betűbeütős förtelem.
Mint egy óramű olyan puska volt.
A másik egy LORD nevű volt - nemrégen láttam az egunon is - az is echte MC, csak ez volt beleütve, meg hogy Made In Budapest.

A Viktória ADANAC néven volt, állítólag kanadai piacra.
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #244 Dátum: 2009. Március 13. - 19:07:17 »

Én eddig 2 féle exportkivitelű MC-t láttam és egy féle exportkivitelre készített Viktóriát láttam.

Az első MC az enyém volt, HEge Waffen West Germany felirattal a baszkülön, míves módon cizellált betűkkel a MC nem a betűbeütős förtelem.
Mint egy óramű olyan puska volt.
A másik egy LORD nevű volt - nemrégen láttam az egunon is - az is echte MC, csak ez volt beleütve, meg hogy Made In Budapest.

A Viktória ADANAC néven volt, állítólag kanadai piacra.

Szerintetek mennyi a reális ára egy ilyen ADANAC verziójú csodának? Szép és jó állapotban van a fegyver.
Egyébként 20/70-es.  gyozo
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #245 Dátum: 2009. Március 13. - 19:11:55 »

Az attól függ venni, vagy eladni akarod?  Bion Bion
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #246 Dátum: 2009. Március 13. - 20:59:31 »

Az attól függ venni, vagy eladni akarod?  Bion Bion

Venni!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #247 Dátum: 2009. Március 17. - 22:49:00 »

Sziasztok!
Én mindig csak kérdezek, ezzel lehet, hogy már egyesek agyára megyek.  Stoel Eddig nagyon lassan körvonalazódott a fegyverem képe, de most már kezd alakot ölteni.
A Frommerek mind alsó kulcsosok? Vagy van felső kulcsos változatuk is, de azt már Monte Carlo-nak hívják?  Vállat von Mit kell tudni ezekről a típusú puskákról? Megbízhatóságra gondolok elsősorban. Használ közületek valaki ilyet?
Köszönöm!  Wave
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #248 Dátum: 2009. Március 17. - 22:51:47 »

Sziasztok!
Én mindig csak kérdezek, ezzel lehet, hogy már egyesek agyára megyek.  Stoel Eddig nagyon lassan körvonalazódott a fegyverem képe, de most már kezd alakot ölteni.
A Frommerek mind alsó kulcsosok? Vagy van felső kulcsos változatuk is, de azt már Monte Carlo-nak hívják?  Vállat von Mit kell tudni ezekről a típusú puskákról? Megbízhatóságra gondolok elsősorban. Használ közületek valaki ilyet?
Köszönöm!  Wave

Én használtam Horrido Frommerjét, szuper fegyver volt. Az felső, Scott-kulcsos típus, teljesen hasonló felépítésű mint pl. egy IZS dupla vagy egy Merkel...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #249 Dátum: 2009. Március 17. - 22:59:52 »

Köszönöm!
Úgy néz ki, hogy egy 16-os Frommer lesz a vége az egész ügynek, de ezen kívül nem tudok a fegyverről semmit. Majd szombaton a FeHoVa-n fel leszek világosítva a részletekről. Remélem nemsokára megérkezik a szekrényembe, és vihetem a lőtérre...  Vadász Vadász Vadász  Táncol
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #250 Dátum: 2009. Március 17. - 23:02:56 »

Köszönöm!
Úgy néz ki, hogy egy 16-os Frommer lesz a vége az egész ügynek, de ezen kívül nem tudok a fegyverről semmit.

Hát az nem elég Neked?! Elver  Vigyorog
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #251 Dátum: 2009. Március 17. - 23:14:09 »

Nem.  Bibíí Ördög
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #252 Dátum: 2009. Március 17. - 23:23:10 »

Sziasztok!
Én mindig csak kérdezek, ezzel lehet, hogy már egyesek agyára megyek.  Stoel Eddig nagyon lassan körvonalazódott a fegyverem képe, de most már kezd alakot ölteni.
A Frommerek mind alsó kulcsosok? Vagy van felső kulcsos változatuk is, de azt már Monte Carlo-nak hívják?  Vállat von Mit kell tudni ezekről a típusú puskákról? Megbízhatóságra gondolok elsősorban. Használ közületek valaki ilyet?
Köszönöm!  Wave

Szia Tomek !
Én egy 16/65 alsókulcsos Fromerrel vadászom. Táncol
Imádom a vasat, de meg kell szokni !
1,2-1,2 a csövek szűkítése ! Szemből mindenki 20-asnak nézi.
Nem célszerű kapkodni vele, már ha érted a célzást !  Kacsint
Szép komótosan ki kell engedni a vadat és mikor az öregek már ordítoznak, hogy "Héééé elmegy a kakas!" na akkor kell összezárni a puskát és célrakapni.  Nyihi
Vagy nagyon fogod szeretni vagy gyűlölni fogod !
Ha módod van rá, mindenképpen vedd meg ! Ha nem válik be neked, akkor sem fogsz bukni rajta.  Wave
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #253 Dátum: 2009. Március 17. - 23:32:03 »

Szia Tomek !
Én egy 16/65 alsókulcsos Fromerrel vadászom. Táncol
Imádom a vasat, de meg kell szokni !
1,2-1,2 a csövek szűkítése ! Szemből mindenki 20-asnak nézi.
Nem célszerű kapkodni vele, már ha érted a célzást !  Kacsint
Szép komótosan ki kell engedni a vadat és mikor az öregek már ordítoznak, hogy "Héééé elmegy a kakas!" na akkor kell összezárni a puskát és célrakapni.  Nyihi
Vagy nagyon fogod szeretni vagy gyűlölni fogod !
Ha módod van rá, mindenképpen vedd meg ! Ha nem válik be neked, akkor sem fogsz bukni rajta.  Wave
Szia! Köszönöm az információt!
Ha egyszer a kezemben lesz, majd beszámolok róla, hogyan haladunk az összeszokás útján. Bízom benne, hogy inkább imádni fogom, mint gyűlölni.  Bion
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #254 Dátum: 2009. Március 17. - 23:32:50 »

Sziasztok!
Én mindig csak kérdezek, ezzel lehet, hogy már egyesek agyára megyek.  Stoel Eddig nagyon lassan körvonalazódott a fegyverem képe, de most már kezd alakot ölteni.
A Frommerek mind alsó kulcsosok? Vagy van felső kulcsos változatuk is, de azt már Monte Carlo-nak hívják?  Vállat von Mit kell tudni ezekről a típusú puskákról? Megbízhatóságra gondolok elsősorban. Használ közületek valaki ilyet?
Köszönöm!  Wave

Ha nem drága, vedd meg! Azt kell tudni róla, hogy olyan korban tervezték-gyártották, amikor még az örökkévalóság volt a "szempont"! Magyar vadásznak meg legyen magyar fegyvere, legalább egy! Nekem Victoria-m van!  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: