Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 275   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes fegyverekről általában....  (Megtekintve 683744 alkalommal)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #195 Dátum: 2009. Január 28. - 16:18:54 »

Az is lehet, hogy feldörzsölték 70-es lőszerhez a töltényűrt, ahogy azt számos Frommer esetében is. Vállat von

De akkor már 12/70-es lenne a műszaki kártyáján, vagyis nem 65-ösnek emlegetnék.

Nekem 16/65-ös Lampart van, állítólag a szűkösebb napokban Nagyapám 16/70-essel etette (amit el is hiszek, mert megvan az Öreg bekészített tölténytartója - csupa 16/70-es, világoskék Nike patronnal!), aztán feledésbe is merült az Öreg halála után, hogy az voltaképpen /65-ös. Csak az első műszaki vizsgán esett hanyatt Apám, amikor elvitte. Még bele is rakatta az idomszert, mert látni akarta.  Mosolyog Hát szó mi szó, bár 10 évre megkapta nemrég a műszakit, azért nem kell nagyon rángatni ahhoz, hogy kotyogjon. Én aztán csak /65-öst lőttem belőle, kivéve egy esetet, amikor az olaszok átvertek valami RC-vel, ami a végén /70-esnek bizonyult kilőve. De rúgott is vele rendesen!  Woest

Úgyhogy átestem a ló túloldalára, vettem egy 12/76-os Izst, hogy tudjam, hogy miért rúg...  Nyihi

De ha még egyszer szalonkázni lehet majd, tiszta szívvel, oda csak az öreg Lampartot viszem majd. Oda az való. Azt hiszem, hogy be se töltöm...
 Wave
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #196 Dátum: 2009. Január 28. - 17:18:34 »

Én erről ugyanazt olvastam, mint amit Erdőjáró írt. A hüvely már belenyílik az átmeneti kúpba, ami természetesen nyomásnövekedést okoz. Lehet, hogy sokáig semmi gond nincs, de ha egyszer véletlenül megszorul a fojtás/sörétkosár, akkor robban a fegyver!
Ezért veszélyes nagyon.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #197 Dátum: 2009. Január 28. - 19:10:40 »

Vazzze!

Akkor ennek a manyusnak van egy ferlachija, de ahhoz már nem vette a fáradtságot, hogy 65-ös lőszert is szerezzen hozzá, hanem kínozta a 70-essel?
Atyaúristen gyerekek! Kik vannak közöttünk???


Óóóóóóóóóóó tessék csak szemezgetni még.
Van olyan hirdető, aki "büszkén" leírja, hogy a 8x57IR puskából ő, meg az előző vadász is 8x57IRS töltényt lőtt.
...és mindezek után azt gondolja valaki meg is veszi a puskát.  OOO OOO Tasli
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #198 Dátum: 2009. Január 28. - 19:18:06 »

Óóóóóóóóóóó tessék csak szemezgetni még.
Van olyan hirdető, aki "büszkén" leírja, hogy a 8x57IR puskából ő, meg az előző vadász is 8x57IRS töltényt lőtt.
...és mindezek után azt gondolja valaki meg is veszi a puskát.  OOO OOO Tasli

Eszembe jut a vicc:

"Te Gazsi, te átvertél! A ló amit vettem tőled vak!"
"Hádemé?" Vállat von
"Nekiment a falnak!"
"Háde nem vák áz! Vákmerő!"

No, ezek is vakmerők.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #199 Dátum: 2009. Január 28. - 19:28:21 »

De ha még egyszer szalonkázni lehet majd, tiszta szívvel, oda csak az öreg Lampartot viszem majd. Oda az való. Azt hiszem, hogy be se töltöm...
 Wave


Úgy legyen! Emelem
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #200 Dátum: 2009. Január 28. - 22:15:49 »

Namost ebben tényleg bizonytalan vagyok.

Mi történik, ill. mi az eltérés ha egy 65-ös fegyverből 70-es lőszert lövök.
Észreveszek valamit (pl. nehezebb összecsukás, ejektor nehezebb működése)?  Vállat von

Vagy csak annyit, hogy egy idő után elkezd kotyogni, aztán műszakin kiselejtezik?
Semmi sem történik. Nekem van egy pár 65-ös puskám és sokáig lőttem a 70-es patront belőlük. Hozzáértő helyen kérdeztem erre rá, persze nem tanácsolják, de a műanyaghüvelyes 70-es patronnál nem lehet gond.   A régi 70es papírhüvely belelóg az átmeneti kúpba és ekkor valóban megnő az induló nyomás.
A puskák nem kotyognak, nincsen bajuk. Természetesen az előbb már elhangzott, hogy adott helyen tudtak puskát csinálni... Ördög Ördög
Pesze ez nem jelenti azt, hogy ezt bárki is követendő magatartásnak vegye.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #201 Dátum: 2009. Január 29. - 06:08:34 »

Sziasztok,
evvel vigyázni kell nagyon, mert veszélyes. A fegyverből mindig azt a kaliberű töltényt kell kilőni amire készítették. Sörétesnél abban nyilvánul meg az eltérés, hogy lövéskor a hüvely belenyílik  az átmeneti kúpba, evvel csökkenti annak átmérőjét, következmény a jóval nagyobb gáznyomás. Ez a szerkezetet sokkal jobban megterheli, idő előtti elhasználódás az eredmény. Igaz a régi papírhüvelynél ez fokozottan jelentkezik, nem javasolható, balesetveszélyes. Egy sörétes kalibert 65-ről 70-re  vagy 70-ről 76-ra átalakítani nem túlzottan bonyolult eljárás, engedély és újravizsgáztatás terheli, ekkor a töltényűr hosszabb lesz és nem is rúg akkorát. Érdemes elgongolkodni rajta.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #202 Dátum: 2009. Január 29. - 07:32:49 »

De akkor már 12/70-es lenne a műszaki kártyáján, vagyis nem 65-ösnek emlegetnék.

Nekem 16/65-ös Lampart van, állítólag a szűkösebb napokban Nagyapám 16/70-essel etette (amit el is hiszek, mert megvan az Öreg bekészített tölténytartója - csupa 16/70-es, világoskék Nike patronnal!), aztán feledésbe is merült az Öreg halála után, hogy az voltaképpen /65-ös. Csak az első műszaki vizsgán esett hanyatt Apám, amikor elvitte. Még bele is rakatta az idomszert, mert látni akarta.  Mosolyog Hát szó mi szó, bár 10 évre megkapta nemrég a műszakit, azért nem kell nagyon rángatni ahhoz, hogy kotyogjon. Én aztán csak /65-öst lőttem belőle, kivéve egy esetet, amikor az olaszok átvertek valami RC-vel, ami a végén /70-esnek bizonyult kilőve. De rúgott is vele rendesen!  Woest

Úgyhogy átestem a ló túloldalára, vettem egy 12/76-os Izst, hogy tudjam, hogy miért rúg...  Nyihi

De ha még egyszer szalonkázni lehet majd, tiszta szívvel, oda csak az öreg Lampartot viszem majd. Oda az való. Azt hiszem, hogy be se töltöm...



 Wave Igen Igen IgenÚgy nén ki,talán kimehetünk egy kicsit. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 29. - 09:50:14 írta Viktor » Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #203 Dátum: 2009. Január 29. - 10:34:40 »

Mennyibe kerül egy ilyen szűkítő? Mert ha nem túl drága, érdemes volna kipróbálni! Persze én a kibic kényelmes helyzetében vagyok, könnyen beszélek! Mosolyog  Olyan lehet ez, mint a régi "paradox" puskák csöve, amit sörétre és golyóra egyaránt töltöttek!

Sajna 12-13000 ezért kérdezősködök
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #204 Dátum: 2009. Január 29. - 10:44:24 »

Sziasztok,
evvel vigyázni kell nagyon, mert veszélyes. A fegyverből mindig azt a kaliberű töltényt kell kilőni amire készítették. Sörétesnél abban nyilvánul meg az eltérés, hogy lövéskor a hüvely belenyílik  az átmeneti kúpba, evvel csökkenti annak átmérőjét, következmény a jóval nagyobb gáznyomás. Ez a szerkezetet sokkal jobban megterheli, idő előtti elhasználódás az eredmény. Igaz a régi papírhüvelynél ez fokozottan jelentkezik, nem javasolható, balesetveszélyes. Egy sörétes kalibert 65-ről 70-re  vagy 70-ről 76-ra átalakítani nem túlzottan bonyolult eljárás, engedély és újravizsgáztatás terheli, ekkor a töltényűr hosszabb lesz és nem is rúg akkorát. Érdemes elgongolkodni rajta.
Üdv : Juszuph  Wave

Juszuph?
Az nem gáz hogy egy 12/70 az max 600 bar nyomással működik, de a 12/76 ban bizony ott lapulhat a 1050 bar?
Azért ez nem kis különbség.
65 ről 70 re az azért nem ekkora lépcső, de a a 76 nál már jóval másabb a helyzet szerintem.
Hogy látod?
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #205 Dátum: 2009. Január 29. - 14:10:33 »

Namost ebben tényleg bizonytalan vagyok.

Mi történik, ill. mi az eltérés ha egy 65-ös fegyverből 70-es lőszert lövök.
Észreveszek valamit (pl. nehezebb összecsukás, ejektor nehezebb működése)?  Vállat von

Vagy csak annyit, hogy egy idő után elkezd kotyogni, aztán műszakin kiselejtezik?

Ki lehet lőni, de nem szabad...
Egy idő után kotyógós lesz, ez a minimum, nem lesz megfelelő a szóráskép, nagyobb nyomás miatt akár csőrobbanás is ami gondolom nem kell ecsetelni mivel is járhat.
Egyszóval: nem egészséges.
Onnantól kezdve akinek eladja, és kézpénznek veszi a 12/70-et onnantól kezdve meg már felelőtlenség, és akár....
 
Naplózva

Üdv End
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #206 Dátum: 2009. Január 29. - 18:22:13 »

Igazság szerint ez a kérdés nem is kérdés, mert ha 65-ös fegyvered van nem tarthatsz 70-es lőszert, de ez igaz a 76-os fegyverekre is!
Csak olyan lőszert adhatna neked a boltos amilyen kaliber a könyvedben van, legalább is a  jogszabály ezt írja!!!!!!
Papír szerint Pl akinek 12/76-os sörétese van az nem tarthat, nem vadászhat 70-es patronnal!  Wave
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #207 Dátum: 2009. Január 29. - 19:11:58 »

Én meg úgy tudom, hogy csak olyan lőszert, ami a te fegyveredből kilőhető.

A 12/76 -ból kilőhető a 12/70, a .357 Magnumból kilőhető a .38 Special, hadd ne soroljam, úgyhogy te ezeket, amennyiben ilyen fegyvered van, tarthatod.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #208 Dátum: 2009. Január 29. - 19:28:52 »

Szia Ansch,
én a töltényűr meghosszabbításáról írtam, hogy viszonylag egyszerű eljárás. A 65-ös és a 70-es töltények gáznyomása megegyezik, és emnnyiben az átmeneti kúp után nem vékonyodik hirtelen el a cső, akkor nincs semmi gond. Más a helyzet a magnumoknál ( 76mm 89mm) mert a gáznyomás itt már lényegesen nagyobb, és nem biztos, hogy a szerkezet ezt el is bírja. Ezért fontos, hogy ilyen jellegű beavatkozást a fegyveren csak jól képzett szakemberrel végztessünk. A sörétes magnumok szerintem nem különösebben szerencsések, mivel magas a sörétoszlop, ezért jóval több lesz a sérült szem ami a szórást kedvezőtlenül befolyásolja. A 65-ről 70-re támogatható, de a 70-ről 76-ra egyáltalán nem. ( saját vélemény ) Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #209 Dátum: 2009. Január 29. - 20:16:56 »

Én meg úgy tudom, hogy csak olyan lőszert, ami a te fegyveredből kilőhető.

A 12/76 -ból kilőhető a 12/70, a .357 Magnumból kilőhető a .38 Special, hadd ne soroljam, úgyhogy te ezeket, amennyiben ilyen fegyvered van, tarthatod.

Kilőni ki lehet technikailag lehetséges csak ez elméletileg törvénytelen! Csak azt adhatja/adhatná/ a boltos ami a könyvedben van és csak azt a kaliberű lőszert rakhatod a fegyverbe amilyen kaliberű a fegyver!
A 7.62x53R-t is ki lehet lőni az 54R-ből csak igazán tartani sem tarthatnád mert nem ugyan az a kaliber sem átmérőben sem hüvelyhosszban! Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 275   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: