Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felületkezelés  (Megtekintve 100789 alkalommal)
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #255 Dátum: 2023. Augusztus 29. - 18:11:43 »

Kérdés: Tru-oilt használ valaki fa puskatushoz?
Tényleg "kikeményedik", ahogy megszárad a felületen?

Pont ezt nem, de alapanyagát nézve nagyon hasonló, mint a nálunk kapható "keményolaj" anyagok. Exkluzív bútorosok használják még néha, netről beszerezhetők.
Naplózva
szili76
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #256 Dátum: 2023. Augusztus 30. - 14:08:12 »

Pont ezt nem, de alapanyagát nézve nagyon hasonló, mint a nálunk kapható "keményolaj" anyagok. Exkluzív bútorosok használják még néha, netről beszerezhetők.

Rá lehet/szabad ezt kenni - házilag - enyhén lemattult puskatusra?
Balsint próbáltam, de igazából nem ér semmit. Megszárad rajt és visszamattul a felület.
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220


« Új üzenet #257 Dátum: 2023. Augusztus 30. - 17:19:32 »

Rá lehet/szabad ezt kenni - házilag - enyhén lemattult puskatusra?
Balsint próbáltam, de igazából nem ér semmit. Megszárad rajt és visszamattul a felület.

Az az "enyhén lemattult" tus mit jelent? Ha eredetileg lakkozott volt a tus, akkor az először le kellene róla csiszolni, ha olajozni akarod. Lakkozott tust, lakkal kellene javítani. Az olajozott agyfákra a Balsin Schaftöl jól használható.
 Emelem
Naplózva
szili76
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #258 Dátum: 2023. Augusztus 30. - 18:32:17 »

Az az "enyhén lemattult" tus mit jelent? Ha eredetileg lakkozott volt a tus, akkor az először le kellene róla csiszolni, ha olajozni akarod. Lakkozott tust, lakkal kellene javítani. Az olajozott agyfákra a Balsin Schaftöl jól használható.
 Emelem

Nehéz elmondani, milyen az "enyhén mattult": nem homogén a pácolt felület, talán így a legjobb kifejezni. A Balsin elpárolog (volt, hogy 5 napig rajt hagytam) és ugyanolyan marad, mint volt.
Ezért keresnék olyan olajat, ami kikeményedik. Parkettaolajra is gondoltam pl.
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 220


« Új üzenet #259 Dátum: 2023. Augusztus 30. - 19:32:07 »

Nehéz elmondani, milyen az "enyhén mattult": nem homogén a pácolt felület, talán így a legjobb kifejezni. A Balsin elpárolog (volt, hogy 5 napig rajt hagytam) és ugyanolyan marad, mint volt.
Ezért keresnék olyan olajat, ami kikeményedik. Parkettaolajra is gondoltam pl.

Azt kellene tudni, hogy eredetileg mivel volt kezelve, ami bemattult. Valamilyen lakk lehet rajta. Ezt hiába olajozod, mert megakadályozza az olaj beszívódását. Az olajjal kezelt agyfákat időnként Balsinnal kezelve, az olaj beszívódik. Ezek az agyfák időjárásállóak és kevésbé sérülékenyek. Ha nem a legújabb nagy nyomáson impregnált agyfáról van szó, akkor a sérült lakkot legjobb lenne a fáig lecsiszolni. 600-as polírpapír, portalanítás, agyfa olaj a kellő színben többször, ameddig szükséges. Ez otthon is elvégezhető, de be is lehet adni egy fegyvermesterhez. 
Naplózva
szili76
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #260 Dátum: 2023. Augusztus 30. - 21:46:10 »

Azt kellene tudni, hogy eredetileg mivel volt kezelve, ami bemattult. Valamilyen lakk lehet rajta. Ezt hiába olajozod, mert megakadályozza az olaj beszívódását. Az olajjal kezelt agyfákat időnként Balsinnal kezelve, az olaj beszívódik. Ezek az agyfák időjárásállóak és kevésbé sérülékenyek. Ha nem a legújabb nagy nyomáson impregnált agyfáról van szó, akkor a sérült lakkot legjobb lenne a fáig lecsiszolni. 600-as polírpapír, portalanítás, agyfa olaj a kellő színben többször, ameddig szükséges. Ez otthon is elvégezhető, de be is lehet adni egy fegyvermesterhez. 

~10 éves Steyr Luxus, nem tudom ez mond-e valamit (lakk, vagy olaj). Nem igazán akarom csiszolgatni, marad így, csak arra gondoltam, hogy valami száradó anyaggal bekenném, hogy fullos legyen. De nem szekrénypuska...
Naplózva
Tomi42
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #261 Dátum: 2023. Szeptember 24. - 11:00:17 »

Vettem egy használt orosz sörétest és több helyen megvolt karcolva a csöve és a fa felület sem volt az igazi. Elvittem fegyvermesterhez barnításra, felüleletkezelésre viszont azt kezdtem észrevenni, hogy mint ha elkezdett volna lejönni a barnítás a csőről és a fa felület sem az igazi. Nagyjából 1-2 hónapja volt lekezelve a felület.  Olajos rongyal szoktam megtörölni a csövet fegyvertisztitáskor... ez leszedheti a barnítást vagy ártalmas lehet a fára  az olajos rongy vagy a fegyvermester végzett rossz munkát?

Házilag ki lehet javítani a felületi hibákat valahogy?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: