Oldalak: 1 ... 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 [804] 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471764 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #12045 Dátum: 2018. November 11. - 17:58:00 »

A 308 Win. fegyveremre kétszer készített egy fegyvermester szereléket, de sehogy sem lett jó.  Harmadszorra már nem is foglalkozott vele, azt mondta, hogy vigyem el XY fegyverműveshez, kifizeti a javítást, de ő már nem foglalkozik vele.  Hazahoztam, lemértem és kiderült, hogy 3 tized milliméterrel !!! lejjebb van az eleje mint kellene.  Két 1,5 sárgaréz lemezcsíkkal megemeltem a távcsövet, és láss csodát tökéletesen be lehetett lőni. Tíz éve az is így használja aki megvette, és esze ágában sincs hozzányúlni. Így jó!  Mosolyog Mosolyog Mosolyog

Gondolom a három felkiáltójellel kiemelt "elképesztő" érték az azért mégiscsak 3 milliméter volt, nem? Vagy szőrszálat hasogatok?...  Stoel
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #12046 Dátum: 2018. November 11. - 18:01:52 »

Gondolom a három felkiáltójellel kiemelt "elképesztő" érték az azért mégiscsak 3 milliméter volt, nem? Vagy szőrszálat hasogatok?...  Stoel
3 mm az rohadt sok .Òriàsi eltérést okoz.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #12047 Dátum: 2018. November 11. - 18:52:20 »

Gondolom a három felkiáltójellel kiemelt "elképesztő" érték az azért mégiscsak 3 milliméter volt, nem? Vagy szőrszálat hasogatok?...  Stoel

Csak 0,3 mm.  A két lemez méretét elírtam, a jó méret 0,15 mm. 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #12048 Dátum: 2018. November 11. - 19:21:57 »

Csak 0,3 mm.  A két lemez méretét elírtam, a jó méret 0,15 mm. 

0,3 mm eltérés (egy mondjuk 15 cm távolságra lévő) kétrészes szereléken 100 m-en 20 cm eltérést okoz, az pont 20 kattintás egy európai távcsövön. Mit jelent az, hogy nem volt jó harmadjára sem? Nem lehetett lejjebb hozni a becsapódást, és még mindig fölélőtt?
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #12049 Dátum: 2018. November 15. - 14:47:28 »

Csak úgy. Mert találtam. Mosolyog



Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #12050 Dátum: 2018. November 15. - 16:19:21 »

Az első szerelék egy ilyen hegesztett csoda volt amire csatlakozott két gyűrű. Egyrészt olyan ordenáré volt, hogy szégyelltem volna elővenni, másrészt a két gyűrű olyan magasra tette a távcsövet, hogy vagy vállba vettem rendesen a puskát vagy belenéztem a távcsőbe, de együtt a kettő nem sikeredett!



A második, már egy normális lábas szerelék lett volna, de az első talp -mint írtam- 0,3 mm alacsonyabb volt mint kellett volna, és az első lábak is mozogtak le-fel, mert az illesztés nem sikerült.  Arról nem is beszélve, hogy ez egy vegyes csövű fegyverre kellett ahol azért jó :9 ha ellát az ember a távcső alatt!Hát ez sem sikerült.
Harmadszorra már máshol csinálták, és láss csodát: Illeszkedik, nem lötyög, ellátni alatta, nem magas, és a távcső középállásától alig kellett picit mozdítani a belövéshez!   
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
brendon
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #12051 Dátum: 2018. November 20. - 15:13:16 »

sziasztok,

uj vagyok a forumon es rogton kerdest inteznek hozzatok.

jovoev elejen fogom beszerezni az elso golyos lofegyveremet, aminek elsodleges felhasznalasa a long range shooting lesz es csak masodlagos a vadaszat. a kerdes pedig az, hogy tudtok-e olyan optikat ajanlani, ami mindket tevekenyseghez hasznalhato - akar kompromisszumokkal.

ha hulyeseget kerdeztem es ilyen optika nem letezik, akkor elnezest a kerdesert.

koszi a valaszokat elore is.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12052 Dátum: 2018. November 20. - 16:41:45 »

sziasztok,

uj vagyok a forumon es rogton kerdest inteznek hozzatok.

jovoev elejen fogom beszerezni az elso golyos lofegyveremet, aminek elsodleges felhasznalasa a long range shooting lesz es csak masodlagos a vadaszat. a kerdes pedig az, hogy tudtok-e olyan optikat ajanlani, ami mindket tevekenyseghez hasznalhato - akar kompromisszumokkal.

ha hulyeseget kerdeztem es ilyen optika nem letezik, akkor elnezest a kerdesert.

koszi a valaszokat elore is.

Szia! Attól függ mennyit szánsz rá. Van ilyen is: https://tavcso.hu/termekcsoport/swaro_ds5-25x52
Naplózva

Jó szelet!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12053 Dátum: 2018. November 20. - 17:29:38 »

Szia! Attól függ mennyit szánsz rá. Van ilyen is: https://tavcso.hu/termekcsoport/swaro_ds5-25x52

A Schmidt Bender PMII - Nightforce vonallal nem fogsz mellé, ha belefér.
Kell neked a nagy nagyítás, a lehelet finom szálkereszt (ballisztikai torony), meg világító pont is a vadászat miatt, mert különben szürkületben már nem látod a szálkeresztet.
Alatta talán Meopta meg Delta, szürkületi teljesítményükről nem tudok érdemi infot adni. 3-12x50 PMII alkalmas szürkületi, holdas éjszakai vadászatra. Azt nemrég összenéztem a sajátjaimmal. Elmarad kicsit az 56os Meostartól az én szemem szerint, de teljesen ok. Viszont 12x nagyítással nem sokra mész a távlövészetben...
Nemrég vettem egy Leupold 3-15x44 VX5-HD-t. A 243asra. Kb ilyen kompromisszumos megoldásnak...A Meostartól kicsit marad csak el ez is, szerintem jó lesz...félhold körül/után már fasza lesz szerintem.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #12054 Dátum: 2018. December 05. - 14:27:41 »

Még most is hullik ki csontváz boldogult apám után hol innen, hol onnan. A kedves nejem tegnapelőtt az ágyneműket, törölközőket vallatta a szekrényükben, mikor szól, hogy nézd már valami doboz van mögöttük. Tényleg az volt és benne pihent egy Leupold VX-3 4,5-14x50 minden papírjával (kivéve természetesen a számlát Vigyorog), sohasem használva. Én meg hülye fejemmel távcsövet veszek, ahelyett, hogy a szekrényekben néznék szét. Gondolom a gavallérra szánta. Duplex szálkereszttel, világítás nélkül. Van valakinek tippje, hogy mit érhet ez most? Újként már nincs fenn a neten csak világítóponttal. Hasonlót a vadászaprón láttam, de jól látható használati nyomokkal 150-re tartva. De erről sem tudom, hogy mennyire reális. Köszönettel veszek minden tippet, tanácsot. Bár még az is lehet, hogy felköltözik a gavallérra, a Duralyt meg át a stucnira. Vállat von  Biztos jó gyerek lehettem idén, ha már így gondoskodik rólam a Jézuska. Mosolyog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #12055 Dátum: 2018. December 05. - 18:57:08 »

Biztos jó gyerek lehettem idén, ha már így gondoskodik rólam a Jézuska. Mosolyog

Nagy valószínűséggel. Vigyorog
Meg Édesapád figyel rád "onnan fentről"... Igen

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12056 Dátum: 2018. December 06. - 08:23:13 »

Még most is hullik ki csontváz boldogult apám után hol innen, hol onnan. A kedves nejem tegnapelőtt az ágyneműket, törölközőket vallatta a szekrényükben, mikor szól, hogy nézd már valami doboz van mögöttük. Tényleg az volt és benne pihent egy Leupold VX-3 4,5-14x50 minden papírjával (kivéve természetesen a számlát Vigyorog), sohasem használva. Én meg hülye fejemmel távcsövet veszek, ahelyett, hogy a szekrényekben néznék szét. Gondolom a gavallérra szánta. Duplex szálkereszttel, világítás nélkül. Van valakinek tippje, hogy mit érhet ez most? Újként már nincs fenn a neten csak világítóponttal. Hasonlót a vadászaprón láttam, de jól látható használati nyomokkal 150-re tartva. De erről sem tudom, hogy mennyire reális. Köszönettel veszek minden tippet, tanácsot. Bár még az is lehet, hogy felköltözik a gavallérra, a Duralyt meg át a stucnira. Vállat von  Biztos jó gyerek lehettem idén, ha már így gondoskodik rólam a Jézuska. Mosolyog

Nyugodjon békében ! Jó ember lehetett !  Emelem

Az eset valahogy modellezi hogy mi lesz utánam .       Röhög
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #12057 Dátum: 2018. December 06. - 10:19:13 »

Nyugodjon békében ! Jó ember lehetett !  Emelem

Az eset valahogy modellezi hogy mi lesz utánam .       Röhög

Hát tudnék mesélni. Voltak akkora ötletei. Csak egy példa rá. Találtam az akkori Kettner vagy Frankonia katalógusban egy cetlit, amin gázpisztolyok voltak szépen, akkurátusan kijegyzetelve. Egyik közülük  pirossal bekeretezve és "EZ!!!" felirattal ellátva. Mit tesz isten, a FEHOVA-ról pont azzal tért haza. A történet pedig az volt, hogy mint n+1-ik látogató ezt nyerte. Anyám szegény még örült is milyen szerencséje van élete párjának. Én meg azóta is röhögöm ha eszembe jut. Persze megtettem szemtől szemben is.  Hátha valakinek adtam, adott ötletet.  Röhög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #12058 Dátum: 2018. December 06. - 22:43:22 »

Hát tudnék mesélni. Voltak akkora ötletei. Csak egy példa rá. Találtam az akkori Kettner vagy Frankonia katalógusban egy cetlit, amin gázpisztolyok voltak szépen, akkurátusan kijegyzetelve. Egyik közülük  pirossal bekeretezve és "EZ!!!" felirattal ellátva. Mit tesz isten, a FEHOVA-ról pont azzal tért haza. A történet pedig az volt, hogy mint n+1-ik látogató ezt nyerte. Anyám szegény még örült is milyen szerencséje van élete párjának. Én meg azóta is röhögöm ha eszembe jut. Persze megtettem szemtől szemben is.  Hátha valakinek adtam, adott ötletet.  Röhög

Egyik barátomnál kissé hasonló, csak fordítva volt. Az apja eddig egy megyeszékhely városnyi nyereményt sepert be. Volt, amikor csak simán nyomtattak egy "Ön nyert!" lapot, máskor a barátom bement egy céghez és addig udvarolt a recepciósnak, amíg céges papíron kiküldték az értesítést, a család meg folyamatosan programmal, cuccokkal köti le így az unatkozó papát.

Jut eszembe!
Hátha olvassa valaki, akire rátört a jótékonykodás!
Tök jó a Deltám, de szívesen nyernék egy Swarovskyt, de lehet Leica is...   Táncol
Naplózva

"Apának háta van!"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #12059 Dátum: 2018. December 07. - 11:14:34 »

Egyik barátomnál kissé hasonló, csak fordítva volt. Az apja eddig egy megyeszékhely városnyi nyereményt sepert be. Volt, amikor csak simán nyomtattak egy "Ön nyert!" lapot, máskor a barátom bement egy céghez és addig udvarolt a recepciósnak, amíg céges papíron kiküldték az értesítést, a család meg folyamatosan programmal, cuccokkal köti le így az unatkozó papát.

Jut eszembe!
Hátha olvassa valaki, akire rátört a jótékonykodás!
Tök jó a Deltám, de szívesen nyernék egy Swarovskyt, de lehet Leica is...   Táncol

Én már egy kis nyugalommal is beérném gyerek, kolléga, tankerület részéről. Csak annyival, amennyivel Adventi hangulatba lehet kerülni.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 [804] 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: