Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 335056 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #825 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 19:11:04 »

Szerintem semmi jelentősége azt kivéve, hogy ha vállból ismételsz, akkor orrba verhet az üres hüvely, mivel "rossz felén" van benne az ejektor.  Vállat von


Ilyen kell neked:



 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
ordasfarkas
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #826 Dátum: 2013. Augusztus 19. - 21:22:42 »

Tisztelt Nagysas !

Köszönöm a segitséget, igen, pont ellenkezőleg néz ki az én magnum zárfejem, remélem jó lesz addig,  ameddig összespórolom egy balos zárfej árát. Az első lövést azért lőpadból adom le  vele. Te milyen kalibert  használsz ?
Ezek szerint te is balkezes vagy ?
                                                                        Nagy tisztelet : Ordasfarkas
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #827 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 16:27:53 »

Tisztelt Nagysas !

Köszönöm a segitséget, igen, pont ellenkezőleg néz ki az én magnum zárfejem, remélem jó lesz addig,  ameddig összespórolom egy balos zárfej árát. Az első lövést azért lőpadból adom le  vele. Te milyen kalibert  használsz ?
Ezek szerint te is balkezes vagy ?
                                                                        Nagy tisztelet : Ordasfarkas

Igen balkezes, a kaliber 9,3x (most - és remélem még sokáig)  74 R  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #828 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 12:49:27 »

Sziasztok!

Szeretném a véleményetek, illetve segítségetek kérni.

Van egy M96-os Mauserem, kurtított csővel. Nagyon szeretem, rendkívül kezes és pontos kis puska, egyetlen gondom van vele: a zászlós biztosítása. Hüvelykujjal épp csak működtethető, de akkora hanggal old, hogy még egy süket süldő is elszaladna tőle, két kézzel meg nem túl kényelmes, nem is praktikus oldani. Ennek a gyógyítására, átalakítására milyen megoldások léteznek? Az utólagosan kialakított nyakbiztosítás pl. csendesen, megbízhatóan teszi a dolgát? Vagy célszerűbb beépíteni egy biztosítóval szerelt komplett elsütő szerkezetet (már ha van egyáltalán, Timney-ben nem láttam)? Milyen költségekkel jár egy ilyen „műtét”? Kell utána műszakiztatni a fegyvert?

Előre is köszönöm!

 Emelem   
Naplózva

Üdv,
Barna
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #829 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 13:29:19 »

Sziasztok!

Szeretném a véleményetek, illetve segítségetek kérni.

Van egy M96-os Mauserem, kurtított csővel. Nagyon szeretem, rendkívül kezes és pontos kis puska, egyetlen gondom van vele: a zászlós biztosítása. Hüvelykujjal épp csak működtethető, de akkora hanggal old, hogy még egy süket süldő is elszaladna tőle, két kézzel meg nem túl kényelmes, nem is praktikus oldani. Ennek a gyógyítására, átalakítására milyen megoldások léteznek? Az utólagosan kialakított nyakbiztosítás pl. csendesen, megbízhatóan teszi a dolgát? Vagy célszerűbb beépíteni egy biztosítóval szerelt komplett elsütő szerkezetet (már ha van egyáltalán, Timney-ben nem láttam)? Milyen költségekkel jár egy ilyen „műtét”? Kell utána műszakiztatni a fegyvert?

Előre is köszönöm!

 Emelem   


Üdv Barna!

Mielőtt kiszórnád a pénzed az átalakításra.., megpróbálok egy tanácsot adni a kérdést illetően.
Majd a nagyobb kaliberek megcáfolnak, vagy megerősítenek..  :Mosolyog ..

..Miután elhelyezkedtél a lesen, told a lőszert a csőre, de NE fordítsd rá a zárat.., csak a lövés előtti percben.
Nekem bevált ,anno..   Emelem
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #830 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 14:48:30 »

Üdv Barna!

Mielőtt kiszórnád a pénzed az átalakításra.., megpróbálok egy tanácsot adni a kérdést illetően.
Majd a nagyobb kaliberek megcáfolnak, vagy megerősítenek..  :Mosolyog ..

..Miután elhelyezkedtél a lesen, told a lőszert a csőre, de NE fordítsd rá a zárat.., csak a lövés előtti percben.
Nekem bevált ,anno..   Emelem

Üdv Cheyenne!

Ahogy a lőszert a csőre tolom, az utolsó 1,5-2 cm-en már feszül meg az ütőszeg rugója. Ilyenkor a zárdugattyút a zár fordítása rögzíti... Ha nem fordítom el, visszacsúszik fesztelen állapotig, így viszont nem tudom letámasztani sem a puskát, mert a zárdugattyú hátrasiklik egyből. Aztán így képzelem: lőszer ki, deszkára le, kopp, les alá tovább... Röhög
Szóval szerintem nem jó megoldás, csak ha a palánkra támasztom és majdnem vízszintesen tartom egész este a puskát. Persze így működhet.
Inkább más megoldást keresnék...
Köszönöm!
 
Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
ordasfarkas
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #831 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 21:41:43 »

Tisztelt Barna !

Ha az m 96-os svéd mauserről van szó, akkor emlékezetem szerint van egy középállás, ahonnan már kattanás nélkül lehet a fegyvert tűzkész állapotba hozni. Nekem is volt ilyen fegyverem. Az is megoldás, hogy mikor hallod jönni a disznót, vagy disznókat, akkor helyezed tüzkész állapotba a fegyvert. De próbálkozhatsz egy kis WD-40 el is spriccelj bele egy kicsit a zászlós biztositó belsejébe, szerintem könnyebbben fog járni és a hangja sem lesz kattanós.

Nagy Tisztelet
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #832 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 22:42:42 »

hahnbarna!
Fogj rá hüvelykujjal a megfeszített ütőszeg végén levő felfele álló, recés végű felületre (bárcsak tudnám, mi a neve!), húzd egy kicsit hátra, és a beolajozott biztosító zászló nagy eséllyel „magától” lefittyen a tűzkész állapotába. Ha nem, akkor két kezes a mutatvány, de akkor már hangtalanul meg tudod csinálni a másik kézzel. Egy kis gyakorlás, és simán fog menni.
Azért old hanggal, mert a biztosítás nem csak becsúszik az ütőszeg elé, hanem tovább feszíti azt, legalább egy fél millivel, vagy lehet, hogy többel is. (katonapuska, ott a lövészárokban nem számít...) Ha leengeded a biztosítót ez a további kis megfeszített rugóút csapódik előre, és hangot ad. Így van tervezve, nem érdemes vele kínlódni. Az egészet tudod kontrollálni, ha a hüvelykeddel tovább, hátra feszíted az ütőszeg végén levő recés felületet. Egy kis gyakorlást igényel, mert ha elfárad az ujjad, vagy kicsúszik az ujjad alól, ugyanott vagy….. csattanni fog.
Sajna a 96-os Gusztáv az ilyen… Nem vadászpuska, hát meg kell tanulni vadászatra a fortélyait.
Sok pénzt nem érdemes beletenni, mert olyan pénznyelő típus.. na még ezt is, na még azt is, aztán mire lesz egy jó tolózáras vadászpuskád, ott tartasz, hogy másfelet is vehetnél az árán.
Szerintem....
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #833 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 23:03:30 »

Hogyan nem vettem zászlós biztosítással ellátott puskát:
Az eladó megmutatta,hogy hogyan lehet legkönnyebben használni a zászlócskát:
-Így... belekapaszkodok négy ujjal a távcső végébe (!!!) , a hüvelykujjammal meg feltolom a biztosítót...Kicsit nehezen jár,de így azért könnyebb... OOO
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #834 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 08:11:05 »



Köszönöm válaszotokat, a "kétkezes" megoldást alkalmazom jelenleg is, így valóban hangtalanul, de kényelmetlenül lehet oldani. Természetesen mindig figyelek, hogy megfelelő mennyiségű kenőanyagot juttassak a "zajos" helyekre.
Tisztában voltam vásárláskor is a fegyver hátrányaival, de a hülyebogár...  OOO Szóval, nem szeretnék lemondani a puska módosításáról. A kaliber pont jó (a jelenlegi vadászati lehetőségeimnek tökéletesen megfelel), az egész, így ahogy van (a biztosítását kivéve) nekem nagyon szuper. Nem gazdaságos egy ilyen beruházás, tudom, de nekem szerintem ez a fegyver nem fog kikerülni a szekrényemből... Kisebb kalibert minek vennék, ha meg egyszer ez kevés lesz (adja úgy az élet! Mosolyog ), akkor majd kerül mellé egy 8x57  Vigyorog .


 Röhög Röhög Röhög

Azért ha valaki az átalakítási lehetőségekről tud tájékoztatást adni, ne fogja vissza magát...
Köszönöm szépen!

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
kalozba
Vendég
« Új üzenet #835 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 14:12:59 »



   Üdvözlettel.


   A Boyds honlapján az Optima triggert a swedishez valót kell megrendelni és a safetys változatot. Ez 2-4 libra között állítható sűtöerejű, a típus csereszabatos, kiütöd a régi csapot s a helyére beteszed az újat . A tokból kell vésövel a biztosító kar helyét kivésni,nem nagy dolog. Nekem ez van, nagyon finom lesz a sütés, még azt a pecket vágd le az ütőszeg végéről, kicsit vesz le az ütőszeg tömegéböl .  Az ára, az imént ránéztem 40 dollár körül van plusz ha jól emlékszem 18 dollár volt a posta A Brownels is forgalmazza csak kicsit drágábban.

  Üdvözlettel :Bandi






Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #836 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 14:24:04 »

http://www.boydsgunstocks.com/product.htm?pid=5846
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #837 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 15:09:11 »





Uraim!

 Meghajol

Nagyon köszönöm!
Megrendelem, bár látom most nincs készleten nekik.

 Emelem

Naplózva

Üdv,
Barna
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #838 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 15:23:12 »

hahnbarna,
nem kérdeztél, de engedd meg, hogy egy véleményt mondjak a Gusztiról és a terveidről.
Aztán legfeljebb nem hallgatsz rám.
A Karl Gustafs éppen a maga tökéletlenségével éppen a tökéletes puska, én nem nyúlnék hozzá, pláne nem kireszelni-levágni-kivésni stb.
Nem valószínű, hogy ezekkel a változtatásokkal jelentősen javítanál a fegyver lövés-komfortján, de sikerülne szétbarmolni egy eredeti 96-ost, ami úgy jó, ahogy van.
Az „enyémet” a mai napig sikeresen használják az általad tervezett átalakítások nélkül, és egy nagyon jó puska.
Elővisszavásárlási garanciát kötöttem ki rá, pont 112 éves. Mint fegyver, maga a tökéletesség, mint „fínom, úri, puccos” vadászpuska, majdnem reménytelen……
Az sem véletlen, hogy nem a 96-ost, hanem a 98-as Mausert használják a legtöbb vadászfegyver ősnek.
Persze a tied, azt csinálsz vele amit akarsz, de kár érte.. egyszer, ha majd lesz egy 8x57-es vadászatra készített vadászpuskád is, sajnálni fogod, hogy szétbarmoltad a történelem egy kis darabját.
Viszont határozottan tisztességesebb ezzel vadászni vaddisznóra, mint kezdőként egy 243-assal ki tudja mit művelni vaddisznó-vadászat címszóval.
 Emelem
Naplózva
kalozba
Vendég
« Új üzenet #839 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 17:26:09 »




   Üdvözlettel.

 Szerintem sokat javul (sport elsütő, céllövészethez használják) inkább vadászias, mint hadi sütéssel elrángatni a lövést s netán sebezni . A történelem eme darabkájából van annyi , hogy rajtad kivül még százezret megörizhetnek a múltnak. A biztosító helyét kialakitani nem nagy munka reszelővel kireszeled s  ha szépen megcsinálod olyan lesz mint a gyári oldalbiztosító.Ha megengeded javasolnám ,hogy ha teheted nehéz löszert (10,1 gr) használj vulkant vagy alaskát  oryxot ,s ha betartod a vadászias lőtávot nem fogod érezni ,hogy a kezedben tartott fegyver kevés lenne a magyarországi vadfajok elejtéséhez. Ráadásul olyan minőségi csöve van (bofors) amit nehéz kritizálni,és még az unokád is végigvadászhatja vele az életét.
 
  Üdvözlettel:Bandi
 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: