Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335077 alkalommal)
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #300 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 11:32:15 »

Helyreigazításként:

A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen is meg lehet szerezni a fegyverműszerész szakmát, levelezőn a 18. életévet betöltve.

Kiegészítésként:

A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem és a Diana Vadász Felnőttképző Alapítványi Szakképző Iskola és Kollégium közösen indítja el a fegyvertervező mérnök képzést.
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Anadac
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #301 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 19:50:17 »

Akkor végülis milyen fajta középiskolát ajánl? Vagy az mindegy?
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #302 Dátum: 2009. Szeptember 20. - 11:37:15 »

Akkor végülis milyen fajta középiskolát ajánl? Vagy az mindegy?

A puskaművesség szempontjából mindegy, mivel a fegyverműszerész a beugró!
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Anadac
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #303 Dátum: 2009. Szeptember 21. - 19:43:18 »

És a fegyverműszerészség szempontjából?  Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #304 Dátum: 2009. Szeptember 22. - 08:48:58 »

Én javasolnám, hogy gondolkozz el azon, hogy nem csak egyszerü OKJ-s képzést végzel el, hanem kicsit komolyabban veszed és felsőfokú oklevélre hajtasz,....csak találnám meg hol volt, melyik egyetemen/fősikolán ilyen szak....a Bolyaira gondoltam, de most ott nem találom...valami fegyverműszerész vagy mérnök vagy mi...
Sab fórumtársunk talán tud benne segíteni.

Valóban, már csak egy iskola (Diana) (magán) végzi a fegyverrel kapcsolatos oktatást.
OKJ fegyverműszerész, puskaműves, puskaműves mester.
Bolyai oktató személyzet többsége levándorolt Csongrádra és ott folytatják a képzést.
Sokat talán nem is tudják, de nem szükséges fegyveres végzettség a fegyverjavítói tevékenység hivatalos végzéséhez.

"""(1) A fegyver gyártását, forgalmazását vagy javítását végző személy szakképzettségeként előírt képesítésnek kell tekinteni a puskaműves, fémipari technikus, gépész-üzemmérnöki, gépészmérnöki oklevelet, a fegyvermesteri szakvizsgát, valamint forgalmazási tevékenység esetén a megyei (budapesti) rendőr-főkapitányságon letett fegyverforgalmazási vizsgát.""

Tehát van más lehetőség is, amit a jogszabály lehetővé tesz a javítási tevékenység engedélyezéséhez.
 Mosolyog

Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #305 Dátum: 2009. Szeptember 22. - 09:12:27 »

Valóban, már csak egy iskola (Diana) (magán) végzi a fegyverrel kapcsolatos oktatást.
OKJ fegyverműszerész, puskaműves, puskaműves mester.
Bolyai oktató személyzet többsége levándorolt Csongrádra és ott folytatják a képzést.
Sokat talán nem is tudják, de nem szükséges fegyveres végzettség a fegyverjavítói tevékenység hivatalos végzéséhez.

"""(1) A fegyver gyártását, forgalmazását vagy javítását végző személy szakképzettségeként előírt képesítésnek kell tekinteni a puskaműves, fémipari technikus, gépész-üzemmérnöki, gépészmérnöki oklevelet, a fegyvermesteri szakvizsgát, valamint forgalmazási tevékenység esetén a megyei (budapesti) rendőr-főkapitányságon letett fegyverforgalmazási vizsgát.""

Tehát van más lehetőség is, amit a jogszabály lehetővé tesz a javítási tevékenység engedélyezéséhez.
 Mosolyog



 Igen Igen
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #306 Dátum: 2009. Szeptember 22. - 11:36:44 »

Valóban, már csak egy iskola (Diana) (magán) végzi a fegyverrel kapcsolatos oktatást.
OKJ fegyverműszerész, puskaműves, puskaműves mester.
Bolyai oktató személyzet többsége levándorolt Csongrádra és ott folytatják a képzést.
Sokat talán nem is tudják, de nem szükséges fegyveres végzettség a fegyverjavítói tevékenység hivatalos végzéséhez.

"""(1) A fegyver gyártását, forgalmazását vagy javítását végző személy szakképzettségeként előírt képesítésnek kell tekinteni a puskaműves, [b]fémipari technikus, gépész-üzemmérnöki, gépészmérnöki oklevelet[/b], a fegyvermesteri szakvizsgát, valamint forgalmazási tevékenység esetén a megyei (budapesti) rendőr-főkapitányságon letett fegyverforgalmazási vizsgát.""

Tehát van más lehetőség is, amit a jogszabály lehetővé tesz a javítási tevékenység engedélyezéséhez.
 Mosolyog
Sziasztok!
A" fémipari technikus" szerintem kihagyható, mert ilyen OKJ-s besorolás nincs,.
Üdv. Varga Károly

« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 22. - 11:43:39 írta Horrido » Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
sab
Vendég
« Új üzenet #307 Dátum: 2009. Szeptember 22. - 12:42:44 »

Sziasztok!
A" fémipari technikus" szerintem kihagyható, mert ilyen OKJ-s besorolás nincs,.
Üdv. Varga Károly



Hagyja ki a jogalkotó ! Vigyorog Vigyorog Vigyorog Emelem

Fegyvermesteri sincs, mert az nem OKJ végzettség, és rég sem volt az.
Ami nincs az OKJ listávban, azzal nem lehet civilben, engedéllyel ténylekdni, hivatalosan ugye, mert nincs mire TEÁOR számot adni.
Fegyveres testületeknél anno volt ilyen, már mint fegyvermesteri végzettség, beosztás, de az csak belsőleg volt érvényes, civilben már nem, mert ugye nem civil OKJ végzettség volt.
Ezért van most a Diana, mert nem véletlen, hogy sok BV-s és más fegyveres testületi emberke is jár az iskolába.
Naplózva
Anadac
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #308 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 22:36:29 »

Ilyen típusú középiskola nincsen Budapesten? Mert nekem most még az kéne egyenlőre. Mosolyog
Naplózva
Anadac
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Új üzenet #309 Dátum: 2009. Szeptember 24. - 22:40:24 »

Köszönöm azoknak akik válaszoltak. Sokat segítettek.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #310 Dátum: 2009. Szeptember 25. - 17:41:25 »

Ilyen típusú középiskola nincsen Budapesten? Mert nekem most még az kéne egyenlőre. Mosolyog

Nincs, sajnos már nincs, és csak az említett csongrádi van.
Levelezős és lógni is lehet. Kacsint Mosolyog Vigyorog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #311 Dátum: 2009. December 01. - 18:07:00 »

Vadász topik, akkor jó helyen jelentem be.

Megalakítottuk a Magyar Fegyverjavítók Érdekvédelmi Egyesületét (MFÉE), melynek a bírósági végzése már a kezemben van.

10 fővel kezdetnek.

Hogy miért és mire fel és hogyan lehet jelentkezni a honlapomon megtalálható, de hamarosan lesz egy saját honlapja az érdekvédelmi egyesületnek.

http://www.fegyveroptika.gportal.hu/gindex.php?pg=27676827

Jelenleg 68 fő (cég ), van ma Mo-on, akik hivatalosan, engedélyekkel foglalkoznak ezzel a szakmával.
Most kaptam meg a listát, amely nem nyilvános, de érdekességnek lebontom megyékre, hogy látható legyen a megosztás Mo-on.

Minden normális és jogkövető kollégát szívesen fogadunk sorainkba.

Tisztelettel : Tóth Attila László
MFÉE elnöke.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #312 Dátum: 2009. December 01. - 19:46:19 »

Vadász topik, akkor jó helyen jelentem be.

Megalakítottuk a Magyar Fegyverjavítók Érdekvédelmi Egyesületét (MFÉE), melynek a bírósági végzése már a kezemben van.

10 fővel kezdetnek.

Hogy miért és mire fel és hogyan lehet jelentkezni a honlapomon megtalálható, de hamarosan lesz egy saját honlapja az érdekvédelmi egyesületnek.

http://www.fegyveroptika.gportal.hu/gindex.php?pg=27676827

Jelenleg 68 fő (cég ), van ma Mo-on, akik hivatalosan, engedélyekkel foglalkoznak ezzel a szakmával.
Most kaptam meg a listát, amely nem nyilvános, de érdekességnek lebontom megyékre, hogy látható legyen a megosztás Mo-on.

Minden normális és jogkövető kollégát szívesen fogadunk sorainkba.

Tisztelettel : Tóth Attila László
MFÉE elnöke.

Két listát szeretnék közzé tenni, melyhez a tagság hozzájárult :
01.   Tóth Attila László elnök (Vas)
02.   Allaga Antal alelnök (Bács-Kiskun)
03.   Pozsgai Attila József titkár(Baranya)
04.   Baranyai Balázs (Zala)
05.   Gáspár Antal ( Békés)
06.   Horváth Gábor (Veszprém)
07.   Major Tibor (Fejér)
08.   Spén-Tech Bt ( Fejér)
09.   Akácos Bt. (Győr-Moson-Sopron)
10.   Gyapka András ( eng. visszadta közben)

Mo-on a hivatal szerint a következő hivatalos fegyverjavítók vannak, megyékre leosztva :

Megyék szerinti fegyverjavítók ( cégek) elosztása ( nem naprakész)


01.   Bács-Kiskun : 6 fő ( cég )
02.   Baranya : 2 fő
03.   Békés : 2 fő
04.   BAZ : 4 fő
05.   Csongrád : 2 fő
06.   Fejér : 2 fő
07.   Győr-Moson-Sopron : 7 fő
08.   Hajdú-Bihar : 4 fő
09.   Heves : 3 fő
10.   Jász-Nagykun-Szolnok : 1 fő
11.   Komárom-Esztergom : 1 fő
12.   Nógrád : 1 fő
13.   Pest : 14 fő
14.   Somogy : 5 fő
15.   Szabolcs-Szatmár-Bereg : 3 fő
16.   Tolna : 3 fő
17.   Vas : 4 fő
18.   Veszprém : 2 fő
19.   Zala : 5 fő

Lista a saját megítélésem szerint nem pontos.

Köszönöm, hogy megoszthattam ! Emelem
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #313 Dátum: 2009. December 14. - 10:21:40 »

Sziasztok!
Van egy IZS 27 EM-1C fegyverem. A problémám pedig az, hogy kb egy hónapja nagyon megáztam vele..erre a következő vadászaton nekiállt duplán elhúzni a csöveket. Egyszer csinálta, egyszer nem...  Vállat von  Amennyiben skeet v trapp lőszert teszek bele, semmi gond, tökéletesen működik. Azonban ha B&P vagy RC4 akkor dupláz... Remélem csak vmi állítási gond.. Tud ebben valaki segíteni? Elfelejtettem írni, hogy az első (duplázós) vadászat után lehúztam a tust és megolajoztam mindent az elsütő szerkezetben. Ezek ellenére is csinálja!
Köszönettel  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #314 Dátum: 2009. December 14. - 19:14:11 »

Sziasztok!
Van egy IZS 27 EM-1C fegyverem. A problémám pedig az, hogy kb egy hónapja nagyon megáztam vele..erre a következő vadászaton nekiállt duplán elhúzni a csöveket. Egyszer csinálta, egyszer nem...  Vállat von  Amennyiben skeet v trapp lőszert teszek bele, semmi gond, tökéletesen működik. Azonban ha B&P vagy RC4 akkor dupláz... Remélem csak vmi állítási gond.. Tud ebben valaki segíteni? Elfelejtettem írni, hogy az első (duplázós) vadászat után lehúztam a tust és megolajoztam mindent az elsütő szerkezetben. Ezek ellenére is csinálja!
Köszönettel  Emelem
Javaslat, keress egy fegyvermestert! Egy reszelővel segíteni tud a problémádon. Valószínű hogy a kakas nem akad rendesen, mert elkopott, már nem 90 fokos a szög és a sütési erő átbillenti. Egybillentyűsöknél előfordul.. Kacsint
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: