Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683413 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #420 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 11:31:37 »

Üdv Köszönöm ! Wave
Sanyooo   Igen Igen Igen
 Azt hittem először vicc ,de rájöttem nem az . Wave Fénygyüjtő a Verőfény utcában  Igen

Mosolyog Kis vadászbolt a III. kerületben.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #421 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 15:35:33 »

Sziasztok,

Fénygyűjtő irányzék ???? Ilyet eddig csak íjon láttam illetve a G 36-os fegyveren ahol a piros pontot nappal fénygyűjtő szálakban "megtermelt" fény hozza létre, hogy kimélje az elemet. De ott több hosszú fénygyűjtő szál van beépítve ami csak addig működik amig folymatasoan kapja a fényt kívűlről.

A Cabelas lapján lévő irányzékok maguktól "fényt sugárzó" un triciumos vagy egyéb vegyi irányzékok, amihez nem kell fény, mégis folyamatosan világítanak vagy 5-8 évig.

Vannak olyan irányzékok amik ha fényt kapnak akkor a sötétben még  egy ideig  világítanak ( floureszkálás) de ez vagy speciális festék vagy speciális matrica felvitelével történik. Aztán sötétben megint meg kell világítani lámpával vagy valamivel, hogy megint működjön egy ideig.


Lacus melyiket keresed?

Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #422 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 16:12:11 »

 
 Üdv Taser ! Ezt kerestem amit Sanyooo mondott Hiviz,.Ilyen van  a másik sörétesen is csak nem tudtam a nevét. 
 Csak nappal vadászom . Az csigás íjon nekem is volt 3 db piros zőld és sárga szinü, külömböző távolságra belőve az íj.Gyorsabban tudtam célozni vele. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #423 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 18:04:59 »

Szia lacus.

Értem én, hogy gőzgép ! De mi hajcsa ????  Bion Bion Bion
Melyik Hiviz re gondoltál? Mert van nekik egy fél szekérderéknyi irányzékuk csak sörétesre. Vadász
Ha volt /van csigás íjad minek neked az a hangos/büdös/ nehéz puska?  Bion Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #424 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 18:18:46 »

 Azt hittem ,hogy több lehetőségem lessz... de más a hit és más a valóság .Rájöttem én is megtarthattam volna az íjat,... Fejvakarás 
Erre gondoltam


Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #425 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 22:20:20 »

Azt hittem ,hogy több lehetőségem lessz... de más a hit és más a valóság .Rájöttem én is megtarthattam volna az íjat,... Fejvakarás 
Erre gondoltam




Üdv Lacus!

 Tavaly vett ismerősöm, ilyent Gyöngyösön a Harmónia Vadászboltban a Szent Bertalan utcán. Emlékeim szerint nem volt olyan horribilis az ára.

Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #426 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 22:38:17 »

Fabrigo  Wave Köszönöm ! Ami a képen van kint nincs 10 euro .,azt hiszem a mágneses lehet 8000 ft körül-. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #427 Dátum: 2009. Szeptember 26. - 22:45:52 »

Fabrigo  Wave Köszönöm ! Ami a képen van kint nincs 10 euro .,azt hiszem a mágneses lehet 8000 ft körül-. Wave

Üdv Lacus!

Ismerős az Izs-43-ára vette, volt 3 különböző menetméretben is-(elsőre nem jó méretben vitt el).
Mágnesest csak képen láttam még!

Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #428 Dátum: 2009. Szeptember 27. - 06:57:37 »

Azt hittem ,hogy több lehetőségem lessz... de más a hit és más a valóság .Rájöttem én is megtarthattam volna az íjat,... Fejvakarás 
Erre gondoltam




Lavus!
Ezt a fajtát vettem én is magamnak és Sakacnak 1500FT. Csak a furat átmérőt nézd meg mert többfajta van belőle. Nem túl magas és még a tokba is befér.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #429 Dátum: 2009. Október 03. - 21:42:22 »

Szerintetek ér ez a puska annyit amennyit kérnek érte?

http://www.egun.de/market/item.php?id=2282941#img
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #430 Dátum: 2009. Október 04. - 10:32:34 »

Szerintetek ér ez a puska annyit amennyit kérnek érte?

http://www.egun.de/market/item.php?id=2282941#img
Ugyan én elfogult vagyok de Merkelért 80-nál többet nem adnék. (még annyit sem adok), akkor inkább az izs.
Ha meg ennyi pénzt ki akarsz adni puskára akkor vegyél Browningot 1350-ért majdnem újat kapsz, 850-ért mag használt jóminőségűt.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #431 Dátum: 2009. Október 04. - 11:38:49 »

Ugyan én elfogult vagyok de Merkelért 80-nál többet nem adnék. (még annyit sem adok), akkor inkább az izs.
Ha meg ennyi pénzt ki akarsz adni puskára akkor vegyél Browningot 1350-ért majdnem újat kapsz, 850-ért mag használt jóminőségűt.

Nem, nem akarok venni. Csak azért kérdezem mert az enyém is pontosan ugyan ilyen csak "használt" (el lett lőve vele kb egy doboz lőszer amikor hozzám került), és nem tudtam hogy kb mennyibe kerülhetett újonnan.
Egyébként az egunos puskának a gyártási száma 626-tal kezdődik, és '85-ben gyártották. Az enyém 637-tel kezdődik, azt kb mikor gyárthatták?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #432 Dátum: 2009. Október 04. - 20:01:24 »

Nem, nem akarok venni. Csak azért kérdezem mert az enyém is pontosan ugyan ilyen csak "használt" (el lett lőve vele kb egy doboz lőszer amikor hozzám került), és nem tudtam hogy kb mennyibe kerülhetett újonnan.
Egyébként az egunos puskának a gyártási száma 626-tal kezdődik, és '85-ben gyártották. Az enyém 637-tel kezdődik, azt kb mikor gyárthatták?

Ezeket a puskákat 60-tól felfelé adják el lehasználtságtól függően, az alig használtak 100 körül vannak.
Jó kis puskák, viszont nagyon gondozásigényesek---Rozsdaveszély!!! Nekem volt egy 16-osom, a gazdája kb 200-at lőtt vele összesen. Azért mondtam a Browningot mert az nagyon sokat bír, jelenleg a Miroku gyárban gyártják Japánban, és azért ami itt készül az mind egy bizonyos fajta minőséget képvisel, különben a Browning nem gyártatna itt. Mi is készül még itt a MIROKUN kívül ? Hát a BROWNING az ANSCHÜTZ-MIROKU, a fene precíz tokosnak is úgylátszik megfelel mind az anyag, mind a gyártástechnológia, azután még a WINCHESTER-nek bizonyos típusai készülnek itt!!!! Tehát nem rossz ez a gyár, hoppá..........na de miért jó ez nekünk is???? Hát azért mert ezek a puskák azonos-hasonló minőségben készülnek és az áruk is jelentős tol ig határ között mozog. Legolcsóbb Japán puskám 200EUR volt, magasan veri a most készült puskákat és amikor egy mostani XXXXX puska már rég csak legenda lesz ezzel még akkor is vadásznak. Lőttem multkor egy 325-ös Browninggal, nem elírás 25 000 azaz huszonötezer patront lőttek el vele  Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #433 Dátum: 2009. Október 04. - 20:37:02 »

Sziasztok!

A képen látható  fegyver valóban nem ér annyit.
12-es kaliberben volt nekem ilyen, ezzel kezdtem vadászni, 1986-ban gyártották, 1992-ben vettem meg 16 vagy 18 ezerért, tavalyelőtt egy román vadásznak adtam el 60 ezerért. Nagyon szeretett rozsdásodni és olajban kellett fürdetni, de hát ilyen a Merkel! De még van a szekrényemben egy 47E dupla, örökség, egyidős velem (36 év). Apám az apróvadbőség idején átlagban legalább ezer db. töltényt lőtt el vele, ötszázat csak a réceszezonban. A fegyver tökéletes állapotban van, abszolút nem kotyog. Nekem inkább a Merkel jön be (talán érzelmi alapon) mint az Izs. Mosolyog

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #434 Dátum: 2009. November 01. - 17:40:22 »

Sziasztok! Azt honnan lehet megtudni, hogy a fegyverem alkalmas-e acélsörét kilövésére?
Köszi.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: