Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 159771 alkalommal)
Fényképész
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #300 Dátum: 2014. Október 27. - 14:42:18 »

Nekem sokkal inkább az, hogy amint a csövön plusz súly keletkezik, úgy szórja a lövéseket, mint a kukoricát.
Tartom is magam ahhoz, hogy a fegyvereim csövén csak a nyílt irányzéknak van helye, semmi másnak.


Nekem 7x64-es puskámpon tökéletesen működik(fotóelemes) a zöld ledes mágneses lámpa.A héten került felügyeletem alá egy 300WM.  kipróbálom vele is. Majd írok a fejleményekről, de az eddig eladott mágneses lámpáinkra nem volt kifogás kalibertől függetlenül.
Ezért egyenlőre, nem értek egyet kijelentéseddel, csak az ellenszenvet érzem írásodban.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 27. - 14:50:42 írta Pyrus » Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #301 Dátum: 2014. Október 27. - 15:00:12 »

"Nekem sokkal inkább az, hogy amint a csövön plusz súly keletkezik, úgy szórja a lövéseket, mint a kukoricát.
Tartom is magam ahhoz, hogy a fegyvereim csövén csak a nyílt irányzéknak van helye, semmi másnak."
Válasz:
Nekem 7x64-es puskámpon tökéletesen működik(fotóelemes) a zöld ledes mágneses lámpa.A héten került felügyeletem alá egy 300WM.  kipróbálom vele is. Majd írok a fejleményekről, de az eddig eladott mágneses lámpáinkra nem volt kifogás kalibertől függetlenül.
Ezért egyenlőre, nem értek egyet kijelentéseddel, csak az ellenszenvet érzem írásodban.

Már meg ne haragudj, de mikor írtam én az általad eladott mágneses szerelékekről (bármiféle, nemhogy) negatív véleményt?
A fegyverlámpák furkálás nélküli rögzítésének alternatíváiról volt szó, semmi másról.
Azt pedig, hogy a saját fegyverem miként reagál a csövön keletkezett többlet súlyra a lámpa miatt, arra van némi rálátásom (másnak nem is igen lehet).

Summázva: tényleg nem értem, mivel váltottam ki benned az ellenszenvet.  Vállat von Talán szimplán csak ilyen az aurám, vagy a napfoltok tehetnek róla, fene tudja...  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #302 Dátum: 2014. Október 27. - 15:39:48 »

A fegyverlámpa ha fenn van a puskán ,és távolabbra kell lőni,akkor bizony előfordulnak eltérések.Általában akkor kisebb az eltérés,ha a tokhoz közel van a lámpa,és minél közelebb a csővéghez,annál nagyobb.
Cimborám ezt a gondját  úgy oldotta meg,hogy a lámpával együtt a puskát belőttük,és azóta nem került le róla.Nem bírnám elviselni.
Izs 18 308 win 50 méteren 10 cm-rel magasabbat lőtt lámpával (kis méretű, könnyű dealextremes ),mint nélküle.A lámpa  a cső végéhez volt közel.
A céltávcsőre nem fogatnék lámpát,marad a tus,és a cső.


Naplózva
Fényképész
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #303 Dátum: 2014. Október 27. - 16:09:49 »

A fegyverlámpa ha fenn van a puskán ,és távolabbra kell lőni,akkor bizony előfordulnak eltérések.Általában akkor kisebb az eltérés,ha a tokhoz közel van a lámpa,és minél közelebb a csővéghez,annál nagyobb.
A céltávcsőre nem fogatnék lámpát,marad a tus,és a cső.



Teljes mértékben egyetértek.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #304 Dátum: 2014. Október 27. - 18:19:17 »

A fegyverlámpa ha fenn van a puskán ,és távolabbra kell lőni,akkor bizony előfordulnak eltérések.Általában akkor kisebb az eltérés,ha a tokhoz közel van a lámpa,és minél közelebb a csővéghez,annál nagyobb.
Cimborám ezt a gondját  úgy oldotta meg,hogy a lámpával együtt a puskát belőttük,és azóta nem került le róla.Nem bírnám elviselni.
Izs 18 308 win 50 méteren 10 cm-rel magasabbat lőtt lámpával (kis méretű, könnyű dealextremes ),mint nélküle.A lámpa  a cső végéhez volt közel.
A céltávcsőre nem fogatnék lámpát,marad a tus,és a cső.





Így igaz.

Látod, csak az kellett, hogy ne én írjam le.  Röhög


 
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Fényképész
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #305 Dátum: 2014. Október 29. - 01:44:58 »

Akkor mégsem  úgy szórja a lövéseket, mint a kukoricát.  Vadász Röhög
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #306 Dátum: 2014. Október 29. - 07:17:10 »

Akkor mégsem  úgy szórja a lövéseket, mint a kukoricát.  Vadász Röhög

Van,hogy ki lehet tapogatni,hogy sehogy se szórja.Meg lehet találni a lámpa helyét,és mindig oda kell tenni,ahol a legkevésbé befolyásoló tényező.
Mindenesetre ha elviszi,nem mindegy mennyire.Szerencsés esetben kicsit,szerencsétlen esetben nagyon.Legtöbbször a kis tömegű,tokhoz közelre fogatott lámpa a legjobb.Nagy nehéz lámpával általában szórótávolságig nem is szokott nagy gond lenni,csak 100-150 méterről nem találja el az ember pl. a rókát az istennek sem.
Amikor elviszi a lövést,( ugyanoda van mindig szerelve a súly )az kiszámítható volt nekem eddig mindig,mert ha nem mozog el a lámpa a csövön,akkor ugyanoda szoktak menni a lövések hideg csővel, nem vettem még észre,hogy össze vissza kóricáltak volna.(Lehet valakinél igen,nem törvényszerű gondolom ez sem.)
Nekem pl. a cz-n a heliátor cső-tus összehúzatása ellenére nem jelentkezik a probléma.

Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #307 Dátum: 2014. Október 29. - 07:59:26 »

Szóval összegezzük: ötven méteren bármennyi centit is szór, az számomra teljes mértékben elfogadhatatlan. ilyen távolságon a már beállított 3-5 lövésből mindegyiknek össze kell szakadnia a kívánt középponthoz a lehető legközelebb. Úgy gondolom, ezt bármilyen modern golyós kaliberrel és az aktuális fegyverhez optimális lőszerrel el lehet(kell) érni minden további gond nélkül.
Ezek fényében amikor hol 5 centit, hol pedig 10-12-őt szór 50 méteren (elég, ha másképp rakom fel) egy csőre pakolt lámpa miatt, hát uram bocsá', de nehezen néznék tükörbe, amennyiben vadra emelném.
De ezt ki-ki maga döntse el, mit bír ki a lelkiismerete. Részemről  OffTopic vége.  Wave
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
sab
Vendég
« Új üzenet #308 Dátum: 2014. Október 29. - 08:18:42 »

Szóval összegezzük: ötven méteren bármennyi centit is szór, az számomra teljes mértékben elfogadhatatlan. ilyen távolságon a már beállított 3-5 lövésből mindegyiknek össze kell szakadnia a kívánt középponthoz a lehető legközelebb. Úgy gondolom, ezt bármilyen modern golyós kaliberrel és az aktuális fegyverhez optimális lőszerrel el lehet(kell) érni minden további gond nélkül.
Ezek fényében amikor hol 5 centit, hol pedig 10-12-őt szór 50 méteren (elég, ha másképp rakom fel) egy csőre pakolt lámpa miatt, hát uram bocsá', de nehezen néznék tükörbe, amennyiben vadra emelném.
De ezt ki-ki maga döntse el, mit bír ki a lelkiismerete. Részemről  OffTopic vége.  Wave

Bizony. Igen

Aranyszabály : Csőre nem aggatunk semmit, az nem karácsonyfa ! Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #309 Dátum: 2014. Október 29. - 11:32:39 »

Szóval összegezzük: ötven méteren bármennyi centit is szór, az számomra teljes mértékben elfogadhatatlan. ilyen távolságon a már beállított 3-5 lövésből mindegyiknek össze kell szakadnia a kívánt középponthoz a lehető legközelebb. Úgy gondolom, ezt bármilyen modern golyós kaliberrel és az aktuális fegyverhez optimális lőszerrel el lehet(kell) érni minden további gond nélkül.
Ezek fényében amikor hol 5 centit, hol pedig 10-12-őt szór 50 méteren (elég, ha másképp rakom fel) egy csőre pakolt lámpa miatt, hát uram bocsá', de nehezen néznék tükörbe, amennyiben vadra emelném.
De ezt ki-ki maga döntse el, mit bír ki a lelkiismerete. Részemről  OffTopic vége.  Wave

Ez azért van,mert te etikusabb vagy,mint a vadászok 70%-a,és egyben az átlagnál egy fokkal jobb  lövő.
A vadászok 70 %-a  viszont csőre aggatja a lámpát.Nagy részük azzal sincs tisztában,hogy befolyásolja a lövést.
Nagy részük tudja,de még próbát sem lő a drága lőszerrel,hogy legalább megtudja mekkora az eltérés.
Van aki olyan rosszul lő,hogy ki sem lehet mutatni az eltérést,mert lámpa nélkül sem tud szűkebbet lőni 5-6-8 cm-nél,és ha ez a teljesítmény összejön ,akkor is örül,mint majom a farkának(gondolom TAL tudna mesélni)

Az egyik a tust nem fúrná meg,a másik a céltávcsőre nem akasztana a semmit,a harmadik etikátlannak tartja, ha a "szív jobb pitvarára célozva bal kamrába lőne" egy csövön elhelyezett lámpa miatt.
Itt kiigazodni már senki nem fog.
Maradjunk annyiban,hogy amit írkálnak,hogy 5-6 cm (esetenként 8,esetenként 2-3 cm)az nem szóráskép,hanem annyival távolabb csapódnak be a lövedékek,de egy kupacra mennek,kiszámíthatóan.
Ráadásul a lámpa áthelyezésével akár azt is el lehet érni,hogy az eltérés a lehető legminimálisabb legyen.(Tudom,neked a minimális is sok,te a tökéletességre törekszel,és adva van a tehetséged hozzá ahogy említed,de nem mindenki Gewehr.)
Pl. Heliátorral semmi eltérés,M3x 2cm balra ,3 cm fel,és ott összeérnek a lövések.
A fix szerelék jobb(az is oldható,csak a csövön is fixen van egy darabja,és a lámpán is,így mindig ugyanoda kerül ).
Próbalövés 270 win mágneses szerelék ,nehéz lámpa,lőtáv 300 m :
Az origótól jobbra 10 cm,alá 45 cm. Meglepődött
A lámpa majdnem teljesen körbefordult a csövön,úgyhogy nem is kell annyira csodálkozni,ahogy végiggondoljuk.
Próbalövés .270 win fix szerelék ugyanaz a lámpa 100 méter (ugye nem forgott meg a lámpa most)
Origótól jobbra 5 cm,és fölé 8cm. (Nem túl f.sza ugye?)
Lámpa többszöri áthelyezésével sem sikerült jobbá tenni.Rövid a csöve a .270-esemnek,és a lámpa végigéri a szabad csőszakaszt.
Heliátor fel,a tokhoz közel,és szinte 0 eltérés.
Meg kell találni a megfelelő lámpát,szerelési módot mindenkinek az adott fegyverre szabva,törekedni a legkisebb eltérésre,de ne 3 cm-en rugózzunk,mert az  szórón vadászva pic.afüst.Itt a nagyobb gond az,hogy sok koma 50m-en 10 cm-es szórásképet nem tud meglőni nagygolyóssal(persze mind levizsgázott .22 Lr-vel harmadszorra).

Én is befejeztem. Emelem


Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #310 Dátum: 2014. November 02. - 14:16:50 »

Akkor mégsem  úgy szórja a lövéseket, mint a kukoricát.  Vadász Röhög

Nem úgy szórja,meg is győződtem róla.Lőtáv távolságmérővel mérve 79 m.
Tuscsere volt a puskán,próbálni is kellett már,úgyhogy lőttem lámpával is próbát.
1. kép X jelöli,ahova céloztam (a Leupold pöttye pont befért oda,alsó széle a karimával,felső széle a négyzet tetejével futott).
Próbalövés ,minden lövés benne a középső körben.(elkevertem azt a lőlapot,vagy kolléga az övével elvitte)
Lámpa fel ,miután kihűlt a cső,és ez a szóráskép fogadott.3 lövés.
2. kép Sellier &Bellot pts 11.7 g lámpa nélkül próbalövés 2 db.a fekete közepét célozva.
Puska cső kihűlt kicsit,lámpa fel,és a 3. lövés kiment a feketéből.
Ennyire meg lehet találni egy nehéz lámpának is a helyét,hogy ne nagyon legyen eltérés.


Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #311 Dátum: 2015. Január 05. - 21:18:39 »

Szervusztok! Emelem

Ismeri, használja e valamelyikőtök ezt a lőszert? Vélemények?

 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #312 Dátum: 2015. Január 05. - 21:40:21 »

Szervusztok! Emelem

Ismeri, használja e valamelyikőtök ezt a lőszert? Vélemények?


Sose láttam még ilyet, ellenben a 139 grain kicsit könnyűnek tűnik, a GECO TM amit megelégedéssel használok (szerény vadászkarrierem alatt eddig) 165 grain, a Sako HH amkit sokan dícsérnek 170 grain.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #313 Dátum: 2015. Január 05. - 21:45:42 »

Sose láttam még ilyet, ellenben a 139 grain kicsit könnyűnek tűnik, a GECO TM amit megelégedéssel használok (szerény vadászkarrierem alatt eddig) 165 grain, a Sako HH amkit sokan dícsérnek 170 grain.

Én sem láttam még!Nem akarok ilyet venni, csak érdeklődtem, mert Fiocchi golyóslőszert még nem is láttam. (Ez persze lehet az én hibám !)
 
Ma körbejártam SAKO HH keresve három vadászboltot is, de nem kaptam, és ahogy keresgéltem itt a gépen úgy találtam rá.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #314 Dátum: 2015. Január 05. - 22:32:51 »

Én sem láttam még!Nem akarok ilyet venni, csak érdeklődtem, mert Fiocchi golyóslőszert még nem is láttam. (Ez persze lehet az én hibám !)
 
Ma körbejártam SAKO HH keresve három vadászboltot is, de nem kaptam, és ahogy keresgéltem itt a gépen úgy találtam rá.


Szia Attila!

A Gun Master Hungary Kft árulja Dunavarsányban. Legutóbb sörétes trap lőszerért jártam ott, és meg is lepődtem, amikor a tulaj bemutatta, hogy a Fiocchi golyóst is gyárt. Nem rossz árba van, de használni még nem használtam, csak gondoltam, majd veszek belőle kipróbálásra.
Az én kaliberembe (30-06) Hornady maggal szerelik, valószínűleg csak a lőport adja hozzá a Fiocchi. Az meg jó minőség, legalább is sörétesbe....

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: