Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 158743 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #375 Dátum: 2015. április 27. - 19:22:22 »

Már az osztrákok sem a régiek !    :Mosolyog

Volt itt bakra apa és fia akik hegyi területen vadásznak odahaza . Mindketten 270-es Win. -t használtak . Tudom hogy zergére és egyéb hegyi vadra kiváló - de azért a 7x64 -es tradicionálist feladni egy 1/10 mm-el kisebb öbnagyságért !        Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #376 Dátum: 2015. április 27. - 20:17:11 »

Köszönöm.
Lacika-t kerestem,de nem válaszol jó ideje Vállat von
Ki akartam kérdezni.
Belevágok a H mantel projektbe.
 Emelem


Nem akartam belefolyni, mert nekem nincs ilyen, de egészen biztosan olvastam Finn Aagardtól, hogy az apjának, a Kenyában volt telepes a 40-50-es években, volt egy 7x64-es puskája, és antilopoktól leopárdon át a szarvasmarhát rendszeresen leütő oroszlánig nagy sikerrel használta H-mantellel, úgy emlékszem, mintha 200 körüli nagyvadszámot emlegetett volna.... 100%-hoz közeli sikerességgel, talán, ha két esetet említett, hogy nem lett meg a meglőtt vad. A telepesek nem nagyon engedhették meg maguknak az üresen ellőtt töltényt, pláne az ilyen akkor Kenyában nem egykönnyen beszerezhető német spitzenklasse osztályba tartozót.
Ugyanazt írta egyébként a fedett terepről, mint az itteni fórumtársak..... tehát lehet benne valami Kacsint

ui:
Egyébként…. kerestem a könyvet, hogy meg nézzem, hogy jól emlékszem-e, de nem találom, és szétvet a méreg……. mondom, ha esetleg elveszett volna, majd rendelek egyet, mert iszonyatosan jó könyv, ami abban nincs benne, az nem is kell….., pedig 1990-es kiadás… hát használtan 275-420 dodó, újonnan 650-730 dodó.. ÁÁÁÁÁ  Fej a falba Fej a falba
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #377 Dátum: 2015. április 27. - 20:29:07 »

Nem akartam belefolyni, mert nekem nincs ilyen, de egészen biztosan olvastam Finn Aagardtól, hogy az apjának, a Kenyában volt telepes a 40-50-es években, volt egy 7x64-es puskája, és antilopoktól leopárdon át a szarvasmarhát rendszeresen leütő oroszlánig nagy sikerrel használta H-mantellel, úgy emlékszem, mintha 200 körüli nagyvadszámot emlegetett volna.... 100%-hoz közeli sikerességgel, talán, ha két esetet említett, hogy nem lett meg a meglőtt vad. A telepesek nem nagyon engedhették meg maguknak az üresen ellőtt töltényt, pláne az ilyen akkor Kenyában nem egykönnyen beszerezhető német spitzenklasse osztályba tartozót.
Ugyanazt írta egyébként a fedett terepről, mint az itteni fórumtársak..... tehát lehet benne valami Kacsint

ui:
Egyébként…. kerestem a könyvet, hogy meg nézzem, hogy jól emlékszem-e, de nem találom, és szétvet a méreg……. mondom, ha esetleg elveszett volna, majd rendelek egyet, mert iszonyatosan jó könyv, ami abban nincs benne, az nem is kell….., pedig 1990-es kiadás… hát használtan 275-420 dodó, újonnan 650-730 dodó.. ÁÁÁÁÁ  Fej a falba Fej a falba


Szia!

Csak úgy fing reszelés ügyileg kérdem: Nem az lehetett, hogy az öreg ha akart volna sem tudott sokkal másabbat választani abban az időben, mert ugye volt Wilhelm bácsi különböző Brenecke Torpedói, meg a Magnum Bombe változatok és a H- Mantel T-mantel és ezek offene hohlspitze változatai. 40-50-es évekről beszélünk.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #378 Dátum: 2015. április 27. - 21:29:04 »

Szia!

Csak úgy fing reszelés ügyileg kérdem: Nem az lehetett, hogy az öreg ha akart volna sem tudott sokkal másabbat választani abban az időben, mert ugye volt Wilhelm bácsi különböző Brenecke Torpedói, meg a Magnum Bombe változatok és a H- Mantel T-mantel és ezek offene hohlspitze változatai. 40-50-es évekről beszélünk.

Háát, őszintén........ fogalmam sincsen.
Arra bizton emlékszem, hogy Aagard már mint amerikai fegyver szakíró írta a könyveit, cikkeit, és külön figyelmet fordított arra, hogy megértesse új hazája elkényeztetett nagyérdeműjével, hogy az, ami az USA-ban természetes, az a világ többi részén egyáltalán nem, vagyis nincs és nem is volt korlátlan ellátás.
Kenya meg külön világ volt, mindenki azzal vadászott, ami éppen volt neki, azzal a patronnal, amit szerezni tudott…..
Nem tudom, hogy a 40-es, 50-es években egyáltalán hány féle lőszer volt a 7x64-hez. Nekem van egy régi herélt DWM patronom, egy cimborámtól kaptam, aki kapott valami 200 körüli darabot, és ügyesen felhasználta a kuglit a 7x65-éhez, azt mondta, hogy ilyen jó lövedéket még nem látott a 7-es kaliberben... Hogy ezt a nosztalgia és a név iránti tisztelet mondatta-e vele, vagy valóban így volt, hát ez már sajnos nem derül ki.
Előtúrom, és ha lesz időm, lefényképezem, hátha neked mond valamit. Azt mondta a barátom, hogy Starkmantel, nekem olybá tűnik, mintha valami hegyes, rakéta formájú lágyvas köpenyes TIG  lenne... passz. Vállat von
Mindenesetre a telepeseknek nem ilyen gondjai voltak, mint most általában nekünk itt a fórumon… húst kellet a család számára az asztalra tenniük, és le kellett lőni a „cattle killer” leopárdokat és oroszlánokat… szerintem szét röhögték volna az agyukat ezeken a mesterséges fingdarálós polémiákon, amit mi itt néha elő bírunk adni….. gyenge-e a 7x64, és hasonló értelmes kérdések tucatjai Röhög Röhög
De hát én például mit csináljak, ha egyetlen tehenem sincs, amit meg kell védjek a hazánkban kifejezetten ritkán előforduló szabadon élő oroszlánoktól.. Stoel
 Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #379 Dátum: 2015. április 27. - 22:00:08 »

Van nekem olyan mentorom, aki száznál több vadat lőtt a 7x65R vegyesgolyósából fele arányban H Mantellel és fele arányban Hirtenberger ABC vel. Nem nagyon válogatta őket, de fedett terepre ha lehetett ABC-töltött. Édesapám volt.....sajnos már nincs köztünk.
ABC-m már nincsen, H Mantel még van, de éppen ebben a kaliberben kapott el az új idők szele és átlőttem a jó öreg Merkelt KJG-re.
Ma is ezt használom, ha éppen előkerül nagy ritkán a bockbüchs. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #380 Dátum: 2015. április 28. - 07:26:52 »

Egyébként…. kerestem a könyvet, hogy meg nézzem, hogy jól emlékszem-e, de nem találom, és szétvet a méreg……. mondom, ha esetleg elveszett volna, majd rendelek egyet, mert iszonyatosan jó könyv, ami abban nincs benne, az nem is kell….., pedig 1990-es kiadás… hát használtan 275-420 dodó, újonnan 650-730 dodó.. ÁÁÁÁÁ  Fej a falba Fej a falba

Mi az a könyv, ami ennyibe kerül??
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #381 Dátum: 2015. április 28. - 13:45:55 »

Köszönöm.
Lacika-t kerestem,de nem válaszol jó ideje Vállat von
Ki akartam kérdezni.
Belevágok a H mantel projektbe.
 Emelem


Szia.

Lacikát már nem nagyon fogod faggatni ez ügyben, legalábbis itt nem.  Kacsint  Wave
Naplózva
kuti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #382 Dátum: 2015. április 28. - 21:23:17 »

Szia.

Lacikát már nem nagyon fogod faggatni ez ügyben, legalábbis itt nem.  Kacsint  Wave
Szia
Már tudok róla.
Sajnálom nagyon.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #383 Dátum: 2015. április 28. - 21:37:24 »

Van nekem olyan mentorom, aki száznál több vadat lőtt a 7x65R vegyesgolyósából fele arányban H Mantellel és fele arányban Hirtenberger ABC vel. Nem nagyon válogatta őket, de fedett terepre ha lehetett ABC-töltött. Édesapám volt.....sajnos már nincs köztünk.
ABC-m már nincsen, H Mantel még van, de éppen ebben a kaliberben kapott el az új idők szele és átlőttem a jó öreg Merkelt KJG-re.
Ma is ezt használom, ha éppen előkerül nagy ritkán a bockbüchs. Wave

Édesapád tudta mi a jó!! Én amíg hozzá jutottam csak Hirt. ABC-t használtam, több kaliberhez, de leginkább 7*64-hez. Számomra mindig a legjobb és az első számú marad, nagy kár, hogy megszűnt. Wave Emelem
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #384 Dátum: 2015. Május 04. - 10:40:01 »

Üdv.

http://www.styriajagd.at/gebrauchtwaffen.html

Ezen az oldalon van egy Repetierer Steyr Mannlicher Mod. M 7x64, 700 Euro-ért.

Ma voltam Ausztiában megnézni. Elég régi, de az eladó azt mondta, hogy teljesen jó. Kívülről megnézve sem volt semmi baja.
Azt vettem észre, hogy más már kipróbálta, a cső nem volt rendesen kitisztítva. Valamiért nem vitték el.
Valaki próbálta már? Vannak tapasztalatok?

Üdv.

http://www.egun.de/market/item.php?id=5447818

 Wave
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #385 Dátum: 2015. Május 04. - 12:31:26 »


Csinos!   Csodalk
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #386 Dátum: 2015. Május 04. - 13:38:54 »


  Csodalk   Csodalk   Csodalk  Rííí
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
sawanyka
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #387 Dátum: 2015. Június 04. - 18:43:36 »

Hello! Szeretnké segítséget kérni, voere 7x64 es golyós puskámban kacsalámpa foglalatra egy beépített akkumlátor van(elvileg a tusba ban) ,ezt hogyan tudnám ellenőrizni jó e esetleg hogyan szerelhető ki? csinált e már valaki ilyet?
Naplózva
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #388 Dátum: 2015. Augusztus 05. - 11:32:09 »

Üdv!

Semmi érdekelségem az eladásban de több mint jó az ár,kipróbálás után ha megfelelő a szóráskép kötelező megvenni ennyiért,szerintem! Emelem

https://vadaszapro.net/reszletek/234720/mannlicher-schonauer
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #389 Dátum: 2015. Augusztus 05. - 14:22:05 »

Üdv!

Semmi érdekelségem az eladásban de több mint jó az ár,kipróbálás után ha megfelelő a szóráskép kötelező megvenni ennyiért,szerintem! Emelem

https://vadaszapro.net/reszletek/234720/mannlicher-schonauer

Mondhatni eGun os ár alatti...
SZÉP!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: