Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 158742 alkalommal)
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #330 Dátum: 2015. Január 21. - 10:36:55 »

Én egy éve vettem egy 7x64-es M98-at egy Zastava csővel, rajta egy fix komlóin egy 6x42-es Swarovski Habicht Nova. Egy új CZ árának a fele volt. Ha ráérsz használttal bíbelődni, és értesz hozzá (vagy van udvari fegyverneppered, nekem van  Ördög ), akkor nagyon jól lehet járni.
Hülyebogár persze mindent visz, mint a piros ász, az ellen ne küzdj......
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #331 Dátum: 2015. Január 21. - 20:59:55 »

Üdv az Uraknak!
Előre is elnézést kérek ha nagyon triviális a kérdés,de a következő dilemmába kerültem.Első golyós puskámat veszem tavasszal.A 7*64-es kaliber mellett döntöttem .Eddig úgy gondoltam,hogy beruházok egy új cz 550 lux fegyverre,de most egy ismerősöm kissé elbizonytalanított ,mondván hogy annak az árából vegyek inkább egy "komolyabb" márkájú használt puskát.Szóval a kérdés az,hogy van-e értelme inkább a használtak között körülnézni,vagy az új  mellett döntsek.

Csupán ésszerűségi szempont miatt nem vennék új CZ-t 7x64-esben. Szerintem örökös darab lesz, nem hiszem, hogy használtan számodra is megfelelő pénzért ki tudnál szállni belőle.... ha majd jön egy új hüjebogár.
Nézd meg a Voldi által belinkelt honlapot, ha valamelyik Luxus Stájer az ott levők közül nem mászik be erőszakosan a hipotalamuszodba, hogy ne hagyjon aludni, akkor nem szólok többet, ha viszont igen (főleg az első 2100 induló pénzért), akkor viszont innentől TUDOD, hogy mi KELL Neked!!!
 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #332 Dátum: 2015. Január 21. - 21:12:39 »

Időnként ki lehet fogni tényleg jó áron nagyon jó puskát:

http://www.egun.de/market/list_items.php?mode=qry&query=steyr+7x64&wheremode=and&plusdescr=0&cat=72&x=0&y=0

http://www.egun.de/market/list_items.php?mode=qry&query=7x64&wheremode=and&plusdescr=0&cat=72&x=12&y=8

Idehaza meglehetősen túlárazottak a használt fegyver piacon fellelhető fegyverek, de itt sem reménytelen. Ha van időd várni, ne kapkodj, a türelem jó puskát terem. Persze, ha gyorsan kell, akkor más a helyzet.

Van egy Steyr stucni ebben a kaliberben az aprón, ha jó emlékszem 350ért- Na az már itthoni "viszonylatban" elég jó ár.
Egunon ahogy nézegettem "kis kaliber árban" mennek a 7x64esek. Kis szerencsével, kivárással 7-800 eur körül meg lehet oldani.
Naplózva
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #333 Dátum: 2015. Január 21. - 21:15:23 »

Üdv az Uraknak!
Előre is elnézést kérek ha nagyon triviális a kérdés,de a következő dilemmába kerültem.Első golyós puskámat veszem tavasszal.A 7*64-es kaliber mellett döntöttem .Eddig úgy gondoltam,hogy beruházok egy új cz 550 lux fegyverre,de most egy ismerősöm kissé elbizonytalanított ,mondván hogy annak az árából vegyek inkább egy "komolyabb" márkájú használt puskát.Szóval a kérdés az,hogy van-e értelme inkább a használtak között körülnézni,vagy az új  mellett döntsek.

Üdvözletem!
Két CZ550 lux-ot használok, bár nem ebben a kaliberben. Amit én a típus sajátos hibájának tartok - a nem kivehető táras modelleknél -, hogy durván jár a zár. Egyszerűen csiszol a fém a fémen. Ettől persze működik, de más fegyvereknél ez néma. s a CZ-hez képest úgy jár a zár, mint "kés a vajban".
KF
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #334 Dátum: 2015. Január 21. - 21:26:27 »

Még hozzátartozik hogy a CZ 9,3x62  Kacsint

Kibújt a szög a zsákból... Röhög

Még, hogy a sznobizmus... Ördög
Naplózva
sek195
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


« Új üzenet #335 Dátum: 2015. Január 21. - 22:45:37 »

Üdv az Uraknak!
Előre is elnézést kérek ha nagyon triviális a kérdés,de a következő dilemmába kerültem.Első golyós puskámat veszem tavasszal.A 7*64-es kaliber mellett döntöttem .Eddig úgy gondoltam,hogy beruházok egy új cz 550 lux fegyverre,de most egy ismerősöm kissé elbizonytalanított ,mondván hogy annak az árából vegyek inkább egy "komolyabb" márkájú használt puskát.Szóval a kérdés az,hogy van-e értelme inkább a használtak között körülnézni,vagy az új  mellett döntsek.

Szia!
Én 3 éves használtan vettem a CZ 550 luxomat 7x64 kaliberben, és hibátlan, semmi panaszom rá, csak ajánlani tudom.
Egy jó céltávcsőre spórolj inkább, szerintem.  Nyihi
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #336 Dátum: 2015. Január 21. - 23:12:46 »

Szia!
Én 3 éves használtan vettem a CZ 550 luxomat 7x64 kaliberben, és hibátlan, semmi panaszom rá, csak ajánlani tudom.
Egy jó céltávcsőre spórolj inkább, szerintem.  Nyihi

Vagy legyen mindkettő egyben.Alkuval. Kacsint
https://vadaszapro.net/reszletek/224396/cz-550-lux-7x64
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #337 Dátum: 2015. Január 21. - 23:28:33 »

Egy kicsit nehéz ügy ez, olyan "melyiket harapjam?" kategória.
Mert persze, hogy jó fegyver az a CZ, annyit nagyjából meg is ér, amennyiért adják.
De a zárdugattyúja eddig mindnek nehézkesebben járt, mint egy Steyré, vagy Saueré, netán Tikkáé.
Az enyémből a tár is kiesett sokszor lövés után, ha még tele volt lőszerrel (550-es, 308-as, kivehető tárral), amitől nem gyengén kaptam pár alkalommal idegbajt hajtáson, vagy tarvadazáskor Meglepődött
De stabil, megbízható és pontos fegyvernek ismerem, aminek megvan a maga, kissé bumfordi bája Vigyorog

Legjobb nem elkapkodni a dolgot, de ezt nem olyan könnyű betartani Ördög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #338 Dátum: 2015. Január 22. - 06:09:00 »

Üdvözletem!
Két CZ550 lux-ot használok, bár nem ebben a kaliberben. Amit én a típus sajátos hibájának tartok - a nem kivehető táras modelleknél -, hogy durván jár a zár. Egyszerűen csiszol a fém a fémen. Ettől persze működik, de más fegyvereknél ez néma. s a CZ-hez képest úgy jár a zár, mint "kés a vajban".
KF

CZ 550 Exclusiv Ebony Edition: a zár úgy működik mint kés a vajban, egyéb tekintetben is maximálisan jó. Nekem ettől jobb nem is kellene. Az új LUX-változatnál én is tapasztaltam hogy nincs agyon polírozva. 10 év és összecsiszolódik... Mosolyog
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #339 Dátum: 2015. Január 22. - 08:22:20 »

Egy kicsit nehéz ügy ez, olyan "melyiket harapjam?" kategória.
Mert persze, hogy jó fegyver az a CZ, annyit nagyjából meg is ér, amennyiért adják.
De a zárdugattyúja eddig mindnek nehézkesebben járt, mint egy Steyré, vagy Saueré, netán Tikkáé.
Az enyémből a tár is kiesett sokszor lövés után, ha még tele volt lőszerrel (550-es, 308-as, kivehető tárral), amitől nem gyengén kaptam pár alkalommal idegbajt hajtáson, vagy tarvadazáskor Meglepődött
De stabil, megbízható és pontos fegyvernek ismerem, aminek megvan a maga, kissé bumfordi bája Vigyorog

Legjobb nem elkapkodni a dolgot, de ezt nem olyan könnyű betartani Ördög
 Wave

Így jár az aki ennyire ragaszkodik a puckozó kaliberhez !   Ördög  A Steyrben azt kell megfizetni hogy nem esik ki a tár lövés közben de ha fix táras CZ-t vesz a beutalt máris azonos szinten van . A táras CZ-k nél még jó megoldás a bálamadzag vagy a kötegelő .   Stoel
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #340 Dátum: 2015. Január 22. - 08:27:58 »

A táras CZ-k nél még jó megoldás a bálamadzag vagy a kötegelő .   Stoel
Látszik, milyen elmaradott falusi suttyó vagy...a "rejzer" csavarról még nem hallottál? Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #341 Dátum: 2015. Január 22. - 09:12:33 »

Vagy legyen mindkettő egyben.Alkuval. Kacsint
https://vadaszapro.net/reszletek/224396/cz-550-lux-7x64

Főleg, hogy már meg van neki a 9,3-as Steyr  Röhög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #342 Dátum: 2015. Január 22. - 12:39:53 »

Látszik, milyen elmaradott falusi suttyó vagy...a "rejzer" csavarról még nem hallottál? Ördög Ördög Ördög

Azzal a pálinkafőző üstjére zárják a kupolát - nem ?   Vállat von     

(Ennyi az érdeklődési köröm ! Puska meg a pálinka !   Ördög )       
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #343 Dátum: 2015. Január 22. - 12:47:08 »

(Ennyi az érdeklődési köröm ! Puska meg a pálinka !   Ördög )       

Puska
Pálinka
P

Én még egy P-ést hozzátennék!  Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #344 Dátum: 2015. Január 22. - 14:24:03 »

Puska
Pálinka
P

Én még egy P-ést hozzátennék!  Röhög

Piagra ?     Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: