Oldalak: 1 ... 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 [797] 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1453510 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #11940 Dátum: 2018. Szeptember 06. - 14:39:49 »

L3-ra gondoltál?...

Úgy is lehet mondani. Taps
Naplózva

Jó szelet!
Emkorec
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10



« Új üzenet #11941 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 21:12:04 »

Üdv,

ki mire esküdne és miért?

- 90-es évekbeli prémium távcső (Zeiss Diavari ZM 3-12x56)
vagy
- Középkategóriás új távcső (Zeiss Conquest V4 3-12x56)

Árban mindkettő 300ezer körül van, viszont 20-25 év korkülönbség van köztük, ami azért nem kevés. Technológiában sem, meg használatban sem. Én arra apellálnék, hogy 20-25 év alatt nagyon sokat fejlődött az optikai ipar és a két távcső minimum egy szinten lehet (sajnos nincs módom kipróbálni), ha meg már egy szint, akkor inkább az újabb, világítópontos, amit nem nyúztak 20 éven keresztül. Mások meg azt mondják, hogy nem véletlen, hogy a 20 éves távcső még mindig annyiba kerül mint egy új. Azt is el tudom képzelni, hogy a Diavari élesebb mert minőségibb az üvege, de a régebbi lencsebevonatok miatt kevésbé jól kezeli a becsillanást, a szürkületi tejesedést...ilyesmi. Vagy nem. Ha lenne valakinél erről tapasztalat, az nagyon jó lenne...

Nagy a dilemma...
Naplózva

Vadászüdv, Korecz Márk
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #11942 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 22:02:37 »

Üdv,

ki mire esküdne és miért?

- 90-es évekbeli prémium távcső (Zeiss Diavari ZM 3-12x56)
vagy
- Középkategóriás új távcső (Zeiss Conquest V4 3-12x56)

Árban mindkettő 300ezer körül van, viszont 20-25 év korkülönbség van köztük, ami azért nem kevés. Technológiában sem, meg használatban sem. Én arra apellálnék, hogy 20-25 év alatt nagyon sokat fejlődött az optikai ipar és a két távcső minimum egy szinten lehet (sajnos nincs módom kipróbálni), ha meg már egy szint, akkor inkább az újabb, világítópontos, amit nem nyúztak 20 éven keresztül. Mások meg azt mondják, hogy nem véletlen, hogy a 20 éves távcső még mindig annyiba kerül mint egy új. Azt is el tudom képzelni, hogy a Diavari élesebb mert minőségibb az üvege, de a régebbi lencsebevonatok miatt kevésbé jól kezeli a becsillanást, a szürkületi tejesedést...ilyesmi. Vagy nem. Ha lenne valakinél erről tapasztalat, az nagyon jó lenne...

Nagy a dilemma...

Nem akarnám elvenni tőled a döntés izgalmát, csupán néhány adalék pro és kontra. Három évig volt szerencsém párhuzamosan használni egy 30+ éves Swarovski Habicht 6x42-t és egy új Schmidt-Bender Klassik 6x42-t. Szó se róla, a S-B képe szebb volt és este tovább láttam vele. Két-három perccel. Ez ugye akár perdöntő is lehetne,mert mi van ha pont akkor jön be a kan. De nem jött. Ennyit a modernebb bevonatokról. Tavaly aztán a S-B ment a háztól, mert a hátulról vagy szemből érkező fénytől megmakkant. Csak csillogó fehérséget lehetett benne látni. A Swaro totálisan érzéketlen volt az ilyesmire. Lövésállóságban mindkettő bombabiztos.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #11943 Dátum: 2018. Szeptember 17. - 13:49:26 »

Nem akarnám elvenni tőled a döntés izgalmát, csupán néhány adalék pro és kontra. Három évig volt szerencsém párhuzamosan használni egy 30+ éves Swarovski Habicht 6x42-t és egy új Schmidt-Bender Klassik 6x42-t. Szó se róla, a S-B képe szebb volt és este tovább láttam vele. Két-három perccel. Ez ugye akár perdöntő is lehetne,mert mi van ha pont akkor jön be a kan. De nem jött. Ennyit a modernebb bevonatokról. Tavaly aztán a S-B ment a háztól, mert a hátulról vagy szemből érkező fénytől megmakkant. Csak csillogó fehérséget lehetett benne látni. A Swaro totálisan érzéketlen volt az ilyesmire. Lövésállóságban mindkettő bombabiztos.

Sajnos a 8×56 os S&b -el ugyanaz a hejzet. Ha szemből világít  a hold, akkor tejföl. Próbáltam leárnyékolni, de nem sikerűlt. Nekem ment már miatta el kanom.
Naplózva

Jó szelet!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #11944 Dátum: 2018. Szeptember 17. - 14:02:24 »

Nekem ment már miatta el kanom.
Próbáld elfogadni, hogy az nem a "Te Kanod" volt  Ördög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #11945 Dátum: 2018. Szeptember 17. - 14:20:34 »

Próbáld elfogadni, hogy az nem a "Te Kanod" volt  Ördög
 Wave

Nem az enyém volt még akkor. De két hét mulva... Ördög

Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11946 Dátum: 2018. Szeptember 17. - 14:36:52 »

Nem az enyém volt még akkor. De két hét mulva... Ördög



Miről ismered meg hogy ugyan az ?   Kacsint
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #11947 Dátum: 2018. Szeptember 17. - 14:50:56 »

Miről ismered meg hogy ugyan az ?   Kacsint

Ismertem már egy ideje, párszor már megszívatott. Persze nem merem 100%-ra állítani, hogy az volt, de nagy valószínüséggel igen.
Naplózva

Jó szelet!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #11948 Dátum: 2018. Szeptember 17. - 14:59:14 »

Látom nem csak a fotómasinát fogod jókor, jó helyen!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #11949 Dátum: 2018. Szeptember 17. - 15:56:23 »

Látom nem csak a fotómasinát fogod jókor, jó helyen!  Emelem

 Emelem
Naplózva

Jó szelet!
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #11950 Dátum: 2018. Szeptember 17. - 19:53:06 »

Üdv,

ki mire esküdne és miért?

- 90-es évekbeli prémium távcső (Zeiss Diavari ZM 3-12x56)
vagy
- Középkategóriás új távcső (Zeiss Conquest V4 3-12x56)

Árban mindkettő 300ezer körül van, viszont 20-25 év korkülönbség van köztük, ami azért nem kevés. Technológiában sem, meg használatban sem. Én arra apellálnék, hogy 20-25 év alatt nagyon sokat fejlődött az optikai ipar és a két távcső minimum egy szinten lehet (sajnos nincs módom kipróbálni), ha meg már egy szint, akkor inkább az újabb, világítópontos, amit nem nyúztak 20 éven keresztül. Mások meg azt mondják, hogy nem véletlen, hogy a 20 éves távcső még mindig annyiba kerül mint egy új. Azt is el tudom képzelni, hogy a Diavari élesebb mert minőségibb az üvege, de a régebbi lencsebevonatok miatt kevésbé jól kezeli a becsillanást, a szürkületi tejesedést...ilyesmi. Vagy nem. Ha lenne valakinél erről tapasztalat, az nagyon jó lenne...

Nagy a dilemma...
Szia!
Ma voltam egyik ismerősnek belőni az új Zeiss v4 céltávcsövét.
Ekkora hulladék távcsövet nem tudom, hogy mer bevállalni a Zeiss.
Függőlegesen 2 lövésből sikerült belőni azonban az oldalirányú torony nem reagált semmire, üresben forgott. Hosszas tekergetés után egyszer elkapta a fonalat és akkor állított vagy nem. Ez volt 10 lövés.  Az állítótorony sorjás volt szétvágta a kezem.
A világítópont szabályozó nem fokozat nélküli.

Nekem télen volt egy Zeiss v6, de mikor a 4. rókát kellett hóban lámpával meglőnöm akkor ment a háztól. Arról nem is beszélve, hogy 10-es nagyítás fölött használhatatlanul homályosodott. Mindezt 500.000 jó magyar forintért...

 Zeiss Conquest Dl is volt fél évig attól se vagyok elájulva.

Nappali képe az összes távcsőnek hibátlan tű éles.
Volt szerencsém a múlt  héten a Conquest Dl-t és a Delta HD-t összehasonlítani. Este szebb képe van a Zeissnek nagyobb a látómező,de éjszaka a Delta nyert. (3an teszteltük mindenki így látta. Meg is vettem egyik  fórumtárstól.


 Nekem a Zeiss közép kategóriája soha többé nem kellene.
Ez az én egyéni véleményem,de én a régi prémiumot választanám a kettő közül.

Üdv.: Csaba!  Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #11951 Dátum: 2018. Szeptember 18. - 14:50:48 »

Üdv,

ki mire esküdne és miért?

- 90-es évekbeli prémium távcső (Zeiss Diavari ZM 3-12x56)
vagy
- Középkategóriás új távcső (Zeiss Conquest V4 3-12x56)

Árban mindkettő 300ezer körül van, viszont 20-25 év korkülönbség van köztük, ami azért nem kevés. Technológiában sem, meg használatban sem. Én arra apellálnék, hogy 20-25 év alatt nagyon sokat fejlődött az optikai ipar és a két távcső minimum egy szinten lehet (sajnos nincs módom kipróbálni), ha meg már egy szint, akkor inkább az újabb, világítópontos, amit nem nyúztak 20 éven keresztül. Mások meg azt mondják, hogy nem véletlen, hogy a 20 éves távcső még mindig annyiba kerül mint egy új. Azt is el tudom képzelni, hogy a Diavari élesebb mert minőségibb az üvege, de a régebbi lencsebevonatok miatt kevésbé jól kezeli a becsillanást, a szürkületi tejesedést...ilyesmi. Vagy nem. Ha lenne valakinél erről tapasztalat, az nagyon jó lenne...

Nagy a dilemma...

Én most vettem egy puskát, és az árba belealkudtam még egy sines Zeiss Diavari Z 2,5-10×52-est. ( a forintból már nem akart engedni OOO) Kivittem este kiváncsiságból. Szerintem ezek baromi jó távcsövek. Nem világítópontos, hanem bajortüskés 1-es szálkereszttel. Jól lehet látni a célkeresztet még sötétben is.  Szerintem még mindig megállják a helyüket. Simán tudják azt amit a mostani középkategóriás távcsövek. SÖÖÖT! 
Egy haveromnak odaigértem, de ha nem jön létre a bolt valami miatt, és ha érdekel akkor  keress meg privátba. Kicsi pénzért odaadom.
Naplózva

Jó szelet!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #11952 Dátum: 2018. Szeptember 18. - 16:47:57 »


Nappali képe az összes távcsőnek hibátlan tű éles.
Volt szerencsém a múlt  héten a Conquest Dl-t és a Delta HD-t összehasonlítani. Este szebb képe van a Zeissnek nagyobb a látómező,de éjszaka a Delta nyert. (3an teszteltük mindenki így látta. Meg is vettem egyik  fórumtárstól.


 Nekem a Zeiss közép kategóriája soha többé nem kellene.
Ez az én egyéni véleményem,de én a régi prémiumot választanám a kettő közül.

Üdv.: Csaba!  Emelem


"Este szebb képe van a Zeissnek ...,de éjszaka a Delta nyert."
Miért nyert éjszaka a Delta?
Azon volt az előtét? Vigyorog
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #11953 Dátum: 2018. Szeptember 18. - 17:15:49 »



Nappali képe az összes távcsőnek hibátlan tű éles.
Volt szerencsém a múlt  héten a Conquest Dl-t és a Delta HD-t összehasonlítani. Este szebb képe van a Zeissnek nagyobb a látómező,de éjszaka a Delta nyert. (3an teszteltük mindenki így látta. Meg is vettem egyik  fórumtárstól.


 Nekem a Zeiss közép kategóriája soha többé nem kellene.
Ez az én egyéni véleményem,de én a régi prémiumot választanám a kettő közül.

Üdv.: Csaba!  Emelem

[/quote]
Szia Csabi!

Mindenki a saját szemével tud csak nézegetni az igaz,és nem vagyunk egyformák.
Én anno összenéztem alsókategóriás (akkor még az volt,de mint tudjuk azóta van még lejjebb...) duralyt(conquest DL) távcsövet uzbence Meostár R1r-jével.Mindkettő távcső kb. ugyanazt tudta.A duralyt 950 eur volt akkor ,a Meostar r1r meg talán 850eur.Aztán akkor mindenki el volt ájulva a meostártól.Mondjuk az irányzójele miatt akkor sem kellett volna nekem ha jobb,mint a conquest,mert a 60-as irányzójelért voltam behalva éppen.
Mivel Andrásnak van Hd deltája is,így össze bírta nézni a Meostár r1r-rel.
Azt írta itt valamikor ,hogy a Delta Hd-nél a Meostár azért picit jobb.
Magyarul úgy okoskodom,hogy akkor a duralyt ,conquest Dl min. olyan,mint egy delta HD ,vagy picit jobb.
András,és lacika szeme szerint legalábbis.

Viszont a Leupold vx-5hd-re lacika borzasztó kíváncsi lenne,drágább távcsőre nincs gempája.
Naplózva
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #11954 Dátum: 2018. Szeptember 18. - 17:35:42 »


Nappali képe az összes távcsőnek hibátlan tű éles.
Volt szerencsém a múlt  héten a Conquest Dl-t és a Delta HD-t összehasonlítani. Este szebb képe van a Zeissnek nagyobb a látómező,de éjszaka a Delta nyert. (3an teszteltük mindenki így látta. Meg is vettem egyik  fórumtárstól.


 Nekem a Zeiss közép kategóriája soha többé nem kellene.
Ez az én egyéni véleményem,de én a régi prémiumot választanám a kettő közül.

Üdv.: Csaba!  Emelem


Szia Csabi!

Mindenki a saját szemével tud csak nézegetni az igaz,és nem vagyunk egyformák.
Én anno összenéztem alsókategóriás (akkor még az volt,de mint tudjuk azóta van még lejjebb...) duralyt(conquest DL) távcsövet uzbence Meostár R1r-jével.Mindkettő távcső kb. ugyanazt tudta.A duralyt 950 eur volt akkor ,a Meostar r1r meg talán 850eur.Aztán akkor mindenki el volt ájulva a meostártól.Mondjuk az irányzójele miatt akkor sem kellett volna nekem ha jobb,mint a conquest,mert a 60-as irányzójelért voltam behalva éppen.
Mivel Andrásnak van Hd deltája is,így össze bírta nézni a Meostár r1r-rel.
Azt írta itt valamikor ,hogy a Delta Hd-nél a Meostár azért picit jobb.
Magyarul úgy okoskodom,hogy akkor a duralyt ,conquest Dl min. olyan,mint egy delta HD ,vagy picit jobb.
András,és lacika szeme szerint legalábbis.

Viszont a Leupold vx-5hd-re lacika borzasztó kíváncsi lenne,drágább távcsőre nincs gempája.

Igen, benéztem. Nappal jobb képe van a Zeissnek, de este a Delta volt jobb. Így a helyes.

 András Deltája van nálam.
 Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 [797] 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: