Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335086 alkalommal)
zsolt69
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #240 Dátum: 2009. április 28. - 20:27:11 »

Igen kellene. Konkrét példa, hogy valahol, valaki kiment a vadászterületre és a beírókönyvbe beírta, hogy fegyverbelövés 8 lövés.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #241 Dátum: 2009. április 28. - 20:52:22 »

Én láttam ilyet a beírókönyvünkben, még volt olyan is, hogy én írtam be, de téged ez nem ment meg, ha valaki okoskodni kezd... Mosolyog
De ha hajnalban, mondjuk egy kő/homokbányában durrantasz kettőt, nem hiszem, hogy bárki szólna.

A legtisztább megoldás a lőtér. Ha nincs a közelben, akkor megkérdezni a hivatásost, hogy ő hol szokta leellenőrizni az ő fegyverét, esetleg helyi, nagyobb tekintélynek örvendő vadászt. Nem lesz belőle probléma, hidd el.
 Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #242 Dátum: 2009. április 28. - 20:59:47 »

Nálunk a terület határán van egy nagy homokdomb. A céltábla a mi területünkre kerül, a belövő állvány már a szomszéd területen van. Megegyeztünk, és mind a két társaság itt lövi be a fegyvereit. A beírókönyvben pedig az szerepel, hogy próbalövés!
A külföldi vadászok közül is sokan szeretnek egy két lövést leadni a vadászat előtt, hogy nem álítódott e el a fegyverük utazás közben. Őket sem lőtérre viszik!
Semmi nem tiltja a próbalövést! Persze nem három dobozzal!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #243 Dátum: 2009. április 28. - 21:07:05 »

Nálunk a terület határán van egy nagy homokdomb. A céltábla a mi területünkre kerül, a belövő állvány már a szomszéd területen van. Megegyeztünk, és mind a két társaság itt lövi be a fegyvereit. A beírókönyvben pedig az szerepel, hogy próbalövés!
A külföldi vadászok közül is sokan szeretnek egy két lövést leadni a vadászat előtt, hogy nem álítódott e el a fegyverük utazás közben. Őket sem lőtérre viszik!
Semmi nem tiltja a próbalövést! Persze nem három dobozzal!
Ha van rosszakaród bajba kerülhetsz. Főleg, ha próbalövést írsz a könyvbe.
Ha már durrogunk a területen, akkor "lövések dúvadra" bejegyzés a naplóba, egyébként lőtér, ahogy wetzlar írta.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #244 Dátum: 2009. április 28. - 21:10:29 »

Nem kötözködök, komolyan kérdezem!

Mi tiltja, hogy próbalövést,  tegyek a területen?  Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt69
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #245 Dátum: 2009. április 28. - 21:22:52 »

Nem kötözködök, komolyan kérdezem!

Mi tiltja, hogy próbalövést,  tegyek a területen?  Vállat von

Úgy tudom, lehet hogy rosszul, hogy a fegyverbelövés fegyverjavításnak minősül amit csak fegyvermester végezhet el lőtéren. Tehát nem sportvadász és nem a területen. Hivatalosan.  Ezért kérdeztem a konkrét példát. Ebben az esetben számítani lehet-e valamilyen szankcióra?
Naplózva
zsolt69
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #246 Dátum: 2009. április 28. - 21:24:56 »

Ha van rosszakaród bajba kerülhetsz. Főleg, ha próbalövést írsz a könyvbe.
Ha már durrogunk a területen, akkor "lövések dúvadra" bejegyzés a naplóba, egyébként lőtér, ahogy wetzlar írta.
Ez az! Milyen bajba?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #247 Dátum: 2009. április 28. - 21:25:24 »

Nem kötözködök, komolyan kérdezem!

Mi tiltja, hogy próbalövést,  tegyek a területen?  Vállat von

Zsolt69 megválaszolta. Jogszabályt már elővakarták páran, onnan jegyeztem ezt meg.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #248 Dátum: 2009. április 28. - 21:29:06 »

Ez az! Milyen bajba?
Nem vadászat céljára használtad a fegyvered. Talán "foglalkozás körében elkövetett, gondatlan veszélyeztetés helyzetének megteremtése"?
Nem tudom, nem vagyok jogász, szerencsére... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #249 Dátum: 2009. április 28. - 21:35:36 »

 Vállat von Vállat von Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #250 Dátum: 2009. április 28. - 21:36:09 »

A fegyverbelövés nem lehet javitás,mert nem a fegyvert állitod, hanem a céltávcsövet, amit akár magad is felszerelhetsz.
Idézet
17. lőfegyverjavítás: a rendeltetésszerű használatnak meg nem felelő lőfegyver fegyverrészének ugyanolyan alkatrészre történő kicserélése, a lőfegyver irányzékán - a rendeltetés szerinti beállítás, illetve a tartozékok rendeltetésszerű, a körülményekhez igazodó cseréje kivételével - végrehajtott módosítás, továbbá a lőfegyver működőképességének helyreállítása
idézet a fegyvertövényből.
A vadászterületen viszont a vadászfegyvert csak vadászatra használhatod,mert arra szól az engedélyed.Ezért célszerű, ha a belövődomb aljában van egy kotorék Nyihi
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #251 Dátum: 2009. április 28. - 21:37:56 »

A fegyverbelövés nem lehet javitás,mert nem a fegyvert állitod, hanem a céltávcsövet, amit akár magad is felszerelhetsz.idézet a fegyvertövényből.
A vadászterületen viszont a vadászfegyvert csak vadászatra használhatod,mert arra szól az engedélyed.Ezért célszerű, ha a belövődomb aljában van egy kotorék Nyihi

Céltávcsövet meg tudtommal szintén nem szerelhetsz fel csak úgy... De ebben lehet, hogy tévedek.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
zsolt69
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #252 Dátum: 2009. április 28. - 21:39:11 »

Nem vadászat céljára használtad a fegyvered. Talán "foglalkozás körében elkövetett, gondatlan veszélyeztetés helyzetének megteremtése"?
Nem tudom, nem vagyok jogász, szerencsére... Ördög

Nem én. Ilyen hibát nem szoktam elkövetni. Tehát: egyik barátom tudatlanságból a beírókönyvben rögzítette, hogy a terület valamely körzetében fegyverbelövést végzett, leadott 8 lövést. Most a jóakarók meg akarják szvt-ni. Ezért kellene ismerni a jogszabályt pontosan. Mit tartalmaz, mit vétett a cimbi.
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #253 Dátum: 2009. április 28. - 21:46:38 »

Nem én. Ilyen hibát nem szoktam elkövetni. Tehát: egyik barátom tudatlanságból a beírókönyvben rögzítette, hogy a terület valamely körzetében fegyverbelövést végzett, leadott 8 lövést. Most a jóakarók meg akarják szvt-ni. Ezért kellene ismerni a jogszabályt pontosan. Mit tartalmaz, mit vétett a cimbi.
Sz@r helyen vadászol ! Nyihi
Naplózva
zsolt69
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #254 Dátum: 2009. április 28. - 21:51:10 »

Sz@r helyen vadászol ! Nyihi
A hely az jó. Bion
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: