Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335063 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #285 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 20:40:16 »

 
 Volt már egy két eset amikor jó lett volna az ejektor ,vagy párpuska tőltőgetővel .Kacsázás , gerlézés és nincs bennem lődüh. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #286 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 20:59:07 »

Üdv   Wave    Érdeklődnék Sauer '16/70 -es duplát átlehet alakítani ejektorosra??,  Köszönöm Wave

Az enyémben volt.
Aztán kivetettem...  Vállat von  Wave
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #287 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 21:05:16 »

Jó estét kívánok!

Tudom, hogy nem a legmegfelelőbb helyre írok, de nem találtam mást. Idén fejezem be a nyolcadikat. Tudna valaki segíteni abban, hogy milyen középiskolába kell mennem ahhoz, hogy fegyvermester legyek? Válaszukat előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Vallentin Krisztián
Szia !
Nem tudok semmi bisztosat, de szerintem ilyen középfoku képzés nincs jelenleg  az országban.Valószínü elöbb el kell végezz egy vasas sulit,majd ezután tudsz kezdeni valamit pl. Csongrádon.
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #288 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 21:19:34 »

Jó estét kívánok!

Tudom, hogy nem a legmegfelelőbb helyre írok, de nem találtam mást. Idén fejezem be a nyolcadikat. Tudna valaki segíteni abban, hogy milyen középiskolába kell mennem ahhoz, hogy fegyvermester legyek? Válaszukat előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Vallentin Krisztián

Szia!
Ezt találtam:
"adászpuskaműves
állam által elismert (OKJ) szakképesítés
Hivatalos adatok
Részletes bemutatás
Részvételi (vizsga) feltételek
Hivatalos adatok:
OKJ-szám: 34523701
A szakképesítés szintje: középfokú
    * az életbe léptető rendelet: 7/1993.(XII.30.) MüM
    * a szakmai és vizsgakövetelményeket tartalmazó rendelet: 10/1996. (IV.24.) FM
Szakmacsoport: Gépészet
Felügyelő minisztérium: FVM
A képesítéshez rendelt foglalkozás: Egyéb vas- és fémipari foglalkozások
A szakképesítés
# iskolarendszeren kívül tanulható
A képzés 50 százalékában gyakorlati képzés folyik.
Részletes bemutatás:
A képesítéssel betölthető munkakörök: 7490 Egyéb vas- és fémipari foglalkozások
Részvételi (vizsga) feltételek:
Szükséges iskolai végzettség: 10. (18 éven felülieknek 8.) évfolyam elvégzése
Életkori előírás nincs.
A képzésben való részvétel szakmai egészségi alkalmassági vizsgálathoz kötött.
Utolsó módosítás: 2001.07."

"Feladata: Vadászpuskák javítása.

Alapadatok
- OKJ-szám: 34523701
- Szakmacsoport: Gépészet
- Szint: középfokú szakképesítés
- Betölthető foglalkozás: Egyéb vas- és fémipari foglalkozások (7490) >>
- Felelős minisztérium: FVM

Képzési adatok
- Képzési idő: 1000 óra (maximálisan támogatható óraszám)
- Lehetséges képzési forma: felnőttképzésben és fogyatékosok számára iskolai rendszerben is tanulható.
- Elmélet aránya a képzésben: 50%

Feltételek
- Szükséges iskolai végzettség: 10. (az 1998/99-es tanév előtt végzetteknek 8.) évfolyam elvégzése
- Szakmai előképzettség: szükséges
- Egészségügyi alkalmassági vizsgálat: szükséges
- Pályaalkalmassági vizsgálat: nem szükséges

A munka jellege
Zárt helyiségben, ülve, állva végzett, könnyű fizikai munka."

Forrás: http://okj2006.hu/szakmak_regi/vadaszpuskamuves.html
Naplózva
Anadac
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #289 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 21:36:32 »

Köszönöm a segítséget!

Tehát akkor valamilyen Gépészeti Szakközép Iskolát kéne keresnem?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #290 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 21:43:44 »

Köszönöm a segítséget!

Tehát akkor valamilyen Gépészeti Szakközép Iskolát kéne keresnem?

"Szakmai előképzettség: szükséges"---tehát vagy szakképzőt kell elvégezned, vagy "szakközépiskolát" ami érettségit ad! Szerintem az utóbbi a jobb, aztán jöhet a "szórakozás"! Mosolyog
 Wave
Naplózva
Anadac
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #291 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 21:56:22 »

Azt én tudtam, hogy egyből nem lehetek fegyvermester, csak szerettem volna tudni, hogy milyen szakközépiskola kell ahhoz hogy utána elvégezhessem a fegyvermesteri képzést.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #292 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 22:04:49 »

Azt én tudtam, hogy egyből nem lehetek fegyvermester, csak szerettem volna tudni, hogy milyen szakközépiskola kell ahhoz hogy utána elvégezhessem a fegyvermesteri képzést.

http://www.google.hu/search?q=szakk%C3%B6z%C3%A9piskola+vasipar&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a

Itt találsz párat. Nem tudom országszerte merre laksz, ezért kicsit Te is megtekerhetnéd a guglit! Mosolyog
 Wave
Naplózva
Anadac
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #293 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 22:25:25 »

 Mosolyog
Nem azzal volt a gond, hanem azzal, hogy nem tudtam, hogy mit  keressek. Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #294 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 22:39:05 »

Mosolyog
Nem azzal volt a gond, hanem azzal, hogy nem tudtam, hogy mit  keressek. Mosolyog

Mazsolázhatsz! Ha Bp..hez közel laksz, mehetünk együtt! Mosolyog
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #295 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 22:43:02 »

Én javasolnám, hogy gondolkozz el azon, hogy nem csak egyszerü OKJ-s képzést végzel el, hanem kicsit komolyabban veszed és felsőfokú oklevélre hajtasz,....csak találnám meg hol volt, melyik egyetemen/fősikolán ilyen szak....a Bolyaira gondoltam, de most ott nem találom...valami fegyverműszerész vagy mérnök vagy mi...
Sab fórumtársunk talán tud benne segíteni.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #296 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 22:52:16 »

Én javasolnám, hogy gondolkozz el azon, hogy nem csak egyszerü OKJ-s képzést végzel el, hanem kicsit komolyabban veszed és felsőfokú oklevélre hajtasz,....csak találnám meg hol volt, melyik egyetemen/fősikolán ilyen szak....a Bolyaira gondoltam, de most ott nem találom...valami fegyverműszerész vagy mérnök vagy mi...
Sab fórumtársunk talán tud benne segíteni.

Félek, nem találsz ilyen irányú felsőfokú képzést! De ha igen, oszd meg velünk, ne tartsd  magadban! Engem érdekel!
Régen a Műegyetemen is volt honvéd tiszt képzés, most meg a lőterét  is bezárták, tudjuk miért! Szomorú
Naplózva
Anadac
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #297 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 22:57:11 »

Mazsolázhatsz! Ha Bp..hez közel laksz, mehetünk együtt! Mosolyog

Hát Pestszentlőrincen lakom. Azt, hogy értetted hogy mehetnénk együtt? Mosolyog

Fkorei!

Ha megtalálod akkor szoljál légyszíves. Mosolyog Bárcsak a főiskolánál tartanék. Mosolyog De még szakközépet kell keresnem.
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #298 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 22:58:48 »

Félek, nem találsz ilyen irányú felsőfokú képzést! De ha igen, oszd meg velünk, ne tartsd  magadban! Engem érdekel!
Régen a Műegyetemen is volt honvéd tiszt képzés, most meg a lőterét  is bezárták, tudjuk miért! Szomorú

Én úgy emlékszem láttam valamelyik felsőfokú honlapján (max fél-1 éve), de nem találom.
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #299 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 11:18:23 »

Jó estét kívánok!

Tudom, hogy nem a legmegfelelőbb helyre írok, de nem találtam mást. Idén fejezem be a nyolcadikat. Tudna valaki segíteni abban, hogy milyen középiskolába kell mennem ahhoz, hogy fegyvermester legyek? Válaszukat előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Vallentin Krisztián

Szia Krisztián!

Régebben igaz volt, hogy kell valami fémipari előképzettség ahhoz, hogy vadászpuskaműves legyél. A tavalyi évtől viszont megváltozott a helyzet, mivel beindult a fegyverműszerész képzés és ez lett a beugró a vadászpuskaműves tanfolyamra. Fegyverműszerésznek lehet jelentkezni nappali (16. életévtől -23 életévig, tizedik évfolyam elvégzésével tanúsított alapfokú iskolai végzettség, egészségügyi alkalmassági vizsgálat), illetve levelező (18. életév betöltése, nyolcadik évfolyam elvégzésével tanúsított alapfokú iskolai végzettség, egészségügyi alkalmassági vizsgálat) képzésre. Ez a képzés az országban egyedül csak Csongrádon létezik. Az iskola honlapján (www.dianaszki.hu) minden további infót megtalálsz.

Üdv: Csaba
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: