Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 158740 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #540 Dátum: 2021. Szeptember 07. - 21:15:01 »

Emelem
A 19 év alatt lőttem a 7x64-es puskámból MFS-t, SPCE-t és Sako Hammerhead-et.
Nekem a Sako vált be a legjobban.
Megváltam a puskától, de szerintem az új tulajdonosa is Sako-val használja.

 Emelem

Ugyanezeket használtam én is, ebben a sorrendben. Csak a Sako mellett szórón S&B SP-t táraztam. A Sako kicsit keményebb volt és közelről nem csak süldőn, de még disznón is hajlamos volt átszaladni úgy, hogy a kimenet akkora volt, mint a bemenet. Vért semmit sem adott.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #541 Dátum: 2021. Szeptember 07. - 21:17:35 »

Ugyanezeket használtam én is, ebben a sorrendben. Csak a Sako mellett szórón S&B SP-t táraztam. A Sako kicsit keményebb volt és közelről nem csak süldőn, de még disznón is hajlamos volt átszaladni úgy, hogy a kimenet akkora volt, mint a bemenet. Vért semmit sem adott.

   mellett=helyett
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Tomi83
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #542 Dátum: 2021. December 22. - 21:28:53 »

Vadász üdvözlet!
S&b NSR 11,35g. Van valakinek vele tapasztalata? Össze hasonlítva spce maggal például.
Naplózva
István89
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #543 Dátum: 2022. április 29. - 12:50:42 »

Kedves vadásztársak!

Geco plus 7x64-ről gyakorlati tapasztalat valakinek?

 Emelem
Naplózva
István89
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #544 Dátum: 2022. április 30. - 07:31:58 »

Az este folyamán sikerült tesztelném a geco plus lőszert 7x64 kaliberben.Nagyon tartottam a 7mm puskától eddig főképp 30-06-al és 8x57-el vadásztam de a meglepetés kellemes volt!Két nagytestű szarvast tudtam terítékre hozni mindkettő 40 méteren belül volt bőséges vérrel!
Szerintem igyekezzetek minél inkább lapockába lőni,de nekem az egyik lapocka mögé ment és tökéletesen működött!

Kalappal mindenkinek!
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #545 Dátum: 2022. április 30. - 08:01:43 »

Az este folyamán sikerült tesztelném a geco plus lőszert 7x64 kaliberben.Nagyon tartottam a 7mm puskától eddig főképp 30-06-al és 8x57-el vadásztam de a meglepetés kellemes volt!Két nagytestű szarvast tudtam terítékre hozni mindkettő 40 méteren belül volt bőséges vérrel!
Szerintem igyekezzetek minél inkább lapockába lőni,de nekem az egyik lapocka mögé ment és tökéletesen működött!

Kalappal mindenkinek!
Gratulálok a két szarvashoz! Azért majd úgy 20-30, vagy 50 darab után is számolj be a tapasztalatokról!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #546 Dátum: 2022. április 30. - 08:11:39 »

Két nagytestű szarvast tudtam terítékre hozni !

Két nagytesű borjút?  Ördög
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #547 Dátum: 2022. április 30. - 11:52:05 »

Két nagytesű borjút?  Ördög

Na, jó nagytestűek már azok a borjak, holnap már ünő… Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #548 Dátum: 2022. április 30. - 21:30:50 »

Na, jó nagytestűek már azok a borjak, holnap már ünő… Ördög

Ja. Amelyik meg nem, arra vigyázni kell a zsigerelésnél, mert ilyenkor már elszalad belőle a borjú. Fejvakarás
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #549 Dátum: 2022. Május 06. - 10:54:51 »

Kevesen ismerik, és kissé alábecsültek a Voere cég klasszikus Mauser puskái, amelyeket ma is kiváló minőségben gyártanak Ausztriában, Kufsteinban. A tokot és a Mauser zárat a Santa Barbarától rendelik, a fegyverekbe kiváló Lothar Walther csöveket építenek be. A gyárilag olajozott agyazáshoz Olaszországból származó diófát használnak. A jelenlegi csúcsmodell a Voere M2165 fegyver, minden szokásos kaliberben gyártják, nyakbiztosítós, német gyorsítós billentyűvel, a tárfenék lebillenthető. Az 1990-ben vásárolt .30-06 kaliberű Voere M2165 puskám mellé, tartalék fegyvernek ezen a héten szerdán vásároltam egy 7x64 kaliberű Voere M2165 puskát, ami az alföldi nyújtottabb lövésekhez valamivel alkalmasabb. Ugyanakkor nagyvadas területen is megállja a helyét. Ha éppen ez a puska van nálam, és kijön valami, bátran meg lehet lőni vele a legnagyobb kant is. A jól elhelyezett találat a legfontosabb.
 Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #550 Dátum: 2022. Május 06. - 13:24:01 »

Kevesen ismerik, és kissé alábecsültek a Voere cég klasszikus Mauser puskái, amelyeket ma is kiváló minőségben gyártanak Ausztriában, Kufsteinban. A tokot és a Mauser zárat a Santa Barbarától rendelik, a fegyverekbe kiváló Lothar Walther csöveket építenek be. A gyárilag olajozott agyazáshoz Olaszországból származó diófát használnak. A jelenlegi csúcsmodell a Voere M2165 fegyver, minden szokásos kaliberben gyártják, nyakbiztosítós, német gyorsítós billentyűvel, a tárfenék lebillenthető. Az 1990-ben vásárolt .30-06 kaliberű Voere M2165 puskám mellé, tartalék fegyvernek ezen a héten szerdán vásároltam egy 7x64 kaliberű Voere M2165 puskát, ami az alföldi nyújtottabb lövésekhez valamivel alkalmasabb. Ugyanakkor nagyvadas területen is megállja a helyét. Ha éppen ez a puska van nálam, és kijön valami, bátran meg lehet lőni vele a legnagyobb kant is. A jól elhelyezett találat a legfontosabb.
 Emelem


Hát ez azért van mert van itt pár beutalt aki az eredeti német Voerét szereti. Kacsint
Kacsint
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #551 Dátum: 2022. Május 06. - 15:46:19 »


Hát ez azért van mert van itt pár beutalt aki az eredeti német Voerét szereti. Kacsint
Kacsint
Évekig használtam egy osztrák Voere-t, gond nélkül. Most két Titan II-m van, azt el kell mondanom, hogy a két típus nem azonos ligában focizik.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #552 Dátum: 2022. Május 06. - 20:24:13 »

Évekig használtam egy osztrák Voere-t, gond nélkül. Most két Titan II-m van, azt el kell mondanom, hogy a két típus nem azonos ligában focizik.

Az osztrákok tudnak nagyon jó minőségű és esztétikus golyós fegyvert készíteni. Ezek egyike a Voere M2165 modellje. Nemcsak, hogy szép ez a puska, hanem kiváló alkatrészekből minőségi módon van van összeszerelve. Hibátlan a puska.
 Emelem
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #553 Dátum: 2022. Május 06. - 21:54:19 »

Az osztrákok tudnak nagyon jó minőségű és esztétikus golyós fegyvert készíteni. Ezek egyike a Voere M2165 modellje. Nemcsak, hogy szép ez a puska, hanem kiváló alkatrészekből minőségi módon van van összeszerelve. Hibátlan a puska.
 Emelem

Egy 1991-es gyártású 8x57JS Voere 2155 modellt használok teljes megelégedéssel több, mint 20 éve. Csak acél és fa, semmi műanyag vagy alumínium. Nyílt irányzék, állítható nézőke, kétbillentyűs gyorsítós és a 12,7g-os PPU-t (SP) nagyon szereti.
Ja, és a tusba be van építve a mikrokapcsoló és a kettős dugalj, még a régi KA-CSA lámpa használatához, amit soha nem használtam, mert a kezdetek óta az edelényi gyártású Heliátor lámpát teszem fel. Már amikor szükséges.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #554 Dátum: 2022. Május 07. - 04:24:23 »


Hát ez azért van mert van itt pár beutalt aki az eredeti német Voerét szereti. Kacsint
Kacsint

Az osztrák gyártmányú Voere puskák, a 2165 modellről beszélek, nagyon jó minőségűek. Aki nem hiszi, járjon utána. Mi baja lehet egy vadonat új, szép agyazású, német Lothar Walther csővel szerelt puskának. Minőségben fényévekkel megelőzi a ma gyártott, néhány éven belül szándékosan eldobhatóra tervezett, műanyag tusás, műanyag táras, irányzék nélküli csővel gyártott, eldobandó fegyvereket.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: