Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 334135 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Dátum: 2008. április 14. - 12:48:42 »

Reszelős topic  Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 14. - 19:32:26 »

Na akkor egy kép egy kis munkámról - elsősorban próbaképp:

« Utoljára szerkesztve: 2008. április 14. - 20:07:49 írta Erdőjáró » Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 14. - 20:08:40 »

Nagyon "pofás"! Gratulálok! Taps
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tardi Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 14. - 20:11:21 »

Na akkor egy kép egy kis munkámról - elsősorban próbaképp:

Nagyon klassz!
Csontból van a gomb?
Naplózva

A szamárfül igenis, origami! Csak le van egyszerűsítve.
Tardi Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 14. - 20:16:19 »

Na akkor egy kép egy kis munkámról - elsősorban próbaképp:

Azt hiszem a te idézetedbe piszkáltam bele.
Mi a gomb anyaga? Én csontnak nézem...
Naplózva

A szamárfül igenis, origami! Csak le van egyszerűsítve.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. április 14. - 20:18:06 »

Nagyon szép Balázs! Igen
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. április 14. - 20:33:11 »

Köszönöm fiúk!

Pácolt-olajozott-viaszozott dió a fa, a középrész pedig agancs. Mégpedig igazi, a Börzsönyből származó gímagancs  Puszi A fába az agancs hátulról van beragasztva műgyantával, az egész gomb szintén műgyantával van a puskára ragasztva, valamint a csont nagyon kezdetleges "scrimshaw", azaz karcolva van, vegytintával színezve majd védelmi célból viaszolva...
Hibái vannak bőven, hisz csak barkácsoltam, érteni nem értek hozzá... Egy nagyon-nagyon kedves vadászbarátomé lett, nagyon örült neki.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Tardi Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. április 14. - 21:04:01 »

Köszönöm fiúk!

Pácolt-olajozott-viaszozott dió a fa, a középrész pedig agancs. Mégpedig igazi, a Börzsönyből származó gímagancs  Puszi A fába az agancs hátulról van beragasztva műgyantával, az egész gomb szintén műgyantával van a puskára ragasztva, valamint a csont nagyon kezdetleges "scrimshaw", azaz karcolva van, vegytintával színezve majd védelmi célból viaszolva...
Hibái vannak bőven, hisz csak barkácsoltam, érteni nem értek hozzá... Egy nagyon-nagyon kedves vadászbarátomé lett, nagyon örült neki.

 Wave
Ha már igy barkácsolgatsz...
Talán tudnál segíteni nekem. Ugyanis ötvös barátom épp most készít nekem egy hasonlót ezüstből, fogalmam sincs, hogyan aplikálhatnám rá.. Én arra gondoltam, hogy egy vékonyka facsavart forrasztok a hátuljára, és azzal csavarozom a markolatra. Azt beszéltük meg, hogy uo. domború lesz mint a markolat alja. Igy az eredeti részhez nem kellene nyúlni.
Szerinted a ragasztó is elég??
Köszönettel, Lajos
Naplózva

A szamárfül igenis, origami! Csak le van egyszerűsítve.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. április 14. - 21:10:00 »

Köszönöm fiúk!

Pácolt-olajozott-viaszozott dió a fa, a középrész pedig agancs. Mégpedig igazi, a Börzsönyből származó gímagancs  Puszi A fába az agancs hátulról van beragasztva műgyantával, az egész gomb szintén műgyantával van a puskára ragasztva, valamint a csont nagyon kezdetleges "scrimshaw", azaz karcolva van, vegytintával színezve majd védelmi célból viaszolva...
Hibái vannak bőven, hisz csak barkácsoltam, érteni nem értek hozzá... Egy nagyon-nagyon kedves vadászbarátomé lett, nagyon örült neki.

 Wave
Ha már igy barkácsolgatsz...
Talán tudnál segíteni nekem. Ugyanis ötvös barátom épp most készít nekem egy hasonlót ezüstből, fogalmam sincs, hogyan aplikálhatnám rá.. Én arra gondoltam, hogy egy vékonyka facsavart forrasztok a hátuljára, és azzal csavarozom a markolatra. Azt beszéltük meg, hogy uo. domború lesz mint a markolat alja. Igy az eredeti részhez nem kellene nyúlni.
Szerinted a ragasztó is elég??
Köszönettel, Lajos

Szia Lajos!

A csavart semmiképp nem ajánlom, mert ha a menet behúzódik teljesen a fába, akkor tuti, hogy nem úgy fog állni, ahogy kell (emellett behorpadhat miatta a gomb). Emellett a felszerelés kontrollálhatatlan, ha egy picit odébb van, válla lesz a rózsának, az pedig baj. Ha kétkomponensű ragasztóval ragasztod érdesített és zsírtalanított felületek segítségével (kis csiszolás + alkoholos zsírtalanítás), szerintem biztosan a helyén marad. Persze kalapálni nem ezzel kell majd  Kacsint , de más igénybevétel nem éri a gombot, amitől lejönne.
Kalappal a munkáról, a képet türelmetlenül várjuk  Vigyorog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Tardi Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



« Új üzenet #9 Dátum: 2008. április 14. - 21:16:51 »

Köszönöm fiúk!

Pácolt-olajozott-viaszozott dió a fa, a középrész pedig agancs. Mégpedig igazi, a Börzsönyből származó gímagancs  Puszi A fába az agancs hátulról van beragasztva műgyantával, az egész gomb szintén műgyantával van a puskára ragasztva, valamint a csont nagyon kezdetleges "scrimshaw", azaz karcolva van, vegytintával színezve majd védelmi célból viaszolva...
Hibái vannak bőven, hisz csak barkácsoltam, érteni nem értek hozzá... Egy nagyon-nagyon kedves vadászbarátomé lett, nagyon örült neki.

 Wave
Ha már igy barkácsolgatsz...
Talán tudnál segíteni nekem. Ugyanis ötvös barátom épp most készít nekem egy hasonlót ezüstből, fogalmam sincs, hogyan aplikálhatnám rá.. Én arra gondoltam, hogy egy vékonyka facsavart forrasztok a hátuljára, és azzal csavarozom a markolatra. Azt beszéltük meg, hogy uo. domború lesz mint a markolat alja. Igy az eredeti részhez nem kellene nyúlni.
Szerinted a ragasztó is elég??
Köszönettel, Lajos

Szia Lajos!

A csavart semmiképp nem ajánlom, mert ha a menet behúzódik teljesen a fába, akkor tuti, hogy nem úgy fog állni, ahogy kell (emellett behorpadhat miatta a gomb). Emellett a felszerelés kontrollálhatatlan, ha egy picit odébb van, válla lesz a rózsának, az pedig baj. Ha kétkomponensű ragasztóval ragasztod érdesített és zsírtalanított felületek segítségével (kis csiszolás + alkoholos zsírtalanítás), szerintem biztosan a helyén marad. Persze kalapálni nem ezzel kell majd  Kacsint , de más igénybevétel nem éri a gombot, amitől lejönne.
Kalappal a munkáról, a képet türelmetlenül várjuk  Vigyorog
Már én is türelmetlenűl várom azt a pitykét. A tanácsod megfogadom.
Ha kapálni nem is,  de füvet biztos vágok vele valamelyik árok oldalban. (Főleg ha lesz valami őzbak épp lőtávon kivül, hogy belül legyen)
Naplózva

A szamárfül igenis, origami! Csak le van egyszerűsítve.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. április 14. - 21:45:52 »

Idézet

Ha kapálni nem is,  de füvet biztos vágok vele valamelyik árok oldalban. (Főleg ha lesz valami őzbak épp lőtávon kivül, hogy belül legyen)

Úgy legyen! Azt bírnia kell  Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #11 Dátum: 2008. április 14. - 23:01:44 »


Ha már igy barkácsolgatsz...
Talán tudnál segíteni nekem. Ugyanis ötvös barátom épp most készít nekem egy hasonlót ezüstből, fogalmam sincs, hogyan aplikálhatnám rá.. Én arra gondoltam, hogy egy vékonyka facsavart forrasztok a hátuljára, és azzal csavarozom a markolatra. Azt beszéltük meg, hogy uo. domború lesz mint a markolat alja. Igy az eredeti részhez nem kellene nyúlni.
Szerinted a ragasztó is elég??
Köszönettel, Lajos
[/quote]


Szerintem tökéletes az elképzelésed, forrassz a hátuljára egy "Reisser" csavart ez magyarul faforgácslap csavar. Ez végig azonos átmérőjű és acélból van. A markolat aljába fúrjál egy  4-5 mm-rel nagyobb átmérőjű furatot ezt megtöltöd műgyantával és belenyomod a csavart. Oda fordítod ahova akarod és szilárdulás után le sem lehet robbantani. Ne használj gyorsan kötő műgyantát !

Üdv:  Vgaby
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #12 Dátum: 2008. április 14. - 23:12:51 »

Szerintem tökéletes az elképzelésed, forrassz a hátuljára egy "Reisser" csavart ez magyarul faforgácslap csavar. Ez végig azonos átmérőjű és acélból van. A markolat aljába fúrjál egy  4-5 mm-rel nagyobb átmérőjű furatot ezt megtöltöd műgyantával és belenyomod a csavart. Oda fordítod ahova akarod és szilárdulás után le sem lehet robbantani. Ne használj gyorsan kötő műgyantát !

Üdv:  Vgaby

Na így már tökéletes elképzelés valóban! Nekem még annyi kiegészítenivalóm lenne a megoldáshoz, - engedelmeddel Gabi - hogy ha a csavart a műgyantába belenyomtad Lajos, akkor valamivel finoman szorítsd a gombot a tushoz, hogy valamilyen szinten előfeszített kötés jöjjön létre. Emellett nem árt a felfekvő felületeket is finoman megragasztózni... Így tökéletes és esztétikus lesz a felfekvés  Kacsint
Műgyanta ügyben a javaslatom: Epokitt, Araldite, az igazán profik közül Sikaflex - ízlés és beszerzési leehtőségtől függően. Nekem a jó öreg epokittel lett rögzítve.

Jó munkát!

 Afro Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. április 14. - 23:17:46 »

Szerintem tökéletes az elképzelésed, forrassz a hátuljára egy "Reisser" csavart ez magyarul faforgácslap csavar. Ez végig azonos átmérőjű és acélból van. A markolat aljába fúrjál egy  4-5 mm-rel nagyobb átmérőjű furatot ezt megtöltöd műgyantával és belenyomod a csavart. Oda fordítod ahova akarod és szilárdulás után le sem lehet robbantani. Ne használj gyorsan kötő műgyantát !

Üdv:  Vgaby

Na így már tökéletes elképzelés valóban! Nekem még annyi kiegészítenivalóm lenne a megoldáshoz, - engedelmeddel Gabi - hogy ha a csavart a műgyantába belenyomtad Lajos, akkor valamivel finoman szorítsd a gombot a tushoz, hogy valamilyen szinten előfeszített kötés jöjjön létre. Emellett nem árt a felfekvő felületeket is finoman megragasztózni... Így tökéletes és esztétikus lesz a felfekvés  Kacsint
Műgyanta ügyben a javaslatom: Epokitt, Araldite, az igazán profik közül Sikaflex - ízlés és beszerzési leehtőségtől függően. Nekem a jó öreg epokittel lett rögzítve.

Jó munkát!

 Afro Wave

Nem kell külön bekenni a felületet mert a lyukból jön bőven anyag, a rögzítés meg természetes !  Menő

Üdv:  Vgaby
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. április 14. - 23:24:09 »

Idézet

Nem kell külön bekenni a felületet mert a lyukból jön bőven anyag, a rögzítés meg természetes !  Menő

Üdv:  Vgaby

Ismét igazat adok! Összehozzuk lassan  Vigyorog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: