Oldalak: 1 ... 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 [876]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1453309 alkalommal)
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #13125 Dátum: 2023. December 26. - 11:52:55 »

Mindenhol 30 év garanciát emlegetnek rá (igaz, regisztráció után) - én megpróbálnék írni a forgalmazónak/gyártónak egy emailt az utólagos megbontás helyett...

Szia! Sajnos nem lett regisztrálva, de talán "csak" 10 év lett volna. Passzolom....

Mindenesetre nem is érné meg a javítás, még garanciában sem. Puskáról le, javítás, fene tudja hány hónapig, utazgatás, visszaszerelés, belövés.....

Ez van, eljárt felette az idő.
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #13126 Dátum: 2023. December 28. - 09:07:59 »

Szia! Sajnos nem lett regisztrálva, de talán "csak" 10 év lett volna. Passzolom....

Mindenesetre nem is érné meg a javítás, még garanciában sem. Puskáról le, javítás, fene tudja hány hónapig, utazgatás, visszaszerelés, belövés.....

Ez van, eljárt felette az idő.
Egy levelet mindenképpen megérne, szerintem. Ha 100-200 EUR ellenében lesz egy gyárilag felújított "újszerű" távcsöved, legrosszabb esetben is pénzzé tudod tenni ~150e körüli áron...

Nekem Delta titanium volt gariban visszaküldve - emlékeim szerintem nem volt 1 hónap, h visszakaptam.
Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #13127 Dátum: 2023. December 28. - 10:20:59 »

Egy levelet mindenképpen megérne, szerintem. Ha 100-200 EUR ellenében lesz egy gyárilag felújított "újszerű" távcsöved, legrosszabb esetben is pénzzé tudod tenni ~150e körüli áron...

Nekem Delta titanium volt gariban visszaküldve - emlékeim szerintem nem volt 1 hónap, h visszakaptam.

Tegnap beszéltem egy jónevű optikussal, Ő mondta, hogy nehogy elengedjem a dolgot, hiszen jó minőségű optikáról van szó. Február végén leveszem a puskáról és elviszem hozzá.
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #13128 Dátum: 2023. December 28. - 10:36:06 »

Tegnap beszéltem egy jónevű optikussal, Ő mondta, hogy nehogy elengedjem a dolgot, hiszen jó minőségű optikáról van szó. Február végén leveszem a puskáról és elviszem hozzá.

ez tényleg egyszerűbb, mint írni egy levelet a gyártónak a gyári számmal és a problémáddal?
(ha gondot okoz angolul megírni nekik a levelet, biztosan többen segítenek a fórumról - többek között én is)

Nem azért mondom, h másnak a zsebéből vegyem ki a pénzt - de ha van lehetőség megfizethető gyári javításra/karbantartásra - én biztosan annak lehetőségével élnék...
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #13129 Dátum: 2024. Január 13. - 15:12:45 »

Üdv!

Kérdezném a tisztelt fórumtársakat hogy , Zeiss Diatal Zm 6x42 Mc   tipusú távcsővel , van valakinek tapasztalata  ?
Naplózva
M3006
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #13130 Dátum: 2024. Március 18. - 21:11:49 »

Sziasztok. Van egy kb. 1 éves céltávcsövem, alsó-középkategória, picatinny sínen. És ahányszor kiviszem (évi többször) lőtérre, mindig állítanom kell a találati pontot oldalirányban is, kb 5 cm-t 100 méteren, nem csak vertikálisan. Ez sok eltérés. A csövet előtte szárazra húzom mindig, a lövő én vagyok, a lőszer sorozatszáma is ugyanaz, a lőtér is ugyanaz, a nagyítás is ugyanaz (6x). A lövészetvezető azt mondta, kizárásos alapon ez távcső probléma. Nos utoljára a légpuskával volt ugyanez, ami ugye nagyságrenddel olcsóbb kategória, már ott is bosszantó volt, de nagygolyósnál ilyet már nem akarok tolerálni. Függőleges irányba 1-2 klikk még elmenne, de olyan mintha a szekrényben állás közben magától elmászna a beállítás.

Volt már valakinek hasonló tapasztalata bármilyen távcsővel? Az enyém egy Meopta Meosport 3-15x50. Arra már gondolni sem merek, hogy pl. a nagyítás változtatása esetén hova esne a találat. Pedig amúgy jó lenne ez a távcső, csak emiatt nem bízom benne, pláne nagyobb távolságon.

Felmerült hogy esetleg váltsak feljebb. Magának a Schmidt-Bender face oldalán is volt olyan külföldi felhasználó, aki ugyanezt írta le SB-nél: nem tartja a zérót. Akkor mi az ami tartja, tehát ahányszor előveszem, nem fog csalódást okozni. Nem szeretnék ilyen árak mellett távcsövekkel kísérletezni.

Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #13131 Dátum: 2024. Március 18. - 22:58:32 »

Sziasztok. Van egy kb. 1 éves céltávcsövem, alsó-középkategória, picatinny sínen. És ahányszor kiviszem (évi többször) lőtérre, mindig állítanom kell a találati pontot oldalirányban is, kb 5 cm-t 100 méteren, nem csak vertikálisan. Ez sok eltérés. A csövet előtte szárazra húzom mindig, a lövő én vagyok, a lőszer sorozatszáma is ugyanaz, a lőtér is ugyanaz, a nagyítás is ugyanaz (6x). A lövészetvezető azt mondta, kizárásos alapon ez távcső probléma. Nos utoljára a légpuskával volt ugyanez, ami ugye nagyságrenddel olcsóbb kategória, már ott is bosszantó volt, de nagygolyósnál ilyet már nem akarok tolerálni. Függőleges irányba 1-2 klikk még elmenne, de olyan mintha a szekrényben állás közben magától elmászna a beállítás.

Volt már valakinek hasonló tapasztalata bármilyen távcsővel? Az enyém egy Meopta Meosport 3-15x50. Arra már gondolni sem merek, hogy pl. a nagyítás változtatása esetén hova esne a találat. Pedig amúgy jó lenne ez a távcső, csak emiatt nem bízom benne, pláne nagyobb távolságon.

Felmerült hogy esetleg váltsak feljebb. Magának a Schmidt-Bender face oldalán is volt olyan külföldi felhasználó, aki ugyanezt írta le SB-nél: nem tartja a zérót. Akkor mi az ami tartja, tehát ahányszor előveszem, nem fog csalódást okozni. Nem szeretnék ilyen árak mellett távcsövekkel kísérletezni.



Szia!

Vélatlenül nem ér hozzá a csőhöz a fa?

Üdv, Tamás.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #13132 Dátum: 2024. Március 19. - 06:11:36 »

Szervusz!
A felderítés nem is olyan bonyolult.
Csak érdemes sorban menni mindenen.
A vadászpuska egy több elemből álló rendszer, de minden alkotója legalább olyan fontos, mint a másik.
Legelső legyen a fegyver ágyazás átnézése.
Nem írtad, hogy műanyag vagy fa agyazású-e a puskád, de akár csak a szerkezeti csavarok nem megfelelő nyomatékú meghúzása, de természetesen a fa agyazás vetemedése is okozhat érdekes anomáliákat.
Elég, ha egy kényes ponton a fa éppen csak érinti a csövet. A légnedvesség ingadozása miatt máris kész a baj.
Ha ezzel minden rendben, jöhet az optika vizsgálata.
Először természetesen jól át kell nézni és mozgatni (rángatni😱) a szerelék minden elemét.
Ehhez kellő védelem mellett  egy nagy és totál fix. satuba kell fogni a puskát.
Ha több elemből álló, moduláris “lego” szereléked van, akkor első lépésként érdemes darabokra bontani és minden csavart ellenőrizve, előírt nyomatékra húzva újból összeépíteni. Beleértve magát a sínt is, ha utólag lett feltéve a puskára.
Sajnos egy csomó szerelékhez és sínhez adnak bóvli, takonyként nyúló csavarokat.
Nálam legutóbb ez volt az érthetetlen hibázások és sorozatos újbóli elállítódások oka.
Az esetek nagy részében a szerelékben, vagy annak felhelyezésében, összerakásában van a hiba.
Ha ezzel látszólag minden rendben lenne, akkor fordulj az optika felé.
A Meopta azért nem egy kétpálcás gagyi technika, nem szokott csak úgy állás közben elállítódni.
Persze ez sem kizárt.
Ha van a baráti körben bárkinek hasonló szerelékkel olyan céltávcsöve, amit probléma mentesen használ, és a te szereléked hibalehetősége ki lett zárva, akkor tegyetek fel egy bármilyen céltávcsövet a te puskádra és lőj vele néhány próbát.
A beállítása mindegy, a lényeg a szórás.
Ha az idegen céltávcső jól szerepel, és minden más hibalehetőséget kizártál, akkor már alapos lehet a gyanú, hogy az optikában szabadultak el az indulatok.
Ha mindezekre nem vagy eszközökkel és/vagy némi érzékkel felkészülve, akkor viszont ne kezdj neki a házi bűvészmutatványnak, hanem célozz meg egy hozzáértő fegyvermestert. Mert a szakértelem nélküli tákolással lehet a legtöbb bajt okozni egy puskán.

Ha rendeződik a problémád, légy szíves ne felejts el beszámolni rola, hogy hol volt a hiba.
Hátha segit valakinek a tapasztalatod a jövőben.  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
M3006
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #13133 Dátum: 2024. Március 19. - 10:49:08 »

Köszönöm a részletes választ. Fa ágyazású a puska, a cső alá tudok vezetni egy papírlapot, egészen a töltényűrig, ahol megvastagodik a cső. Úgyhogy talán nem ér hozzá a cső a fához. Hát igen, én szerelésbe nem is kezdenék, maximum a távcső tornyait állítom a találathoz, de ez jó ötlet, elviszem egy fegyvermesterhez először, hogy megnézze a rögzítést/ szereléket.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #13134 Dátum: 2024. Március 19. - 12:11:48 »

Sziasztok. Van egy kb. 1 éves céltávcsövem, alsó-középkategória, picatinny sínen. És ahányszor kiviszem (évi többször) lőtérre, mindig állítanom kell a találati pontot oldalirányban is, kb 5 cm-t 100 méteren, nem csak vertikálisan. Ez sok eltérés. A csövet előtte szárazra húzom mindig, a lövő én vagyok, a lőszer sorozatszáma is ugyanaz, a lőtér is ugyanaz, a nagyítás is ugyanaz (6x). A lövészetvezető azt mondta, kizárásos alapon ez távcső probléma. Nos utoljára a légpuskával volt ugyanez, ami ugye nagyságrenddel olcsóbb kategória, már ott is bosszantó volt, de nagygolyósnál ilyet már nem akarok tolerálni. Függőleges irányba 1-2 klikk még elmenne, de olyan mintha a szekrényben állás közben magától elmászna a beállítás.

Volt már valakinek hasonló tapasztalata bármilyen távcsővel? Az enyém egy Meopta Meosport 3-15x50. Arra már gondolni sem merek, hogy pl. a nagyítás változtatása esetén hova esne a találat. Pedig amúgy jó lenne ez a távcső, csak emiatt nem bízom benne, pláne nagyobb távolságon.

Felmerült hogy esetleg váltsak feljebb. Magának a Schmidt-Bender face oldalán is volt olyan külföldi felhasználó, aki ugyanezt írta le SB-nél: nem tartja a zérót. Akkor mi az ami tartja, tehát ahányszor előveszem, nem fog csalódást okozni. Nem szeretnék ilyen árak mellett távcsövekkel kísérletezni.



 Emelem

Szerintem nem a távcsővel, mint gyártmánnyal-tipussal van baj (hacsak nem fogtál ki pont egy selejtes darabot  Vállat von - akkor meg garancia).
Nem írtad, hogy milyen kaliber, de nálam jól működik egy viszonylag gorombább kaliberen, nagyobb távolságokon is. (300WBYMag.)

Csabus megmondta a tutit!  Igen

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
M3006
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #13135 Dátum: 2024. Március 19. - 14:16:58 »

Emelem

Szerintem nem a távcsővel, mint gyártmánnyal-tipussal van baj (hacsak nem fogtál ki pont egy selejtes darabot  Vállat von - akkor meg garancia).
Nem írtad, hogy milyen kaliber, de nálam jól működik egy viszonylag gorombább kaliberen, nagyobb távolságokon is. (300WBYMag.)

Csabus megmondta a tutit!  Igen

 Wave


A kaliber .30-06, elvileg bírnia kéne a távcsőnek. Köszönöm, most minden infó hasznos.
Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #13136 Dátum: 2024. Március 29. - 14:44:39 »

Tisztelt Fórumtársak!

11 éves fiam beleszeretett az airsoft fegyverekbe. Most lesz 04-én a születésnapja, kap egy HK416-os "gépkarabélyt", melyen van picatinny sín. Ha valamelyikőtöknek volna elfekvőben bármilyen régi, vagy a mai világban eladhatatlan kisértékű céltávcső és odaajándékozná egy kezdő fegyverbolond gyereknek, nagyon megköszönnénk. Régi Tascora, vagy bármilyen olcsóbb cuccra gondoltam természetesen....

Vennék majd hozzá valami olcsó oldható gyűrűt és fel tudná rakni a "fegyverre". Biztosan nagyon örülne neki.

Köszönöm!!

Jakubecz Róbert
+36/20.574-9507
Messengeren, WhatsAppon és Viberen is vagyok.

Naplózva
M3006
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #13137 Dátum: 2024. április 04. - 22:22:43 »

No, fegyvermesternél van a puska, első benyomás szerint az ágyazás nem ér a csőhöz, csak a töltényűr falához, de az elvileg nem baj. A szerelékgyűrű csavarjai viszont nem voltak rendesen nyomatékra húzva. A távcső hibája a legkevésbé valószínű. A végeredményt majd ha visszakapom a fegyvert, akkor meglátjuk.

Szervusz!
A felderítés nem is olyan bonyolult.
Csak érdemes sorban menni mindenen.
A vadászpuska egy több elemből álló rendszer, de minden alkotója legalább olyan fontos, mint a másik.
Legelső legyen a fegyver ágyazás átnézése.
Nem írtad, hogy műanyag vagy fa agyazású-e a puskád, de akár csak a szerkezeti csavarok nem megfelelő nyomatékú meghúzása, de természetesen a fa agyazás vetemedése is okozhat érdekes anomáliákat.
Elég, ha egy kényes ponton a fa éppen csak érinti a csövet. A légnedvesség ingadozása miatt máris kész a baj.
Ha ezzel minden rendben, jöhet az optika vizsgálata.
Először természetesen jól át kell nézni és mozgatni (rángatni😱) a szerelék minden elemét.
Ehhez kellő védelem mellett  egy nagy és totál fix. satuba kell fogni a puskát.
Ha több elemből álló, moduláris “lego” szereléked van, akkor első lépésként érdemes darabokra bontani és minden csavart ellenőrizve, előírt nyomatékra húzva újból összeépíteni. Beleértve magát a sínt is, ha utólag lett feltéve a puskára.
Sajnos egy csomó szerelékhez és sínhez adnak bóvli, takonyként nyúló csavarokat.
Nálam legutóbb ez volt az érthetetlen hibázások és sorozatos újbóli elállítódások oka.
Az esetek nagy részében a szerelékben, vagy annak felhelyezésében, összerakásában van a hiba.
Ha ezzel látszólag minden rendben lenne, akkor fordulj az optika felé.
A Meopta azért nem egy kétpálcás gagyi technika, nem szokott csak úgy állás közben elállítódni.
Persze ez sem kizárt.
Ha van a baráti körben bárkinek hasonló szerelékkel olyan céltávcsöve, amit probléma mentesen használ, és a te szereléked hibalehetősége ki lett zárva, akkor tegyetek fel egy bármilyen céltávcsövet a te puskádra és lőj vele néhány próbát.
A beállítása mindegy, a lényeg a szórás.
Ha az idegen céltávcső jól szerepel, és minden más hibalehetőséget kizártál, akkor már alapos lehet a gyanú, hogy az optikában szabadultak el az indulatok.
Ha mindezekre nem vagy eszközökkel és/vagy némi érzékkel felkészülve, akkor viszont ne kezdj neki a házi bűvészmutatványnak, hanem célozz meg egy hozzáértő fegyvermestert. Mert a szakértelem nélküli tákolással lehet a legtöbb bajt okozni egy puskán.

Ha rendeződik a problémád, légy szíves ne felejts el beszámolni rola, hogy hol volt a hiba.
Hátha segit valakinek a tapasztalatod a jövőben.  Emelem
Naplózva
M3006
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #13138 Dátum: Ma - 18:32:01 »

Sziasztok. Végül 2 probléma lett orvosolva. A szerelékgyűrű csavarjai lettek az előírt nyomatékra húzva, és a fa ágyazásban volt egy gyári lépcső (puska: Franchi Horizon, fa ágyazású), ami a töltényűr körül alulról és kétoldalról gyűrűszerűen hozzáért az acélhoz. Kvázi körülvéve azt. Ott ahol a cső kiindul a tokból, az első 3-4 cm-en. Ez ki lett szedve, most egészen a tokig felvezethető a papírlap, koppanásig. Hozzáteszem, a házban magasabb a páratartalom az átlagnál. Első próbára jónak tűnik, majd még kiviszem máskor is lőtérre. Illetve kezdőknek még annyit hozzátennék, hogy hihetetlen mennyit számít minden: elég ha nem elég jó a csavar minősége, vagy nincs rendesen meghúzva és máris érthetetlenül kezd szórni a puska. Ha mindig ugyanarra húz el a szórás, akkor a fa ágyazás nyomja (ér hozzá) valahol, ha pedig random összevissza szór, akkor szerelék vagy távcső a ludas.


No, fegyvermesternél van a puska, első benyomás szerint az ágyazás nem ér a csőhöz, csak a töltényűr falához, de az elvileg nem baj. A szerelékgyűrű csavarjai viszont nem voltak rendesen nyomatékra húzva. A távcső hibája a legkevésbé valószínű. A végeredményt majd ha visszakapom a fegyvert, akkor meglátjuk.

Naplózva
Oldalak: 1 ... 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 [876]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: