Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335778 alkalommal)
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #525 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 11:36:09 »

Sziasztok

Meg tudnátok mondani, hogy Fekete Csabi műhelyéhez hogy találok oda?
Ha jól tudom a Budakeszit Telkivel összekötő úton (Telki út) van valahol az erdészet.

Üdv


Szia!

Jól tudod.
B.keszin elmész Telki felé és bal kézre lesz majd az erdészet bejárata.
Ott menj be és szerintem hívd fel, mert ott egy kicsit kanyarogni kell, de nem bonyolult.
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #526 Dátum: 2011. Szeptember 26. - 13:36:45 »

Szia!

Jól tudod.
B.keszin elmész Telki felé és bal kézre lesz majd az erdészet bejárata.
Ott menj be és szerintem hívd fel, mert ott egy kicsit kanyarogni kell, de nem bonyolult.

Köszi!
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #527 Dátum: 2011. Október 05. - 14:36:36 »

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy a Fég GV zárdugattyújának a nyitókarját ki lehet-e cserélni,hogy ne annyira tushoz simuló legyen,vagy pediglen ez hiú ábránd?
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #528 Dátum: 2011. Október 05. - 15:04:01 »

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy a Fég GV zárdugattyújának a nyitókarját ki lehet-e cserélni,hogy ne annyira tushoz simuló legyen,vagy pediglen ez hiú ábránd?

Miért akarod ? Szerintem jól eltalált, gyorsan lehet ismételni. Bár izlések és pofonok...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #529 Dátum: 2011. Október 05. - 17:02:56 »

Az a baj,hogy balkezes vagyok,és nekem nem igazán áll kézre. Magát a fegyvert szeretem,ráadásul az egyik kedvenc kaliberemben tudnám megvenni./7x57/
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #530 Dátum: 2011. Október 06. - 12:58:09 »

Sziasztok

Meg tudnátok mondani, hogy Fekete Csabi műhelyéhez hogy találok oda?
Ha jól tudom a Budakeszit Telkivel összekötő úton (Telki út) van valahol az erdészet.

Üdv

Szia!
Jól tudod. Budakesziről menj a tábla utasítása szerint Telki felé. Ha a körforgalomig odatalálsz, már nincs tévesztési lehetőség. Onnan kifelé egy pár km-es út vezet oda. Egészen az erdészetig kell menned. Szépen ki van táblázva, nem eltéveszthető. Az út (neked) bal oldalán keresd. Ott a portaszolgálat útba igazít, meg kinyitja a sorompót. A parkolás elég nehézkes, inkább a műhely háta mögött próbáld meg.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #531 Dátum: 2011. November 02. - 11:00:24 »

Milyen ragasztóval lehetséges rögzíteni a szereléket a fegyveren?
Mert minden 3-4 lövés után meglazul a szereléktalp a 30-06-n.
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #532 Dátum: 2011. November 02. - 11:17:25 »

Milyen ragasztóval lehetséges rögzíteni a szereléket a fegyveren?
Mert minden 3-4 lövés után meglazul a szereléktalp a 30-06-n.

Nagyon jók a Diamant, Loctite, Araldit termékek.
Én kétkomponensű Araldittal ragasztottam fel a nagy "kályhacső" szerelékét, semmi gond nincs vele.
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #533 Dátum: 2011. November 02. - 11:48:53 »

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy CZ 550 Lux fegyvert 30-06-os kaliberben.
Gyári acél nyeregszereléken ül a 7*56-os Meopta céltávcsövem. Eddig nem egész 1 doboz lőszert lőttem el vele....., lőttem gímet,dámot.... Hétfőn elhibáztam egy rókát 60 m-ről.. Fejvakarás
Biztosan a puska mögött van a gond, beletörődtem (bár igen nehezemre esett)
Tegnapi napon szintén róka, 60 m-ről ismét hibázás...majd kb 90m-re megáll, lövés ismét hibázás....  Fejvakarás

Elképzelhető, hogy az új cső most "áll be" ? Mindenképpen megyek vele próbalövést tenni, kíváncsi vagyok az eredményre..

Mi a véleményetek?

Köszönettel

Foximaxi  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
sab
Vendég
« Új üzenet #534 Dátum: 2011. November 02. - 12:19:31 »

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy CZ 550 Lux fegyvert 30-06-os kaliberben.
Gyári acél nyeregszereléken ül a 7*56-os Meopta céltávcsövem. Eddig nem egész 1 doboz lőszert lőttem el vele....., lőttem gímet,dámot.... Hétfőn elhibáztam egy rókát 60 m-ről.. Fejvakarás
Biztosan a puska mögött van a gond, beletörődtem (bár igen nehezemre esett)
Tegnapi napon szintén róka, 60 m-ről ismét hibázás...majd kb 90m-re megáll, lövés ismét hibázás....  Fejvakarás

Elképzelhető, hogy az új cső most "áll be" ? Mindenképpen megyek vele próbalövést tenni, kíváncsi vagyok az eredményre..

Mi a véleményetek?

Köszönettel

Foximaxi  Emelem


""Gyári acél nyeregszereléken ül a 7*56-os Meopta céltávcsövem.""

Ha CZ névvel van illetve az a szerelék, akkor sem gyári, ha nem egy beszállító hulladék gyártmánya.

Anyagminősége is erőteljesen kifogásolható, de ami a legnagyobb gond, hogy oldalban nem állítható a szerelék, amelynek pedig nagyon nagy a jelentősége. ( durva belövés, optika kímélése, lövésállóságának megőrzése)

Új csőnek az ilyen hibázásokhoz egyáltalán semmi köze, nagyon javaslom a fegyver szórásképpel való lőtéri ellenőrzését. Emelem
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #535 Dátum: 2011. November 02. - 13:27:03 »

Tisztelt sab!

Köszönöma válaszodat! Minden képpen megyek lőni a fegyverrel, az oldaladról nyomtatott lőlapra  Nyihi
Már ki is nyomtattam, nagyon kíváncsi vagyok az eredményre. Belövéskor nagyon jól viselkedett a fegyver és a Sallerbéla lőszer együttese...
Most mi történt, azt nem tudom.
Még egy kérdést engedj meg. A céltávcsőre szerelhető lámpákról mi a véleményed? A lövés következtében fellépő erők ebben az esetben, nem károsíthatják a tubust, célkeresztet...?

Köszönettel  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
sab
Vendég
« Új üzenet #536 Dátum: 2011. November 02. - 17:55:53 »

Tisztelt sab!

Köszönöma válaszodat! Minden képpen megyek lőni a fegyverrel, az oldaladról nyomtatott lőlapra  Nyihi
Már ki is nyomtattam, nagyon kíváncsi vagyok az eredményre. Belövéskor nagyon jól viselkedett a fegyver és a Sallerbéla lőszer együttese...
Most mi történt, azt nem tudom.
Még egy kérdést engedj meg. A céltávcsőre szerelhető lámpákról mi a véleményed? A lövés következtében fellépő erők ebben az esetben, nem károsíthatják a tubust, célkeresztet...?

Köszönettel  Emelem

Abban az esetben ha nem Kínai tasco gazdaságos céltávcső, akkor nyugodtan felhelyezhető a céltávcső tubusára.

De, javasolt arra figyelni, hogy lehetőleg a szálkeresztmozgató szerkezet és a bilincs közé essen a felfogatás, mert ott a legmasszívabb a céltávcső.
És nem megtépni, csak meghúzni ésszel a bilincseket, ha szükséges a megcsúszás ellen kétoldali ragasztó tehető a bilincsek alá.

Hogy mi történhetett nem tudom, de azt igen, hogy mitől lehet sikertelen egy belövés, fegyverhasználat.
- cső túlméretes.
- cső hozzáér az agyazáshoz.
- nem megfelelően lövésálló a céltávcső, vagy túl van állítva valamelyik irányba.
- nem megfelelő a szerelék.
- nem jó a lőszerválasztás ( cső, lőszer (lövedék) szeret-nem szeret effektus szórásképileg)
- olajos a cső huzagolása
- nem megfelelő a lőkészége a felhasználónak.
stb. stb.
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #537 Dátum: 2011. November 02. - 21:10:15 »

Köszönöm a válaszodat!
A céltávcső nem kínai gagyi...Meopta Meostar R1 7*56-os
Megyek a lőtérre. amint időm engedi!
Jelentkezem a tapasztaltakról...

Üdv FM  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #538 Dátum: 2011. November 04. - 09:32:55 »

Uraim!

Egy kis segítség kellene, ha valaki képben van.
Brno Tátra vegyescsövű puska, sörétes váltócsővel. A sörétes csövek elvileg ejektorosak, de az alsóé nem működik, a felső pedig csak néhány másodperces késleltetéssel old ki.
Mi lehet a hiba, és mennyire gyorsan orvosolható?

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #539 Dátum: 2011. November 06. - 19:55:49 »

Uraim!

Egy kis segítség kellene, ha valaki képben van.
Brno Tátra vegyescsövű puska, sörétes váltócsővel. A sörétes csövek elvileg ejektorosak, de az alsóé nem működik, a felső pedig csak néhány másodperces késleltetéssel old ki.
Mi lehet a hiba, és mennyire gyorsan orvosolható?

 Emelem

Szerintem a késleltetett kidobást olajjal lehet javítani.
Amelyik meg nem működik, azt talán szét kell szedni.   Vállat von
Először jól áztasd be olajjal, az csodákra képes.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: