Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 158671 alkalommal)
Nagy P.
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 207



« Dátum: 2008. április 14. - 22:53:58 »

Bár sokan nem szeretik ezt a remek kalibert, mégis úgy gondolom, megér egy önálló topikot.

Kedves hasonszőrű Brenneke használók!

Itt kivesézhetjük használt kaliberünket, jöhetnek a pozitív és a remélhetőleg kevés negatív tapasztalatok!
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 15. - 06:24:54 »

Nagyon sokáig, több mint 10 évig egy 7x64-es ZKK 600-as volt a szolgálati puskám, utána 8x57 IS volt a nagy kedvenc, de most hogy a fiam vadász lett, a a 8x57-es stucnit választotta, így én visszatértem a 7x64-es kaliberhez. Rws Dk-val próbálgatom, egyenlőre tetszik a kombináció.
Üdv,
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 15. - 15:12:03 »

Én sako-t használok 11g -osat, nagyon jó szerintemmeg szereti is a puska tikka, nem lenne rossz ebből is valami nehezebb mondjuk 13gr-os lőszer szerintem azzal is lehetne jó paramétereket elérni.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 15. - 15:46:05 »

Szia!
Szerintem ehhez a kaliberhez a 13 grammos mag túl nehéz, úgy gondolom többet veszítenél vele mint nyernél, a 10-11 gramm között ideális. Amiről én tudok, a kaliberben gyártott legnehezebb mag a 177 grain 11.5 gramm súlyú brenekke TIG. Egy 13 grammos mag túl hosszú lenne ebben a kaliben, beültetési nehézségek is lennének.
Üdv.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Nagy P.
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 207



« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 15. - 17:46:57 »

Én is úgy gondolom, hogy a 13 g már sok lenne ehhez a kaliberhez. Viszont egy 11,7 talán még elbírna...

Magam jelenleg Sako HH-et használok, nagy megelégedéssel. Lőttem korábban S&B 11,2 SPCE lőszret is, különösebb bajom nem volt vele, a 17 centis kan úgy 20 métert ment a lövés után vele. Egyetlen dolog zavart, az a trutymó, amit a csőben hagyott maga után. Utána jött a Hirtenberger Sierra 11,3 g, ami tökéletes lőszer volt, csak épp a puska nem szerette, mindig bereragdt a zárdugyattú a lövés után... Szomorú Ezt követte a skandináv vonal Norma Vulkan és PP, de végül az ára miatt maradt a Sako. nem láttam azt a különbséget a Norma és a Sako teljesítménye között, ami az árban megmutatkozik. Ráadásul, ha kijön elém a ravaszdi, nem nézem tétlenül, ezért az olcsóbb lőszert sem sajnálom annyira.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. április 15. - 17:54:26 »

Szia!
Egy darabig én is lőttem Sako HH-t, hibátlan lőszer, és nem csak ebben a kaliberben, szerintem ár-érték arányban az egyik legjobb!!
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #6 Dátum: 2008. április 16. - 09:33:24 »

Osztom Ruger barátom véleményét, a Sako HH az ár/érték arányban egy kiváló muníció.
Én magam használtam 7x64-esben, 7,62x53R-ben (SuperHH), 30-06-osban (SuperHH), és 8x57-esben is.
Mindegyik kaliberben nagyon bevált, talán 30-06-ban kissé kemyének éreztem, de ennek az előnye az volt hogy átment mindenen.
Nekem azonban a síma HH a talon, ez egy kiváló lövedék.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. április 21. - 11:58:04 »

Én is több lőszert kipróbáltam már.
Norma Vulkkan, RWS Brenneke TIG, most Geco-t lövök.
Norma: nagyon jó az ölőhatása, mégis sokszor nem volt utána semmi vér.
RWS: jó, de nem annyira, mint amennyire drága.
Geco: 6 disznót lőttem vele eddig. Puha lőszer, szétfröccsen. 6 disznóból 5 15 m-en belül feküdt. a hatodik süldő szív tüdő lövéssel elment 70 m-t. A bemeni nyilás minden esetben nagyobb volt, mint a kimeneti. A szívlövöttnél még a májban is találtunk lövedékszilánkot.
Ez az egy hátránya van.
A Codyra azért kíváncsi lennék ebben a kaliberben. Van valakinek vele tapasztalata?
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. április 21. - 13:42:00 »

Sziasztok!

Csupán érdekesség képpen írom le, a napokban egy barátom egy süldőt lőtt 11grammos Norma Plastikspitz tölténnyel. A lövés lapocka mögött ment be, és a másik oldalon ugyanúgy ki. A süldő bő vérrel kb. 20 m-t ment el. Ami számomra érdekes volt, az nyúzáskor derült ki, mégpedig, hogy bár a lövedék mindkét oldalon bordát tört, a seb környékén nem volt bevérzés, véraláfutás, jóformán semmit nem kellett eldobni.
Üdv.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Grűn
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #9 Dátum: 2008. április 28. - 07:56:53 »

Egy vadászbarátomtól jó időn keresztül kaptam RWS H-Mantel lőszert, igen meg voltam vele elégedve. A kétféle elvárásnak (roncsolás/mélységi hatás) amúgyse tud egy kompromisszumos lövedék megfelelni, ezért a kétrészesekre teszem a voksom. A másik legjobb szerintem a TIG, mindkettőnél a hátsó rész biztosítja a mélységet ill. kimeneteli nyílást, az első pedig apróra menve metszegeti a véredényeket.
Olyat még nem láttam, amely egyféle anyaggal meg tudta volna valósítani, hogy a jó kan forgóján ne spricceljen szét - be se hatolva a mellkasba, de azért a süldőben is szétnyíljon.
Valahogy a visszahajló-felgombásodó, de egybenmaradó lövedékekben nem hiszek. Lőttem pár tarvadat, süldőt X-Barnesszal, vér szinte semmi, elmentek, alig találtuk meg a bozótban, inkább csak szagra. Pedig nem akármilyen fegyverrel, kaliberrel (weatherby) használtam.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2008. április 28. - 08:35:37 »

Egy vadászbarátomtól jó időn keresztül kaptam RWS H-Mantel lőszert, igen meg voltam vele elégedve. A kétféle elvárásnak (roncsolás/mélységi hatás) amúgyse tud egy kompromisszumos lövedék megfelelni, ezért a kétrészesekre teszem a voksom. A másik legjobb szerintem a TIG, mindkettőnél a hátsó rész biztosítja a mélységet ill. kimeneteli nyílást, az első pedig apróra menve metszegeti a véredényeket.
Olyat még nem láttam, amely egyféle anyaggal meg tudta volna valósítani, hogy a jó kan forgóján ne spricceljen szét - be se hatolva a mellkasba, de azért a süldőben is szétnyíljon.
Valahogy a visszahajló-felgombásodó, de egybenmaradó lövedékekben nem hiszek. Lőttem pár tarvadat, süldőt X-Barnesszal, vér szinte semmi, elmentek, alig találtuk meg a bozótban, inkább csak szagra. Pedig nem akármilyen fegyverrel, kaliberrel (weatherby) használtam.

Ezért szeretem és használom is a TIG-et, ill. a Nosler Partition-t.
Én is azt szeretem, ha fröcsög az ólom, de van mélységi hatás is ill. áthalad a vad testén a lövedék.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #11 Dátum: 2009. április 02. - 23:21:53 »

?
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #12 Dátum: 2009. április 02. - 23:49:29 »

"A következő hiba vagy hibák történt(ek) az üzenet elküldésekor:
Figyelem: ebbe a témába legalább 120 napja nem írtak.
Ha mégis válaszolni akarsz, kérlek fontold meg egy új téma indítását."
Meglepődve olvasom az alábbi üzenetet.
A  lelkem a 30-06-osé Igen, a szívem a 9,3x64-esé Táncol, de most mégis 7x64-essel vadászok Vállat von.
Magyarországon a golyós vadászfegyverek kb 40%-a 30-06-os gyozo, 20%-a 7x64-es Táncol, 15%-a 8x57-es Táncol, 10%-a 6,5x55-ös ( Carl Gustav-platói szerelem részemről) Wave, stb.volt még békeidőkben.
Több barátom vadászik kíváló eredményekkel 7x64-essel Táncol
M Robi Igen a Browning Eurobolt II-es(Norma) miatt nyugdíjba vonult ZKK 600-asa(S&B-Norma, jelenleg a fia RWS TIG-el) is 7x64-es,
B Gyuri Igen, Ágfalva, Sako-Sako Super hammerhead
M Gyuri Igen, Bikal, Tikka mindenféle lőszer ami éppen van,
sorlhatnám még, Ők jutottak hirtelen eszembe.
Viszont nem értem, hogy ez a kaliber ami a németeknél igen elterjedt, nálunk összesen 10 azaz tíz hozzászólást ért meg. Vállat von
Lehet, hogy rosszul választottam? Vállat von
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #13 Dátum: 2009. április 03. - 06:44:31 »

 
 Üdv  Wave 
 Valahol régebben olvastam európában ,a két legleterjedtebb caliber 30-06,,7x64 -es ,.Nálunk azt hittem nagyobb %-ban van 7x64-es.
 Én is ezt kedvelem .S,ha lecserélem a puskát, A következő is ez a caliber lessz. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Steve
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2009. április 03. - 07:34:22 »

Szerintem ez az a kaliber ami itthon a régebbi és jeleleg is használóit a leginkább megosztja. Én mint régebbi felhasználója, nem vagyok róla túl nagy véleménnyel. Sok "kellemetlen emlék" fűződik hozzá.
De természetesen ez egy teljesen szubjektív vélemény még a 90-es évek elejének tapasztalataira támasztva! Mondjuk az is igaz, hogy azóta a környezetemben lévő 7x64-el vadászók is teljesen megosztottak a kalibert illetően.... Wave 
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: