Oldalak: 1 ... 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 [800] 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1453518 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11985 Dátum: 2018. Október 08. - 15:56:33 »

Plussz ragasztani sem árt. A csavarokat meg oldható Loctite menetrögzítővel megkenni. Ragasztani a szereléket hőstabil UHU fém ragasztóval szoktam.

Ja, és a gyenge Loctite-ból is max csak a szerelék talp csavarokra, a gyűrű csavarokat szerintem messzire kerüld el a menetrögzítővel, mert a csöpp kis csavarnyílásokkal tutti végleg belerágódnak mozdításkor...
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #11986 Dátum: 2018. Október 08. - 16:21:47 »

Teljesen felesleges, idejétmúlt dolog ragasztót használni, magaddal szúrsz ki, mint ahogy erről a puskáról sem merted leemelni a sínt, mert a ragasztás hátha elqrja a barnítást (ha jól emlékszem). A rendesen meghúzott csavar tökéletesen megfogja a szereléktalpat, gyűrűt, bármit. A Loctite-ból is max. a leggyengébbet (222-es, lila színű folyadék), bár imbusz (komlóin az van emlékeim szerint) csavarhoz még majdnem az is ellenjavallt, hacsak nem akarod az első leszedési kísérletnél szétbarmolni a hatlap nyílást a kulccsal. Amikor meghúzod kézzel, a menetrögzítő még plusz erőt tesz rá, ami majd később a nyitáshoz kell, és az imbusz nagyon szar találmány a csavaró erők hatása szempontjából. A Torx, az igen. De csak szólok, egyébként meg persze továbbra is azt csinálsz, amit akarsz...  Mosolyog

Nem mertem levenni, mert nem tudom mivel van felragasztva.(meg egyenlőre nem is akartam) Lehet, hogy idejétmúlt, de amit eddig feltettem így, az azóta is rendben van.
A komlóiról meg anyit, hogy egyszer rendeltem tőle mauser szereléket, de az annyira nem stimmelt magasságba az első a hátsóval, hogy a távcsövön nem lehetett akkorát állítani. Szerencsére apámnak akkor még volt esztergagépe csináltattam vele két 30 as kúpos végű  rudat, és valahogy baromira nem akartak egymásra mutatni. Utómunkálatok után jó lett.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #11987 Dátum: 2018. Október 08. - 16:23:11 »

Ja, és a gyenge Loctite-ból is max csak a szerelék talp csavarokra, a gyűrű csavarokat szerintem messzire kerüld el a menetrögzítővel, mert a csöpp kis csavarnyílásokkal tutti végleg belerágódnak mozdításkor...

Természetesen a szereléktalpra gondoltam.
Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #11988 Dátum: 2018. Október 08. - 19:02:25 »

Ragasztani/tapaztani nem azért kell,hogy extra rögzítést adjon. A szerelék soha nem illeszkedik tökéletesen, bemegy alá a nedvesség és előbb-utóbb durván rozsdásodni fog alatta.
Ezt akadályozza meg a ragasztó anyag, kitölti a teret.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11989 Dátum: 2018. Október 09. - 08:20:20 »

Ragasztani/tapaztani nem azért kell,hogy extra rögzítést adjon. A szerelék soha nem illeszkedik tökéletesen, bemegy alá a nedvesség és előbb-utóbb durván rozsdásodni fog alatta.
Ezt akadályozza meg a ragasztó anyag, kitölti a teret.
 Emelem

Nem tudom !  Fejvakarás  Nekem eddig semelyik fegyveremet nem illették ragasztóval . Egyszer kérdeztem is a fegyvermestert de azt mondta / kérdezte " Amit a csavar nem tud megfogni azt a ragasztó majd megfogja ?" Lehet benne valami ! Fejvakarás Egyébként meg a jól összevissza kent távcsőtubusok arra jók hogy egy csere esetén olcsóbban tudod eladni az árut . A vasak alá meg ha jó kenőanyag van téve nem rozsdásodik hacsak valami extrém igénybevétel nincs .
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #11990 Dátum: 2018. Október 09. - 08:43:28 »

Nem tudom !  Fejvakarás  Nekem eddig semelyik fegyveremet nem illették ragasztóval . Egyszer kérdeztem is a fegyvermestert de azt mondta / kérdezte " Amit a csavar nem tud megfogni azt a ragasztó majd megfogja ?" Lehet benne valami ! Fejvakarás Egyébként meg a jól összevissza kent távcsőtubusok arra jók hogy egy csere esetén olcsóbban tudod eladni az árut . A vasak alá meg ha jó kenőanyag van téve nem rozsdásodik hacsak valami extrém igénybevétel nincs .

Csak a szerelék talpat. A távcsövet nem.
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11991 Dátum: 2018. Október 09. - 09:14:32 »

Ragasztani/tapaztani nem azért kell,hogy extra rögzítést adjon. A szerelék soha nem illeszkedik tökéletesen, bemegy alá a nedvesség és előbb-utóbb durván rozsdásodni fog alatta.
Ezt akadályozza meg a ragasztó anyag, kitölti a teret.
 Emelem

Gézám,

(szerintem) sokkal kisebb gondot okoz hosszú távon, ha egy picit esetleg korrodálódik a két felület, mint ha összegyógyul/ragad annyira, hogy nem is tudod sérülésmentesen szétszedni. Mellesleg hacsak nem biliacél a puska meg a szerelék sem, a megfelelő fémminőség eleve nagyot csökkent a korrózió mértékén. Szerelés előtt pár órával lekenem korróziógátlóval (CLP, Corrosion X, Eezox, a lista elég hosszú), esetleg szerelés előtt vékonyan valami sűrűbb szintetikus zsírral a felfekvő felületeket. A ragasztót én nagyon nagy ívben elkerülöm, se magammal, se az esetleges következő tulajjal nem akarok kicseszni.

 Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11992 Dátum: 2018. Október 09. - 09:37:12 »

Csak a szerelék talpat. A távcsövet nem.

Valami jobb korrózió elleni anyag nincs a szereléktalp alá (ha már teszünk )  mint a pillanatragasztó ?   Fejvakarás
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #11993 Dátum: 2018. Október 09. - 09:38:03 »

Mellesleg hacsak nem biliacél a puska meg a szerelék sem, a megfelelő fémminőség eleve nagyot csökkent a korrózió mértékén.
A Sauer 80-ra a legnagyobb rosszindulattal sem lehet rásütni, hogy toledói tepsibádogból hajtogatták.
Az enyémnek mégis csúnyán elrohadt a szereléktalp alatt a felülete.
Szerencsére időben kiderült a baj, így egy kis felületi csiszolás és barnítás segített a problémán.
Ha a germán mester tett volna alá egy pötty ragasztót, akkor ez nem következik be.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11994 Dátum: 2018. Október 09. - 09:39:20 »

A legtöbb ragasztó hőre old, ha jól tudom. Egy hőlégfúvó megoldja a problémát! Tévedek?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11995 Dátum: 2018. Október 09. - 09:48:32 »

A Sauer 80-ra a legnagyobb rosszindulattal sem lehet rásütni, hogy toledói tepsibádogból hajtogatták. Az enyémnek mégis csúnyán elrohadt a szereléktalp alatt a felülete. Szerencsére időben kiderült a baj, így egy kis felületi csiszolás és barnítás segített a problémán. Ha a germán mester tett volna alá egy pötty ragasztót, akkor ez nem következik be.

 Wave

Milyen szerelék volt rajta?
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #11996 Dátum: 2018. Október 09. - 10:12:09 »

Valami jobb korrózió elleni anyag nincs a szereléktalp alá (ha már teszünk )  mint a pillanatragasztó ?   Fejvakarás

Pillanatragasztóról volt szó? Szerintem nem.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11997 Dátum: 2018. Október 09. - 10:20:20 »

Pillanatragasztóról volt szó? Szerintem nem.

Nem, hanem spec fémragasztóról. Még erősebb, mint egy általános pillanatragasztó, még rosszabb szétszedni, főleg, hogy a melegítés sem segít...
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11998 Dátum: 2018. Október 09. - 10:23:43 »

Pillanatragasztóról volt szó? Szerintem nem.

Mármint Csabánál...
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #11999 Dátum: 2018. Október 09. - 11:28:42 »

Gézám,

(szerintem) sokkal kisebb gondot okoz hosszú távon, ha egy picit esetleg korrodálódik a két felület, mint ha összegyógyul/ragad annyira, hogy nem is tudod sérülésmentesen szétszedni. Mellesleg hacsak nem biliacél a puska meg a szerelék sem, a megfelelő fémminőség eleve nagyot csökkent a korrózió mértékén. Szerelés előtt pár órával lekenem korróziógátlóval (CLP, Corrosion X, Eezox, a lista elég hosszú), esetleg szerelés előtt vékonyan valami sűrűbb szintetikus zsírral a felfekvő felületeket. A ragasztót én nagyon nagy ívben elkerülöm, se magammal, se az esetleges következő tulajjal nem akarok kicseszni.

 Wave
Eszembe nem jutna olajakat zsírokat használni a kettő közé,semmit, ami csavart lazít,csúszik,ken.stb.
Stabilizálni kell ott a dolgokat ,nem bontani.
Azokat a ragasztókat 80-90 fok körül hőlégfúvóval hevítve oldani lehet,amikről itt az emberek beszélnek.
Kétkomponesű UHU ragasztó pl. nagyon nagyon  f@sza.Mindennemű  visszamaradt felületi hiba nélkül hővel oldható.Maradéktalanul,mintha ott sem lett volna eltávolítható.
A talp alá jó a loctite 222-es is.Melegítés után egy koppintásra lejön,vagy súlyánál fogva lecsúszik a szereléktalp a tokról.
Egyébként baromság,hogy"szerinted, amit a csavar nem fog meg azt majd a ragasztó megfogja? kérdés is".Itt nem a ragasztónak kell dolgozni a csavar helyett,hanem a csavar elmozdulását ,kitekeredését,lazulását kell megakadályozni.És ha tényleg nem fogná meg önállóan a csavar valamiért,a ragasztót meg ugye önállóan nem alkalmazzuk ,akkor is a kettő kombinációja úgy megfogja,hogy nincs miről továbbiakban beszélni.Ragasztva rosszabb nem lesz ,csak jobb.
A ragasztó a csavart  rögzíti,a csavar alatt a talpat ragasztja a tokhoz,nem enged be nedvességet a talp alá,vagy pl. takarításnál olajat,amit te alapból akarnál a kettő közé  rakni,ugyanakkor segít a vibráció,rezgés eloszlatásában,és a csavar soha nem lazul ki.
Hülyeség nem használni.
Szerintem.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 [800] 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: