Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 158751 alkalommal)
kocavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új üzenet #360 Dátum: 2015. Február 06. - 22:49:46 »

Na, kiderült ez egy teljesen felesleges topic.
Egy  kb 1 éve végzett vadász bemondta a tutit egy társadalmi munka alkalmából tartott társasági összejövetelen," A 7X64 EGY SEMMIRE NEM VALÓ KALIBER". Stoel Ördög
Nem részletezem a jelenlévő vadásztársak válaszát,de kapott rendesen. Röhög
Naplózva
hamalap
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #361 Dátum: 2015. Február 08. - 14:22:06 »

Nekem ez az első golyósom, nem mondom, hogy sok vadat ejtettem el eddig de amire ráemeltem, meglett. Azért érdeklődnék a Geco iránt mert a vadászboltban ahova járok azt az információt kaptam, hogy a Sako Hammerhead ebben a kaliberben megszűnik, nem tudom mennyi igaz ebből de más vadászboltban sem kapok mostanság.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #362 Dátum: 2015. Február 08. - 15:44:27 »

Nekem ez az első golyósom, nem mondom, hogy sok vadat ejtettem el eddig de amire ráemeltem, meglett. Azért érdeklődnék a Geco iránt mert a vadászboltban ahova járok azt az információt kaptam, hogy a Sako Hammerhead ebben a kaliberben megszűnik, nem tudom mennyi igaz ebből de más vadászboltban sem kapok mostanság.
Biztos nem szűnik meg,nem hülyék a finnek,hogy egy népszerű középkaliberhez,amiből annyi van ,mint a szemét,nem forgalmaznak lőszert,pont azt,amit egyébként is a legolcsóbban tudnak előállítani,és borzasztó népszerű.
A vadászboltosok naggyon naggyon sok hülyeséget mondtak már nekem is.
Ha nem kapsz,és nem laksz messze adok egy 4-5 dobozzal.
Pénteken Pesten leszek.
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #363 Dátum: 2015. Február 08. - 22:49:32 »

Nekem ez az első golyósom, nem mondom, hogy sok vadat ejtettem el eddig de amire ráemeltem, meglett. Azért érdeklődnék a Geco iránt mert a vadászboltban ahova járok azt az információt kaptam, hogy a Sako Hammerhead ebben a kaliberben megszűnik, nem tudom mennyi igaz ebből de más vadászboltban sem kapok mostanság.
Volt egy pici elakadás a sako importtal és amelyik bolt anno nem tárazott be, az egy időre kifogyott, de azóta helyre állt a rend. Amelyik bolt rendel, az kap is. Simán "füllentett" hogy ne menj máshová, mindenképp nála vásárolj... bármit. Csúnya dolog.
Naplózva
iblase
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #364 Dátum: 2015. április 23. - 23:51:18 »

Üdv.

http://www.styriajagd.at/gebrauchtwaffen.html

Ezen az oldalon van egy Repetierer Steyr Mannlicher Mod. M 7x64, 700 Euro-ért.

Ma voltam Ausztiában megnézni. Elég régi, de az eladó azt mondta, hogy teljesen jó. Kívülről megnézve sem volt semmi baja.
Azt vettem észre, hogy más már kipróbálta, a cső nem volt rendesen kitisztítva. Valamiért nem vitték el.
Valaki próbálta már? Vannak tapasztalatok?

Üdv.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #365 Dátum: 2015. április 24. - 06:17:35 »

Üdv.

http://www.styriajagd.at/gebrauchtwaffen.html

Ezen az oldalon van egy Repetierer Steyr Mannlicher Mod. M 7x64, 700 Euro-ért.

Ma voltam Ausztiában megnézni. Elég régi, de az eladó azt mondta, hogy teljesen jó. Kívülről megnézve sem volt semmi baja.
Azt vettem észre, hogy más már kipróbálta, a cső nem volt rendesen kitisztítva. Valamiért nem vitték el.
Valaki próbálta már? Vannak tapasztalatok?

Üdv.

7x64-es a Magyarok részéről kevésbé keresett, ezért is van ilyen jó áron. Emelem
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #366 Dátum: 2015. április 24. - 07:28:31 »

7x64-es a Magyarok részéről kevésbé keresett,
Pedig jó... Táncol
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #367 Dátum: 2015. április 24. - 07:32:28 »

Pedig jó... Táncol

Valóban.

Pár éve tendencia Ausztriába, hogy a Magyarok a régi Steyr Mannlicher, csigatáras, oldalbiztosítóst keresik ( ez még kemény krómozott huzagolással rendelkezik) és .243, 30-06, 8x57, 9x3x62-es kaliberekben.

Körmös szerelékkel, egyedileg felépített Steyr-t nem érdemes megvenni ( ebből tömeg van), mert nagyon sokba van az átépítés céltávcső csere esetén.

Jobb az eredeti Steyr oldható szerelékkel rendelkező, mert céltávcső csere esetén elegendő csak a felső részt cserélni. Emelem
Naplózva
kuti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #368 Dátum: 2015. április 24. - 10:02:35 »

Helló!
7x64-esem van,érdeklődnék,hogy lő-e ilyen kaliberből valaki H mantelt.
Mik a tapasztalatai.
A másik topicban rákérdeztem,de valahogy elsikkadt.
Naplózva
kuti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #369 Dátum: 2015. április 24. - 16:52:47 »

Helló!
7x64-esem van,érdeklődnék,hogy lő-e ilyen kaliberből valaki H mantelt.
Mik a tapasztalatai.
A másik topicban rákérdeztem,de valahogy elsikkadt.

Esetleg más 7mm-esben?
Naplózva
iblase
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #370 Dátum: 2015. április 24. - 20:04:21 »

Pedig jó... Táncol

Apósomnak van Steyr Mannlicher 7x64-es csigatáras oldalbiztosítós.
1977-es gyárású, lett vele RWS lőszer is lőve elég sok, és bármikor pontba visz.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #371 Dátum: 2015. április 26. - 18:13:50 »

Helló!
7x64-esem van,érdeklődnék,hogy lő-e ilyen kaliberből valaki H mantelt.
Mik a tapasztalatai.
A másik topicban rákérdeztem,de valahogy elsikkadt.
7x57R kaliberben teszi a dolgát rendesen,ebben a viszonylag lassú kaliberben is jól muzsikál.Annyi a baj vele,hogy más tipusú-márkájú lőszerből kettőt veszel egy skatulya árán.
Naplózva
kuti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #372 Dátum: 2015. április 26. - 22:14:06 »

7x57R kaliberben teszi a dolgát rendesen,ebben a viszonylag lassú kaliberben is jól muzsikál.Annyi a baj vele,hogy más tipusú-márkájú lőszerből kettőt veszel egy skatulya árán.
Szia!
Pontosan az ár miatt szerettem volna ha valaki kifejti a tapasztalatait bővebben.
Nehogy likra fussak.
Nem sokan használnak ilyent.
Van egy srác ,aki igen,ráírtam,de válaszra sem méltat.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #373 Dátum: 2015. április 26. - 22:47:11 »

7x64-esem van,érdeklődnék,hogy lő-e ilyen kaliberből valaki H mantelt.
A másik topicban rákérdeztem,de valahogy elsikkadt.
Pedig abban a másik topikban minden infó megíródott, amit egy ilyen kérdésre érdemben válaszolni lehet.
Persze lehet a fingot reszelgetni, meg fűrészelni oldalakon keresztül, de semmi értelme.
A H-Mantell egy drága és nagyon jó lövedék.
Minden kaliberben jól muzsikál, lassabbtól a gyorsabbakig, egy megkerülhetetlen feltétellel, hogy ne fedett terepen használd.
De ennél többet csak magad tudsz róla megtudni, ehhez pedig be kell nyúlni a zsebbe és letenni a doboz lőszer árát.
Vagy tölteni otthon kb. féláron.....de ez már egy másik történet.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
kuti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #374 Dátum: 2015. április 27. - 09:16:45 »

Pedig abban a másik topikban minden infó megíródott, amit egy ilyen kérdésre érdemben válaszolni lehet.
Persze lehet a fingot reszelgetni, meg fűrészelni oldalakon keresztül, de semmi értelme.
A H-Mantell egy drága és nagyon jó lövedék.
Minden kaliberben jól muzsikál, lassabbtól a gyorsabbakig, egy megkerülhetetlen feltétellel, hogy ne fedett terepen használd.
De ennél többet csak magad tudsz róla megtudni, ehhez pedig be kell nyúlni a zsebbe és letenni a doboz lőszer árát.
Vagy tölteni otthon kb. féláron.....de ez már egy másik történet.
 Wave
Köszönöm.
Lacika-t kerestem,de nem válaszol jó ideje Vállat von
Ki akartam kérdezni.
Belevágok a H mantel projektbe.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: